PDA

View Full Version : Някои съвети към бъдещите мъже



Nikola61
06-06-2011, 08:46
От няколко дни се ровя из форума. Не за друго – просто напоследък не се разбраме много с моя син-тийнейджър и реших да поразуча малко стила на общуване на тиинейджърите та белким намерим общ език, както и да се опитам да разбера какво точно ви интересува защото имам чувството, че моя син не се интересува от нищо.

Да си го кажа право - не съм учуден от прочетеното. Ние също сме си говорили подобни неща но очи в очи. Върнахте ме във времето когато бях млад, неопитен и смятах че всичко което дават по телевизията е истина. Това което разбрах обаче е, че съм безнадеждно остарял защото в настройките на профила, които упорито излизаха докато не запиша нещо там най-малката възможна година е 1971 а аз съм с 10 години по-надолу – 1961. Явно сте решили, че не може дъртак като мен да се регистрира в подобен форум. Ако ме изгоните – няма да се разсърдя.

Ако трябва да опиша какво чувствах четейки форума ви мога да ви дам пример – помислете си как ви изглеждат на вас първолаците когато сте били в последните класове – объркани, гледат едно странно, мотаят се като мухи без глави. Ето така ми изглеждахте и вие четейки за проблемите и повечето от съветите които ви дават връстниците ви.

А колко смях съм се смял особено в някои от темите от раздел ‘секс’ – просто не е истина. Например за твърдението в една от темите, че спермата ще изсъхне и ще затапи ануса на мацката. Няма такова комедийно шоу по никоя телевизия на което да се смея така до сълзи. Ако автора на това мнение имаше малко практически опит щеше да знае че изпразването в дупето в определени случаи действа даже като клизма, но пък да го затапи – дори не би ми дошло на ума като вариант. Представете си и количеството и консистенцията на ‘материала’ който би бил необходим за подобна ‘тапа’ – няма начин просто.

Познанията на много от вас съдейки по подобни съвети са предимно теоретични, което не значи, че изобщо не са верни разбира се. Практиката на някои май им идва в повече но и това не е болка за умиране стига да можете да понесете последствията, но както се казва – трудностите учат най-добре.

Не ме разбирайте погрешно! Не се подигравам още повече, че ние бяхме същите. Разликата е че по наше време нямаше интернет иначе имаше подобни лафове. Спомням си един как един мой авер ни уверяваше че от циците на мацката му излизало мляко - даже беше донесъл веднъж в едно шишенце за да ни покаже. Не е необходимо да казвам че млякото беше краве,а след това доста време го базикахме. Та такива ми ти работи.

За едно обаче съм сигурен – в интимен план нещата не са мръднали изобщо. Същите проблеми, същите грешки, които и ние - и най-вече аз допускахме на времето.

Има една мисъл ‘ Знанието е ценно когато е споделено”. Именно за това реших да споделя опита си с вас който макар натрупан в друго време мисля, че може би ще ви е полезен. Ако взема обаче да давам съвети на всеки поотделно ще стане дълга и широка. Нямам достатъчно време да отговарям и на въпроси.
Позавайки донякъде младежите от вашето поколение в лицето на дъщеря ми и синът ми не чувате какво ви се говори или пък чувате, но чак когато е вече късно. Почти всеки път като реша да посъветвам нещо моя син получавам в отговор “ ти пък какво разбираш бе“ . Наясно съм, че сте във възраст в която си мислите, че всичко ви е известно и нямате нужда от чуждо мнение.

Именно за това реших че ще е уместно да напиша всичко за което се сетя в една тема в смисъл кое и как да правите или да не правите за да си осигурите гадже и кое да правите или да не правите за да не останете сами пък който реши да ме послуша - добре. Желаещите няма да са много но и един да е – си струва.

Съветите ми като цяло ще са насочени към по-неопитните в това отношение момчета. Виждам че има и доста опитни – за тях ще е може би досадно да четат, но пък никой не ги кара насила все пак.

Към всеки съвет ще давам и нещо като пример или обяснение защо точно така го казвам и защо точно така смятам, че е правилно да се постъпи. Може би ще съм многословен но по-добре така отколкото да не съм ясен.

Ще се постарая да използувам понятия с които смятам че сте наясно макар, че малко се различаваме в разбиранията си.

Например - често срещам тук понятието ‘сериозна връзка”. Интересно ми е защо ако правите секс за 1 вечер или за 1 седмица това се счита за несериозна връзка а ако правите секс 6 месеца връзката е сериозна. Лично според мен всички връзки които могат да приключат с едно ‘чао’ са несериозни. Сериозни са тези връзки в които раздялата не е толкова лесна т.е. имате общ бизнес, общи имоти, общи деца или най-малкото брак.

По наше време мацките мразеха сериозните връзки т.е. вземеш ли да се впрягаш че видиш ли не можеш без нея, че тя и само тя е живота ти нещата приключваха много бързо. Не знам дали сега това е така. А между другото когато се запознах с жена си си мислех, че ще е секс за 1 вчер. И така от онази ‘една вечер’ станаха 22 години – 2 години ходене от които 1 живяхме заедно и 20 години брак. Та такива ми ти работи за ‘сериозните’ връзки.

Това и други подобни понятия изглеждат различно от моята гледна точка и именно за това ще се постарая да не влизам в полемика по този и подобни проблеми. Ще мине време – ще разберете за какво иде реч.

Ще карам горе долу по ред въз основа на темите които прочетох в последните дни.

Една от първите теми които привлякоха вниманието ми беше озаглавена “ Как да се харесаме на момиче”. Заглавието ме хвърли в смут защото по наше време нямаше точна формула. “Ех – казах си – свърши се! ЕВРИКА ! Намерихме решението на проблема на всички мъже.” Разбира се след като прочетох първите няколко страници разбрах колко грешно е първото впечатление от заглавието на темата. Така и не можаха да я дочета защото е един момент започна да излиза че в темата няма мнения, но ми стана ясно накъде духа вятъра. Именно за това ще започна точно с този проблем.

Как да се харесаме на момиче ? Накратко - няма начин ако тя не ни харесва да и се харесаме.

Защо мисля така ? Сетете се за най-грозната си съученичка, позната или съседка и си помислете как тя може да ви накара да я харесвате. С една дума - никак ! Ето това е ! Методите които автора на темата споделя като да си смениш тембъра на гласа или да се облечеш подходящо са меко казано неуместни.

Представете си пак как същата горозотия си сменя тембъра на гласа и се облича шикозно ! Ще ви хареса ли ? Едва ли !

Не казвам обаче, че автора на темата лъже – напротив. При него тези неща може и да действат, но ако се е насочил към момиче което вече го е харесало. Ако едно момиче те е харесало всяка тактика е печеливша, но ако не те харесва – сетете се за примера с грозната съученичка.

Има обаче и известна доза истина в казаното поне доколкото се отнася за външния вид. Неопрятния външен вид т.е. мръсни дрехи и липса на хигиена оставя много лошо впечатление у момичетата.

Пример – представете си мръсно и миришещо на вкиснало момиче. Ще ви навее ли някакви мераци ?

Дрехите не правят човека. Могат да направят впечатление но само толкова. Не е оправдано изхвърлянето със скъпи дрехи и аксесоари за да ви харесат истински. В смисъл ако искате да ви харесат заради самите вас, а не заради имотното ви състояние. Скъпите аксесоари дават сигнал на женската част, че можете да осигурите някакво материално благополучие и към вас ще се насочат момичета които са готови да се ‘влюбят’ и даже да си лягат с вас за да ги водите за ваша сметка тук и там. В днешно време това е станало едва ли не стандарт за поведение и не знам как след като всичко това е неоспорим факт все още момичетата твърдят че при тях секса е свързан най-вече с чувства. Както и да е.

Аксесоарите също са продукт на днешното време или по-точно на пазарното общество.

В същност идеята, че по аксесоарите се различавате от другите и добивате определен статус искат да мислите всички фирми които продават въпросните аксесоари - бижута , джиесеми и маркови дрехи. Реално обаче тези аксесоари нямат никаква тежест т.е. ако едно момиче ви харесва то ще е с вас, ако не ви харесва – може и да я имате но ще е платена любов.

Учудвам се и как ви набиват всяка вечер от екрана да си купите еди какъв си телефон и да се забавлявате. Какво забавно има в един телефон ? Ако искат да ги направят забавни да им сложат по една вагина ! Айде да не се отклонявам от темата пък и да не им давам идеи.

Сега някои от вас ще кажат че все пак инвестицията в дрехи и аксесоари се връща под формата на внимание (и секс) от женската част. В края на краищата вас не ви интересува защо тя си е легнала с вас след като резултата е на лице, но едно е да си купите момиче, друго да го спечелите.
Тук не мога да ви дам обратен пример т.е. склонни ли сте да си легнете с момиче ако ви осигури материално охолство. Не за друго просто съм наясно, че жена можеш да си купиш но ерекция – не.

До тук добре – ще кажете вие, а как да действаме тогава.

Имах един съученик на времето който беше прекалено много прям с момичетата. Въпреки, че ги правеше буквално на нищо той винаги ходеше поне с една за разлика от нас останалите които се мъчехме да се харесаме по всякакъв начин на момичетата като им кавалерствахме и им се мазнехме. Като видехме някое засукано маце например ние се сбутвахме , а той на висок гклас казваше “ Ха ! Готина била ! Кой знае как и мирише пръднята !” след което тя обикновено изсъскваше “Просссстак !” а след време я виджахме с него.

Лично аз бях много учуден от това стечение на обстоятелствата. По онова време нямаше толкова меркантилни момичета - сега им викат ‘златотърсачки’ или ‘златки’, а и той не беше от богатите. В същност тогава всички бяхме горе долу равни по финанси.
Не беше и от красавците но въпреки всичко никога не оставаше без гадже. Трябваше да минат 10-тина години за да разбера, че в същност това е по-правилния подход към момичетата, а именно – той ги приземяваше и не ги величаеше и превъзнасяше. Те го гледаха като равен а момичетата обичат това. Останалите едва ли не лазехме пред тях и се чудехме защо ни гледат с пренебрежение. Е как да не гледаш с пренебрежение някой който е ‘на колене’ пред теб протегнал ръка за милост под формата на внимание.

Пример – представете си пак онази грозната да ви прави комплименти и подаръци. Ще вземе ли да ви стане симпатична че и да и станете гадже ?! Едва ли !

Цялото това въведение е за да ви кажа едно нещо – не ги поставяйте на пиадестал с надеждата, че величаейки ги ще спечелите вниманието и благоразположението им. Няма начин да уважаваш някой който ти се мазни. Качат ли ви се на главата – няма слизане. Предупредени сте !


Сега разбира се ще ми опонирате че момичетата обичат да ги превъзнасят – така е но го правете след като вече сте ги прекарали – не и преди това. След .... може , преди не .


Няма как да подмина и любовта т.е. чувствата. Случвало ви се е надявам се да луднете по някое маце и с 300 зора и една камара притеснение да му предложите, а тя да ви каже, че “търси истинската любов”.
Това си е ‘НЕ’ – нищо друго. И докато вие се чудите колко по-истинска може да стане любовта ви я виждате с някакъв който се отнася като парцал с нея и въпреки всичко те му ‘виси на врата’. Не сте първите нито последните които се чудят как става така. Ставаше по наше време , става и сега. Казвам го за да ви обоснова това което следва да ви кажа , а именно:

Говорейки за чувства и любов момичетата имат в предвид те да са влюбени, а не да ги обичат тях т.е. не ги грее да ги обичате. Момчетата обект на ‘чувствата’ им пък нямат навик да отказват лесен секс – това е факт. Любовта замъглява преценката на момичетата и даже извергите им се виждат като принцове.

Този феномен няма логично обяснение. Може би ще е уместно да цитирам Оскар Уайлд. Той казва:

"Опасявам се, че жените харесват жестокостта, откровенната жестокост повече от всичко останало. Те притежават удивително примитивни инстинкти. Дадохме им еманципация, но въпреки това те си остават роби, които все си търсят господари."

Сега по-начетените ще опонират че Уайлд /май/ е бил гей и за това не може да му се вярва , но лично аз намирам че една жена в мъжко тяло може да прозре по-добре какво им е на другите жени отколкото един хетеросексуален мъж. Както и да са нещата не можете да кажете че не е прав – нали !

Оттук идва и следващия съвет:

Не се обяснявайте в любов ако не сте сигурни че ще ви приемат. Признанието че обичате едно момиче не ви дава никакъв шанс да сте с нея ако тя не ви харесва още повече че в общия случай има много други като вас от които тя да избира. То ще ви струва много т.е. трудно ще се решите да го направите но може и да ви нарани много. Не се умира. Даже е полезно за да ви събуди и да почнете да гледате трезво на нещата, но ако можете да си спестите унижението да се обясните и да ви отрежат – мисля че ще е по-добре.

Казано по друг начин – признаете ли че обичате едно момиче - моментално и ставате безразличен. Да не говорим, че отдалече си личи че сте влюбени и трябва гаджето ви да е абсолютна патка за да не го забележи. В същност - признавайте понякога, но с мярка и пак казвам - след като вече сте гаджета. Защо така е по-добре няма обяснение – просто е така. От личен опит го знам. После нещата се обръщат но за ‘после’-то после ! Да не се отклоняваме.

Друг начин да ви отрежат и то гадно е да ви кажат “ Ти си ми само приятел. Да не си разваляме приятелството с любов и секс”. Това е лъжа !

Да предположим обаче че не е. Какво излиза ?

Човек който смятате за приятел да го държите на разстояние, а си лягате с онзи който не ви е ‘приятел’. Има и друго някакво обяснение от женска страна – тръпка, порив или нещо подобно,но лично за мен това не е логично. Секса не разваля приятелството ако е истинско – даже би го подобрило. Ако го развали значи не е имало приятелство, а само привличане т.е. секса може и да е тест за истинско приятелсво, но момичетата не го разбират така.

Би било добре да си казват че просто нямат желание да сте заедно като не оставят надежда с това ‘да си останем приятели’ но обикновено не го правят. Те предпочитат да сте ‘приятели’ което според мен е повече от користни цели т.е. ако едно момче държи да е приятел с едно момиче само за да има шанс с нея то момичетата държат в ‘резерва’ подобни приятели за да могат да се оплачат на някого от поредната нещастна връзка, което е много гадно. Де факто момчетата си губите времето в надежда вместо да си намерите гадже. Гадно е и защото момичето което харесвате и желаете ви реве на рамото (приятелски) как някой друг я е заразял след като и се е наситил. Гадно е! Търпял съм го с надеждата че ще съм следващия но това не е ставало никога. Ти си ми приятел и толкова секс – нъц.

Още по-гадно е да прекратят гаджосването с подобна реплика. “Няма да сме гаджета но да си останем приятели” тоест “ аз вече ще си лягам с друг но ако ми потрябва нещо ще ти звънна”

Може би това е по-гадното от директното отрязване. Обикновено след подобно отрязване мацката е наясно че сте склонен да и правите услуги защото все още ‘сте и приятел’ като насреща не получавате нищо или най-много някоя реплика ‘ ей какво щях да правя без теб’ или ‘ оле че си сладък’. Изглежда тъпо да ви го казвам, но замислете се какво получавате срещу услугите които и правите. Вие влагате време , пари, вннимание а тя какво влага за получените облаги – нищо. Нещо срещу нищо – идеално. Кой е прекарания – вие. Губите пари, нерви най-вече и както спомнах си губите времето да се надявате на нещо с нея вместо да се насочите към момиче с което да станете по-близки в интимен план.

Впрочем доколко са ви приятелки можете да съдите и по реакцията им ако им откажете. Обикновено сменят веднага ‘приятелския’ тон и започват да фучат и да съскат. По-голямо доказателство от това – здраве му кажи.

Знам че няма да ме послушате и ще продължите да поддържате подобни ‘приятелства’. Лично аз съм поддържал подобни приятелства с години и от всичко ми остана само разочарованието и нищо друго. Впрочем веднъж за малко да стана за резил след като една подобна ‘приятелка’ внезапно се ‘влюби’ в мен. След първоначалния ми възторг разбрах, че е бременна от друг, което окончателно ме отрезви за причината въпросната мацка така внезапно да ме оцени като мъж.

Впрочем сами можете да си направите сметка за подобни връзки анализирайки определението за ‘приятелство’, а именно – приятелите са хора които си помагат ВЗАИМНО т.е. един на друг. Тя има нужда от нещо – вие и го давате, вие имате нужда от тялото и, но тя не ви го дава защото видите ли било нещо интимно. Вие давате – тя не – е сматайте дали е приятелство или използувачество.

В същност мога пак да дам примера с грозната мацка – ще я ползувате ако иска да ви направи услуга но ще се прежалите ли да легнете с нея ? Едва ли! Толкова за това - вие решавате.

С оглед написаното е уместно и да ви кажа какво все пак да направите за да избегнете горните ситуации.

Насочете се към момичета които ви симпатизират т.е. усещате че ви харесват. Както вече споменах с момиче което ви харесва всяка тактика /освен ако много не сглупите нещо/ действа.

А как да разберем дали ни харесва едно момиче или ако трябва да се почне по ред – как да се сближим с нея ?

Четейки форума и по-точно темите пуснати от момичета ще разберете какви са симптомите но все пак няколко съвета:

Сближаването винаги е трудно т.е. не е лесно да се предприеме каквато и да било стъпка още повече че привличането ви пречи да мислите трезво. ‘Оглупяването’ е типично за момчетата които наистина са привлечени от едно момиче и то не защото сте глупави наистина а защото сте в състояние на своеобразен афект, които ви пречи да мислите. Сложните планове не са за предпочитане. Те са за опитните свалячи които са с всичкия си т.е. имат за цел просто да преспят с въпросната мацка, но не изпитват чувства към нея. Оттам и факта че с момиче към което не изпитвате особени чуства контактувате по – лесно отколкото с момиче по което сте луд. Именно за това простичкото “здрасти” върши работа. Учтиво е да поздравиш някой, а и не дава никакви грешни сигнали – казали сте “Здравей” на някой с който сте се виждали и преди – нищо особено.

От реакциаята и обаче зависи дали ще продължите ‘напред’. Ако ви харесва т.е. допадате и ще ви отговори и ще може би ще получите усмивка. Всяка друга рекация на досада или пренебрежение би трябвало да ви даде знак, че няма да го бъде. Не е страшно – жени бол.

Друг начин да разберете кое момиче ви харесва е да се оглеждате по често т.е. да не зяпате в телефона или в краката си. Ако някое момиче ви харесва ще засичате по-често погледите си т.е. ако тя ви гледа работата е наполовина свършена. Остава само да я заговорите и после – вече го написах. Това е и по-сигурния начин за действие.

За лично мое съжаление виждам, че все повече предпочитате виртуалните контакти т.е. в интернет. Там това не действа т.е. няма начин да се засечете с погледи. Ако я видите онлайн това не значи че е заради вас, а и да ви прати усмивка не е гаранция че не праща на още 10 момчета точно в същия момент. Странно е и защото винаги може да се коригират снимките в профила на въпросното момиче или може изобщо да не са нейни. Независимо от това – ако все пак решите тактиката е почти същата – казвате и ‘здрасти’ . Би трябвало да действат същите правила но си признавам че нямам опит, а и не ми трябва.

Накратко – не се стеснявайте да поздравите накое момиче – нормално е. Оттам нататък вече всичко зависи от вас. Първия контакт е важен но ако искате да успеете трябва да знаете и как да задържите вниманието на момичето. Точна формула няма. От вашата интелигентност зависи как ще поддържате тази връзка защото ако само си седите и я гледате влюбено мого скоро ще и омръзнете. Четете книги или интересни неща от интернет, интересувайте се от нещо , увеличавайте набора си от теми за разговор – това е в общи линии.

Не се учете на поведение от филмите и телевизията. Там всичко е нагласено – дори и ‘реалитата’ са така. Твърденията са, че не са но ако питате мен са.

Бъдете по-директни, но и дискретни с момичетата. Не се стеснявайте да признаете, че искате да сте близки с някое момиче, което ви е показало че и допадате, но НЕ го правете и публично. Това не е никак лесно – знам. Няма защо да се притеснявате дали ще я обидите - все пак ако въпросната е грозна и тъпа нямаше да я харесате. Ако пък сте в подходяща ситуация да поискате секс – правете го ако се налага през 15 минути докато или приеме или ви отреже окончателно. Това е печеливша тактика защото повечето момичета имат нужда от време да помислят дали да приемат, но дори и да решат да го направят те няма да ви предложат, така че инициативата трябва да е ваша. Така след време няма да се ядосвате, че сте пропуснали някой шанс т.е. направили сте всичко възможно и вината, че не сте си прекарали приятно е само нейна. Както с предложението за близост с предложенията за секс няма да обидите момичето. Това е вид признание за нея освен ако не се е надула толкова че да не го оцени, което също е често срещано. Ако тя няма приятел и ви откаже – ОК не си губите времето. Ако има приятел по-добре да не се пробвате. Виж ако тя има приятел и ви забие – ОК . Да не сте луд да и откажете .

