PDA

View Full Version : Помогнете...



aleks07
06-05-2011, 07:47
Здравейте, искам да ви помоля за съвет, момиче на 14 съм.Един ден излязох с най-добрата ми приятелка на вън и както винаги когато излизаме, тя постоянно ми разкаваше за момчето което харесва и се жалваше , че той е с 2 години по-голям от нея (той е на 14 , а тя на 12).Бях слушала толкова много за него, бяхме си пислаи по скайп и сме съседни класове, аз "а" а той "б", случи се така, че започнах да си падам по него, казах на приятелката си и тя го прие добре, разбрахме се, че няма да се караме за него, е не можехме да изпълним това напълно, но никога не се отказахме една от друга.Той е много харесвано момче, когато му казх , че го харесвам, само ми се усмихна и ми каза "Затрудняваш ме" .Продължавахме да си чатим и го попитах имам ли шанс, той отговори да..даде ми надежда, говорихме си в училище, посточнно ми се усмихваше, беше разказал на всички, но това не ми пречеше.Разбрах, че харесва някакво момиче, доведе я в училище, тогава приятелката ми падна духом (всъщност ние сме и братовчедки), аз реших, че няма смисъл да вярвам, че нещо ще се получи между нас.Отнова момиче беше дошло да се разправя с нас, разбира се защитих братовчедка ми и приехме всичко, след няколко дни разбрахме, че някой я е лъгла, че я обиждаме и че за това е дошла, а всъщност между тях няма нищо..все пак се бях отказала, напоследък започнахме да излзиаме цялата му компания, аз и братовчедка ми, говорим си, усмихва ми се и пак започвам да го харесвам, моля ви дайте ми съвет..

SisiStrange
06-05-2011, 08:11
На 12 нямате ли си по-важна работа? Като например да си играете на криеница пред блока или да прочетете някоя книжка - сега се оформя хубав речник - на тая възраст.

aleks07
06-05-2011, 08:13
Ти изобщо прочете ли историята или като видя 12, реши веднага да говориш, аз съм на 14

SisiStrange
06-05-2011, 08:24
Да, прочетох я. Ок, ще ти отговоря и по темата.


когато му казх , че го харесвам, само ми се усмихна и ми каза "Затрудняваш ме" .
Този отговор сам по себе си показва, че момчето няма някакъв голям интерес. Никой, който харесва дадено момиче не отговаря така на признание от нейна страна.


Продължавахме да си чатим и го попитах имам ли шанс, той отговори да..даде ми надежда, говорихме си в училище, посточнно ми се усмихваше, беше разказал на всички, но това не ми пречеше.
Казал ти е "да" точно, за да ти подхранва надеждите, защото момчетата на тая възраст обичат някой да им ходи по гъза и да им храни егото. Защо мислиш е разказал на всички? Това постъпка на човек със зряло мислене ли е? Един джентълмен (или в случая човек с най-общо възпитание) знае кога да си мълчи.


Разбрах, че харесва някакво момиче, доведе я в училище, тогава приятелката ми падна духом (всъщност ние сме и братовчедки), аз реших, че няма смисъл да вярвам, че нещо ще се получи между нас.Отнова момиче беше дошло да се разправя с нас, разбира се защитих братовчедка ми и приехме всичко, след няколко дни разбрахме, че някой я е лъгла, че я обиждаме и че за това е дошла, а всъщност между тях няма нищо..
А кой, според теб, е заявил на това момиче, че дрънкате срещу нея?

все пак се бях отказала, напоследък започнахме да излзиаме цялата му компания, аз и братовчедка ми, говорим си, усмихва ми се и пак започвам да го харесвам, моля ви дайте ми съвет..
да, разбира се, че ще ти се усмихва. Защо не? От негова страна се искат само няколко усмивки, ти хлътваш и пред приятелите му той е звездата.
Съветът: или не се занимавай все още с момчета (рано е, от опит ти казвам: на тая възраст няма смисъл), или си намери някое по-скромно момче, което те харесва, не те разиграва, не ти вдъхва напразни надежди, само колкото да му вдигаш егото... и въобще. Тоя просто си го избии от главата.

Едно допълнение: В мислите си го качваш на пиедестал, защото не си ходила с него, сега ти се види недостъпен и му приписваш качества, които не притежава. Ако в един момент реши да се съберете (което ме съмнява дълбоко) изведнъж ще откриеш колко всъщност не е този, когото искаш.

ZooB
06-05-2011, 09:08
напълно съгласен , не се занимавай с тоа

pressiana
06-05-2011, 09:36
SisiStrange е права.
Това момче се занимава с теб, само за да те накара да хлътнеш още повече - това му храни егото.
Ех, как ги мразя такива! Като разберат, че ги харесват 2 момичета примерно и самочувствието им веднага скача до небето!
Моят съвет е да спреш да си пишеш и говориш с него и да се държиш студено. Тъкмо може да се сети, че няма право да си играе така с чувствата на другите. ;)

AniBG
06-05-2011, 09:44
Съгласна съм с всички мнения, остави го, не те зъслужава.. спиред мен е поредния надувко

badsector
06-05-2011, 10:01
...Едно допълнение: В мислите си го качваш на пиедестал, защото не си ходила с него, сега ти се види недостъпен и му приписваш качества, които не притежава. Ако в един момент реши да се съберете (което ме съмнява дълбоко) изведнъж ще откриеш колко всъщност не е този, когото искаш.
Точно в десятката :)