PDA

View Full Version : Не мога да общувам с хората



sisenkaa
06-03-2011, 20:46
Имам чувството че като примерно се запозная с някое момче, което просто ми е симпатично ( не е задължително да го харесвам) някак се спичам и не знам какво да кажа.Как да сго преодолея

Jumbie483
06-03-2011, 21:34
С оплакване по форумите, няма как да го преодолееш.
За да се научиш да общувах с хората, трябва на първо място.. да общуваш. С времето ще престанеш да се притесняваш и ще се отпуснеш. Трябва ти "практика".

Tempest
06-03-2011, 22:57
еми общувай повече.. никому не вреди.. а пича ако те види, че спичаш, може да те предразположи.. ако е пич ест..

иначе наистина - публикации във форуми не помагат, sooo... get real ;]

loko1
06-04-2011, 01:32
Имам чувството че като примерно се запозная с някое момче, което просто ми е симпатично ( не е задължително да го харесвам) някак се спичам и не знам какво да кажа.Как да сго преодолея
на колко си ,и пиши ми на Лс да ти дам малко съвети

Ssummerjam
06-04-2011, 18:43
Опитай да си представиш, че говориш с близък за теб човек, пред когото не изпитваш притеснение. :)

jghgh
06-04-2011, 21:42
Ти просто спичаш от противоположния пол.
Повярвай, не искаш да знаеш какво е да спичаш от абсолютно всички, защото е мега пъти по-гадно. И това се нарича наистина "Не мога да общувам с хората", а не просто някакъв си срам от някакви си момчета....

ccdesigns
06-04-2011, 21:51
Един добър мой приятел ми каза, че трябва още от моята възраст (13) да започна да говоря свободно с момичетата, за да нямам проблеми след това. Сега съм щастлив, че го послушах, защото преди това и аз така се спичах с момичетата, но вече говоря по-свободно. Просто намери тема, с времето ще свикнеш :)

Hilary_
06-05-2011, 14:40
С времето се преодолява ..

betterman
11-14-2011, 22:19
С времето се преодолява ..

Как ли пък не :shock:

FlippanT
11-14-2011, 22:29
С времето се преодолява ..

Как ли пък не :shock:

Точно с времето се продолява. И аз бях "спекан" преди, сега нямам проблеми с общуването 8)

П.С. А пък и годинките са си фактор 8-)

heiress
11-14-2011, 22:37
Да, определено годините са голям фактор. Иначе и аз подкрепям твърдението, че с времето се оправят нещата.. :)

anonymous708973
11-15-2011, 05:59
Не само времето. Ако седи и чака да мине време, няма да се получи. Трябват и усилия.

Защо те е срам? Срам те е да не изцепиш някоя простотия, не знаеш за какво да си говориш с него или...?

VaMpiRKaTaaa
11-15-2011, 06:04
Опитай да се отпуснеш.
Момчетата няма да те изядът... :D

Auriss
11-15-2011, 06:12
Не ти и трябва.
Иначе универсален съвет - усмихвай се ,гледай в очите като ти говорят и не дрънкай за неща ,които са интересни само за теб или малка част от присъстващите. Избягвай и разни протъркани лафове.

Sh@d0w
11-15-2011, 06:53
Всичко, което те спира да общуваш е в главата ти. В момента, в който осъзнаеш, че няма нищо срамно да говориш с момче, че е същото като да говориш с твой познат/приятел проблема ти ще изчезне.

Като се запознаваш с някое момче, мислиш прекаленомного - "как да се държа, че да ме хареса", "дали няма да направя/кажа нещо грешно". Просто се отпусни, не мисли чак толкова и си предстваи, че си говориш с твой дългогодишен приятел. И ще видиш как разговора ще потръгне.

gabsit000
11-15-2011, 11:23
с годините примерно

TheBanzai369
11-15-2011, 13:50
Едно е общуваш с хора от противоположния пол, друго е да общуваш с човека който ти допада или харесваш.

tqnko
11-16-2011, 00:39
ОПИТ! Това че не може да общуваш с хората е липсата на опит. Опита се гради с годините. Спокойно не си бъгава. :P

betterman
11-19-2011, 01:14
Стига с тея глупости за времето и опита, или можеш или неможеш. за всичко си има причини... и е нужно много усилие за да се промениш :shock:

mobys
11-19-2011, 05:43
Бъди малко по - нахакана и се абстрахирай от притеснението ти. Ако изпитваш неудобство да контактуваш с хора тогава какъв живот водиш ?

ivelinaivanova93
11-19-2011, 07:16
М ми когато се запознаеш със симпатично момче :) прави като мен аз .. покажи му,че искаш да го опознаеш :) разговаряйте ... на колко години е ,къде учи,къде живее,сестра брат дали има :) каква музика слуша , какво са му хобита :) ... когато се запозная с някой винаги се интересувам от него независимо дали е момче или момиче ...

2miss4sixty8
11-19-2011, 17:04
ами помисли защо е така .. смисъл намери причината.. нещо от какво се срамуваш .. принципно или си много ама много срамжлива или нямаш самочувствие за да се притесняваш

DarkKiller16jp
11-19-2011, 17:12
Спичаш се, защото го поставяш като обект на желание, дръж се естествено, не мисли, че го харесваш или нещо подобно, мисли, че сте приятели и си говорите за съвсем нормални и интересни неща, както говориш с близките си приятели.
Ако се смяташ за достатъчно умна да говориш на всякакъв вид теми, то тогава не виждам причина за претиснение.

mimzchet0
11-22-2011, 08:30
Привет.... та както прочетох не е много голям фактор годините,аз като бях на 12-13 общувах съвсем свободно...зависи от самия себе си,ако ти не можеш да се отпуснеш никой не може да ти помогне...ако се отпуснеш , ще е много добре..Но все пак,замисли се .. цял живот ли ще бъдеш така?? .. Да не можеш да общуваш свободно.. :)))))) Според мен .. излез с някой и просто започни да говориш на някаква тема,ако не се получи,давай друга.. и ще стигнете до крайния изход :Р

cigarettekisses
11-22-2011, 08:50
За да се научиш да общувах с хората, трябва на първо място.. да общуваш. С времето ще престанеш да се притесняваш и ще се отпуснеш. Трябва ти "практика".
Точно. Друг начин няма.

ivyy
11-22-2011, 09:20
Няма как да се научиш да общуваш с хората, ако не започнеш да общуваш с тях. До 8 клас края и аз бях така. После си казах "Майната му! Квото стане такова." Сега нямам почти никакъв проблем с това. Може би само в началото докато се поопазнаем и после все едно се познаваме от години. :) Не е толкова трудно. Просто пробвай веднъж и ще видиш, че няма нищо страшно.