Някои съвети как е по-уместно да реагирате в някои неприятни ситуации:

Изнверите.

Имате си гадже и то ви кръшне. Трябва да скачате от радост защото все пак сте разбрали, че тя е боклук. Правилното решение е да отидете при онзи с който ви е кръшнала ако го знаете и да му я подарите. Да ! Подарете му я. Все едно му подарявате колело без спирачки! Много добре знаете какво ще стане - нали ?! Ще се размаже в първия стълб ! Или ако не така – зарежете я и я пратете да ходи при него. Все пак ако тя е негово гадже , а не ваше вие ще сте спали с гаджето му, а не той с вашето.
Скоро четох някаква история за момче което хванало гаджето в изневяра. После било другото момче, та го мъчило, та го заравяло – ужасия. И за какво – за да си вземе обратно боклука. И това ми било мъж ! Тъпо тъпо та чак вдлъбнато.

Тя идва на среща с приятелка - Абсолютно грозна ситуация. Особено ако е често - това ви показва че на въпросната мацка никак не и пука за вас.
Защо ? Поставете се в обратната ситуация – вие ако харесвате някое момиче ще вземете ли приятел ‘да ви свети’ ? Ако е първа среща и момичето се притеснява че не ви познава би могло да се приеме, че взема приятелката си за всеки случай но в останалите случаи си е чисто използувачество. Ваше решение е как да реагирате, но лично аз предпочитах да се измъкна с някакво извинение и да прекратя въпросната свалка отколкото да гледам как се държат под ръка и си говорят на ушенце докато аз се чудя за какво съм им освен да платя сметката.

Отлага срещи с тъпи извинения или не отговаря на обажданията ви.- Не ви харесва, няма и да ви хареса. Откажете се и си спестете нервите.

След като уж сте гаджета тя ви казва “искам известно време да остана сама” - Има друг, но работата още не е сигурна. По времето когато ще е ‘сама’ ще се пробва с другия и ако не стане ще се върне при вас, а ако стане – ‘периода и за самота’ вензапно ще свърши.

Капризите.

Вярвайте ми за толкова години не съм видял задоволена капризна жена. Няма подобен прецедент. Капризните са си винаги незадоволени и никой – дори и най - най - най истинския мъж не може да задоволи капризите поради факта, че те никога не свършват. Подобни жени имат мечта да намерят някои ‘супер мъж’ който да им играе по свирката и да върши всичко, което му кажат. За себе си са оставили не леката задача да измислят все нови и нови капризи които ‘супер мъжът’ с радост да задоволява. Ако ви харесва подобна роля – действайте. Ако не – вратата и да ви няма. Да се оправя !

Сигурно четейки всичко това си мислите – “много било трудно бе !”

Трудно е да много е трудно. Първия знак че няма да успеете в нещо е ако сте си помислили, че е лесно.

Майтап бе ! Не е трудно – просто трябва да мислите с главата си / тази която е за мислене / и ако нещо не ви е ясно да се опитвате да се поставяте в обратната ситуация – като примерите с грозната комшийка например. Мислите ли що годе трезво – нещата се подреждат, ако ли не – никой не ви е виновен.

Искам да дам мнение за още нещо което забелязах четейки форума, а именно че им завиждате на момичетата.

Защо не трябва да им завиждате ?

Знам че за момента смятате, че на момичетата им е по-лесно да се уредят с гадже. Ще е смешно да кажа че на някои жени не им трябва друго да пробият в живота освен това което им е дал господ. Това си е чиста истина и няма да го отричам. Както споменах мъжете не сме склонни да отказваме на навити мацки стига да стават, а в отплата да им предоставяме нещо според възможностите си. Мацките получават лесно някои неща - факт, но това си има и негативна страна.

Какво имам в предвид ?

Всички области които са свързани с някакъв опит например шофиране, готвене ако щете и каране на ролери включват и период на трудност т.е. започвате с трудното и въз основа на грешките които правите се научавате да правите това или онова.

При момичетата личния живот започва с лесно т.е. лесно им е - заобиколени от момчета, млади, красиви, безгрижни – всички са им на тепсия. Във вашите очи вярвам това е нещо хубаво т.е. постигат целите си лесно, но ако си мислите че е безплатно – лъжете се. Плаща се и още как, но в това сами ще се уверите с времето. С годините нещата се променят т.е. до към една възраст са добре, но после слизат стремително надолу. Да не говорим че е много лесно да съблазниш един мъж ако си жена още повече че това е мъжки инстинкт т.е. програмирани сме така, но е доста трудно да го задържиш при себе си т.е. трябва ти нещо повече от секс и чар.

Има разбира се и изключения. Някои жени са започнали развиват личен бизнес благодарение на интимните си връзки, но както казах това са по-скоро изключения, а не на последно място за подобно нещо трябва и предприемачески дух, което повечето момичета обикновено нямат.

Другото за което не трябва да завиждате на красивите момичета е, че прекалената им привлекателност се отразява пагубно на характера им. Обикновено приказно красивите жени са с непоносим характер, а най-най – най - загрозяващото в една жена е характера.

Сигурно сте чували и виждали как този или онзи се е разделил с умопомрачително красива според вас жена – Дичо от Д2 например. Защо го е направил ? Ами защото я е опознал отвътре т.е. видял е характера и. То си личи и отвън. Само ги погледнете тези ‘изкушения’ като ходят по улицата - да сте видели някоя наистина усмихната ?

Повечето са намусени все едно света им е крив. Така е защото искат всичко да се върти около тях, а това обикновено не става или ако все пак става – то тогава пък е за малко и все не им стига. Изключвам ситуациите когато покрай тях има камери или са на някое събитие – тогава се усмихват но ако се вгледате ще видите, че повечето го правят насила за да изглеждат по-красиви.
Безспорно е че една усмивка е красиво нещо, едно лице – също но красивите жени дължат почти всичко на тялото си. Ако то е красиво и съблазнително – гадния характер се компенсира донакъде. Те много добре го знят. Защо иначе са тези прозрачни роклички, къси поли, оскъдно бельо, неудобните обувки – за да засилят ефекта и на и без това събланителното за момчетата женско тяло. Интересно ми е защо обаче след като го знаят повчето тийнейджърки не полагат никакви усилия да го поддържат , но това не е въпрос на който може да се даде смислен отговор.

Може би всичко се дължи на желанието да им завиждат ? Много е вероятно да е така.

Пример – представете си момичето за което си мечтаете облечено в рокля за 5000 лева. Винаги ми е било интересно ако една жена работи примерно 1 година за 5000 лева дали ще ги даде за един парцл, но това не е темата в момента. Да продължим с труфенето - грим и прическа за 200 лева примерно, накичена с бижута за примерно 20 000 лева. Представихте ли си я ? Айде сега представете си я пак но току що излязла от банята само с едни прашки за 1 лев от битака ! Или айде да сведем инвестицията до нула т.е. чисто гола. Е кога би ви харесала повече – накипрена за 25 бона или гола ?
Що за въпрос а ?! Няма нормален мъж който да предпочете облечена жена пред гола жена ! Би трябвало това да подсказва нещо на женската част от човечеството,а именно че мъжете не гледаме или по-точно не забелязваме подобни неща но тук идва другото, а именно че нежната половинка подхранва самочувствието си с подобен род изхвърляции и парцалки и повечето момичета ще предпочетат да се покажат с всички тези ненужни според мен,а надявам се и според вас аксесоари само за да изпитат върху себе си завистливите погледи на другите момичета. А това дали някой ще ги хареса остава на по-заден план. Това не важи за нас – мъжете или поне за по-голямата част.

В трази връзка да отбележа, че момичетата трябва да са благодарни на нашия / на мъжете / нагон или казано по друг начин- инстинкта ни да се размножаваме. Именно този инстинкт ни кара да ги харесваме и да им се сваляме, да им угаждаме за да спечелим вниманието им, да се държим с тях все едно са богини на красотата. Ако обаче сте имали щастието да се загаджите с подобно момиче сигурно сте забелязали че след като сте били интимни с нея известно време нейния ‘божествен ореол’ изчезва. Това се дължи на факта, че вече я имате и тялото и минава на ‘заден план’. Именно тогава – вече свикнал с нея проглеждате за нейния характер и започвате да осъзнавате че все пак физическата красота не е всичко.

Повярвайте ми – няма по-голямо разочарование да спечелиш с неимоверни усилия и жертви една красива жена и после да разбереш, че в същност е една празноглава и досадна кифла.

Доказателството – нали сте виждали бивши красавици седящи самички на накое кафе , гримирани, наконтени със сканиращ поглед да чакат някой да ги заговори. Чудили сте се защо ли става така че хубави жени които са имали може би десетки кандидати през живота си са останали стари моми – именно заради лесния им старт и гадния им характер. Те могат да отрязват мъж по 100 начина, но повечето от тях не знаят и 1 начин как да свалят мъж. Ако питате тях ще кажат “ добре ми е сама” или “по-добре сама отколкото с недостоен мъж до себе си”. Ако пък чуете претенците им към евентуалните им партньори – съвсем ще ви стане ясно защо са останали сами. Смешно и жалко. Я сега си представете как някой мъж казва “ толкова съм готин че съм сам защото няма достойна жена за мен” Е какво ще си помислите за него ?

Между другото мисля че жените никога не са сваляли мъжете. Свалките при жените се свеждат до това да те съблазнят дотолкова че ти да почнеш да ги сваляш, но не и във варианта те да са активната страна. Не съм чувал в историята да е имало някога рицарски турнири където млади рицарки да се борят за ‘сърцето’ на някой напет момък. А и не е чак толкова готино момичетата да се бият за теб. Ако спечели най-грозната – какво правим ? Именно за това предпочитам класиката.

Има и друго – жените по бързо минават в графата ‘негодни’ . За един мъж е нормално даже препоръчително да се ожени след 30-35 г. Тогава вече е с всичкия си, намерил е място в обществото и изкарва достатъчно пари докато в общия случай една жена остане ли сама на 30 остава си сама освен ако не се появи някой много закъсал, а тя да се прежали. Има лаф “ако е била стока някой е щял да я вземе” . Колкото и да е неприятен този лаф е самата истина. И дори ако предположим че все пак по някакво стечение на обстоятелствата жената си е добра остава другото – всеки мъж иска деца, а жените забременяват доста трудно след 30. НЕ четете какво пише в женските списания, не гледайте фантасмагории като “сексът и градът” – реалността е такава. Има и изключения но те са рядкост.

Напоследък се говори много и че бракът бил демоде. Това ми дава повод да си мисля че макар и да се тупат в гърдите съвременните младежи че са големи мъжкари в същност са си едни шубета. Бракът е сериозно нещо и сериозна отговорност и макар че има и развод е доста плашещо да предприемеш нещо, което те задължава за цял живот. Цял живот е много време и трябват бая здрави гащи за да се решиш на подобна стъпка.
Един от аргументите които изтъкват против брака е че видите ли жените се качвали на главите ни след като се оженят за нас. Айде де. Ще се качи ако я пусна да се качи. Нали аз съм я избирал тази жена. Ако съм си избрал жена която да ме прави на маймуна – никой не ми е виновен. Мъжете за това имаме по 2 глави – една да ни се качват жените и друга за да мислим. Ако се замислиш реално след брака жените се качват на тази глава с която не си мислил. Ако си мислил с долната преди да се ожениш се качват на горната и обратното.

Именно за това трябва мъжете да се женят след 30 – тогава избират дето има една дума ‘ с отворени очи’, но ако до тогава не са прогледнали – винат е тяхна , а не на жените. Колкото и добри ‘актриси’ да са жените не могат да заблудят един мислещ мъж. Но да не се отклоняваме още повече че това са далечни за вас неща.

Да се върнем на нещата за които не трябва да завиждате на красивите момичета.

Следващото нещо е че красотата им в общия сучай е временна и даже доста кратковременна.

Огледайте се за накои какички които сте заглеждали като малки и ще се уверите сами че някои момичета направо ‘експлоадират’ т.е. докато на 17 са били секси на 22-23 стават даже “анти секси”. Не знам дали ви се вярва но в бъдеще ще има случаи когато по тази причина и вие ще отказвате секс на жени. Да да - прочели сте правилно – ще ОТКАЗВАТЕ , а не те да ви отказват. Не, че е приятно да отказваш секс но все пак всеки нормален мъж трябва да си има някакво самоуважение и да не го вкарва във всяка дупка която му се изпречи. А гадни дупки ще има – гарантирам ви.

Другото за което не бива да им завиждате е факта че ласкателствата които получават от мъжете борещи се за вниманието им в един момент им създават нереална представа за себе си, а няма нищо по-жалко от жена или мъж с нереално високо самочувствие. Едно че това им пречи да виждат реалността , друго че в един момент стават смешни.

Може би това е и причината всички момичета да смятат, че са родени за принцеси и достойни за някой принц.

Има известна логика защото принцовете обикновено са мъже, а един мъж ако хареса една жена не се интересува дали е слугиня, учителка или доктор на физическите науки – все му е едно.

Може би в добава като малки са чели в захлас приказката за Пепеляшка и са решили че след като една слугиня е станала принцеса – и те ще станат принцеси. Приказките обаче продобиват различно значение когато човек пораства т.е. човек трябва да ги разбира по-иначе. Остане ли си с детското разбиране става лошо защото ‘звяра’ става ‘красив принц’ само във филмите на Дисни.

Какво точно имам в предвид ?

В приказката за Пепеляшка едно обикновено момиче става принцеса. Наскоро един реален принц също се ожени за ‘момиче от народа’. Е не е чак слугиня, но и не е от знатно потекло. Така биха разбрали приказката децата. За нас- по възрастните тя звучи малко по-различно.
Различното което виждам аз например е че Пепеляшка е само една т.е. не вярвам в онова приказно царство да е имало само една слугиня, която е станала принцеса. Били са много, но другите не са имали късмета да имат фея-кръстница която да им направи каляска от тиква и коне от мишки. В същност ако не е била феята Пепеляшка е щяла да си остане Пепеляшка за цял живот – както са останали другите слугини които едва ли са допуснати на бала на принца с мърлявите си дрехи, но за тях не се споменава нищо във въпросната приказка. Това е нормално защото все пак приказките са приказки именно защото всички там накрая са щастливи. Това радва децата но дава и доста нереална представа за очакващото ги. Момичетата които още не са пораснали на акъл предполагат, че точно те са еквивалент на въпросната Пепеляшка и за това смело и без да мислят много се ‘хващат’ за съвременните ‘феи’ които ги обличат в скъпи рокли, качват ги на съвременните ‘каляски’ и ги водят по съвременните ‘балове’ т.е. конкурси за красота където Пепеляшките се надяват, че всички ще им се възхищават и ще срещнат въпросния принц, който ще предпочете тях пред всички останали ‘Пепеляшки’. До тук обаче свършват приликите с въпросната приказка защото ако за онази Пепеляшка всичко е приключило със сватба то за повечето съвременни Пепеляшки нещата приключват в някоя хотелска стая с болка отзад и странен вкус в устата. Трябва ли да казвам че нещата никак не са розови погледнати от тази страна ? Мисля че не !

Не отричам, че някои жени са успяли по този начин, но помислете си колко са те и колко са се пробвали и ще разберете, че май никак не са за завиждане. Да не говорим че повечето успехи са временни, което също никак не е за завиждане.

Не си мислете че само тази приказка може да се разтълкува различно. Приказката за “златната рибка” например. В основния си вариант нещата се объркват заради алчността на бабата, но пък я си помислете дали дядото не е виновен че не е опухал овреме бабичката или пък за това че предава дословно исканията и на рибката ? Достатъчно беше да спомене пред рибката че бабичката е пожелала да отиде на севрния полюс и готово. Рибката изпълнява желанието, дядото си решава проблема, а дъртата вещица – да се оправя. Да не се отклоняваме обаче от темата.

Има едно нещо което също прочетох тук и по което искам да взема отношение, а именно различния стандарт в оценката на мъжкото и женското поведение. Накратко казано защо жена била с много мъже е курва ,а мъж с много жени – готин пич.

Изключвам под ‘курва’ да разбираме жена която печели пари от секс т.е. проститутка и ще смятаме че това е момиче, което често сменя гаджето си.

Връщам се към онзи мой съученик който сменяше момичетата като чорапите си. Безспорно му завиждах , но ми беше чудно и друго – момичетата знаеха че е женкар и че няма да се задържат дълго при него. Това обаче не им пречеше да му се натискат и си лягат с него независимо дали имаше гадже или не т.е. за да стане той женкар – момичетата също имаха заслуга че му се пускаха.
От друга страна – едно ограничено момиче не може да ти даде нищо друго освен секс, а той омръзва бързо. Сигурно ще ви се види нелогично но колкото и красива да е една жена тя няма как да те задържи чисто сексуално за повече от 2-3 месеца колкото и да е опитна. Ако мацката си струва да я задържиш като гадже няма нужда да я сменяш – нали ? По същия начин стоят нещата и за момчетата т.е. ако едно момче е стойностно и задълженията му към момичето не се изчерпват само със секса – защо да го сменяш. Един ‘празен’ мъж омръзва на жените също толкова бързо колкото и една ‘празна’ жена. И двата типа поведение обаче лепват на тези които ги практикуват ‘етикети’ които не могат да се ‘измият’ с нищо. Ако решите че ще се чувствате добре с подобен ‘етикет’ – действайте. Вие и само вие ще си носите последствията.

Сигурен съм че сега си казвате – “Чакай бе чичка ! Ако една жена не може да привлича интереса ти повече от 2-3 месеца как карате по 20 и кусур години ?”

Вече говорих за това – за подобно нещо като дългото съжителство характера е много по-важен, а също така и колко се поддържа една жена. Ако жената съумее да се задържи в норма и в същото време ти допада и характера и няма проблем да изкарате и много време. Точна рецепта няма, но с времето всеки намира своята.

Не казвам и че всички момичета са такива, каквито давам като примери. Впрочем всички и момчета и момичета малко или много минават през подобен ‘хвърчащ’ период на наивност. Някои се опомнят навреме, други – предимно момичетата се опомнят като родят или като дойдат истинските проблеми. Имам личен опит с голямата ми дъщеря. След като с майка и ни дойде до гуша да сме виновни за всичко и връчих ключа от стария апартамент и малко пари и и казах да се оправя. Не минаха и 6 месеца и нещата коренно се промениха. През тези 6 месеца беше стояла известно време без ток, с празен хладилник и още сума неща които никога не и се бяха случвали докато живееше у нас. Вече гледа по-реално. Майка и ми беше сърдита известно време но сега вече разбра че е трябвало да направим така – както и да е. И при мъжете е така – даже има и по-зле.

Например тук в този сайт прочетох статия за онзи Цукер ли е Букер ли е – собственика на Фейсбук че си купил къща за не знам си колко милиона за да му е по-близо до работата защото прекарвал 16 часа на ден в офиса. Е без да го познавам този хубостник мога да кажа че е шматка и половина.
Защо смятам така ? Ако едва събираше двата края бих приел за нормално да работи по 16 часа, но този е милиардер.

Знаете ли колко са 1 милиард долара ?

Смятайте:

В 100 години има 36 500 дни /без високосните/.

1 000 000 000 / 36 500 = прибл 27 397

Или накратко – ако имаш 1 милиард долара и харчиш по 20 000 долара на ден след 100 години няма да си ги изхарчил. И това е за 1 милиард, а този има доста повече. Вместо да вземе 2 мацки под мишница и да забегне на хаваите той бачка по 16 часа. Да не говорим, че е въпрос на време да го погнат със съдебни дела за нанесени вреди. Е шматка ли е или не ? Но да не се отклоняваме.

Сигурно някой ще каже, че насаждам неуважение към момичетата. Няма такова нещо. Уважавайте ги но само ако го заслужат. Всичко трябва да е заслужено защото ако не е нито уважаващия ще се чувства добре , нито уважавания ще оцени какво е да те уважват наистина.

Знам че всичко това не ви грее момчетата и ви се иска да е по-различно. Знам че понякога се чувствате неоценени и подтиснати. Да ви го кажа по- иначе - сега не сте дебели, плешиви и можете да правите секс по 4-5 пъти на нощ. Момичетата, които ви режат просто не знаят какво изпускат. Не знаят че след известно време само ще си мечтаят за момчета като вас. Не съжалявайте още повече, че 90% жените на 16-19 години и не могат да правят никакъв секс. Само си мислят че могат, но в действителност не могат, а вие просто нямате база за сравнение. Ако някой от вас има късмета да го хареса някоя 30-40 годишна ‘кака’ ще разбере за какво говоря.

