PDA

View Full Version : Дойде ми акъла, ама малко късно



prosto_edin_chovechec
06-05-2011, 14:16
Става въпрос за училище естествено. Та да ви се похваля, че най-накрая ми дойде акъла и осъзнах, че трябва да уча сериозно, а да ви се оплача, че оценките за края на годината няма да са ми много добри...

И започвам да се чудя... :

Ще мога ли после да ги оправя някак си тези оценки
Чух, че искат да го махат това нещо с повишителните???!!
Като цяло прецаках ли си бъдещето или к'во?

Яд ме е.. ама тази година нещо го ударих на мързел и сега се пробудих.. яд ме е, но няма много какво да се направи :?

П.п 10 клас съм :)

Chacho
06-05-2011, 15:05
Изобщо не е късно. И не цитирам клишето, а имаш две години до края на училище и след това евентуално висше. А ако трябва да сме честни, няма да си изпуснал влака след 12 клас и винаги можеш да наваксаш. Всъщност, ако седнея за известно време да поучиш като хората, ще се учудиш, колко малко е задължителният материал в училище. Постави си сам летвата и я нагаждай според собствения си прогрес, а критериите в училище ще ти се сторят смешни.

И оценките в дипломата не са всичко - предимство са за тези, които не могат да извървят трудният път (матури, изпити).

modjodjodjo
06-05-2011, 15:14
Не си закъснял толкова. Аз не съм наясно как седят нещата с повишението, но по-добре питай някой учител, който ще знае най-добре. И ако има такъв вариант да се явиш по-скоро на повишение, направи го за всеки случай. Виж, че вече постоянно правят някакви реформи в образователната система, така че никога не може да бъдеш сигурен.
И не си си прецакал бъдещето. Има хора, които не са пипвали учебник и са със стабилно финансово състояние в момента и съответно други, които имат висше образование и не могат да си намерят работа. Всичко е доста относително

Chacho
06-05-2011, 15:40
Абе относително е прав си, но е доста малък шанса да си от тези, за които е относително. Висшето си е висше. А и всичко опира до студентът - това, че си избутал ВУЗ-а, не те прави кадърен. Има по-неграмотни и ограничени висшисти от хора с основно/средно образование.