PDA

View Full Version : Разтегнати връзки(глезен)



DeHu
06-05-2011, 08:11
Реших да пусна темата тук,понеже има спортисти и искам да чуя и ващето мнение.Преди една седмица скочих и стъпих накриво при падането и глезенът ми се поду.Отидох до Пирогов и там ми сложиха шина докато ми спадне оттока,за да може след това да ме гипсират.Аз говорих с треньорката ми и тя предложи друг начин за лечение с някаква терапия с ток,която започва 10 дни след травмата,а лекарите ми казаха 20-25 дни пълно обездвижване .Таа сега не знам общо взето да махам ли шината и да тръгвам на терапия или не.Ако на някого му се е случвало това моля да отговори :)

NqmamName
06-05-2011, 09:17
Щом са ти сложили шина и ще ти слагат гипс,не вярвам да е обикновенно разтягане,по-скоро си разкъсал нещо. Според мен отиди да ти сложат гипс и си стои с него колкото трябва,а след като махнеш гипса тогава направи терапията.. няма да е излишна и в двата случая :)

DeHu
06-05-2011, 09:25
Мерси за съвета :) Проблемът е,че заминавам и там ще имам мачове и имах надежда да се включа...А иначе си направих и снимка и доколкото може да се види на рентгенова,ми казаха,че са разтегнати само
ПП:момиче съм :D

firstdiesel
06-05-2011, 09:28
Мерси за съвета :) Проблемът е,че заминавам и там ще имам мачове и имах надежда да се включа...А иначе си направих и снимка и доколкото може да се види на рентгенова,ми казаха,че са разтегнати само
ПП:момиче съм :D

седи си на гъза .... ша спечелиш ;)

SolomonIceberg
06-06-2011, 07:26
Мерси за съвета :) Проблемът е,че заминавам и там ще имам мачове и имах надежда да се включа...А иначе си направих и снимка и доколкото може да се види на рентгенова,ми казаха,че са разтегнати само
ПП:момиче съм :D
На рентгеновата снимка ще видят разтегнатите връзки колкото и ако си снимаш крака с телефона :)

ЯМР е единствената точна диагностика на травми в меките тъкани, обаче докато се уредиш за ЯМР вече ще си забравила за травмата.

Търпиш шината и гипса колкото е необходимо, забравяш за "терапията с ток", щото това е най-обикновена физиотерапия и се прави СЛЕД обездвижването за възстановяване, не е лечебна процедура.
Намираш си добър спортен лекар, който да те прегледа и да си каже мнението и така...

badsector
06-06-2011, 10:51
Може да са разкъсани, а не просто разтегнати. Стой си със шината и после ще правиш процедурите за раздвижване. На мен ми правиха нагревки известно време след това и се мазах с разни неща за спадане на отока и за разкарване на съсиреците от вътрешния кръвоизлив.

DeHu
06-06-2011, 14:04
Ами като гледам,явно ще си чакам...то и без това остана една седмица :) .Иначе и аз знам,че на рентген такива неща не се виждат,но лекарят прави някакви коментари по снимката,така че не знам какво е разбрал и какво-не.

YoungHollywood
06-06-2011, 16:19
За връзките е трябвало да те пратят на ЯМР,за който ако не чакаш 2 месеца,трябва да платиш 200 лева.

Щом ти обездвижват глезена,значи имаш разкъсани или частично разкъсани връзки,ще се оправиш споко.