Знам че някой ще каже че може би ви завиждам и за това съм написал всичко това. Нищо подобно. Никак не ви завиждам.

Ще ви кажа и защо.

Не ви завиждам за момичетата. Нашето поколение момичета не носеха прашки, но голямата част от тях бяха спортни натури с нищо излишно по себе си. Сегашните момичета дори и слаби не са стегнати, а повечето са страшно дебели и то не е от ген, а от заседнал живот или казано иначе - мързел. Имаше и дебели на времето – да но бяха малцинство. Преди казвахме ‘ за да видиш момичето си след 20 години – виж майка и’ сега все по често виждам дъщери по-амортизирани от майките си. Съвсем сериозно – някои майки на по 40 повече хващат око от щерките си на по 18 години. Лично познавам такива.

Четейки форума виждам много теми пуснати от момичета с въпрос как да кажат на момче че го харесват. На пръв поглед човек може да си помисли че нещата са се обърнали и вече момичетата свалят момчетата но лично според мен причината е че днешните тийнейджърки в голямата си част не приличат на нищо. Нормално е момчетата да отбягват тези момичета и да се налага да си свалят момчета. Не знам защо повечето момичета не осъзнават че нелицеприятната външност не се прикрива с грим, поведение, хирургия и слънчеви очила.

Другото за което не ви завиждам е че не можете да се борите с живота. Работодател съм и назначавам от време на време завършили средното си образование момчета. Виждам ги колко са нахакани в началото. 2-3 седмици ходят с таралежи под мишниците и после окапват. Не всички са така някои се борят се с нокти и зъби и успяват докато тези дето са свикнали с мама и тати – направо се отказват и напускат.

Не знам казармата ли ви липсва на момчетата какво но нямате и сили да се борите с живота, а той не е никак лесен. Сега сте на фън, после обаче почва зор-а. Порасналите ще ме разберат.

И не само в работата е така – семействата също. Свърши ли аху иху, почнат ли проблемите и се развеждат.

Другото за което не ви завиждам е повсеместния егоизъм на сегашното поколение. Точно като моя синковец – само за себе си мисли. Не знам точната причина.
Може би ние родителите стремейки се да ви дадем всичко от което бяхме лишени ние сме ви направили егоисти. Може да е естествен ход на нещата. Може би обществото се е променило – не знам , но каквато и да е причината да се живее сред егоисти е гадно. Имаше ги и едно време но сега е масово. Не отричам да си егоист донакъде е полезно но в един момент всички те напускат , а такъв живот е гаден.

И накрая – защото мисля да приключвам:

Не си мислете обаче че трябва да следвате сляпо това което съм написал. Никой не може да напише инструкции които да следвате сляпо защото никой не познава жените като цяло. Те са доста противоречиви. Дори и те самите не се познават една друга. Много от тях твърдят за себе си че са нежни и раними душици, а в същото време зарязват без да им мигне окото и по най-гадния възможен начин момчетата, които са влюбени в тях защото ‘не ги кефели’ без да се интересуват и най-малко колко им е тежко. В същото време се ‘влюбват’ в момчета за които не им пука за тях и след като биват зарязани те самите изпадат в дълбоки депресии защото видите ли си играели с чувствата им. Дори и това не важи за всички или пък ако важи то важи за определена възраст, а после вече не важи. Щура работа. Всяка може да каже как стоят тези неща НО само за себе си, което не значи че важат и за другите жени. За момчетата е по-лесно.

В същност познавам достатъчно жените за да знам, че сега ги сърбят ръцете да напишат мнение,че всичко това са глупости.
Познах ли ?

Това е обща черта на женската част – ако нещо не им е ясно или не го разбират значи или е лъжа или е глупост.

Другото общо е че все мъжете сме им виновни за всичко.

За това познах ли ? Не ми отговаряйте – въпросите са риторични.

Вместо да пишат обаче подобни мнения с което само ще докажат че съм прав нека да напишат подобна тема, а именно ‘съвети към бъдещите жени’. Лично аз ще следя форума и ще ми е интересно да прочета какво биха казали порасналите жени с регистрации тук на техните дъщери.

Човек се учи докато е жив , а аз не бих пропуснал шанса да науча нещо ново за съвременните жени – току виж ми потрябвало. Извинете - пак се отклоних.

Както казах - това са само общи насоки които ще ви помогнат да не вършите глупости или ако вършите – да са по-малко. Иначе оглупяването при вида на накоя страхотна мацка няма да приключи скоро. Ако искате да мислите с горната си глава в подобни ситуации – застанете на челна стойка. Даже ще е лошо ако не мислите за секс при вида на хубаво момиче. Това продължава много време. Поне при мен все още е така, но по-бързо се опомням и не върша глупости т.е. знам как да действам. А и да си кажа право с по-зрелите жени е по-лесно. Поне не ми се налага да лъжа и мажа. Четейки някои теми оставам с впечатление, че вече и при тинейджърките е така. Да си възрастен е и предимство, но не трябва просто да изчакате да станете възрастен. Не става само с чакане и тюхкане колко несправедлив е живота с вас.

Да си мъж никак не е лесно т.е. ако за едно момиче в повечето случаи не се налага да издържа семейство на вас ще ви се наложи – даже е задължително да можете. Сега момичетата не се замислят много дали момчетата работят или цицат родителите си но после това се променя още повече, че и родителската помощ е до време. С малки изключения всеки мъж рано или късно е изправен пред факта, че трябва да издържа семейство. Това значи че трябва да се насочите и да станете добър в някаква област в която да изкарвате достатъчно пари,а сега е момента да се научите на нещо. Не смятайте че всичко ще е толкова лесно т.е. ориентирайте се отсега и не отлагайте ученето и професионалното развитие за по-късно. Никой не плаща защото сте готини или имате 300 приятели във фейса с които контактувате от свръх модерния си телефон – знам го защото както споменах съм и работодател. Същото е и в чужбнина. Хората там правят какво ли не за да изкарат пари – гледали сте Майк Роу и неговата поредица по Дискавъри ‘Мръсна работа” – е смятайте и се насочвайте навреме. Не го отлагайте за да си гледате кефа. Ще имате достатъчно време да сте с достатъчно на брой и достатъчно млади жени.
Знам го !
Пример - виждали ли сте 50 годишен мъж с 20 годишна мацка ? Сигурно всеки ден. А 50 годишна жена с 20 годишен мъж т.е. любовник или съпруг – може би случайно и то е било повече като куриоз или в реклама на някое лекарство. Е – сещайте се!

А със синковеца реших какво ще правя. Същото както със сестра му. Само да ми стане пълнолетен за да може да работи законно и го натирвам. Тогава – жална му майка. Бих се изразил и по-цветисто, но все пак е форум за тийнейджъри, а и някак си не върви да напсуваш сина си на майка защото де факто това го правя редовно и то не само на приказки.

Това е от мен ! Кой чел - чел , кой разбрал разбрал.

Отнесох почти 3 часа да го пиша, но времето вън е отвратително – вали като за световно така че все пак оползотворих времето си. Гледам че вече съм на 17 страница в Уърд-а. Кой ще чете толкова много без да заспи? Но все пак темата ‘как да се харесаме на момиче’ беше 65 страници тъй че има вероятност и някой да го прочетете. Стана малко объркано (ама малко аааа), но смятам че ще ме разберете.

Далеч съм от илюзията че съм описал всичко което може да се каже. Мога да се отнеса още 17 страници ,но пък ако ви кажа всичко наготово няма да ви е интересно.


Сега ще го прочета пак и ще пробвам да го пусна. Дано да се справя.

Пожелайте ми успех !

Пожелавам ви успех и на вас ! И умната момчета !

pentxayc
06-06-2011, 08:49
ще пропусна да взимам съвети от теб

Priceless
06-06-2011, 08:58
Евала за темата. Жалкото е, че по-голямата част от масата са way too far от понятието мъж. Както и да е. И все пак нека не се заблуждаваме - малко ще са хората, които ще прочетат цялата тема.

Hilary_
06-06-2011, 09:03
ъъ .. резюме? :lol:

SisiStrange
06-06-2011, 09:16
Аз съм момиче и съветите не се отнасят до мен, но исках само да кажа, че беше удоволствие да прочета тази тема. Има ужасно много верни неща.

Blab
06-06-2011, 09:32
минах по диагонал и не вярвам, че темата е писана от възрастен човек.
//лоша пунктуация, бедна (и неадекватна на места) лексика, леееки разминавания с ист. фактология... в заключение - твърде недостоверен тон.

w0sh
06-06-2011, 09:35
минах по диагонал и не вярвам, че темата е писана от възрастен човек.
//лоша пунктуация, бедна (и неадекватна на места) лексика, леееки разминавания с ист. фактология... в заключение - твърде недостоверен тон.

Човекът си е играл да напише толкова много, а ти за пунтоацията го гониш.
Кой го ебе за тея неща?

Blab
06-06-2011, 09:37
упражнявам си худ. анализ:Д
//извинявам се за офф-а;

van1
06-06-2011, 10:05
Не съм твърдо убеден, че мъж на 50 години, който толкова защитава разговорите на живо би тръгнал да дава съвети на хора, които презира, точно в Интернет.

microice95
06-06-2011, 10:07
Лооол закъснях за даскал само да го прочета това нещо. Една евала на автора дължа !!! Хареса ми частта с заземяването на момичетата, защото познавам много момичета които направо в космоса летят... Не отричам че не съм ги и карал да летят... но май само с думата ЕВАЛА си казах сичко което имам да казвам.

SisiStrange
06-06-2011, 10:14
Не съм твърдо убеден, че мъж на 50 години, който толкова защитава разговорите на живо би тръгнал да дава съвети на хора, които презира, точно в Интернет.
Това пък какво трябва да значи? :-o Никъде не видях да пише, че презира някого.

Вече няма къде другаде да ги даде тия съвети. Едва ли има кога да сформира помощна група за тийнейджъри и едва ли някой ще отиде.

Шапка му свалям, че вместо да си налага остарелия модел на децата, човека реагира толкова съвременно и се опитва по един или друг начин да разбере сегашните тийнове.

Stan4o123
06-06-2011, 10:18
благодаря за отделеното време и съветите,ще ги имам в предвид,но няма да ги следвам сляпо,все пак си прав за почти всичко.Само един въпрос - смяташ ли,че връзки от теен годините могат да доведът до сериозни неща и по-специално - дълъг съвместен живот?

TheBeliever
06-06-2011, 10:52
С някои неща съм съгласна.

Един пропуск има според мен. Даже не е пропуск, а погрешно тълкуване. Когато момиче каже на момче "Не искам да си разваляме приятелството със секс" не е защото не са приятели, а защото липсва сексуално привличане. Тя просто не иска да прави секс с теб.

И въобще цялата теория за това как приятелството е "взаимно помагане в нужда" и ако дадено момиче откаже да удовлетвори нуждата ти от секс, значи не ти е приятелка - голяма глупост. Това е все едно да кажеш, че ако имаш нужда от секс и приятеля ти откаже да ти предостави гаджето си за целта, значи не ти е никакъв приятел. :lol: Желязна логика.

И други простотии имаше, но не ми се задълбава. От мъжка гледна точно може и да ти се струва, че си прав, но е самонадеяно да твърдиш, че знаеш как разсъждава една жена. Какво остава пък за всички жени.

Blab
06-06-2011, 10:54
Господи, любопитството ми няма граници:Д
зачетох проникновения текст, сега мога да кажа, че е абсолютно нечетим. фрагментарен до накъсаност. авторът, ако е на годините, на които се представя, едва ли има образование, по-високо от основно, евентуално допускам и средно-специално като вариант.

непретенциозен ум, ограничена мисъл, неспособност за поднасяне на най-елементарна информация. за съжденията дори няма да отварям дума. нелепо смешни са ми, просто мога да се обзаложа, че са вписани от пубертетче (или друг на този етап на развитие). съжалявам, че има такива хора, изживяващи пророческите си подбуди/самозаблуди пред зелени, неориентирани деца, които са готови да попиват. не завиждам на хипотетичната челяд на подобен индивид. тъжно.

Sh@d0w
06-06-2011, 10:55
Попринцип не чета wall'o'text-ове.За справка ако не знаеш-километрични постове.

Но това ме грабна още в началото и го порчетах.За две неща не съм съгласен с теб.

Ако си тръгнал да си изграждаш мнение,за днешните тийнейджъри от форума,си в заблуда.Постовете от типа както сам даде пример "за спермата и ануса" са иронични,всеки гледа да бъде оригинален,или просто да троли.Дори и аз,понякога прибягвам до използването на ирония в някой пост,с цел да се посмеем малко.Но това не значи наистина че го мисля.

Второ-едно нещо ме разочарова в теб.Говориш толкова верни неща,имаш добро мислене и поглед върху нещата.Но не намираш общ език със сина си?Това е жалко.Да даваш толкова "стойностни" съвети във форум,а не можеш да говориш със сина си на тези теми?

Къде мислиш според теб е грешката ти?Аз мисля че е недостатъчната ви комуникация.Синът ти може да те смята за твърде консервативен,не знам просто налучквам,не те познавам.Но си личи,че имаш ли желание можете да намерите общ език.

Наричаш го егоист.Надали животът го е превърнал в такъв.А може би е?Ти като родител къде си бил през всичкото това време,че си позволил да се отвори такава пропаст между вас?

Такива въпроси ми идват на ум,след като прочетах темата.И все пак поздрави за старанието,да напишеш всичко.

DarkAngeL94
06-06-2011, 11:48
Евала за темата !!!!!

Nikola61
06-06-2011, 12:34
Отговарям на някои от въпросите и репликите ви.

1:
Аз съм момиче и съветите не се отнасят до мен, но исках само да кажа, че беше удоволствие да прочета тази тема. Има ужасно много верни неща.

Темата е за момчетата – вярно. Но по-съобразителните момичета ще пречупят всичко през собствения си поглед и ще си вземат поуки - както вие надявам се.

2:
Не съм твърдо убеден, че мъж на 50 години, който толкова защитава разговорите на живо би тръгнал да дава съвети на хора, които презира, точно в Интернет.

Не одобрявам изцяло онлайн общуването защото според мен е вредно, но не съм казал че презирам някого. Доколкото че не съм на 50 а тийн – благодаря за комплимента.

3:
Само един въпрос - смяташ ли,че връзки от теен годините могат да доведът до сериозни неща и по-специално - дълъг съвместен живот?

Най-вероятно не и то не защото не сте един за друг а защото хората се променят. Сега можете да сте с еднакви интереси и цели но не се знае кой накъде ще го завлече живота и как ще се му се отрази това в личен план. Имам познат който ходеше с жена си още в 10 клас но на фона на всички останали това е по-скоро изключение. Не казвам, че е невъзможно но не е и практика.

Знам че не искате да чуете точно това но не искам да си кривя и душата.

4:
От мъжка гледна точно може и да ти се струва, че си прав, но е самонадеяно да твърдиш, че знаеш как разсъждава една жена.

Ако бяхте прочели внимателно щяхте да прочетете, че точно такива отговори очаквах. Заради вас – цитирам себе си:

.....................
В същност познавам достатъчно жените за да знам, че сега ги сърбят ръцете да напишат мнение,че всичко това са глупости.
Познах ли ?

Това е обща черта на женската част – ако нещо не им е ясно или не го разбират значи или е лъжа или е глупост.

Другото общо е че все мъжете сме им виновни за всичко.

За това познах ли ? Не ми отговаряйте – въпросите са риторични.
......................
Край на цитат.

5:
Къде мислиш според теб е грешката ти?Аз мисля че е недостатъчната ви комуникация.Синът ти може да те смята за твърде консервативен,не знам просто налучквам,не те познавам.Но си личи,че имаш ли желание можете да намерите общ език.

Наричаш го егоист.Надали животът го е превърнал в такъв.А може би е?Ти като родител къде си бил през всичкото това време,че си позволил да се отвори такава пропаст между вас?

Като родител осъзнавам грешките си, а именно че му дадох прекалено много без да го е заслужил. Приемайки това за даденост синът ми тръгна по път който го отведе далеч от мен. Ако накой ден станете баща ще разберете че децата излизат от опеката ви в един момент и започват да се развиват под влияние на средата си. Не е хубаво – да , но пък не е хубаво и да го обсебвам с деспотични натяквания какъв трябва да бъде. Това би го отблъснало още повече от мен. Възпитанието е сложен процес в който има много незивестни и понякога нямаш власт над ситуацията. Трудно ще ме разберете ако не сте родител още повече че и аз не мога да намеря точно думи да го обясня.


Към останалите.

Не ме изненадахте - не очаквах 100% разбиране нито 100% приемане. Минал съм от там - и аз на времето съм говорил подобни неща. Написал съм го но явно не сте го прочели. Не се косете – ще поживеете , ще видите сами.
Доколкото за пунктоацията – не съм нито писател нито журналист но след прочетеното в другите теми не мислех че точно за това ще се хванете.

Sh@d0w
06-06-2011, 12:50
Като родител осъзнавам грешките си, а именно че му дадох прекалено много без да го е заслужил. Приемайки това за даденост синът ми тръгна по път който го отведе далеч от мен. Ако накой ден станете баща ще разберете че децата излизат от опеката ви в един момент и започват да се развиват под влияние на средата си. Не е хубаво – да , но пък не е хубаво и да го обсебвам с деспотични натяквания какъв трябва да бъде. Това би го отблъснало още повече от мен. Възпитанието е сложен процес в който има много незивестни и понякога нямаш власт над ситуацията. Трудно ще ме разберете ако не сте родител още повече че и аз не мога да намеря точно думи да го обясня.

Хах още ми е рано да съм родител,но си имам мои виждания на нещата.

Ясно,прекалената свобода,която му е дадена му е навредила.Но прекалено деспотичното държание също би навредило,както сам казваш.

Един ден,когато имам деца няма да ги възпитавам по нито един от двата начина.Най-добрия вариант за мен е да им бъдеш един вид приятел,да не те усещат като типичния родител,който веднага би се скарал или забранил нещо споделят ли нещо.Прекаленото глезене,също не е на хубаво.Но най-важна е комуникацията дете-родител и именно това е начина.Така се освобождава психиката на едно дете,усеща че може да споделя,без да се притеснява.Прекаленото дистанциране,води до отчуждаване.Страха от това какво ли ще си помислят мама и тати,ако им кажа,кара детето да потърси съвет от приятели.Което не винаги е удачен вариант.За това още от малко,трябва да спечелиш доверието на едно дете,да почувства,че винаги би могло да намери подкрепа,ако има нужда,вместо да му се забрани,накара или набие.Не говоря че като му хрумне някоя простотия,трябва директно да се окуражи,по-скоро има по-деликатни начини да му се обясни,че това не е правилно и така нататък.Поне от примерите които съм виждал в живота,на мои приятели и техните родители,това е най-удачния вариант за възпитание на едио дете.

По този начин оставаш близо до детето.Поне това е моята философия и начина по който бих искал да възпитавам моите деца.Пък и така би трябвало да бъде- най-добрия приятел на едно дете е неговия родител.

В твоя случай е малко късно за това.Няма смисъл да се ядосваш за това как си възпитал детето си-хубаво е,че си осъзнал грешките си.Но винаги идва един ден в живота ни когато си даваме равносметка,за това какво сме постигнали,какво и кой имаме в живота си.Осмисляме грешките си,поведението.Може би един ден сина ти ще разбере своето така наречено егоистично държание,ще се опита да поправи нещата и отново ще влезете в добри отношения.Дано тогава не е твърде късно вече.

Nikola61
06-06-2011, 13:04
Цитат:

Един ден,когато имам деца няма да ги възпитавам по нито един от двата начина.


Доста зряло мислене от ваша страна, но това е само теория. Имаше една реплика - цитирам по памет:

Преди имах три теории как се гледат деца, сега имам 3 деца и нито една теория.

Вярна е на 100% !

Не помня откъде ми е останала в главата но след като съм я запомнил явно ми е направила впечатление.

Не ме разбирайте погрешно сложен е проблема с възпитанието. Не ви плаша, но докато не се сблъскате с проблема няма как да ви го обясня.

Sh@d0w
06-06-2011, 13:11
Не ме разбирайте погрешно сложен е проблема с възпитанието. Не ви плаша, но докато не се сблъскате с проблема няма как да ви го обясня.

