PDA

View Full Version : Прекалено съм нервна ...



SiSi7yYy
06-03-2011, 11:58
Ако темата не е за тук я преместете :)

Аз съм на 14 години ... проблема ми е, че съм прекалено избухлива, често давам път на емоциите си . Когато получа ниска оценка викам и блъскам като луда ... 7 клас съм и имах изпити ... бях под напрежение ... развиках се на една приятелка и сега тя се сърди ... и аз пак давам място на емоциите си - плача . Избухлива съм ... малките неща ме нервят ... Тънкообидна съм ... за всяко нещо плача ... въпроса ми е - има ли някакви лекарства с които да се успокоявам. Ако да какви и колко струват .. :) :)

Red_Hair
06-03-2011, 13:14
то лекарства за всичко има,но не си ли пробвала сама да се овлавяваш,да не избухваш толкова,ясно че си в пубертет и не е лесно това,ама ако сега почнеш с хапчетата душко,след 10 години ще си на антидепресанти :(.имаше една подобна тема и аз предложих да започне да чете Библията,но съобразно годините ти се съмнявам ти да го направиш.пробвай с чайчета,валериан,глог,мент и когато усетиш,че започваш да се изнервяш си помисли,какво може да направиш и кажеш под влияние на емоцията,най-много да се скараш с целия свят.peace V

badsector
06-03-2011, 13:46
Ако сама не намериш вътрешен мир, няма кой да ти помогне. Хапчетата могат да те вкарат в лудницата, или още по-лошо, да изперкаш и да започнеш да стреляш по хората в училище.
Като начало започни да приемаш реалността такава, каквато е, без да я изкривяваш през твоя поглед. Приеми себе си и своите отрицателни черти, само тогава можеш да се променяш.

MojoJojo88
06-03-2011, 16:25
Ако темата не е за тук я преместете :)

Аз съм на 14 години ... проблема ми е, че съм прекалено избухлива, често давам път на емоциите си . Когато получа ниска оценка викам и блъскам като луда ... 7 клас съм и имах изпити ... бях под напрежение ... развиках се на една приятелка и сега тя се сърди ... и аз пак давам място на емоциите си - плача . Избухлива съм ... малките неща ме нервят ... Тънкообидна съм ... за всяко нещо плача ... въпроса ми е - има ли някакви лекарства с които да се успокоявам. Ако да какви и колко струват .. :) :)
Детенце, не си трови организма с лекарства и успокоителни.
Нормално, когато си под напрежение да избухваш. Тоест, нормално е а твоята възраст. Хормоните ти не знаят къде им е мястото и бушуват ли бушуват. Преди да кажеш/креснеш/удариш нещо, преброй до 50....банално е, но помага.

bloodyF
06-03-2011, 17:28
ами всеки си има такива моменти

и аз днеска изпушвах и първия час и се отвиках на една, после се разплаках даже...просто когато ти прекипи така става...
предупреждавай си приятелите да не ти се връзват..
разхождай се сред природата слушайки музика (ама някаква релаксираща) и гледай да си сама..

badsector
06-03-2011, 21:35
Между другото няма да е зле да си изразходваш някъде излишната енергия. Спорт му е майката.

galet0
06-04-2011, 10:13
Оо и аз съм колкото теб
имах изпити но не станах няква нервачка

Преди да направиш каквото и да е било си затваряш очитее и баааавно броиш до 10.винаги помага

и спортувай нещо

den4o7
06-04-2011, 15:47
Трябва някой да те нарита и да ти счупи главата, да седиш 1 месец в гипсове и след това ще си като котенце, даже по-добре!

fatrat
06-04-2011, 15:51
зелен/черен чай с канела (на пръчки или на прах) 3-4 на ден!

SiSi7yYy
06-05-2011, 10:02
Трябва някой да те нарита и да ти счупи главата, да седиш 1 месец в гипсове и след това ще си като котенце, даже по-добре!

Не разбирам, защо трябва да сте толкова груби :?

Mi6inka
06-06-2011, 07:06
От възрастта е.... Опитай да се самоконтролираш...в началото ще е трудно, но би трябвало да се научиш. Недей посяга към лекарства...прекалено малка си за такива неща..и от сега ако не можеш сама да се справиш с нещо подобно, какво ще правиш цял живот. Не се притеснявай, аз съм почти убедена, че е от пубертета ( аз бях същата ).