PDA

View Full Version : Middle School ?



starx12
06-05-2011, 07:47
Хей .. можели ли някой да ми обясни как горе долу стоят нещата в Middle School в САЩ?? Прочетох в Wiki-то , но искам и тук да питам : )) :) :) 8) 8) :oops: :oops:

windowlicker
06-06-2011, 11:29
Middle school обикновено е от 6 до 8 клас. Какво по-точно те интересува?

starx12
06-06-2011, 12:03
Аммии от колко започва часа , какви предмети се учат // тоест основните там Английски , Математика и т.н. или има и други ;дд :grin: :grin:

windowlicker
06-08-2011, 11:01
Аммииии всяко училище си започва от различно време... Всички училища си имат сайт. Разгледай няколко и сравни. Ти искаш там да учиш ли?

starx12
06-08-2011, 13:54
Да .. Има такава възможност ;дд

Nakadah
06-10-2011, 07:13
Таксата няма да е по-малко от $10 000 ако ще си с виза..

amk933
06-13-2011, 08:49
Никой тук не пита за такса, първо...

И, второ, ако учи в държавно училище, няма да плаща нищо, ако ще и от космоса да е хвърлена с 8 залепени визи.

windowlicker
06-14-2011, 09:07
Не искам да цитирам имена, но някои хора трябва да се научат да си проверяват информацията преди да отсичат другите... Ето ви едно нещо мисля, че се отваря точно на въпроса, който е разискван в тази тема:

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1269.html#5

Амк933 авторката може да говори за държавно училище, но то е държавно само за тези от държавата
:-D

Айде лек ден.

amk933
06-14-2011, 11:59
Secondary е едно, Middle School е друго. И след като цената на Seconday е между 3,000 и 10,000 долара, нали се сещаш кога Middle ще е минимум 10,000 както беше цитираната цифра?

А и ти четеш нещо съвсем различно - ученици, които са с виза F1. Отгоре пише с големи подчертани букви, че the following restrictions apply only to students with F-1 visa. Тя, ако е с някой там, ще е или с бизнес, или със зелена карта или с някаква друга, а не с F-1.

F-1 е визата, която получават хората, които отиват в Америка само, за да учат (и.е. студенти и т.н.), а не тези, които отиват със семейството си.

При всички хора, които познавам в Америка (емигранти и местни) никой не си е плащал държавното средно образование. И не познавам никой на F-1 в държавно американско училище. Всички са или с бизнес визи, или с подозорително легален статус или със зелени карти.

windowlicker
06-15-2011, 20:33
По принцип за годините прекарани в САЩ съм стигнала до извода да не търся логика в наложените правила. Наистина това, което намерих е за гимназия, но пък като по усилено да търся не намерих нищо за мидъл скуул. Мистерия е явно :lol:

Иначе според мен не трябва да има особена разлика в цената на обучение на ученик независимо кой клас, но това са си мои размишления. Аз също не познавам ученици на такава виза, но пък и аз не контактувам с непълнолетни младежи. Това обаче не означава, че няма такива де. Свят голям, хора всякакви.

Аз обаче призовавам авторката на темата да се включи малко, защото ние така само езиците си чешем и едва ли помагаме на някого. :)

starx12
06-18-2011, 07:19
Аз не съм питала за цените , но мерси ,че ми помогнахте все пак , а от кой до кой клас са във въпросното Middle School?

windowlicker
06-18-2011, 08:37
:shock: :shock:

Виж ми първото мнение може би?

Девойче, тъй като явно няма да кажеш как и защо и ДАЛИ си се запътила към САЩ, аз ще ти кажа нещо. Ако наистина отиваш (особено ако е скоро заминаването ти) трябва да се стегнеш доста! Живеенето в друга държава изисква огромна дисциплина и един вид трябва да си широко строен. Ако наистина скоро заминаваш, зарежи форумите или поне не ги имай за главното място, от което си намираш информацията и се заеми мноооого по-сериозно с нещата, защото нещата не изглеждат много добре отстрани.