Така е,не го оспорвам,но като започнахме с репликите:

"По добре да влезеш с готов план в битка,отколкото да го мислиш на момента." ;)

Знам че имам много още да уча,нито съм казал пък,че е лесно.Отстрани винаги изглежда така :)

1n5ub0rd1na73
06-06-2011, 13:32
Stick & pin?

NomNomNom
06-06-2011, 13:39
Прочетох цялата тема, беше приятно да прочета сравнително добре формулираното мнение .
Положението наистина при почти всички случаи стои по този начин . Не искам да твърдя дали е за зло или за добро, тъй като не искам да съдя и да оценявам никого. Всеки е воден от инстинкти и вътрешни желания , независимо дали те го подтикват към "хубаво" или към "лошо" . Ако някой ден имам достатъчно влиятелно положение, или финансово състояние - бих направила всичко по силите си да вкарам малко повече човечност в образователната система , абе в живота ни като цяло .
Защото наистина е гадно постоянно да мислиш за пари и никога да не ти стигат , колко и да имаш .
Гадно е да си с идеален външен вид, но да няма нищо , което да те накара да си в постоянна хармония .
Гадно е , а на мен ми е жал, че тези хора се чувстват така . Не са виновни , и бих помогнала .
Тъжно ми е за всичките тези типажи които описа, защото тези човечета сега на това ниво са нещастни и се чудят как да се чувстват по-добре, а на стари години след време - а дано се сетят , че не материалното е важното .
Като цяло , тук във форума, имам много цинично и грубо изказване по някога, но това ми е отговора , идващ от борещите се съжаление и агресия . Вярно , не вярвам в някакви високи ценности , но когато видя хора, които имат едно такова неразумно поведение и се гордеят с това , като мислят, че външният им вид и сексуалните / любовните забежки са всичко - вярно , много са , но не са всичко .
Примерно, често ме "хапят" хора тук след написано мое мнение, което не е красиво - на мен ми е все едно , на 17 съм , работя (преподавам ), уча и се занимавам с допълнителна учебна дейност , направила съм това сама , с моралната подкрепа на родителите ми .
Възпитана съм да разчитам само на себе си .
Вярно , правя и доста неща , които се категоризират като нелепи и недопустими понякога , но сама си отговарям за всичко и си го признавам , че често не взимам най-подходящото решение .
Но някои хора нямат късмета да попаднат в добра среда и при заинтересовани родители .
Примерно , ти - помогнал си на дъщеря си , дал си й урок все пак , може и малко късно да е било . На сина ти - също . Показваш интерес към тез дечурлига .
Ама не всички родители го правят . Голяма част нямат желание , нямат време , абе не се занимават изобщо . И децата се лутат и залитат в едина посока, в която рядко могат да се почувстват добре , защото така е устроено обществото . Много хубаво - не е на хубаво , защото някой ще ти го направи черно , а най-често този някой си е самият човек .
Трябва да има една умереност във всичко , да се мисли .
Ама как ,като големите все казват - деца сте , сега ви е времето да играете, ходите по любов , пиете и правите мизерии.
Напротив.
Деца сме, сега ни е времето да градим бъдеще, за да не седим с навъсени носове като станем възрастни .
Целият този въпрос в момента си ми е доста на сърце, единственото което ме жегва . И си струва да дам всичко , ако някой ден ще мога да помогна.
Явно имам много здраво загнезден комплекс за малоценност + нужда да опровергая боя , крясъците и обидите на мама и тате , но е факт , че всичко това поражда у мен едно силно съжаление .
Не искам да обвинявам никого .

Както казах , хубавка тема , хубави точки има засегнати .
Само малко изпитвам срам, че сме сложени под един знаменател всички жени . Но това е , трябва да опровергаем твърдението с действия , на думи всеки може.

Nikola61
06-06-2011, 14:06
Цитат:
Примерно, често ме "хапят" хора тук след написано мое мнение, което не е красиво - на мен ми е все едно , на 17 съм , работя (преподавам ), уча и се занимавам с допълнителна учебна дейност , направила съм това сама , с моралната подкрепа на родителите ми .

И

Явно имам много здраво загнезден комплекс за малоценност + нужда да опровергая боя , крясъците и обидите на мама и тате , но е факт , че всичко това поражда у мен едно силно съжаление .
Не искам да обвинявам никого .

Край на цитат.

...............
Сега е мой ред да се учудя от факта че това е писано от 17 годишно момиче. Явно трудностите наистина изграждат характер но все пак зависи и от какво тесто си така да се каже. А вие сте от добро тесто според мен.

Уточнявам – в основния текст не поставям никой и нищо под общ знаменател – това са гранични примери почерпени от личния ми живот и наблюдения. Не са общовалидни. Нямал съм нито намерение нито пък имам възможност да направя обща класификация на всички възможни варианти – надявам се че ме разбирате.

Конкретно към вас:

Не смятам че имате комплекс за малоценност. По скоро смятам че сама си внушавате че имате. От годините е и от липсата на опит. Ако питате мен това ще отшуми. Това което сте направили и правите не може да се каже и за доста по-големите от вас. От личен опит ще кажа че всичко се изплаща с времето. Смисъла не живота е да имаш цел към която да се стремиш и да не се притесняваш да признаеш ако си сгрешил в нещо. Другото се подрежда някак си.

Доколкото за споменатото от вас насилие над вас - може би наистина родителите прекаляваме понякога с физическите наказания – казвам ви го като човек който е седял с голи колене на зърна от царевица, но като си спомня за какво са ме наказвали и още повече от гледната точка на вече баща и родител – май ми е било малко.

В заключение – не се косете ако някой не ви е разбрал или ви е опонирал. За да разбереш някого трябва поне да си на неговото ниво като жизнен опит и интелигентност – оттук можете да си направите изводите сама.

djipsito
06-06-2011, 14:57
С някои неща съм съгласна.

Един пропуск има според мен. Даже не е пропуск, а погрешно тълкуване. Когато момиче каже на момче "Не искам да си разваляме приятелството със секс" не е защото не са приятели, а защото липсва сексуално привличане. Тя просто не иска да прави секс с теб.

И как секса може да развали едно приятелство ? Секса да не би да е лошо нещо ? Тази тъпа изцепка е от набития филм в женските ни кратуни, че секса трябва да е с чувства. Тя просто не иска да прави секс с теб, защото изпитва само приятелски чувства към теб. Приели сме, че секса е между "гаджета", не и между приятели..

И въобще цялата теория за това как приятелството е "взаимно помагане в нужда" и ако дадено момиче откаже да удовлетвори нуждата ти от секс, значи не ти е приятелка - голяма глупост. Това е все едно да кажеш, че ако имаш нужда от секс и приятеля ти откаже да ти предостави гаджето си за целта, значи не ти е никакъв приятел. :lol: Желязна логика.

Не съм много сигурна дали разбирам второто изречение, ама мисля, че не си разбрала правилно автора. Той говори за приятелство между момче и момиче. А не двама приятели да си менкат една.
Искаш да ми кажеш, че предпочиташ да правиш секс с някой, който познаваш отскоро, вместо с човек в който си сигурна и на който имаш пълно доверие ? И остави чувствата на страна, тук говорим само за секс (патки сме и трудно ги разделяме двете неща...)

Аз примерно имам един близък приятел от няколко години, към който не изпитвам по-специални чувства, ама бих правила секс с него (ако той си няма приятелка) и предпочитам да избера него пред някой си там, който утре може да наговори всякакви работи, да ме набута във филми и т.н...

Приятел в нужда се възбужда.. ;)
Нищо лично към теб, може би ще ми отговориш с "не ме грее мнението ти"... ама все едно ;р

Към автора: на мен мн ми хареса темата, даже мисля, че ще е добре и да е "Важна". Поотворих си очите за някои неща и по-конкретно за точно тази изцепка "Да си останем приятели" и "Не искам да си разваляме приятелството със секс"..

umri
06-06-2011, 15:17
Изчетох я.
Намери се 1 човек в тоя форум, който да го напише това!!!

Във времето отчасти съм писал доста подобни неща в различните теми, но не толкова дълги, обяснителни и цялостни.

30 години по-млад съм и тази част от мисленето ти, жените, я споделям напълно, може би на 98%, тъй като имам някои особености, но разбиранията в общ план са ни идентични.

Мисля, че си доста готин човек и въобще не си назад с разбиранията. Ако синът ти е достатъчно умен ще те слуша за всичко, най-вече за това.

“ ти пък какво разбираш бе“ Това не знам как може да ти го каже синът ти... Аз на моя баща никога не съм си позволявал да му говоря така. Мога да тегля майни наляво и надясно, да е'ба майки и да се държа като гомно понякога, но бащата винаги съм го слушал. Според мен, като излезете някой път двамата някъде и обсъждате жени и си говорите за това доста повече ще се сближите, пък може да помисли и да те послуша.

На тия малоумни пишлигари, които ти противоречат, дето даже мненията не съм им прочел въобще не обръщай внимание.

Аз съм и с двете ръце ЗА темата, както за никоя друга тема преди.

Темата трябва да стане важна задължително.

TheBeliever
06-06-2011, 16:49
С някои неща съм съгласна.

Един пропуск има според мен. Даже не е пропуск, а погрешно тълкуване. Когато момиче каже на момче "Не искам да си разваляме приятелството със секс" не е защото не са приятели, а защото липсва сексуално привличане. Тя просто не иска да прави секс с теб.

И как секса може да развали едно приятелство ? Секса да не би да е лошо нещо ? Тази тъпа изцепка е от набития филм в женските ни кратуни, че секса трябва да е с чувства. Тя просто не иска да прави секс с теб, защото изпитва само приятелски чувства към теб. Приели сме, че секса е между "гаджета", не и между приятели..

И въобще цялата теория за това как приятелството е "взаимно помагане в нужда" и ако дадено момиче откаже да удовлетвори нуждата ти от секс, значи не ти е приятелка - голяма глупост. Това е все едно да кажеш, че ако имаш нужда от секс и приятеля ти откаже да ти предостави гаджето си за целта, значи не ти е никакъв приятел. :lol: Желязна логика.

Не съм много сигурна дали разбирам второто изречение, ама мисля, че не си разбрала правилно автора. Той говори за приятелство между момче и момиче. А не двама приятели да си менкат една.
Искаш да ми кажеш, че предпочиташ да правиш секс с някой, който познаваш отскоро, вместо с човек в който си сигурна и на който имаш пълно доверие ? И остави чувствата на страна, тук говорим само за секс (патки сме и трудно ги разделяме двете неща...)

Аз примерно имам един близък приятел от няколко години, към който не изпитвам по-специални чувства, ама бих правила секс с него (ако той си няма приятелка) и предпочитам да избера него пред някой си там, който утре може да наговори всякакви работи, да ме набута във филми и т.н...

Приятел в нужда се възбужда.. ;)
Нищо лично към теб, може би ще ми отговориш с "не ме грее мнението ти"... ама все едно ;р

Към автора: на мен мн ми хареса темата, даже мисля, че ще е добре и да е "Важна". Поотворих си очите за някои неща и по-конкретно за точно тази изцепка "Да си останем приятели" и "Не искам да си разваляме приятелството със секс"..

Всъщност това, което имах предвид е, че често репликата "Да не си разваляме приятелството със секс" се използва вместо "Не искам да правя секс с теб, защото не те намирам за достатъчно привлекателен/секси". Без да включвам никакви чувства в уравнението.

А това за сексът и приятелите не знам дали си го пробвала, но от опит ти казвам, че феномен "само секс" между приятели е изключителна рядкост. Или единия от двамата започва да иска нещо повече, или настъпва отчуждаване като приключат креватните упражнения.

Относно глупавото "Да си останем приятели" след края на една връзка съм абсолютно съгласна и не веднъж съм го писала и в този форум. Няма начин да смажеш чувствата на някого и да очакваш после този някого да те държи за ръчичка докато ревеш за друг. Добри познати - ок, ама приятели :?

И си права, твоето мнение мен не ме грее, както теб не те грее моето, но това не значи, че не го уважавам. ;)

Sisito941
06-06-2011, 19:11
Напълно съм съгласна с умри.
Аз съм "За" темата да стане важна.

Поздравления, наистина!
Като представител на противоположния пол оценявам труда Ви.
И много се изкефих от написаното, стана ми доста драго.
И се надявам много хора да се слушат в съветите Ви.

Пък за сина Ви- смятам, че ако прояви поне малко разбиране, а и разум, с такъв баща, но и приятел до себе си ще успее.

Съгласна съм с това мнение.
"ЗА" темата де стане важна!
Темата е хубава,радвам се,че отделих време да я прочета. :)
Мисля,че никъде не видях да пише,че със сина Ви сте в приятелски отношения.
Защо не опитате по някакъв начин да се сближите?
Сина ви е късметлия с такъв умен баща.. :)
И мисля,че при малко повече контакти може да се "разчупи леда" между вас..

SkiCatA
06-06-2011, 19:55
Доста от примерите, които е дал авторът започнах да ги осъзнавам от месеци! :) :) :) И честно да кажа изводите, които си създадох, ама много съвпадат с тези !! :) :) :) :) :) Напълно съм сигурен, че няма човек, който да не осъзнава, макар и да се прави, че не е така,че всичко в темата представлява жестоката истина!Ще бъда кратък за сметка на цялата тема - ЕДНА ГОЛЯМО ЕВАЛА!!! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :oops: :oops: :oops:

Fur1ous
06-06-2011, 20:00
Неграмонто написано , това ще кажа . Макар да не го прочетох до край.Губил си си времето 3 часа.

SkiCatA
06-06-2011, 20:03
Неграмонто написано , това ще кажа . Макар да не го прочетох до край.Губил си си времето 3 часа. На крив х*й козината му пречи ! :-x :-x :oops:

asd_asd
06-06-2011, 21:42
Определено съм съгласен до голяма част с разсъжденията ти освен частта със стоенето на колене пред едно момиче(ако няма връзка де ако има е друго)...според мен има момичета който наистина оценяват това да не ги обиждаш...а просто да се държиш нормално ....
като цяло обаче огромен RESPECT за това, че се опитваш да помогнеш определено изчетох доста вярни неща в доста свери на тинейджърството
:smt041 :smt041 :smt041 :smt041 :smt041 :smt041

xBadxApple
06-06-2011, 23:31
^ За пореден път ще повторя нещо:
има разлика между обръщане на внимание и нормално отношение и ПРЕКОМЕРНО, задушаващо обръщане на внимание и жалване. Той говори за втория тип, не пропагандира тотално отебаване на жените и псуване + игнор.

По темата:
евала, бих казал пич, ама имайки предвид възрастовата разлика - евалата, човек.

Имаш много точни попадения, има някои точки, по които съм несъгласен, но като цяло покриваш важни и нужни за тоя форум теми.

Това трябва наистина да е важна тема и да се чете от всички, които не ги мързи да си напънат акъла за 20-30 минути да попогледнат всичко.

montana6
06-06-2011, 23:32
Първо - Blab, сериозно ли при наличието на такава тема, която е достойна да бъде една от най-добрите в историята на този форум, ще се хванеш за пунктуацията и стила на писане? Някак си безсмислено и смешно е...

Второ - Никола, поздравления и почитания за тези писания! Прочетох ги с удоволствие, хареса ми много начина на изразяване и чувството за хумор. За мен ти си представил възгледите си по един доста интересен и забавен начин, с разнообразни примери. Благодаря, ще разсъждавам над думите ти! :)

П.П. И аз съм за това темата да бъде важна!

chronic
06-06-2011, 23:39
Тате!?!?!?!?!?!
Извинявам се от негово име,просто скоро се завърна от метадоново лечение в Испания и.... :smt087

imjsfd
06-06-2011, 23:53
Тате!?!?!?!?!?!
Извинявам се от негово име,просто скоро се завърна от метадоново лечение в Испания и.... :smt087

и.... ти май си следващия за Испания... Темата има само един проблем и той е, че не е "ВАЖНА"

saskou
06-07-2011, 03:23
Направо я заключете, и я направете важна. То е ясно, че недоволни винаги ще има...

Auriss
06-07-2011, 03:43
Едит : изчетох всичко + коментарите. Реве ми се. Просто ще си изтрия коментара и ще си затрая ,щото такова съжаление към автора и писалите в темата просто не мога да изпитам...не е човешко...буквално останах безмълвен след като изчетох всичко...

Поздрав :

http://www.youtube.com/watch?v=rmGeb7Om98Y

Да се слуша докрай

Nikola61
06-07-2011, 06:22
Към недоволните:

Съжалявам за негативните реакции които съм предизвикал у вас с темата си.

Още в началото споменах че темата е за по-неопитните момчета. За опитни и обръгнали мъже като вас е обяснимо да реагирате по този начин на нескопосаните ми съвети.

Фразата “ не знам как е ама не е така” не е от вчера. Именно за това бих ви посъветвал вместо да критикувате моите съвети да напишете подобни във ваша собствена тема, която с удоволствие бих прочел. Така ще извоювате по-голям авторитет пред останалите момчета във форума, а ще впечатлите и женската част , която предполагам вече сте впечатлили, но все пак няма да ви е излишно – нали.

Към всички останали писали в темата.

Радвам се че сте отделили време да я прочетете.

Първо – благодаря за отговорите.

Относно отношенията с моя син – има развитие и то по неочакван за мен начин.

Може би решението да пусна подобна тема е по-правилно отколкото си мислех защото освен на вас помогнах и на себе си.

Оказа се че синът ми също е прочел темата и на база споделеното за семейството ни не му е било трудно да се познае. Снощи откарахме един дълъг разговор без традиционните реплики които сме си разменяли преди. Имаме и още да си говорим но най-важното за мен е че поне ме изслушва – нещо което не се случваше преди.

Няма да ми е лесно да оправя всички бакии които съм забъркал но щом намерих начин да започна нещо ще намеря начин да го довърша.

SisiStrange
06-07-2011, 06:27
Относно отношенията с моя син – има развитие и то по неочакван за мен начин.

Може би решението да пусна подобна тема е по-правилно отколкото си мислех защото освен на вас помогнах и на себе си.

Оказа се че синът ми също е прочел темата и на база споделеното за семейството ни не му е било трудно да се познае. Снощи откарахме един дълъг разговор без традиционните реплики които сме си разменяли преди. Имаме и още да си говорим но най-важното за мен е че поне ме изслушва – нещо което не се случваше преди.


Успех и честито. :) Понякога тоя форум върши чудеса. :P

antifashionshit
06-07-2011, 08:50
наслука със сина ^^

Priceless
06-07-2011, 08:52
Тате!?!?!?!?!?!
Извинявам се от негово име,просто скоро се завърна от метадоново лечение в Испания и.... :smt087

ХАХАХХААА не мога ! Намалили са му метадона сега или ?

JimmyShady
06-07-2011, 09:52
Ебахти идиотите сте всички, пича си е играл да ви го пише тва да ви покаже колко сте зле, те го нападат, че не бил мъж на 50 години, нищо не било вярно, лоша пунктуация. АБЕ ЕЙ СМЕШНИЦИ Я СЕ СЪВЗЕМЕТЕ Ясно ми е, че повечето тука сте компютърни нинджи, дето момиче не са виждали през живота си да ви еа майките и палячовци задръстени

DarkTemplar
06-07-2011, 11:58
Доста добра тема. Правете я важна, заслужава си.

chronic
06-07-2011, 12:18
Тате!?!?!?!?!?!
Извинявам се от негово име,просто скоро се завърна от метадоново лечение в Испания и.... :smt087

ХАХАХХААА не мога ! Намалили са му метадона сега или ? Той дори не ми е такъв,не го слушайте!Това е един самотен съсед с шизофрения и десетки клонинг-животи породени от хероина и си представя че ми е баща..Помощ.

NightGuardian
06-07-2011, 13:05
Форумци четете! Авотра е написал много правилно нещата! За някой от тях имам доказателства , защото съм го изживял... 8)

chronic
06-07-2011, 13:23
Защо мисля така ? Сетете се за най-грозната си съученичка, позната или съседка и си помислете как тя може да ви накара да я харесвате. С една дума - никак ! Ето това е ! Методите които автора на темата споделя като да си смениш тембъра на гласа или да се облечеш подходящо са меко казано неуместни.
Хах,стига бе,след като твърдиш че си възрастен ми е много чудно как ще разсъждаваш така,след като по 'ваше' време се е държало повече на душевното и вътрешното отколкото на визията.
Какво значи според теб-вас грозна?Това може да е един прекрасен човек който да те допълва и крепи винаги неотлъчно до теб,факта че има проблем със зрението и носи очила или със зъбите-шини съвсем не означава че тя е грозна.
Грозна е в очите на тези които съдят по въшността,мога да кажа аз че именно тези неприемливите момичета от училищата после стават адските мадами.

