PDA

View Full Version : Урок, който училището не може да ни даде



fenaNiki
06-03-2011, 23:09
Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве. Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се на твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко, мразим твърде често. Знаем как да преживяваме, но не знаем къде живеем.
Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща, но не и по-добри неща. Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предрасъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да е било, но общуваме все по-малко. Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината и малко в склада. Запомнете - отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка. Запомнете и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас!

prosto_edin_chovechec
06-03-2011, 23:31
СТРАХОТНО Е!!!!!!!!!!!!!!!! ........ ЕВАЛА. (ПОКЛОН)

Има твърде много истина.. :)

Chacho
06-04-2011, 08:50
Днес всеки плюе по всичко и по всяко време. Очаквах текстът да е банален, но много приятно ме изненада. Контрастите в текста са толкова добре замислени и на място, че нямах търпение да го дочета докрай и тогава да погледна отновно нещата, а всяко изречение го четох по два пъти. Някои и по три.

Хареса ми и краят, който завърта черногледството в по-светла посока с посланието си. Евала! Сега ще се замислям по-често върху тези неща.

Margoto0
06-04-2011, 10:18
Много истински текст, но е хубаво да напишеш и автора му- Боб Муурхед.

Titanic_baby
06-04-2011, 11:03
Най-голямата истина ,най-точните думи.

Tempest
06-04-2011, 11:58
колкото повече осъзнаят и разберат смисъла на тоя текст, толкова по-бързо би се променил света... наистина такива простотии се случват сега под носа ни и медиите замазват всичко.. зомбирани сме, следваме сляпа пътека, молим се на божества, когато можем да си помогнем сами.. всеки е егоист - да, но поне за малко нека се замислим за хората около нас!

webmast3rche
06-04-2011, 22:50
Най-голямата истина,най-точните думи.

iLovePussyJuice
06-04-2011, 23:48
хах преди време бях попаднал и бях очарован, преди месец сигурно се бях сетил и го потърсих, но бях забравил автор, заглавие...и всичко
и сега случайно да попадна...е;бати кефа =]
мерси :)

Ssummerjam
06-05-2011, 08:41
Определено те кара да се замислиш. :)

SkiCatA
06-05-2011, 10:47
За пръв път за попадна на една смислена тема, която с мерак да прочета, радвайки се, че хората може да започнат да си отварят очите за истинския свят, който в днешно време бива разбран по друг начин!!! :) :) :) Едно голямо ЕВАЛА за темата !!!!!!! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :oops: :oops: :oops: :)

ysmivka
06-05-2011, 18:11
Кара те да се замислиш над много неща...

ВАЖНО е да се осъзнае смисъла на думите!

sladkish_14
06-05-2011, 18:24
Мислите, мислите.. на другия ден забравяте.. и всичко продължава по старому.

Иначе текста е добър, но смятах, че е твой, а то се оказа, че си имало друг автор, затова няма какво да те хваля. :)

Grommash
06-06-2011, 09:07
Много истински текст, но е хубаво да напишеш и автора му- Боб Муурхед.

fenaNiki
06-06-2011, 17:52
Вие вече си го написахте. ;)

BlackEyedPeas
06-06-2011, 18:00
Най-голямата истина,най-точните думи.

KumchoValcho
06-06-2011, 19:39
И аз очаквах малко банален и позьорски текст - изумен съм, евала просто. Контраста е толкова гениално представен. Просто нямам думи, наистина нещо, което ми взе и ума и дума. Поздравления. :)

3motion
07-15-2011, 19:12
Кара те да се замислиш над много неща...

ВАЖНО е да се осъзнае смисъла на думите!

fenasf
07-16-2011, 11:40
Супер е, но не правим нищо по въпроса

Vivid
07-16-2011, 14:21
Много силно ми въздейства този текст, когато го прочетох за първи път.
Явно тези неща са ми се заложили в подсъзнанието, защото когато го чета сега, виждам, че несъзнателно съм започнала да се поправям към по-добро.
И браво за заглавието - добре е подбрано :)

digitalgirl93
07-16-2011, 18:04
...
Явно тези неща са ми се заложили в подсъзнанието, защото когато го чета сега, виждам, че несъзнателно съм започнала да се поправям към по-добро.


Дано и други да го възприемат така като теб, защото ви кара да се замислите, но всъщност мислите, мислите, но променяте ли нещо у себе си?
И аз мога да се замисля над това, което прочетох, въпросът не е в това, а в действията, които ще последват след тези велики и дълбоки размисли.

ChocolateBunny
07-16-2011, 18:10
Има твърде много истина.. :)

iiordanova
07-17-2011, 14:04
Хубаво е даже вчера казаха част от него в "Модерно".

Altamira
08-24-2011, 13:51
много ми харесва. многооо :grin: