PDA

View Full Version : Здравословно хранене и спорт (няколко въпроса)



strawbery
06-03-2011, 21:01
Знам, ще си кажете поредната тема, но аз имам конкретни въпроси. В първите няколко месеца искам режима ми да е малко по-ограничителен, с цел сваляне на няколко кг. Тъ, първият ми въпрос- достатъчен източник на въглехидрати ли са плодовете (долкокото четох са от групата на бързите въглехидрати) ? След като не е здравословно да се ядат храни от различни групи в едно хранене, коя група за кое хранене е подходяща. А относно спорта, бихте ли ми препоръчали някакви домашни упражнения (знам че има няколко теми отнсно тях), но задължително ДА НЕ СА СТЯГАЩИ, а за отслабване и по специално за областа на ръцете. :) :)

badsector
06-03-2011, 21:30
...След като не е здравословно да се ядат храни от различни групи в едно хранене...
Не е здравословно ако прекаляваш. Ако имаш нормален метаболизъм и се храниш без да преяждаш, храносмилателните ти ензими няма да се затрудняват и няма да има нужда да спазваш разделното хранене. Така пък ще се възползваш от екстрите на балансираното хранене - на всяко хранене вкарваш протеин, въглехидрати и мазнини. Съответно за отслабване ядеш бавни въглехидрати и мазнините да идват от ненаситените мастни киселини. Тоест наблягаш на зеленчуци и растителни мазнини, а протеинът си го харесваш според вкуса. Естествено се пазиш от преяждане, а вечер след 7 намаляваш приема на калории до минимум (вода и воднисти зеленчуци, колкото да ти запълват стомаха). Не се лишавай и от плодове, но да не са сушени и по-леко с бананите.
п.п. изгарянето на мазнини става постепенно по цялото тяло, като жените последно сваляте от гъза и паласките. Зат'ва бягай.