После пак ми твърдете че през 60-те,70-те,80-те години сте били непоправимите романтици и супер джентълмените.
Да ама не,същите сте били просто не се е разбирало толкова.Типично мислене за 22-23 годишен младеж,този баща взе да ме съмнява.

Nikola61
06-07-2011, 13:25
Момчета !

Искам да призова да се въздържате от обиди към недобронамерените коментиращи в темата.

Това е нещо неизбежно и опонирайки им само им помпате рейтинга.

Ако това им е единствената радост в живота - простено да им е.

antifashionshit
06-08-2011, 08:33
@chronic
не гледай толкова конкретните думи, целта на цитата според мен беше да се замислим, как някой, когото не ни харесва(т.е. имаме за грозен, неприятен, етц), би ни накарал да го харесаме.

п.с. и аз не съм съвсем съгласен с тоя цитат

Nikola61
06-08-2011, 09:43
Нормално е да не сте съгласен защото както и вие сте забелязали – това е пример т.е. хипотетична ситуация.

Благодаря все пак, че сте му обяснили какво точно значат думите в цитата. Той очевидно не е прочел всичко защото ако беше щеше да забележи, че съм казал недвусмислено че тогавашните момичета за наше щастие имаха много повече външна красота от сегашните, а и никъде не съм конкретизирал понятието ‘грозна’ мацка. Това за очилата и шините е негово тълкувание.

А къде е прочел че сме били ‘джентълмени’ и ‘непоправими романтици’ не знам.

За едно обаче е прав – ‘грозните’ мацки или както той се изразява ‘неприемливите’ мацки са по-податливи на свалки.

А твърдението му , че точно тези мацки стават ‘адски мадами’ предполагам е плод на идеята която е заложена в приказката “Грозното патенце” но с ‘у’ вместо ‘а’.

Както отбелязах и в основния текст – приказките трябва да се преосмислят защото иначе водят до много гадни преживявания. Но предполагам и това не е прочел.

Blab
06-08-2011, 10:14
Не, сериозно хора, на писанията на този кой способен на самостоятелно мислене човек би се вързал?
Ако баща ми употребяваше думи като "мацка", "путенце", "гаден" и т.н., уповаваше вижданията си за света и хората на приказки за 3-годишни или, недай си боже, търсеше трибуна в пубертетски форум, като единствена възможност да бъде чут и едва ли не уважен... дори не ми се мисли какво щеше да ми е мнението за него.

И не, не се заяждам на дребно, смешното в случая е, че разни момченца (а и момиченца) не само позволяват, а и държат да отбележат, че им харесва някой да им отваря очите, стига този някой да застава зад числото на едни години, които явно не е изпълнил с кой знае какво съдържание. Само един въпрос към феновете - езикът на вашите родители такъв ли е?
//става дума за сленга, който освен на хлапе, пасва единствено на... вие ще кажете какъв тип хора;

в заключение не мога да пропусна магазинерската математика и да извадя кратък лист с часовете на вписване на господина:
пон.
11:46
15:34
16:04
17:06
вт.
9:22
16:25
ср.
12:43
оттук изниква една чуденка - този човек с какво се занимава, че през работни дни има възможността толкова често да пише в детски форум.
//и не, не може да ми кажете, че работи с компютър, защото техническата грамотност си личи отдалеч;

иначе, със здраве!
аз съм отворен човек, уча се на търпимост и толерантност, нямам проблеми със съществуването на всякакъв тип хора.
но пък не мога да си мълча, а в случая ситуацията ми се струва нередна, не съм сигурна, че ако споделите с родителите си прочетеното, от което сте видимо възхитени, те биха били очаровани. подобен акт би предизвикал необходимата, явно несъстояла се дискусия (като начало на бъдеща комуникация) между вас и родителите ви, което би било полезно. успех!;

Alabalaportokala
06-08-2011, 11:55
Що не вземеш да млъкнеш? Човека може да е от офиса си на компютъра. Той каза, че е работодател => има фирма. Но дори и да си прав/а това не означава, че поста му е грешен. Аман от конспиратори които търсят под вола теле. Такъв километричен треад не може да няма пунктуационни грешки . Ако ти напишеш такова нещо без нито 1 пунктуационна грешка еваллата ти правя. Второ- доста беден светоглед имаш. Не знаеш какви хора съм срещал на 30-40-50+ години пред които изразяването на този човек бледнее. Ще ти скрият шапката от жаргон. Извод- ако ще и някакъв извратен педофил да стои зад ника, това няма значение защото човека си е прав за 99,9% от нещата с много малки незначителни изключения. Със здраве и на тебе, ама следващия път като пишеш мнение го подкрепи със солидни доказателства и компетентност, а не с някакви безпочвени нападки...

umri
06-08-2011, 12:37
Не, сериозно хора, на писанията на този кой способен на самостоятелно мислене човек би се вързал?
Ако баща ми употребяваше думи като "мацка", "путенце", "гаден" и т.н., уповаваше вижданията си за света и хората на приказки за 3-годишни или, недай си боже, търсеше трибуна в пубертетски форум, като единствена възможност да бъде чут и едва ли не уважен... дори не ми се мисли какво щеше да ми е мнението за него.

И не, не се заяждам на дребно, смешното в случая е, че разни момченца (а и момиченца) не само позволяват, а и държат да отбележат, че им харесва някой да им отваря очите, стига този някой да застава зад числото на едни години, които явно не е изпълнил с кой знае какво съдържание. Само един въпрос към феновете - езикът на вашите родители такъв ли е?
//става дума за сленга, който освен на хлапе, пасва единствено на... вие ще кажете какъв тип хора;

в заключение не мога да пропусна магазинерската математика и да извадя кратък лист с часовете на вписване на господина:
пон.
11:46
15:34
16:04
17:06
вт.
9:22
16:25
ср.
12:43
оттук изниква една чуденка - този човек с какво се занимава, че през работни дни има възможността толкова често да пише в детски форум.
//и не, не може да ми кажете, че работи с компютър, защото техническата грамотност си личи отдалеч;

иначе, със здраве!
аз съм отворен човек, уча се на търпимост и толерантност, нямам проблеми със съществуването на всякакъв тип хора.
но пък не мога да си мълча, а в случая ситуацията ми се струва нередна, не съм сигурна, че ако споделите с родителите си прочетеното, от което сте видимо възхитени, те биха били очаровани. подобен акт би предизвикал необходимата, явно несъстояла се дискусия (като начало на бъдеща комуникация) между вас и родителите ви, което би било полезно. успех!;

Моят баща ги дрънка подобни, че и доста по-солени. Като сме сами сме се разглобявали от смях на всякакви простотии.

Дори и тоя човек да е някой 16, 20 или както казва той 50 годишен, няма никаква разлика. Важното е дали това, което е написал е истина.

Nikola61
06-08-2011, 13:45
Е не ! Не не не. Недейте така момчета. Мога да се защитя и сам – благодаря все пак.

Към местния капацитет и анализтор Блаб!

Наистина ли не познавате родителите си дотокова че да предпложите че и те са били на вашите години и са минали през почти всичко през което минавате и вие ?

Впрочем синът ми също реагира така ‘А бе баща ми – това наистина ли си го писал ти ? “ но сметнах, че просто не ме познава тъй като не сме се опознали достатъчно за което основната вина имам аз разбира се. Явно това е общовалидно, но пак не мога да повярвам !

В същност това което казвате Блаб е вярно. Тези думички не ги знаех преди да влезна в този форум. Научих ги тук и добре че ги научих защото иначе така щях да си умра непросветен в терминологията.

Майтапя се ! Ама как да остана сериозен при такава шокираща новина която научих за себе си ! Разсмяхте ме до сълзи - честно !

И тъй като не е учтиво да оставя толкова дълбок и проникновен анализ без отговор ще поанализирам и аз малко.

Цитат:

Ако баща ми употребяваше думи като "мацка", "путенце", "гаден" и т.н., уповаваше вижданията си за света и хората на приказки за 3-годишни или, недай си боже, търсеше трибуна в пубертетски форум, като единствена възможност да бъде чут и едва ли не уважен... дори не ми се мисли какво щеше да ми е мнението за него.


Уверявам ви че баща ви и сега използува много по-интересни думи от цитираните от вас. Това, че не го прави пред вас не значи че не са му познати и не ги е използувал още когато е бил на вашите години. Предполагам че не прави и секс с майка ви пред вас но това никак не значи че когато не сте у вас гледат само телевизия още повече че майка ви няма да е никак доволна ако баща ви не я ‘уважава’ по-честичко.

Съжалявам ако ви шокирам с казаното – както виждате не използувам прекалено цинични думи, а само такива които можете да прочетете в раздел ‘секс’. Уверявам ви че знам доста по-пикантни думи и изрази които биха ви накарали да се изчервите пред монитора но все пак се съобразявам къде ги пиша.

Доколкото за ‘сленга’ (брей каква засукана дума) или както я знам аз ‘жаргона’ някак си не ми е комфортно да използувам ‘пфф’, ‘оппс’, ОМГ, ‘френд’ , ‘4е’, ‘вси4ко’ или ‘6том’ – все тукашни изрази и жаргони оопс - сленг / дръпвам ли а ? /



Цитирам: “този някой да застава зад числото на едни години, които явно не е изпълнил с кой знае какво съдържание.”
.....
Ако според вас да имаш семейство, 2 пораснали деца и бизнес който все още поддържам макар и трудно е едно ‘никакво съдържание’ не знам какво бихте казали за вас самия. Може би тези 5774 мнения ви дават база да го кажете но лично мен това не ме впечатлява.

Уверявам ви и че не ‘търся трибуна’, а просто реших да помогна със съвети и напътствия за неща които съм преживял лично т.е. тествал съм ги върху себе си.

Лошо ли е един човек който според собствените си виждания що годе успешно си е подредил живота ей така да реши да помогне на накой който сега навлиза в живота още повече че както вече казах ‘материята’ ми е до болка позната ?

Знам че това ви е чуждо. Както отбелязах т.е. написах живеете в общество на егоисти и ви е трудно да предположите, че някой може да направи нещо подтикнат от други, а не от чисто егоистични подбуди. Предполагам съдите за другите по себе си, което със съжаление означава, че бях по-прав отколкото си мисля когато написах че сегашните младежи сте егоисти.

Явно сте и напълно убедени, че всичко което е актуално сега е започнало с вас и ще свърши с вас. Убедени сте че вие сте открили порното и секса, а майките ви са забременяли от целувка и след това никога не са правили секс.

За ваше сведение когато бях на вашите години също гледахме порно, но на БЕТА МАКС. За друго сведение – порно се е снимало още през 1920 година – когато вашите пра пра баби са били на по 20 години. А да не говорим че Кама Сутра е написана между 1-ви и 5-ти век т.е. преди близо 1500 години. Едва ли са я написали извънземните. Едва ли е написана , че и нарисувана ей така без никаква реална основа. Ееех как ли са се размножавали тогава като е нямало ‘тийнпроблем’ и ‘гепи ме’. Пълна мистерия но да приключим с пикантните теми.


Друг цитат:

оттук изниква една чуденка - този човек с какво се занимава, че през работни дни има възможността толкова често да пише в детски форум.
...

Този човек се занимава с частен бизнес и има компютър в офиса, в колата и в къщи. Този човек ползува както кабелен така и мобилен интернет. Ако смятате че един ственото занимание на възрастните е да четат вестници, да играят шах по градинките и да пеят градски песни в кафенетата за пенсионери – уверявам ви че трябва да преразгледате основно възгледите си за родителите си.


Цитат:

и не, не може да ми кажете, че работи с компютър, защото техническата грамотност си личи отдалеч;
...


Може би съдите по неопитността ми във форумното общуване. В това сте прав на 100%.

Аз и вашите родители освен да издържаме децата си също така ползуваме и интернет и колкото и да не ви се вярва и Уиндоус.

За да не сте в заблуда обаче ще направя кратка ретроспекция на познанията ми в областта на микропроцесорната техника с която съм работил през живота си започвайки от студентските си години:

Правец 82 :
– ОС ДОС
Програми и езици:
- игри – КАРАТЕКА, БОЛО, ЛОУД РЪНЪР, ПАСКМАН и др.
- езици – Turbo Basic, LOGO, DBASE
периферия:
- матрични и маргариткови принтери.
- ВЗУ – касетофон и кабел тип 5-ца.
- 5 инчови флопидискове с обем 360 КБ

Правец 16 :

– ОС ДОС

Приложения които съм ползувал – C-WRITER, E-ditor, DBASE , NORTION UTILITIS

- езици – PASCAL 5.0 – 7.0 , FORTH, Basic 16

периферия:

- матрични и маргариткови принтери.
- 5 инчови флопидискове с обем от 620 КБ до 1.2 МБ

IBM 386 – 2/4 MHZ

– ОС Windows 3.1 / 3.11 , ДОС

Приложения които съм ползувал – WORD, EXCEL, Corel Draw 3.0

- езици – VISUAL/ Turbo PASCAL, C++,

периферия:
- лазерни принтери.
- 5 инчови флопидискове с обем от 620 КБ до 1.2 МБ
- 3 инчови дискети 1.4.МБ
- CD ROM

IBM 486 – 16/ 25 MHZ

– ОС Windows 95, OS-2

Приложения които съм ползувал – WORD, EXCEL Corel Draw 4.0 /5.0, ORCAD, MATHCAD, Autocad 12

Периферия:
- лазерни принтери.
- 3 инчови дискети 1.4.МБ
- CD ROM
- SyQuest HDD – 44 / 88 МБ
- Лентови ЗУ 150 МБ

IBM Pentuim – 100/ 400 MHZ

– ОС Windows 98

Приложения които съм ползувал – WORD, EXCEL, Corel Draw 6.0, Access, 3D Studio, Autocad 14, Outlook

Периферия:
- лазерни принтери.
- 3 инчови дискети 1.4.МБ
- CD W/ROM – 600 МБ
- SyQuest HDD – 88 / 200 МБ
- МО – 640 МБ / 1,2 ГБ
- Modem – 16 – 32 KB

Celeron – 1.5 GHZ
– ОС Windows NT

Приложения които съм ползувал – WORD, EXCEL, Corel Draw 10/ 11, Access, 3D Studio MAX, Autocad 2000, Outlook

Периферия:
- лазерни принтери, Плотери – таблетни и барабанни.
- 3 инчови дискети 1.4.МБ
- DVD W/ROM – 4.7 GB
- МО – 640 МБ / 1,2 ГБ
- Modem – 16 – 32 KB

Това е накратко хардуера и софтуера с което съм работил през годините. Останалите са по-съвременни и можете да ги видите и сега из офисите.

Знам че повечето сигурно ви звучат непознато, но както вие няма нужда да се учите да работите с тях така и аз няма нужда да овладявам до съвършенство форумния софтуер, още повече че това ми знание с нищо не би допринесло за работата ми т.е. не би ми донесло доходи, което за мен е основното в момента, докато с изредените програмни продукти съм създал десетки да не кажа стотици проекти.

До тук за техническата ми компетентност.

Да мина по същество:

Може би излишно проявих известна доза благотворителност като загубих времето си да давам съвети /които явно не ви трябват/ но и това ще прекратя още повече че постигнах собствената си цел, а именно да намеря път към сина си, а той за мен е най-важния тийнейджър в момента, който все повече си давам сметка, че не познавам изобщо.

Знам че ще прочете това но не ме е срам да го кажа, както и много други неща но насаме и на друго място – той знае къде.

Доколкото за вас – явно си мислите че сте достатъчно компетентни за това което ви чака. И аз така си мислех – уверявам ви.

Впрочем най-лесно е да излъжеш себе си, че си наясно с всичко. Освен че е най-лесно това е и най-опасно, но за това ще се уверите сами в бъдеще.

Няма да споря повече. Няма и да ви убеждавам в обратното още повече че не искате и да чуете. ОК – така да е !

От днес нататък нито ще ви казвам какво да /не/ правите нито ще чета че съм наркоман, шизофрерник, егоцентрик и не знам какво си.

Явно наистина трябва да научите някои неща по трудния начин.

Пожелавам ви успех !

И умната !

Ето написах го !

Сега ще вляза и ще го пейстна / влизам ли в сленга ?/ и край !

РЕЗЮМЕ:

Оправяйте се ! Аз бях до тук !

Rorschach
06-08-2011, 14:00
Баща ми е лектор в университет и може да използва също доста жаргонни думи и изрази, когато си говорим насаме и да е адски циничен, но има друг тип мислене и изразяване.

Относно "благотворителността" - мерси, ама положението е доста променено, а за толкова години и житейски опит, дори и на най-заслепения идеалист ще му узрее акъла, че човек е най-добре да се учи от собствените си грешки и "чупения на главата". Особено от едно общество, което вече е в ерата на свръхпотреблението, комуникациите и т.н. Младите хора искат да живеят бързо и да получават нещата на момента - те няма да седнат и да пишат писмо, а ще изпратят sms, e-mail или ще пишат в скайп/фейсбук.

Част от другите мъдрости ще ги пропусна - може и да са валидни за някои индивиди, но може и да са ирелевантни за други. Цялото това обобщаване на "истини" показва една страхотна ограниченост - хората са различни, перспективите и светогледа им са различни, целите и желанията - също.

Сигурно има хора, които се кефят да четат подобни нравоучения и мъдрост за живота и как да бъдем истински мъже, то има и хора, които си купуват литература за самоусъвършенстване и позитивно мислене, но ще помоля да не се изживяваме като последна и абсолютна инстанция.


Много мерси...



ПП. До доста от тези изводи би стигнало и едно 16 годишно момче... :)

djipsito
06-08-2011, 14:11
Blab, да не си от хората, които само и само да не са на едно мнение с другите решават да оспорват всичко ? Или си се засегнала от написаното ?

Е, не те цепя, честно..
Нашите също използват супер изцепките и понякога са ме учудвали и ми става доста смешно. Майка ми покрай мен и брат ми, говори с такъв жаргон, че може да ти падне шапката..
Не знам кво си толкова учудена, ако влезеш в раздел У дома в темата за родителските бисери пак ли ще се възмущаваш толкова ? Не разбирам кво се правиш на ударена с мотика..
Ако нещо от написаното не ти допада, цитирай го и си изкажи мнението извадено от твоя личен опит ( ако си успяла да разбереш грешките си и нещата, които влияят негативно на тва да си хванеш гадже или да го задържиш..) Явно никой не може да схване какъв ти е точно проблема и за кво се хващаш за най-незначителното в случая.

Личния живот на автора никой не го интересува, искам да кажа, кога пише, дали работи на компютър или си бърка в носа е негова работа и честно казано не знам защо дава обяснения.

Темата не е за лично творчество, че да му търсим грешките, нито пък автора е на изпит..

Пийс.

IseeDEADbodies
06-08-2011, 15:18
Признавам, че първия път като отворих темата, първото което ми мина през главата беше "и този човек очаква някой да прочете този роман?".. Но сега след като аз самия го прочетох.. Ами, мисля че си заслужаваше да отделя от времето си, за да прочета написаното. Много от нещата вече и аз самия съм ги изтърпял на гърба си (и мога да се съглася с тях), други ме учудиха и малко или много успях да си отговоря на някои въпроси, които съм си задавал в миналото. За другите неща пък тепърва ще се сблъсквам с тях. Откровено, не приемам нещата които са описани като правила, които едва ли не трябва да следвам, а по-скоро като съвети и неща които биха могли да се случат. В крайна сметка съм съгласен, че никой не може да ни покажи, а още по-малко да ни каже как да си живеем живота, какви избори да правим, в какво да вярваме и прочие.
Но като цяло ще кажа, че останах доволен, че я прочетох. И аз съм ЗА темата да бъде направена важна ;)

Niakoitam
06-08-2011, 17:07
Авторе понеже сега може би нама да има много време да пиша ще кажа само две неща. Два пъти в темата обясняваш нашето поколение за егоисти. Незнам струва се че леко си в грешка като гледам как хората колкото по-възрастни стават голяма част от тях се превръщат в лицемери, егоисти, хора гледащи само и единствено далаверата и собствените си интереси,мразещи другите и т.н. и т.н.Така че не обвявай нашето поколение за най-големите егоисти. Пък и все пак вие ни възпитавате нали. Аз може и да съм малко над тинеджърите вече.На почти 25 съм, но нямам кой знае какъв опит в живота признавам си. Почна малко в повече да се палиш, което ме навежда на мисълта че може и да го караш толкова културно предимно пред чуждите хора. Замисли се над това, защото и нетолерантността, бързото избухване и/или незачитането на мнеието на по-малките може да отблъсне малко. Да видял си много от живота сигурно, но никога не забравяй че не си последна инстанция и зачитай и това, което ти казват и по малките например синът ти и дъщеря ти и не си мисли че като са по-малки на години хората значи мнението им не е важно. И като последно ще кажа не всеки възрастен може да ползва компютри както ти го обяви.

