PDA

View Full Version : Неприятен проблем...



hardstyle
06-05-2011, 18:28
Така.....Проблемтът ми е че много са ми полудели хормоните.Потя се винаги когато съм вън от нас и дори у нас докато нищо не правя.Потя се само в зоната на подмишниците.Не е ген или болест защото почнах така да се потя от 4 месеца(когато навърших 13 год).Много съм чел за пубертета и навсякъде пише че започна от 13 год до 18 год (при момчетата)

Върпоса ми е кога ще ми отихнат тези хормони,защото немога аз да издържа 5 год да се потя и то без никаква причина.Пробвал съм много стикове против потене и какво ли още не.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРИТЕ И ЗА ТОВА ЧЕ СТЕ СИ НАПРАВИЛИ ТРУДА ДА ПРОЧЕТЕТЕ ТАЗИ ТЕМА :)

Red_Hair
06-05-2011, 22:51
искам само да те питам потят ли ти се дланите и ходилата?

hardstyle
06-07-2011, 13:28
Ами краката не ми се потят но дланите ми се потят от много,много отдавна.Те са ми ген от майка ми.

Red_Hair
06-07-2011, 15:14
ам.щом е така и го имаш ген,значи е невъзможно да спреш,но може да се овладее.спокойно не си идинствен с този проблем.пубертетът е отключил това заболяване.нормално на 24 часа се отделя около литър пот.при това заболяване се отделят около 3.има още по-лош вариант,който се нарича хиперхидроза.там се говори за над 8 до 10 литра на ден.това е адски много.един от главните фактори за потенето е стресът и притеснението.вече идват-горещо време,физическа работа(особено ако е тежка) и още няколко фактора са.потенето всъщност си е доста нормален,да не каже животоподдържащ процес.по този начин се осъществява охлаждането и респ. поддържане на около 37 C.някой животни си имат други начини за охлаждане и не се потят.слоновете имат гъста капилярна мрежа в уши и чрез движения с тях се охлаждат и далеч не не чуват по-добре с тях,нищо че са такива.за съжаление това потене е патологично.можеш да го контролираш,и много ефикасен е Одорекс спрея.при повечето,които са го ползвали са много доволни.успех :)

hardstyle
06-07-2011, 20:34
Доста се разочаровах като ми каза това.Е добре защо когато съм навън се потя САМО под мишниците(дори да ми е мега студено) а в нас ми е мега топло и не се потя.А ако така се потя цял живот незнам как ще го изтърпя.Този спрей "Одорекс" е бъкън с какви ли не химии и само мога да си възпаля кожата.Направо не ми се мисли какво ще правя след 1-2 години.Имам мои приятели които също се потят много много повече от мене в ръцете(ген им е) и изобщо не се потят под мищниците.

mimkata1918
06-08-2011, 18:05
Съвета ми е да ползваш Рексона всеки ден , поне така наистина този проблем ще спре да те притеснява и да притеснява околните.Сериозна съм , стегни се и си купи рексона

ThisIsMe
06-08-2011, 18:50
Страдаш ли от наднормено тегло?

hardstyle
06-08-2011, 19:29
ThisIsMe,аз несъм дебел съвсем нормално момче съм си.Нито дебел,нито клечка около 170см висок 60 кг.Аз преди накарах майка ми да ми купи Рексона тя ми купи някакъв турски "Dove"man+care"

ThisIsMe
06-08-2011, 19:56
ThisIsMe,аз несъм дебел съвсем нормално момче съм си.Нито дебел,нито клечка около 170см висок 60 кг.Аз преди накарах майка ми да ми купи Рексона тя ми купи някакъв турски "Dove"man+care"

През летния период това е нормално явление.Стига да не става дума за
хиперхидроза .Опитай продуктите на ''Nivea'',но не ролоните.Спрейовете са по-добри.Поне при мен така се оказа.

http://www.malinka.bg/aromati/dezodorant/nivea-happy-time-diezodorant-protiv-izpotiavanie/

Pa3yMeH
06-09-2011, 07:09
Аз преди накарах майка ми да ми купи Рексона тя ми купи някакъв турски "Dove"man+care"

Dove Man+Care е доста добър между другото =) Вече ако наистина е турски не знам, моя е от Англия :)

hardstyle
06-09-2011, 10:42
Доколкото забелязах,аз не се потя толкова много,а просто винаги подмишницата ми като съм навън ми е влажна.Иначе ако правя доста трудна физическа работа навсякъде се потя без там :Д.Мисля сега секи ден нон-стоп да използвам "Dove"-a и като ми свърши да си купя 1 Рексона. :)

WaterLilly
06-09-2011, 11:18
От студ човек също се поти. Обличай се малко по-добре.