PDA

View Full Version : Бяс? Възможно ли е?



maria_manowar
06-02-2011, 16:48
Здравейте.
Вчера обядвахме с приятеля ми в едно заведение, в което непрекъснато се разхождат 2 котки и тормозят клиентите и той даваше на едната по малко храна и тя го одраска съвсем леко по пръста. Котката беше една одърпана, нахапана и в рани - та питам се възможно ли е да има бяс. Казах му да отиде да пита лекаря, а той ме смъмри, че съм го занимавала с глупости, но все пак се притеснявам.
Възможно ли е да има бяс?
Днес пак бяхме и котката пак си беше там не изглежда агресивна... само външният и вид е малко по стресиращ, но знам ли ..... притеснявам се

YoungDD
06-02-2011, 19:35
Мен котка ме е хапала и така като гледам още съм си жива :D Нищо му няма на твоя приятел. Ако одрасканото не е много дълбоко ще му мине, но ако е по-дълбоко по-добре да отиде на доктор.

Drako89
06-03-2011, 07:44
Е то бяса не се ли предава със слюнката като те ухапят?

GLaDOS
06-03-2011, 08:40
От ухапване !
Само от одраскано нищо няма да стане . То като те ухапе по-сериозно някое животно , си е задължително да се ходи до чичко доктор за инжекции .
Така че се успокой !

maria_manowar
06-03-2011, 09:31
Защото четох това - При котката заразяване става и при одраскване (чиито нокти са били олигавени) т.е ако си ги е близала и ....
Добре, благодаря ви!

kalpazanka
06-03-2011, 09:35
Убеди го да отиде на лекар.

maria_manowar
06-04-2011, 07:28
не иска и не иска .... благодаря ви все пак

shpekovsalam
06-04-2011, 17:23
Ако не се е държала агресивно и не е имала бяла пяна около устата, то има малка вероятност да има бяс. 8) Ако раната не е дълбока не ще да се е заразил. http://img.zamunda.net/pic/smilies/victory.gif

SorrowEyes
06-04-2011, 21:46
Инжекция против тетанус мисля че трябва да му се бие.

kalpazanka
06-05-2011, 07:01
Инжекция против тетанус мисля че трябва да му се бие.
Само е одраскан. Няма рана. И на мен това ми мина през ума, но се разубедих, тъй като няма зъби. Затова го пратих на лекар- все пак да види на живо за какво иде реч.

hardstyle
06-05-2011, 20:22
Бяс най-често се наблюдача при кучетата,но съм чувал ,че има изключение и за някой котки.Според мен няма нищо опасно защото тя само го е одраскала,нито му е предала секрет от слюмката,нито нищо или за да сте по-спокойни отидете на лекар,макар той да неиска.