Rookie
06-08-2011, 18:17
Страхотна тема! Преминал съм през голяма част от нещата, за които става на въпрос, и мога да кажа че в крайна сметка - точно до такива изводи съм стигнал, и аз.

+1, за ВАЖНА ТЕМА!

Auriss
06-08-2011, 20:40
Към Blab - браво... Към тези ,които съзират някаква проникновена житейска философия - научете се да четете. Единственото ,което аз видях ,беше една комплексирана душичка ,която като малко дете е била комбинация от липса на физическа красота и интелект ,и е развила комплекси за малоценност. Оттам е решила ,че трябва да 'приземява' красивите момичета ,за да са му на нивото (а те обичали .... ). Следват куп приятелсва с жени ,завързани само и единствено с цел секс (явно е бил яко загорЕл) ,от които е получил доза лицемерие и две - водене за носа и използвачество ,от което си е направил извода ,че жените са "еди-кво-си".
Няма да коментирам факта ,че автора е променил характера си във връзка с тва да се докопа до малко секс (сеш' се за фр-то ,дето хранело жените ... съветва ви и ВИЕ да го правите).
Да спомена ли и меко казано инфантилното твърдение ,че всички красиви жени били 'намусени и празни'. Много опит и познания демонстрира ,мдам.
Не казвам ,че думите му са лишени от смисъл - напротив ,не е точно така. Просто не виждам смисъл в това да се учат 'бъдещите мъже' да се държат като страхливци ,обиждайки за да принизяват (съвсем типична женска черта) и копирайки поведение ,за да бъдат лесно възприети от обществото.
Относно виждането на автора за брака коментар не виждам смисъл да давам ,но понеже вие не можете да мислите сами - самият факт ,че гледа на брака като на нещо 'страшно' би трябвало да ви говори доста.
Оу ,пропуснах частта ,в която направо ми лъха на 'МИСЛЯ С ОНАЯ СИ РАБОТА' и 'ЖЕНИТЕ СА САМО ЗА СЕКС'.


ЕЙ затова трябва да ви дават не по 2-3 ,а по 20-30 часа БЕЛ. Щото не МОЖЕТЕ да мислите.
Нахвърляте се на Blab ,а само тя/той си ползва главата ,вместо да се кефи на куп цинични и инфантилни думички. Дори да са донякъде верни - не са и не трябва да са редни.

От поста си личи авторът с що за стока хора си е имал работа ,така че за мен стойността му не е особено голяма.

ПП: Не казвам, че няма нищо вярно. Казвам ,че е пречупено през на автора виждането ,а то се базира на това ,което е той самия. На теб ,авторе ,може и жените с нищо да не са ти интересни и да ги възприемаш като ходеща вагина (щом чак и GSM с такава искаш...) ,но за други положението може да е различно. И това важи за почти всеки твой извод.


Лошо ли е един човек който според собствените си виждания що годе успешно си е подредил живота ей така да реши да помогне на накой който сега навлиза в живота още повече че както вече казах ‘материята’ ми е до болка позната ?

Знам че това ви е чуждо. Както отбелязах т.е. написах живеете в общество на егоисти и ви е трудно да предположите, че някой може да направи нещо подтикнат от други, а не от чисто егоистични подбуди. Предполагам съдите за другите по себе си, което със съжаление означава, че бях по-прав отколкото си мисля когато написах че сегашните младежи сте егоисти.


В прав текст го казвам - ако искаш опитай поне да го разбереш ,преди първоначалното раздразнение от прочетеното да те накара да го отхвърлиш и забравиш набързо. Това, което Blab най-вероятно е имал/а предвид е ,че за толкова години не си осъзнал някои житейски истини. Сериозно се замислям да издраскам една адски дълга тема ,но съм доста сигурен ,че тези ,за които е предназначена ,вече си знаят материята ,а останалите просто няма да асимилират нищо.
Карай - след малко ще ти пусна линкче и се надявам да започнеш да разбираш това ,което се има предвид..

И за да не бъда набеден в ето това :

Не разбирам кво се правиш на ударена с мотика..
Ако нещо от написаното не ти допада, цитирай го и си изкажи мнението извадено от твоя личен опит ( ако си успяла да разбереш грешките си и нещата, които влияят негативно на тва да си хванеш гадже или да го задържиш..)
Да ,познавам много момичета и да ,има такива ,които съвпадат с описания от автора "УЖ" типичен женски характер. Ама уж ,щото са много маък процент ,а на хората просто им е по-лесно да ги нахранят ,след като са ги пръжнали. Тази била такава ,онази онакава. Е не са нито по-глупави ,нито по-умни и повечето мъже.
Това ,че правиш ли им комплименти гърмиш - изобщо не е вярно. Даже обратното е. Но има разлика между това да вметнеш еднократно някоя реплика ,от която да се почувстват уважени и това да се държиш като путьо ,дето се чуди как да им привлече вниманието. Да не говорим ,че е най-лесния начин да покажеш на момиче ,че се интересуваш от нея...А не да подаряваш цветя / да водиш тъпи разговори / да го казваш в прав текст, както много често съветват тукашните авторитети...
Сексът е хубаво нещо ,но когато ти е зор да го получиш води до тъпи постъпки. Доста сигурен съм ,че ако не мислеше с онази си работа ,автора би си спестил доста проблеми. <- тук не очаквам много от вас да разберат.
И накрая - авторе - оставам с впечатлението ,че за теб монотонното ежедневие е пример за щастие ,а липсата на чувства в брака ти - нещо съвсем нормално. Тук ми липсва опит и няма как да се изкажа компетентно ,но ако съдя по теб след 20г всички трябва да сме безчувствени егоцентрици ,търсещи секс ,секс и пак секс. Все си мисля ,че това го надрастнах. Не те съдя - просто казвам ,че не искам това за себе си. Както сам каза - имаш жена ,деца ,дом и бизнес ,което е наистина МНОГО. Ако тези неща ми ги казваше лично на мен нямаше и за секунда да си помисля да те критикувам. Но ми стана тъпо ,че поведението ,което си усвоил ,макар и успешно ,едва ли ще им донесе щастие. Както и да е ...

MaLkaTa_LaDy
06-08-2011, 20:47
Няма да чета коментарите по темата, така че може и да се повторя с някого...

Не ми харесва примера за грозната съученичка. Доста рядко се срещат наистина грозни хора и смятам, че това са хора с увреждания. Непривлекателни и отблъскващи са неподдържаните, нехигианичните хора...
„Ако едно момиче те е харесало всяка тактика е печеливша, но ако не те харесва – сетете се за примера с грозната съученичка.”
Напротив, първото впечатление понякога лъже. Може да има огромна разлика между това, което говори външният вид и това, което опознаеш у човека в бъдеще. Пример: Виждаш супер мацка – красива, сексапилно тяло и т.н. всичко и е точно. Започваш да се опитваш да я спечелиш и прочее, обаче тя ти се дава адски лесно. След първата среща е тотално влючена, иска да се жените, твоя е изцяло. Дали ще я искаш също толкова колкото и в началото? Аз ако бях в такава ситуация, мерака ми щеше да стихне доста бързо.

„Сега разбира се ще ми опонирате че момичетата обичат да ги превъзнасят – така е но го правете след като вече сте ги прекарали – не и преди това. След .... може , преди не .”
Да ни прецакват?! Наистина не мога, а и не искам да го приема. Има тънка граница между свалянето на звезди и незаинтересоваността [Въобще не споменавам грубото държание. То е ужасно отблъскващо.]. Мисля, че нея трябва да подхванат момчетата завбъдеще.

Защо се изказа така крайно за изневерите? Нима не би простил изневяра? И не си изневерявал? И е толкова крайно долнопробно да изневериш?
Никога не съм харесвала изказванията, че хората категорично не биха простили изневяра. Неприятното чувство, след като разбереш, че момичето ти си е легнало с друг е породено от чувстото, че тя ти принадлежи. За това и си мисля, че не искам да ограничавам приятеля си и ако иска да си легне с друга – прав му път, без много драми ще се разделим с усмивка щом не съм му достатъчна. Но да го нарека боклук...

Rookie
06-08-2011, 22:21
Auriss, много си зле момче, без да се обиждаш.

Auriss
06-08-2011, 22:47
^благодаря.

До автора - http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=408782
Любопитно ще ми е ,ако наистина си на тази възраст и ако изобщо мисленето ти се е простирало в даден етап от развитието до това ,за което говоря , как ще обясниш сегашния си мироглед. Дали ще е тук или в темата ,която отворих - твое решение. Ще следя и двете.

Rorschach
06-09-2011, 05:29
Това с комплиментите е малко въпрос на индивид, ситуация и т.н.

Определено е тъпо да извеждаш генерален извод, че трябва да се държиш като абсолютен гъз с момичетата, а не да им правиш комплименти, още повече когато е подкрепено с уточнението, че това е докато ги "катурнеш"... Аз лично също не съм "романтичен" или някакъв индивид, който да цепи комплименти - въпрос на характер, нагласа и т.н.

По-жалкото е, когато някой ти го извежда като постулат, че това е единствения начин, за да можеш да раздрусаш каляската на някоя девойка и ти го прави с менторски тон в един тийнейджърски форум...

antifashionshit
06-09-2011, 06:18
ох колко е неприятно хващането за конкретните думи вместо за идеята и крайното тълкуване на прочетеното

Rorschach
06-09-2011, 06:43
Каква е идеята?

Благотворителен наръчник как да бъдем мъже?

Auriss
06-09-2011, 06:49
трябва да се държиш като абсолютен "задни части" с момичетата,

Ей тва е идеята.


ох колко е неприятно хващането за конкретните думи вместо за идеята и крайното тълкуване на прочетеното

Ох колко е неприятно като трябва да те слушам ...

horacio
06-09-2011, 08:48
Господи, любопитството ми няма граници:Д
зачетох проникновения текст, сега мога да кажа, че е абсолютно нечетим. фрагментарен до накъсаност. авторът, ако е на годините, на които се представя, едва ли има образование, по-високо от основно, евентуално допускам и средно-специално като вариант.

непретенциозен ум, ограничена мисъл, неспособност за поднасяне на най-елементарна информация. за съжденията дори няма да отварям дума. нелепо смешни са ми, просто мога да се обзаложа, че са вписани от пубертетче (или друг на този етап на развитие). съжалявам, че има такива хора, изживяващи пророческите си подбуди/самозаблуди пред зелени, неориентирани деца, които са готови да попиват. не завиждам на хипотетичната челяд на подобен индивид. тъжно.

Каза го човекът, който не почва изреченията с главна буква. :lol:
Смях, смях до сълзи. :razz:
Пълни глупости говориш... само си чешеш пръстите по клавиатурата.

zero
06-09-2011, 10:09
Тоя форум има нужда от такива хора, които да дават по-зрели съвети !
Браво за темата и за труда !!! Може да се бодне даже :)

JimmyShady
06-09-2011, 12:23
Auriss, ти си ебати смешното гейче и нямаш право на мнение тука, педал

Auriss
06-09-2011, 12:36
Edit: стана ми криво да храня. изтрих поста. се в хуй е тая тема ,щото колко и да гнявите нема да захапете.

Torn
06-09-2011, 12:45
сори , но есе не ми се чете .... малко по накратко ако може :)

JimmyShady
06-09-2011, 13:29
Edit: стана ми криво да храня. изтрих поста. се в "мъжки полов орган" е тая тема ,щото колко и да гнявите нема да захапете.
such a gay 8)

Auriss
06-09-2011, 14:15
да ве разбрахме те ,че ти си мъжа тука. ае ходи да лъскаш бастуна и не ме занимавай с кухото си същество. футболистче ....

actorqt
06-09-2011, 14:57
Моля русото момиченце ...такова де момченце .. да спре да спами на всички теми и да обижда хората,за това ли си тука ?

JimmyShady
06-09-2011, 15:22
да ве разбрахме те ,че ти си мъжа тука. ае ходи да лъскаш бастуна и не ме занимавай с кухото си същество. футболистче ....
Я се разплачи, гейчо

Alabalaportokala
06-09-2011, 15:24
Auriss, ти си ебати смешното гейче и нямаш право на мнение тука, педал

+1.

Знаем, че с blab искате да сте много оригинални. Браво ние сме овцете, а вие просветлени илюминати на които всичко за живота им е ясно. Какво да ти гледаме смешната тема. Само като видях първа точка (мозъчна пръдня) и веднага я затворих. Скрий сe и най- добре си изтрий снимката, че като видя някакъв такъв смешник с емо причесчица да ми философства такива тежки житейски теми и получавам обрив по лицето.

antifashionshit
06-09-2011, 20:15
Ох колко е неприятно като трябва да те слушам ...
знаеш ли, аз пък те харесвам донякъде.

ама твърде кибритлия, нямаш склонност към признаване на мнение, различно от твоето, на моменти си груб.

не, че ти пука предполагам.

аз пък смятам, че вместо да разпъваме на кръст автора, да му гледаме задника под лупа, с цел да открием нещо, дето не е съвсем в ред, трябва да изсмучем полезното от темата и поста му, пречупвайки го през собствената ни призма.

но всъщност като се замисля, всеки е свободен да си хейтва, все пак всеки си има правото :Д

umri
06-09-2011, 22:03
20 леа, че Auriss е девствен. Като не броим стопаджийките. Некой 50, а А????

funkey
06-10-2011, 08:37
За всички които хейтват толкова много автора! 1-во замислете се кога ВИЕ БИХТЕ НАПИСАЛИ ТОЛКОВА МНОГО И РАСЪЖДАВАТЕ ВЪРХУ ЕДИН НЕ ТОЛКОВА ГОЛЯМ ВЪПРОС ВЪРХУ КОИТО СТЕ СЕ ЗАМИСЛЯЛИ.Вместо както други споменаха вместо само да хейтват и да следят за пунктуации и дали всичко е правилно,можехте да извлечете нещо важно КОЕТО СЪС СИГУРНОСТ не знаете.Човека се е постарал да отвори на всички нас очите и очевидно и на сина си,и даже може би е расъждавал тук защо сина му е такъв и ползва основно него като за пример.Аз лично сам много благодарен за тази тема,никога друг път не бих отделил толкова време за някаква тема в теенфорум,но за тази тема си струваше!Не ме ебе колко грешки съм направил или вие какво мислите замислете се и не ме занимавайте.БЛАГОДАРЯ!

Auriss
06-10-2011, 09:17
Айде още един дето не може да чете. Боли ме х*я за на автора пунктуацията - негов си е проблема.
Дразня се на комплексарщината ,която лъха от поста му и на факта ,че вместо да се погледне себе си къв е бил е седнал да храни жените ,все едно е господ и ги знае всичките какъв дол дренки са.

@umri - вдигам на 500лв залога ,щото само толкова мога да ти извадя в момена ,ама дано имаш гащите като се съгласиш и ти доведа някоя да ми ги дадеш. А ако под 'стопаджийки' разбираш просто забивки по купони - ми да ,тва е г/д положението. Рядко се намира нещо ,което да си заслужава вниманието.
А до оня другия - освен косата ,току-виж и факта че съм хомо ,смот ,сдух и върджин ти е вдигнал нет-самочувствието. Тва разбира се не пречи да ти навра гангренясалите крака в задника.

Айде останете си със здраве и съжалявам че ви наруших душевния мир. Щом сте на един акъл с автора - ваша си работа. Кой как иска да си живее живота - слабо ме грее. Аз явно не се вписвам в група бардус. Пък и в този форум. Няма си пилея повече нервите за простотии.

JimmyShady
06-10-2011, 12:11
Айде изчезвай, педи

badsector
06-10-2011, 13:14
Приятно решение така да се обобщи житейски опит, със сигурност ще е полезно за подрастващите. Написаните неща са верни, но тук там са леко едностранчиви, затова и аз ще вкарам малко различни гледни точки, плюс някой и друг коментар, важното е спам да има :D Надявам се авторът няма да има нищо против :)

...смятах че всичко което дават по телевизията е истина....
Едно време поне сте имали живот и извън телевизора. Сега ако не е телевизорът е интернет, от където продължава якото засипване с реклами, съответно промиването на мозъците. Отделно повечето си мислят, че щом го пише в нета, значи е истина. Така днешните деца са още по-заблудени и не е далече моментът, когато ще станем като в САЩ - млякото и яйцата идвали от супермаркета...

...Практиката на някои май им идва в повече но и това не е болка за умиране стига да можете да понесете последствията, но както се казва – трудностите учат най-добре.../quote]
Ами то трудностите ги понасят дори и да не искат. Вкарват си главата в торбата сами, а после търсят мама и тати да ги изкарат. За тяхно съжаление в много случаи остават белези за цял живот. Никой на тази възраст не си мисли, че е напълно реално да си прее*е живота от малък.
[quote=Nikola61]...не чувате какво ви се говори или пък чувате, но чак когато е вече късно....Наясно съм, че сте във възраст в която си мислите, че всичко ви е известно и нямате нужда от чуждо мнение...Абсолютно точно. Дори и повечето теми тук са идеален пример - пускат тема, искат мнение и после казват, как не искат това мнение и си действат както са си наумили. Един вид търсят подкрепа за глупостите, които смятат да извършат във форума. Е да, ама като сгафиш, сам си носиш последствията, а не целия форум.

...По наше време мацките мразеха сериозните връзки т.е. вземеш ли да се впрягаш че видиш ли не можеш без нея, че тя и само тя е живота ти нещата приключваха много бързо...
То и сега е така, дори в още по-силна степен. Мацките търсят бройка. Докато не си отеб@т на воля, не търсят сериозно обвързване. Не мислят, че никое свястно момче не би се хванало с такава разпоретина, още повече, когато вече е прецъфтяла.

...Сетете се за най-грозната си съученичка, позната или съседка...
Поради много негативни коментари да внеса едно уточнение - "грозна" в случая се използва като "грозна във вашите очи", т.е. момиче, с което в никакъв случай не бихте си легнали, дори и под влиянието на наркотици.

...Неопрятния външен вид т.е. мръсни дрехи и липса на хигиена оставя много лошо впечатление у момичетата...
Това е двустранно. Момчетата също не харесваме вмирисани п*чки.

...към вас ще се насочат момичета които са готови да се ‘влюбят’ и даже да си лягат с вас за да ги водите за ваша сметка тук и там...
Иначе казано - демонстрацията на финансов излишък неминуемо води до лесен секс.

...може и да я имате но ще е платена любов...Същото като проституцията.

...Учудвам се и как ви набиват всяка вечер от екрана да си купите еди какъв си телефон и да се забавлявате. Какво забавно има в един телефон ? Ако искат да ги направят забавни да им сложат по една вагина !...
Подсъзнателната цел на рекламата е, че ако си купиш еди какъв си телефон, ще се уредиш със секс.

...той ги приземяваше и не ги величаеше и превъзнасяше. Те го гледаха като равен а момичетата обичат това...Дори бих казал, че обичат да гледат отдолу. Един вид като се смятат за по-ниски и все едно другият трябва да поема отговорностите, както и негативите от техните грешки. Казват му "да ме закриля".

...Сега разбира се ще ми опонирате че момичетата обичат да ги превъзнасят – така е но го правете след като вече сте ги прекарали – не и преди това. След .... може , преди не...
Да, след е задължително, за да се поддържа връзката и да се минимализират мислите за изневяра в женската глава. Но и това трябва да се прави с мярка. Два-три пъти годишно е повече от достатъчно.

...не ги грее да ги обичате. Момчетата обект на ‘чувствата’ им пък нямат навик да отказват лесен секс – това е факт. Любовта замъглява преценката на момичетата и даже извергите им се виждат като принцове...
Много са ми противни тия от типа "той ма бие, ама аз го обичам". Просто някои жени са си безмозъчни парцали и нормално се събират с други такива, но от мъжки пол.

...Не се обяснявайте в любов ако не сте сигурни че ще ви приемат...
...след като вече сте гаджета...
Дори обясненията са излишни. Трябва да се показва с действия. Тъй като жените вярват на думите, а не на действията, то така ще са в непрестанно чудене дали ги обичате - от една страна няма да го признавате с думи и ще си мислят, че не ги обичате, а от друга с действията ще показвате, че го правите. Като им го и казвате веднъж годишно, ще са винаги в недоумение дали са ви спечелили, което е чудесният начин да задържите една жена близо до вас. Защото в момента, в който тя вече е сигурна, че сте неин, то е въпрос на време да й станете безразличен, съответно да започне да търси друго.

