PDA

View Full Version : Fitness книги



slicky
06-04-2011, 08:27
Преди 4-5 месеца се захванах да почета малко книги за фитнеса та да се просветя.Сега пак ми скимна и да помоля да ми кажете някои добри според вас.За сега съм прочел Културизъм за всички и още една от български автор,но не се сещам името сега.

Chacho
06-04-2011, 09:21
Ще дам автори: Jack LaLanne, Arnold Schwarzenegger, Christopher Sommer

DownloadVirus
06-04-2011, 10:38
Хах! И аз мислех да пусна подобна тема и ще я пусна де,ама не търся точно "Фитнес книги" :D

redbul2
06-04-2011, 15:13
Ами има десетки книги за фитнес в интернет,но са на чужд език.

slicky
06-06-2011, 15:11
Ами има десетки книги за фитнес в интернет,но са на чужд език. Meн английския не ми е голям проблем,кажи някои заглавия.

redbul2
06-06-2011, 18:48
Ами едва ли ще можеш да ги прочетеш.Повечето книги са от англоговорящи автори,но преведени на руски и изтеглени от руски сайтове.Има книги като Анатомия на силовите упражнения на Фредерик Делаве,Арнолд Шварценегер-Нова енциклопедия по бодибилдинг,Пол Делиа - MAX-OT TRENING,Джо Вайдер-Система на строителство на тялото,Стюарт Мак Роберт-Универсално ръководство по техниката на изпълнение на упражненията с тежести,Пер Тесч-Културизъм за всички,Шварценегер-Учебник по културизъм,Курт Брунгард-Идеални мускули на гърдите и раменния пояс,Майкъл мидж и Джон Берард-От скелет до атлет :) , Майк Менцер-Супертренинг,Е.Дарден-Змачително увеличаване обема на ръцете за 6 седмици,Рендал Щросен-Суперклекове.Как да прибавим 30 фунта мускули за 6 седмици,Д.Боркин-Бодибилдинг за ленивите,Курт Брунгард-Идеалната преса,Брукс Кубик-Тренировката на динозаврите,Брунгард-Идеалните мускули на ръцете,Джон Маккалъм-Ключът към успеха,Робърт Спектор-Високоинтензивен тренинг
и други.
Във всеки руски сайт за фитнес има десетки книги за безплатно изтегляне,за разлика от нашите които нищо не дават просто така на аванта.

slicky
06-07-2011, 13:04
Ами едва ли ще можеш да ги прочетеш.Повечето книги са от англоговорящи автори,но преведени на руски и изтеглени от руски сайтове.Има книги като Анатомия на силовите упражнения на Фредерик Делаве,Арнолд Шварценегер-Нова енциклопедия по бодибилдинг,Пол Делиа - MAX-OT TRENING,Джо Вайдер-Система на строителство на тялото,Стюарт Мак Роберт-Универсално ръководство по техниката на изпълнение на упражненията с тежести,Пер Тесч-Културизъм за всички,Шварценегер-Учебник по културизъм,Курт Брунгард-Идеални мускули на гърдите и раменния пояс,Майкъл мидж и Джон Берард-От скелет до атлет :) , Майк Менцер-Супертренинг,Е.Дарден-Змачително увеличаване обема на ръцете за 6 седмици,Рендал Щросен-Суперклекове.Как да прибавим 30 фунта мускули за 6 седмици,Д.Боркин-Бодибилдинг за ленивите,Курт Брунгард-Идеалната преса,Брукс Кубик-Тренировката на динозаврите,Брунгард-Идеалните мускули на ръцете,Джон Маккалъм-Ключът към успеха,Робърт Спектор-Високоинтензивен тренинг
и други.
Във всеки руски сайт за фитнес има десетки книги за безплатно изтегляне,за разлика от нашите които нищо не дават просто така на аванта. Уча го руския,обаче съмсем от скоро и ще ми е трудно,но мерси за труда. Само да питам,ти лично на руски ли си ги чел и ако да на какво ниво са написани?
P.S.:Ако можеш пусни някои линкове.

redbul2
06-07-2011, 15:01
Само да питам,ти лично на руски ли си ги чел и ако да на какво ниво са написани?
P.S.:Ако можеш пусни някои линкове.

Да.Не искам да се хваля,но руския го чета почти като българския. Дори по принцип не си превеждам на ум на български.Направо възприемам съдържанието на руски.Почти като мой втори език въпреки че нямам руски произход.Значи зависи много и от руския преводач.Повечето книги са на лесен език с обща фразеология. Една-две бяха пълни със специфични рядко използвани руски думи и изрази и се чете по-трудно на отделни думи.

Понеже засега само ти се интерсуваш,ще ти пратя на лично съобщение линковете на 4-5 сайта с най-много книги.На първия има 39 различни книги.На другите някои книги се дублират.Значи най-трудна е руската терминология за самите упражнения.Нищо общо с имената на български.Например дъмбела наричат гантель и май е в женски род.Дъмбели-гантели по тяхному :) На 1 сайт има и списания Ironman и Мускули и фитнес от различни години,стари и съвсем нови.

redbul2
06-07-2011, 15:11
Непременно си изтегли Фредерик Делаве.Това е книга с карта на мускулите и упражнения за всеки от тях.Обяснява се кое упражнение къде удря най-силно..Тук продаваха подобна книга преди 2-3 години за 50-100 лева. :D

DownloadVirus
06-07-2011, 15:45
Я кажете някоя книга на БГ ЕЗИК , дето е за тренировки или пък хр.режим .. ?

slicky
06-07-2011, 15:59
A можеш ли да дадеш някакъв терминологичен руско-английски речник за книгите,смисъл как са наименованията на различните упражнения,уреди и т.н.

redbul2
06-07-2011, 16:40
Ммммне,аз съм учил немски.Но ако съм разбрал добре въпроса ти,мога да ти изпратя моя списък с упражненията на руски и моя превод на имената им на български.

slicky
06-08-2011, 14:08
Ммммне,аз съм учил немски.Но ако съм разбрал добре въпроса ти,мога да ти изпратя моя списък с упражненията на руски и моя превод на имената им на български. Добре,ако не е проблем.

slicky
06-09-2011, 12:12
Мерси много за информацията,за сега ми е предостатъчна.