PDA

View Full Version : Човечност



cobalt8994
06-03-2011, 17:56
Здравейте... Какво бихте направили ако видите половинката си да плаче или да е тъжи. На какво сте готови за да успокоите любимия си човек. Аз лично бих я погледнал в очите и бих казал "Колкото много те обичам" бих и изтрил сълзичките от очите и бих я прегърнал и казал "Всичко ще се оправи,ще бъда да теб" и накрая нежна, успокояваща и сладка целувка... Как бехте постъпили вие ???

w0sh
06-03-2011, 18:24
Бих изпушил един коз с нея.
Ама това са си оптимални ситуации.

Serphent
06-03-2011, 18:41
по абсулютно същия начин :)

onestar
06-03-2011, 18:44
В такива ситуации ми се струва, че думите са излишни.
Лично аз просто бих останала до него, колкото да усеща присъствието ми, за да не се чувства сам.
А след като се поосафери малко - бих провела един разговор относно нещата, които са го накарали да се чувства тъжен.

Поне с бившия ми приятел това беше по-успешния начин да се чувства добре.
Има хора пък, с който трябва да говориш на момента, за да се получи.
Всичко е индивидуално.

SisiStrange
06-03-2011, 18:49
Ще го гушкам, докато се наплаче. Понякога просто е по-добре да си го излееш. Като му мине, ще свърша нещо толкова нелогично, че ще се разсмее, ще го цункам и така. Не виждам смисъл да му мрънкам: "Всичко ще се оправи, О моя голяма лунна обич... " И без думи трябва да си знае, че съм там, до него. :)

jghgh
06-03-2011, 19:03
Мисля, че понякога е по-добре да не натоварваш човека с излишна информация, дори когато това са мили думи като: "Прекрасна си/Красива си/Обичам те", защото проблемът, заради който любимата плаче изобщо да не е свързан с любовта и тези думи да не успокоявят разтревожената скърбяща душа.
Ако човекът плаче от някакъв свой си проблем, вътрешноличен, някакъв конфликт или нещо такова, понякога е по-добре просто да го прегърнем и да го оставим да се наплаче, като го уверим, че сме до него и да не се притеснява от реакциите си. Аз мисля, че това е един чудесен вариант и съм благодарна, ако не ме карат да споделям.
Понякога е добре пък да оставиш човека сам...
Понякога е добре да го попиташ какво има и да му окажеш цялото си разбиране, цялото си търпение, всичкото си съчувствие на света без да го осъждаш, осигурявайки му комфорт да си признае всичко, което го мъчи, дори да звучи странно, налудничаво или нищо кой знае какво.

Зависи толкова много от ситуацията. Да, ние трябва да сме човечни!

Violenza
06-04-2011, 06:35
Съмнявам се да го видя точно така, но кой знае.
Ще му кажа да се стегне.

IseeDEADbodies
06-04-2011, 08:40
Ще й и бия два шамара с думите "Я са стегни ма ооооооооу"... :lol: :lol:

Ебаси тъпата тема.. сериозно ;)

Ssummerjam
06-04-2011, 18:48
Според ситуацията ще преценя дали да го оставя сам, просто да го гушна, или да го предразположа да си сподели проблема, без да го осъждам, критикувам, проявявам глупав оптимизъм и т.н :)

Angeleyes
06-04-2011, 18:54
Здравейте... Какво бихте направили ако видите половинката си да плаче или да е тъжи. На какво сте готови за да успокоите любимия си човек. Аз лично бих я погледнал в очите и бих казал "Колкото много те обичам" бих и изтрил сълзичките от очите и бих я прегърнал и казал "Всичко ще се оправи,ще бъда да теб" и накрая нежна, успокояваща и сладка целувка... Как бехте постъпили вие ???
+1 много добре казано :) евала

iiordanova
06-04-2011, 18:55
Зависи от човека и ситуацията. Към всеки един си има индивидуален подход.

BlueKnife
06-04-2011, 19:18
Зависи от човека и ситуацията. Към всеки един си има индивидуален подход.

Така е. За един ще е по-добре да си изкаже всичко, което му тежи.. за другия може би да го откъснеш от всичките му проблеми и така, но все пак той авторът си е написал "Какво бихте направили ако видите половинката си", т.е. за точно този човек, с който ти ходиш и се предполага, че го познаваш добре и можеш да прецениш как ще е по-добре да постъпиш, ако го видиш в такова състояние. ;д Както и да е, аз също няма да отговарям, защото както каза някой по-горе - лишена съм от тая възможност. ;д