...Друг начин да ви отрежат и то гадно е да ви кажат “ Ти си ми само приятел. Да не си разваляме приятелството с любов и секс”. Това е лъжа !
Човек който смятате за приятел да го държите на разстояние, а си лягате с онзи който не ви е ‘приятел’...
Всъщност в общия случай жените подсъзнателно разделят мъжете на такива, с които биха правили секс и такива, с които няма да правят секс, а могат само да са приятели. Не знам защо взаимоизключват двете понятия, но е факт. Разбира се, има ориентирани жени, които се чукат с най-добрите си приятели, но са рядкост. Все пак понякога завързването на такова приятелство, може и да даде резултат изразен в секс, но не трябва д се разчита, че това ще стане. Примерно, ако една жена знае, че най-добрият й приятел иска да я изклати, то ако любовната й връзка с друго момче изпадне в труден момент, е много вероятно тя да му отмъсти чрез секс с най-добрия си приятел. А като се вземе предвид и факта, че жените винаги обвиняват мъжете за трудностите във връзката (защото те са по-силните и трябва да се грижат за всичко, т.е. гореописания синдром "той трябва да ме закриля"), то ако си изиграем правилно картите в трудния момент, ще получим секс. Но важното условие е да НЕ влагаме чувства!

...Ако го развали значи не е имало приятелство, а само привличане т.е. секса може и да е тест за истинско приятелсво, но момичетата не го разбират така...
Странно как все говорят, че влагали чувства и затова не можели да правят секс с някой, когото не обичат, а същевременно използват секса за постигане на дадена (егоистична) цел. По-скоро си мисля какво ще се получи между двама приятели, ако момчето започне да съблазнява момичето, без да я сваля, т.е. да се обърнат ролите?!

...момичетата държат в ‘резерва’ подобни приятели за да могат да се оплачат на някого от поредната нещастна връзка...Ти си ми приятел и толкова секс – нъц...
Освен като кошче за душевни отпадъци, ги държат и като резервен вариант за връзка. Ако изпадне в дълъг период без гадже, то се мята на приятеля си, естествено възможно най-дълго отлага секса, докато се намери някой друг, с когото да се клати. Тогава зарязва приятеля си, но понеже той е вкарал чувства, продължава да стои до нея и да се надява да й го мушне. Евентуално когато тя се наиграе/поживее/строши достатъчно пиш*и, и вече никой не я харесва, се насочва отново към най-добрия си приятел.

...‘Оглупяването’ е типично за момчетата които наистина са привлечени от едно момиче и то не защото сте глупави наистина а защото сте в състояние на своеобразен афект, които ви пречи да мислите...
Това е двустранно. Интересно е, че при жените дори продължава доста по-дълго. Ако успеете да накарате жена да си мисли, че вие сте голямата й любов, то можете да си правите всякакви извращения с нея и тя дори да не се усети, че на практика ви боли кUра за нея. Затова не оглупявайте вие, а я накарайте тя да го направи.

...и да ви прати усмивка не е гаранция че не праща на още 10 момчета...
Това е и в реалния живот. Винаги си оставят резервни варианти, само и само да не останат сами, защото това би наранило самочувствието им.

...трябва да знаете и как да задържите вниманието на момичето....Четете книги или интересни неща от интернет, интересувайте се от нещо , увеличавайте набора си от теми за разговор...
Това е друго задължително нещо - един мъж трябва да е доста по-интелигентен от половинката си, за да я респектира и да може да я задържи. Колкото и да е странно, освен от парите/властта, жените силно се привличат и от интелекта.

...Ако пък сте в подходяща ситуация да поискате секс – правете го ако се налага през 15 минути докато или приеме или ви отреже окончателно. Това е печеливша тактика защото повечето момичета имат нужда от време да помислят дали да приемат...
Освен това вкарвате мисълта за секс в главата й, а както добре знаем, когато едно нещо влезе в главата на една жена, то не я оставя намира докато не го реализира. Тоест колкото повече й говорите за секс, толкова повече ще й се прави секс.

...Имате си гадже и то ви кръшне. Трябва да скачате от радост защото все пак сте разбрали, че тя е боклук...
Това е нещо, което много хора не осъзнават. И също е двупосочно.

...След като уж сте гаджета тя ви казва “искам известно време да остана сама” - Има друг, но работата още не е сигурна. По времето когато ще е ‘сама’ ще се пробва с другия и ако не стане ще се върне при вас, а ако стане – ‘периода и за самота’ вензапно ще свърши...
Точно. Когато чуете тези реплики, смятайте нещата за приключили и дори и да поиска да се върне при вас, не я приемайте, защото ще се повтори, потрети и т.н. докато най-накрая не си намери друг.

...защо обаче след като го знаят повчето тийнейджърки не полагат никакви усилия да го поддържат , но това не е въпрос на който може да се даде смислен отговор...
Защото са глупави и си мислят, че щом сега са вървежни, ще са вървежни цял живот. А от тоновете грим, застоелия начин на живот и ниската култура на хранене, се сбабичосват още преди 25-тата си година.

...Няма нормален мъж който да предпочете облечена жена пред гола жена !...
Всъщност еротичното облекло е по-интересно от чистото голо тяло. Но все пак не могат да тръгнат по бельо по улиците :)

...след като сте били интимни с нея известно време нейния ‘божествен ореол’ изчезва...
Както се казва "и най-хубавата жена е омръзнала на някой".

...жените забременяват доста трудно след 30...
Всъщност познавам доста семейства, в които жените не само забременяват между 30 и 35, ами и това са им първите деца. Колежката дори забременя за първи път на 37.

...Бракът е сериозно нещо и сериозна отговорност и макар че има и развод е доста плашещо да предприемеш нещо, което те задължава за цял живот. Цял живот е много време и трябват бая здрави гащи за да се решиш на подобна стъпка...
Тук не съм съгласен. Да, риск е, но защо трябва да се поема? Защо просто не си остави вратичка човек, в случай че нещата се объркат? Съвместното съжителство е достатъчно добър заместител на брака, като рискът е значително по-малък.

...Следващото нещо е че красотата им в общия сучай е временна и даже доста кратковременна...
Да не кажа, че както не се поддържат и умишлено се състаряват, красотата им е в рамките на нек'ви си мижави 6-7-8 години и дори и тогава не е максималното, което могат да изстискат от гените си.

...Уважавайте ги но само ако го заслужат...
Колкото и да е странно, все още се намират жени, които да заслужават.

...Не съжалявайте още повече, че 90% жените на 16-19 години и не могат да правят никакъв секс. Само си мислят че могат, но в действителност не могат, а вие просто нямате база за сравнение. Ако някой от вас има късмета да го хареса някоя 30-40 годишна ‘кака’ ще разбере за какво говоря...
Обикновено в ранните им години никога не им е достатъчен секса, защото не си познават тялото и не знаят как сами да си доставят удоволствието. Затова наблягат на количеството/бройката. Често това не може да се получи от един и търсят и други. В крайна сметка дори и на по-късен етап не са успели да разучат добре себе си, защото всеки ги е трескал за свое удоволствие. Много по-лесно се разучават момичетата, които имат по-сериозни връзки от години само с един човек.

...Сегашните момичета дори и слаби не са стегнати...
Мани не само не са стегнати, ами дори и слаби имат целулит :smt078

...Не знам защо повечето момичета не осъзнават че нелицеприятната външност не се прикрива с грим, поведение, хирургия и слънчеви очила...
Осъзнават го, но просто това е лесният начин и затова действат по него. Много по-трудно е да се хване със спорт и да се храни здравословно. Изисква се воля, която жените обикновено нямат по отношение на тялото си. Приемат, че след като са се родили жени, всичко им е природно дадено, но това въобще не е така.

...Сега сте на фън, после обаче почва зор-а...
Новата социална мрежа за абитуриенти - jobs.bg :D

...Дори и те самите не се познават една друга...
Дори и те самите не познават себе си, какво остава да познават другите. Просто при тях има сууупер много егоцентризъм, който естествено пречи на личностната им интелигентност. Това е насадено от самата еволюция, затова и първобитните хора са почитали богинята майка.

...за едно момиче в повечето случаи не се налага да издържа семейство...
За щастие живеем в еманципиран свят и ако една жена има акъл в главата, то може да си намери достатъчно доходоносни занимания, за да издържа семейството си.

И спрете с безсмислените коментари. Дайте да разискваме темата, че е интересна :)

xeyy
06-10-2011, 13:33
Прочетох темата от началото до края и бих искал да благодаря на автора,помогна ми да разбера много неща и мисля че повечето потребители във този форум нямат никаква основа, на която да му се противопоставят. Личи си че е човек с опит,а това че го споделя е похвално. Още един път - благодаря :)

reperw
06-10-2011, 20:45
Отделих 40 мин да прочета ЦЯЛАТА тема и мога да кажа,че автора пише вярни работи ,вие си решавате дали ще му вярвате.Вместо да му кажете едно голямо МЕРСИ,че е отделил време да ви набие нещо в тъпите глави вие спорите за пунктуация и дали е на 50...човека е решил да помогне с няколко съвета.

Сега към него (надявам се да го прочете ако го чете моля да ми пише на лично ). Аз в момента съм зациклил и нямам думи с ,които мога да изкажа благодарноста към теб.Отвори ми очите за много неща.На някои неща се смях на глас много дълго като онова за момичето по прашки от битака :D
Аз не мога да си представя ,че моя баща знае такива неща колкото и странно да звучи...ако сега дойде и започне да ми говори за жени и секс аз бих се смутил и помолил да не говорим за това :oops: докато го четох това мислих какво да ти отговоря,но в момента не мога нищо да напиша.


Винаги съм се чудил защо вулгарните момчета които не забелязват момичетата коите се държат като парцал с тях... ги харесват.Аз досега винаги като видя хубаво момиче му правя комплимент гледам да го заговоря да му помогна с нещо правя му услуги а то дори не ме забелязва мисли ме за досаден...А ТЯ ХОДИ ПО ГЪЗА НА ОНЗИ КОИТО НЕ Я ЗАБЕЛЯЗВА И СЕ ДЪРЖИ С НЕЯ КАТО С ПАРЦАЛ...
истината е ,че жените харесват силните мъже тези с които се чусват сигурни ,а не тези които им лижат гъзовете и ги качват на педиастал...

ЗАМИСЛЕТЕ СЕ ,че яките ку**и ходят с момчетата който ги мачкат и не ги уважават...не казвам ,че трябва да биете и да псувате момичетата просто както казва автора не трябва да им даваме да ни се качват на главата... И когато си заслужат комплимента да го получат !!!! Моля автора да ми пише лично съобщение !!![/quote]

djipsito
06-10-2011, 23:20
^ На мен по повод твоя коментар ми изниква един въпрос.. Нещо, което не разбирам и искам да ми обясниш. Може и някой друг, ако въпроса ми засяга и него.

Защо не говориш с баща си за тези неща ? От какво се притесняваш, защо се смущаваш и т.н ? Толкова добри съвети можеш да получиш, никой от твоите приятели няма да може да ти даде подобен.. Та ?

DarkTemplar
06-10-2011, 23:41
Щото си мисли, че баща му се е родил на 40. Пък и вероятно го е срам и не знае как да подхване темата. Нелепо.

funkey
06-10-2011, 23:55
^ На мен по повод твоя коментар ми изниква един въпрос.. Нещо, което не разбирам и искам да ми обясниш. Може и някой друг, ако въпроса ми засяга и него.

Защо не говориш с баща си за тези неща ? От какво се притесняваш, защо се смущаваш и т.н ? Толкова добри съвети можеш да получиш, никой от твоите приятели няма да може да ти даде подобен.. Та ? А защо той трябва да пита? Не е ли бащата този които трябва да отвори очите на детето,макар че моя баща не го прави аз по свой начин го правя :)

reperw
06-11-2011, 07:08
^ На мен по повод твоя коментар ми изниква един въпрос.. Нещо, което не разбирам и искам да ми обясниш. Може и някой друг, ако въпроса ми засяга и него.

Защо не говориш с баща си за тези неща ? От какво се притесняваш, защо се смущаваш и т.н ? Толкова добри съвети можеш да получиш, никой от твоите приятели няма да може да ти даде подобен.. Та ?
Не знам защо просто изпитвам чуство на смущение да говоря интимни неща пред родителите ми...повярвай ми 90% от тииновета са така...ако бях само аз нямаше да има теми как да каже на мама да ми купи сютиен или дойде ми цикала как да й кажа...
НЯМА ДА Е ЛОШО ТЕМАТА ДА СТАНЕНЕ ВАЖНА този който е написал темата мисля ,че ако следеше форума още можеше да помогне на много хора... ама вие го изгонихте :? :?

eclipse06
06-11-2011, 07:54
Само на мен ли ми е странно, че почти всичко от горенаписаното се свежда до секс? Какво стана с чистата детската любов? Какво ще стане ако едно 12-13 годишно момче прочете това и реши да си вземе поука от него? Ще започне да спи със всичките си пиятелки, съученички и познати? Къде отидоха нормалните човешки отношения без задни мисли и намерения? Защо приравняваш любовта със секса, не разбирам.

djipsito
06-11-2011, 13:07
А защо той трябва да пита? Не е ли бащата този които трябва да отвори очите на детето,макар че моя баща не го прави аз по свой начин го правя :)

Автора го е казал, щото често не даваме нищо да ни се каже и си мислим, че много разбираме. А накрая винаги става така както са го казали нашите. Или поне при мен. И не съжалявам толкова за тва, че не съм ги послушала, щото искам сама да се уча от грешките си, колкото за тва, че не съм се замисляла повече над това, което ми казват.

А и родителите се радват когато децата им ги търсят за съвет и то за сериозни неща. Не мисля, че тря да има някво смущение, притеснение, срам. А ако го има тези неща се разчупват с бъзици и смях. В началото ще е неловко, ама после няма да ви пука.

Иии да, не всичко е секс...

Markuss
06-11-2011, 21:41
Господи, любопитството ми няма граници:Д
зачетох проникновения текст, сега мога да кажа, че е абсолютно нечетим. фрагментарен до накъсаност. авторът, ако е на годините, на които се представя, едва ли има образование, по-високо от основно, евентуално допускам и средно-специално като вариант.

непретенциозен ум, ограничена мисъл, неспособност за поднасяне на най-елементарна информация. за съжденията дори няма да отварям дума. нелепо смешни са ми, просто мога да се обзаложа, че са вписани от пубертетче (или друг на този етап на развитие). съжалявам, че има такива хора, изживяващи пророческите си подбуди/самозаблуди пред зелени, неориентирани деца, които са готови да попиват. не завиждам на хипотетичната челяд на подобен индивид. тъжно.
Как пък винаги ще се излюпи някой като теб :-D . Това, че съдържанието на текса не е поднесено, както подобава според нормите в СБЕ, съвсем не го прави по-малко истинно. След като именно ТИ се изживяваш като толкова просветена и образована личност не би трябвало да имаш проблем с разбирането на текста (бил той и "ограничено написан"). Както и да погледнеш коментара ти, нищо конкретно не изкоментира по темата, освен, че авторът допускал грешки, а това се разбра още от 1вия ти коментар :lol:

Аз лично смятам, че темата трябва да стане "важна". Въпреки, че съм УБЕДЕН в това, как никой няма да зацепи изцяло, какво се казва всъщност. М/у "знание" и "осъзнаване" - разлика от тук до Марс. Всичко ще си дойде на място с времето, нищо не остава едно и също завинаги, но е хубаво така човек да има каширани в съзнанието си подобни "съвети", понеже рано или късно думите ще придобият смисъл.

reperw
06-12-2011, 13:14
Господи, любопитството ми няма граници:Д
зачетох проникновения текст, сега мога да кажа, че е абсолютно нечетим. фрагментарен до накъсаност. авторът, ако е на годините, на които се представя, едва ли има образование, по-високо от основно, евентуално допускам и средно-специално като вариант.

непретенциозен ум, ограничена мисъл, неспособност за поднасяне на най-елементарна информация. за съжденията дори няма да отварям дума. нелепо смешни са ми, просто мога да се обзаложа, че са вписани от пубертетче (или друг на този етап на развитие). съжалявам, че има такива хора, изживяващи пророческите си подбуди/самозаблуди пред зелени, неориентирани деца, които са готови да попиват. не завиждам на хипотетичната челяд на подобен индивид. тъжно.
Как пък винаги ще се излюпи някой като теб :-D . Това, че съдържанието на текса не е поднесено, както подобава според нормите в СБЕ, съвсем не го прави по-малко истинно. След като именно ТИ се изживяваш като толкова просветена и образована личност не би трябвало да имаш проблем с разбирането на текста (бил той и "ограничено написан"). Както и да погледнеш коментара ти, нищо конкретно не изкоментира по темата, освен, че авторът допускал грешки, а това се разбра още от 1вия ти коментар :lol:

Аз лично смятам, че темата трябва да стане "важна". Въпреки, че съм УБЕДЕН в това, как никой няма да зацепи изцяло, какво се казва всъщност. М/у "знание" и "осъзнаване" - разлика от тук до Марс. Всичко ще си дойде на място с времето, нищо не остава едно и също завинаги, но е хубаво така човек да има каширани в съзнанието си подобни "съвети", понеже рано или късно думите ще придобият смисъл.
И АЗ СЪМ ЗА !!! Нека стане важна темата :-) :-)

speekfreed91
06-14-2011, 22:32
От няколко дни се ровя из форума... .

...Сега ще го прочета пак и ще пробвам да го пусна. Дано да се справя.

Пожелайте ми успех !

Пожелавам ви успех и на вас ! И умната момчета !


Евала Мен (bow) шапка ти свалям... =D>

Hukuu
06-15-2011, 11:51
Големия проблем на нашето поколение е това, че доста малък процент от тях умеят да извличат полза от опит споделен от някой който си блъскал главата и иска да ви покаже/спаси/ от грешката която може да допусните, не се научихте да си извличате нещата който мислите че могат да ви помогнат на вас, да анализирате защо по дяволите той ми го казва това/ независимо дали става въпрос за автора на тема, някой познат, приятел или роднина/ не ми пука особенно мн че ще ми критикувате правописа пунктоацията или темподобни, като можеш да пишеш по добре от мене, ми пиши кой те спира / или просто си си свалил програмка за правопис и ти подчертава думата когато вместо ъ пишеш а ?

Се тая, научете се вече да уважавате хората който са си похабили времето за вас, а като не ви изнася ми горе червения Х и ходи си гледай Фацебоока.

Към автора: 1 съвет мога да ти дам аз както искаш го приемай имаме голяма разлика в годините сигурно съм на годините на сина ти, но предните мнения за това, че е хубаво да си приятел със сина си са нож с 2 остриета, всичко си има граници и ти най-добре знаеш кога да се намесиш като родител и кога като приятел, се пак не трябва да вижда в тебе някой който ще го подкрепи да се надруса или да кривне от пътя, а някой при който да иде когато ми се стоварят проблемите на главата, не да кисне по форумите и да пита "Бременна ли е?" "това така ли е онова така ли е" и да получава отговори от хора (не ви слагам вс под един знаменател ама повечето) който не знаят мъж ли е или заек

PainMonopoly
06-15-2011, 18:10
Само ще ви кажа, че може да си мислите, че сте открили топлата вода, като разсъждавате относно самоличността или грамотността на автора, но ако тръгнете да съдите текста по стойността и истинността на представената информация, ще откриете, че в него има много истини. Пробвайте.

GunSnSteelflowers
06-15-2011, 19:28
Господи, любопитството ми няма граници:Д
зачетох проникновения текст, сега мога да кажа, че е абсолютно нечетим. фрагментарен до накъсаност. авторът, ако е на годините, на които се представя, едва ли има образование, по-високо от основно, евентуално допускам и средно-специално като вариант.

непретенциозен ум, ограничена мисъл, неспособност за поднасяне на най-елементарна информация. за съжденията дори няма да отварям дума. нелепо смешни са ми, просто мога да се обзаложа, че са вписани от пубертетче (или друг на този етап на развитие). съжалявам, че има такива хора, изживяващи пророческите си подбуди/самозаблуди пред зелени, неориентирани деца, които са готови да попиват. не завиждам на хипотетичната челяд на подобен индивид. тъжно.

Да, наистина личи, че си упражняваш художествения анализ. Я се върни, прочети си поста и се пробвай да разбереш нещо. Бяло поле. Умният и интелигентният човек, ако изобщо са уместни тези понятия е този, който знае кога какъв речеви стил да използва. Пред козарчето ще говори на жаргон, пред краля ще говориш формъл. Пред кого се опиташ да се докажеш? Пред тийнове ли? Най-много да предизвикаш бурен смях в залата. "на хипотетичната челяд" пхахахахахах, ще се разплача. Понякога красноречието е точно в простотата и лекотата на езика.
Евала за систематизираната информация.

