PDA

View Full Version : Проблем със метаболизъм



lentinko
06-02-2011, 09:20
Добъррр денн имам единн незнам дали е голям проблем,но ходя по голяма нужда ужасно рядко по 1 път на седмица,а ям нормално колкото другите не съм слаб не съм и дебел нормален човек съм си ама мога да издържам супер много време и просто не ми се ходи даа почвам ли да си поправям метаболизма и как да стане това или да го оставя така :(

MusicAddicted
06-02-2011, 09:38
Може би знаеш, че за да пикаеш, трябва и да пиеш; мисля, че 500 мл ги смяташ за добре, но не е съвсем така - трябват ти 2 литра на ден
Други причини:
http://lmgtfy.com/?q=%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BA%D0%BE+%D1%83%D1%80%D0% B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5

Unabomber
06-02-2011, 12:08
Аз също като теб до преди 3-4 години имах този 'проблем' и рядко ходех по голяма нужда. Винаги съм си го обяснявал с това че ми е бавен метаболизма и никога не съм го имал за проблем понеже не ми е създавало проблеми.Един бивш съученик близо месец не беше ходил, колкото и странно да звучи, но е самата истина.Конкретно за мен незнам как се оправих, защото нито съм промелял начина си на хранене, нито начина си на живот, но вече понякога се случва да ходя по два пъти на ден.Единсвтеното, което мога да те посъветвам е да се храниш по често и на по малки порции, за да може метаболизма ти постоянно да разботи и да се забърза, но това предполагам вече си го чувал :)

Rolezzz
06-02-2011, 13:14
^ Не, че нещо ама след 3-4 дни е опасно а до седмица се влиза в болница поради натравяне на организма...той ако не ходи 1 месец това ядене къде отива?И ако не е ходил месец да е умрял 10 пъти.Защо с тия ТЪПИ коментари само лъжете хората?Ще вземе да се върже и утре не могат да го оправят. Да се върна на темата:
Момче върви на гастроентеролог това не е никак нормално!!!

marin4itu
06-02-2011, 13:19
Пий гореща вода сутрин, разхлабва. Кафето също, както и цигарите. Не знам дали пиеш кафе и пушиш цигари, но ако не пробвай с гореща вода, малко е гадно, но нищо.

TheBeliever
06-02-2011, 13:31
Приемай храни богати на фибри. Зеленият чай също е вариант - подобрява перисталтиката. За метаболизма ти казаха - хранене по малко и през 2-3 часа.

Ако няма промяна - лекар.

Unabomber
06-02-2011, 14:55
Rolezzz, съветвам те да си затваряш устата и да не се правиш на компетентен по въпроси, по които не си.
Аз съм го преживял и ти говоря от личен опит!
Знам че не е полезно, знам че храната се натрупва, но знам че е НАПЪЛНО възможно човек да не ходи по голяма нужда и 3 седмици БЕЗ ДА ИМА КАКВИТО И ДА БИЛО ПРОБЛЕМИ след това. Не казвам, че всички се разминават толкова лесно, но ти казвам че е възможно.Той човека си знае колко често ходи и съм сигурен, че досега не е влизал в болница заради това.

lentinko
06-02-2011, 17:41
Никога не съм ходил във болница и тем подобни може би е заради яденето ям рядко може би .. към 12:00 ям 3 филиики със нещо каквото си харесам и вечер ямм повечко защото съм огладнял дотогава :o