DarkTemplar
06-16-2011, 12:06
Евала за систематизираната информация.
Въпросната бивша и една сегашна модераторка за царици на това. Интересно как другите да схванат позицията им, като самите те не разбират кво искат да кажат.

Blab
06-16-2011, 15:02
о, фен клуб, нямаше нужда, аз каквото имах да казвам, го казах;

Умният и интелигентният човек, ако изобщо са уместни тези понятия е този, който знае кога какъв речеви стил да използва. Пред козарчето ще говори на жаргон, пред краля ще говориш формъл. (...)
Понякога красноречието е точно в простотата и лекотата на езика.
Евала за систематизираната информация.
Против игровата природа съм и посоченият от теб шаблонен образ на човека-течност силно ме отвращава. Това, смятам, стига, като обосновка за характера ми.

И, да, представи си, емоцията и речта ми в състояние на афект не са систематизирани. УАУ!
//всъщност мислите ми са доста ясно изразени, дори чисто композиционно, но на някои явно им е по-лесно в чаршафна форма

ПП: Аз отдавна спрях да пиша в темата, за да могат вярващите безпроблемно да се поучат от Учителя, така че ще помоля, всякакви коментари относно личността ми - на лично или нейде другаде.; Със здраве!

Rookie
06-16-2011, 23:34
Наистина спри да пишеш в темата, защото само се излагаш след всеки следващ пост.

Nikola61
06-23-2011, 10:59
Здравейте !

Синът ми следи темата и ме информира ако има нови неща.

Лично аз бях решил да не влизам повече. Едно поради отношението и друго - при мен важи правилото, че думата на две не става т.е. казал съм край – значи край.

Синът ми обаче излезе по-хитър отколкото си мислех и след като няколко пъти ми показа в неговия профил кое как се ползува днес ми каза, че за да съм коректен спрямо него т.е. за да види дали си е струвало да ми обяснява всичко трябва да положа нещо като изпит ;)

Хитрец ей , на баща си се е метнал /минутки за самореклама – извинете :oops: /.

Признавам, че ме хвана на тясно и макар да мразя да нарушавам казаното от мен трябва все пак да покажа и какво съм научил ;)

Иначе казано този пост е нещо като ‘матура по форумен софтуер’ където трябва да приложа всичко научено т.е. емотикони, линкчета, цитати, снимки , болдване, оцветяване, ‘маскиране’ на нецензурни думи, а и да отговоря на хората писали коментари в темата.

Прочетох отново цялата тема, и ето - сядам да пиша. Толкова неща ми с въртят в главата, че пак ще стане дълъг пост, така че който го мързи да спре до тук. :-D За някои неща сигурно ще ползувам и материали от интеренет, но това ще реша в процеса на писане.

Много мнения са насочени директно към мен. Ще отговоря по-подробно на някои от тях, други ще пропусна, но ви уверявам, че съм прочел всичко написано т.е. ако не съм казал нещо на някой това не значи, че не съм прочел мнението му. Това се отнася за Blab ;)

В началото да направя някои уточнения.

Това че споменавам само негативни мои преживявания не се дължи на факта, че съм имал само такива т.е. имал съм и доста положителни емоции, но темата я пуснах за да ви дам съвети за евентуалните проблеми. Мисля, че и вие ако решите да дадете напътствия на някой ще го предупредите за опасностите на това към което се е запътил – логично е. За хубавите неща няма какво да ви предупреждавам – ще ги усетите сами,. Не искам да изпадам в положението на тези юзъри които не пропускат да се похвалят колко са по-по-най-най , което лично на мен ми навява мисли, че нещата изобщо не са така както ги казват. Аз лично не обичам да се хваля с постиженията си на ‘фронта на любовта’. Това са лични неща, които не са за хвалене.

Някои са възприели поста ми като обиден към момичетата. Вярно, че критукувам прекалената им суета , но понякога самите момичета в стремежа си да са модерни се ‘подреждат’ така, че заприличват на карикатури. За да ви дам пример ще сложа снимки, които не са от български сайт за да няма обидени.

http://prikachi.com/images/403/3462403Z.jpg
http://prikachi.com/images/403/3462403Z.jpg


http://prikachi.com/images/408/3462408f.jpg
http://prikachi.com/images/408/3462408f.jpg

Тези момичета например имат всички данни да са привлекателни – добре сложени, симпатични, но вижте в какво са се превърнали. :shock:

Е това мисля, че на никой не би се харесало – дори на самите тях. Не вярвам и на накое момче да му е хубаво да се покаже пред приятелите с подобно момиче, освен ако много не го е закъсал. :?

Лично аз не възприемам подобни снимки като смешни тъй като поглеждам с очите на родител. Тези момичета също имат родители, които едва ли са щастливи да виждат дъщерите си така. Не знам дали самите родители нямат вина за това, но лично за мен това е извращение и подигравка със себе си. :shock:

Не знам кое кара момичетата да се подлагат на подобни ‘разкрасителни’ процедури. Вярно, че както каза /написа/ Badsector по-лесно е да се легне под ножа на пластичния хирург, но вижте резултата. :?

Да се поддържа тяло не е лесно. Това, че сте го получили ей така безплатно от природата не значи, че не трябва да полагате грижи за него или пък, че можете да правите каквото си искате, а то / тялото/ да е все така хубаво. Трябва много воля. Не става и да тръгнеш на фитнес 3-4 дни и после да вземеш да си намираш извинение за да не ходиш. Дори и парите не са проблем. По мое време нямаше фитнес центрове и тренирахме по игрищата, а когато времето беше лошо аз лично тренирах като се качвах и слизах по стълбите на един 10 етажен блок. Ако нямате воля и търсите лекото вижте снимките по-горе - никой не им е виновен.

За мен това да правиш хирургически корекции в тялото си, освен по здравословни причини не е нормално. За вас може би е, но имайте в предвид, че в момента виждате всичко по-различно. 8)

От момичетата например виждате само най-хубавото т.е. харесвате ги, целувате ги, сигурно някои правите и секс с тях, но не се налага да ги обличате и храните – това го прави друг, а разликата между това да целуваш едно момиче и да се грижиш за нея е голяма. :)

Ако трябва да ви дам пример то е все едно да сравниш това да си вземеш нещо сготвено от хладилника и да хапнеш с това да изработиш едни пари, да си купиш нещо, да го сготвиш и тогава да ядеш. Впрочем това е сложно. По-просто би било например да почистите в къщи основно. Тези които не са го правили ще останат изненадани колко трудоемко е и след това ще погледнат с различни очи на домакинската работа. Впрочем за да видите каквото и да било ‘с различни очи’ е достатъчно да започнете да го правите. Ако сега ви кефи да карате кола да не мислите, че като станете шофьор цял ден ще се кефите и ще взимате пари за това ? :?

Предполагам, че ви се вижда странно да се споменават подобни битовизми когато става дума за връзка с момиче. Не си мислете, че ако един ден заживеете с това момиче ще я карате само на цунки, гунки, романтка и свещи. В един момент /след седмица, две, месец най-много/ ще стане въпрос, че някой трябва да чисти, готви, че трябва да се плати тока за да не го спрат – ей такива елементарни работи. Това е далеч от повечето тийнове - като ви дойде до главата ще разберете. 8)

Трябва да отбележа и това, че твърде буквално сте приели всичко казано от мен.

Уточнил съм, че това са съвети, а не заповеди или задължителни правила. Както много от пишещите в темата са казали - дали ще ги следвате дали не – избора е изцяло ваш.

Именно това трябва да уточня още веднъж специално за потребителя с ник Rorschach


Сигурно има хора, които се кефят да четат подобни нравоучения и мъдрост за живота и как да бъдем истински мъже, то има и хора, които си купуват литература за самоусъвършенстване и позитивно мислене, но ще помоля да не се изживяваме като последна и абсолютна инстанция.

Много мерси...

ПП. До доста от тези изводи би стигнало и едно 16 годишно момче...

Обикновено не отговарям на думи от които лъха надменност, но не искам и да падам на нивото на надменните. :D

Вие сигурно сте от хората които купуват литература за усъвършенствуване, но по моя скромна преценка не сте от хората които четат подобна литература. :?

Дори да прочетеш подобна книга това не значи, че си се самоусъвършенствувал. То е все едно да прочетеш готварската книга и да решиш, че си станал готвач. :? Може пък и да сте прочели една две книги, но този юнаклък не може да ме впечатли тъй като по моя преценка нищо не е влязло в главата Ви. Общото в тези книги е, че възпитават най-вече уважение към останалите, което не виждам у вас както в тази тема така и в останалите в които пишете. :?

Четенето е полезно, дори и за да се забавлявате, но младите не обичате да четете. Всяко второ мнение в теми с дълги пръви постове е “ Никой няма да го прочете това”. Тук присъстващите сте наясно, че повечето и една тема ги мързи да прочетат пък камо ли книга/и. Не обичат да четат, но иначе питат. :-D

Обяснил съм в първия си пост някои неща за това как да се запознаете, да се сближите, и никой не ги е прочел. И пак има теми от типа “какво да и кажа”, “как да я заговоря” и т.н. пуснати от отчаяни юзъри. :?

Колкото и да са отчаяни ако не са си направили труда да прочетат не мога да им помогна. :-D

Искат да получат съвет ама ако може по-простичко и по-кратичко, че да не си дават много зор, а директно да получат резултати. :? Трябва им магическата фраза за свалки. Нещо като:

Абра ка дабра
дай да ти го нАврА

Кратко, ясно и ефективно. :razz: Впрочем има такава фраза “In God We Trust”. :-D Има определен тип момичета на които тази фраза на зелен фон и в комбинация с цифрите 50 и 100 действа , но е временно – за 1 час , за 1 ден, но не и повече. Така може , но да четеш , да се мъчиш – това не е работа. :?

Да не говорим, че като видите една къса пола или бял клин в комбинация с хубави крака повечето от вас си забравят името, пък какво остава за прочетеното в някакви си книги или форуми. :-D Ей това като си го помисля и ми идва да спра да пиша, но да продължим за книгите. 8)

Книги има, и трябва да се четат и то предварително. 8) Не върви някак си да седнеш на масата с гаджето и да извадиш книгата “ Как да вкараме мацка в леглото си”. :D Мацката ще си тръгне още преди да прочетеш предговора. ;) Впрочем аз бих го направил повече като базик – да си барна една книжка-самоделка и да гледам реакция, :grin: но само ако не ми пука за момичето. Айде пак се отклоних – съжалявам. :oops:

Има и една опастност в този подход т.е. с четене. Ако се осланяш на книга за решение на някакъв проблем трябва да си сигурен, че тя съдържа цялостно решение на проблема. Частичното не върши работа и понякога е дори опасно. Ако например решиш да пилотираш самолет, купиш си книга и четейки инструкциите подкараш самолета, набереш максимално височина няма да е приятно да прочетеш на последната страница “Кацането е описано в том втори”. :shock: :shock: Чете се предварително ! :-o

Не всичко става с СМС с имената и рождените ви дати пратен на някакъв кратък номер или с кол център.

:?

Добре дошли в главното меню за свалки!

За свалка на съученичка – моля натиснете 1
За свалка на непозната в дискотека – моля натиснете 2
За свалка на приятелка на ваш познат – моля натиснете 3
За друго или връзка с професионален сваляч – натснете 9 или изчакайте ...

Та ра рааа ... та ра рааааа .. трам та ра рам ..

В момента всички свалячи са заети ! Моля изчакайте ! Вашата свалка е важна за нас ..

Та ра рааа ... та ра рааааа .. трам та ра рам ..

Пълна простотия – нали ! :lol:

Достатъчно - извадете си поуката сам. Дори едно 16 годишно момче ще си направи извод от написаното ;) , а Вие Rorschach сте поне на 17 или айде от мен да мине - 18. 8)

Към най-големия ми критик :

Auriss

За да разберете, че се отнасям с уважение ще ползувам учтивата форма. :oops:

След като положихте усилия да ми докажете, че съм твърде нетолерантен, груб, циничен и безполезен не очаквах да прочета Ваши коментари дори и шеговити от типа:

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=8809288&highlight=#8809288


Аурис го друса комплекса ,щото се дразни на простотията на света и е тотал смот и педал ,щот не те мисли за тъпа п*тка ,която да си надене на оная работа. Пф...Аурис има нужда да изпуши една цигара.

И тоа що не отговаря на въпросите. Къф е тоя стол като преди малко го видях че писа ,пък не си е погледнал темата ,дето беше ревал да го сложат.

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=8808835&highlight=#8808835


..
Ми продължаваш да търсиш - ко да ти кажа. Хората са си такива ,ама тва не значи ,че няма изключения. Имаш още поне 5 годинки докато ти дойде времето за жена ,така че споко - няма какво да му се впрягаш толкова.
Пък на тая скумрия й разпори вагината ,че поне да не те е яд. Минава ,ще видиш. Пък после и тегли шута ,ако още искаш.…


ми аз в тая връзка ти казах да е наеб*еш - тва не е отмъщение. Тя те праи на идиот - ти я чукаш. Ако не й е кеф - още по-добре
Ебавам се ,де - не ми се връзвай. Ама щом сам си осъзнаваш ,че те върти - помисли си защо я търпиш. Сигурно можеш да си хванеш друга ; да не я обичаш ? Тъй де ... да не си влюбен ?

..

Колко мъдрост блика от тез слова съкровени 8-) – нямам думи. 8)

Сериозно - трябва да сте последователен в това отношение за да се съобразя с Вас и мнението Ви. Подобни мисли на двата полюса лично за мен значат, че сте непостоянен което никак не е във Ваша полза. :?

Изчетох и темата която сте пуснали специално за да оборите моята.

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=408782&postdays=0&postorder=asc&start=0

Няма да коментирам всичко – няма сми. /влизам ли в сленга ;) А ! ;) /

Ще коментирам само тази фраза:


глупостта и нередностите са навсякъде и в момента ,в който разберете ,че вие не сте по-умни от същите тези хора ,а вашият 'интелект' е просто следствие от опита ,който сте имали ,а те не ,ще осъзнаете ,че и вие сте СЪЩО ТОЛКОВА ГЛУПАВИ.


Има два начина да поумнеете – единия сам да допуснете всички възможни грешки от които да се поучите и другия, да се постараете да не допускате грешките които някой друг вече е допуснал и да ограничите неприятните моменти в живота си само до тези грешки за които не сте бил информиран предварително.

Това е коментара ми !

После ще засегна и темата с грешките защото е важна.

И друго забелязах във въпросната тема. Въпреки, че сте на възрастта на останалите членове на форума не виждам останалите да са трогнати или заинтригувани от написаното. Би трябвало като техен връстник да познавате по-добре проблемите и следователно да дадете по-добри насоки но ... ядец. След като към вашата тема няма интерес от останалите мога смело да заключа, че не е била полезна на връстниците Ви. Те не искат да Ви четат, нито пък да си ‘извличат съждения’. А аз ако сте забелязали отдавна съм минал възрастта в която подобни съвети и съждения биха ми били от полза. Именно за това не смятам да влизам в полемика с Вас.

В едно от мненията си сте ме поздравили с една песен – връщам Ви жеста с нещо от моята младост - Shadow on The Wall

http://www.youtube.com/watch?v=xxwMXEfKiE4

И да се върна към другите коментари в темата:

Към потребителя Badsector /много оригинален никнейм/ и сериозния му анализ, който прочетох с голям интерес:

Тук е целия текст:

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=408360&postdays=0&postorder=asc&start=75

Ще коментирам само фрагменти:


Написаните неща са верни, но тук там са леко едностранчиви,

Разбира се че са едностранчиви. Това е моята гледна точка, а аз никога не съм бил ‘от другата’ страна за да мога да изложа и противната гледна точка. Именно за това смятам, че коментара ти е най-сериозния защото предлага и друга гледна точка.


Подсъзнателната цел на рекламата е, че ако си купиш еди какъв си телефон, ще се уредиш със секс.

И как ?
- Мацко ! Искаш ли да ми видиш телефона ? Да ?! Ама за да му видиш всичките функции трябва да дойдеш у нас , да се съблечеш и да легнеш на леглото ...

Майтап ! Ясна е работата – скъп телефон значи богато момче, скъпи заведения и подаръчета. И току покрай телефона - бликнали чувствата, а после и друго ;) Наистина ли се връзват мацките на подобно нещо ? Значи не е чудно, че се случва това което си написал:


Много са ми противни тия от типа "той ма бие, ама аз го обичам". Просто някои жени са си безмозъчни парцали и нормално се събират с други такива, но от мъжки пол.

Тази твоя фраза ми е малко неясна:


Примерно, ако една жена знае, че най-добрият й приятел иска да я изклати, то ако любовната й връзка с друго момче изпадне в труден момент, е много вероятно тя да му отмъсти чрез секс с най-добрия си приятел.

Едно време на това му викахме ‘изневяра’ или ‘кръшкане’. Сега явно му викате ‘отмъщение’ и да си кажа право понятието ‘отмъщение чрез секс’ не ми е много ясно. За какво му отмъщава ? Ако се държи лошо с нея да го напуска ! Да му прави напук ако не я секси достатъчно – бих разбрал, но да му отмъщава ? За какво ? И как ? Ако въпросния ‘отмъстител’ я одруса така че 2-3 дни да не може да си седне на д-то кого ще го боли – нея или него ? А и след подобно ‘отмъщение’ няма ли да остане сама т.е. да я зарежат ? Подобни ‘отмъщения’ са ефективни ако нараняват чувствата, но за това те трябва да станат известни на въпросния на който е отмъстено. Той пък от своя страна може / и трябва / да прекрати приятелството си и с нея. Не е логично някак си !

Както и да е – да не задълбавам в неща които не са ми ясни ?

Това обаче подкрепям:


Защото са глупави и си мислят, че щом сега са вървежни, ще са вървежни цял живот. А от тоновете грим, застоелия начин на живот и ниската култура на хранене, се сбабичосват още преди 25-тата си година.

25 даже са много. Ето едно видео от Британско шоу за таланти /за да няма обидени/ :

http://www.youtube.com/watch?v=9zh7Ywak0Qg

едната е на 16, другата на 18 – коментара е излишен. До това положение се е стигнало след години на усилено занемаряване и лично аз се съмнявам да имат воля да се променят.


Всъщност познавам доста семейства, в които жените не само забременяват между 30 и 35, ами и това са им първите деца. Колежката дори забременя за първи път на 37.

Мисля, че кзах че е ‘трудно’, това не значи ‘невъзможно’, а и в повечето случаи тези първи деца остават и единствените деца, които после израстват като много глезени което в общия случай ги прави доста неприятни личности. Прекаленото обгрижване на едно единствено дете го лишава и от нещо което мога да нарека ‘инстинкти за оцеляване’. Това не е прецедент – животни отгледани в клетка също не оцеляват в природата т.е. ако си свикнал всичко да ти е поднесено наготово е много трудно да се грижиш сам за себе си. Подобни хора са изцяло зависими от някой, което едва ли е добре за тях. Това е мое лично впечатление с което не ангажирам никой.

Следното съждение обаче, а именно.


За щастие живеем в еманципиран свят и ако една жена има акъл в главата, то може да си намери достатъчно доходоносни занимания, за да издържа семейството си.

Ме накара да се замисля сериозно върху фактите свързани с ‘успелите жени’ и това дали един мъж е склонен да бъде издържан от подобна ‘успяла жена’.

На първо място на мен лично не би ми допаднала идеята да съм изцяло издържан от жена. Да помага като работи – да. Дори и е по-добре за да не мисли по цял ден за идиотщини, но да ме издържа, а аз да си клатя краката и някои други работи – не. Никак не ме блазни, а няма и да се чувствам добре – честно. :?

За жените е някак си по-приемливо да се възползуват от постиженията на мъжете си.

Мисля, че е доста показателен пример факта, че когато един мъж стане например министър председател – съпругата му веднага става ‘първа дама’ на държавата. Със същата ‘титла’ се окичват дори приятелките т.е. гаджетата на президентите или иначе казано не е необходимо жената дори да има законен брак за да стане ‘първа дама’. Няма да те изненадам ако ти кажа, че след придобиването на тази ‘титла’ кариерата на въпросната жена хвръква до небесата – става талантлива, предприемчива, дейна. Ясно е защо и как – нали ;)
Макар, че в световен план има жени президенти не съм чул и видял техните партньори / ако имат/ да се кичат с титлата ‘първи кавалер’ на държавата. Даже мисля, че в по-голямата си част са сами /т.е. без семейства/ независимо, че на пръв поглед не им липсва нищо. :?

Една от най-успелите и силни жени които познавам е Кондолиза Райс. Била е държавен секретар на САЩ, а също според справката в Уикипедия е професор и виден дипломат. Макар че изглежда добре за годините си /и тя е на 50/ и сигурно има достатъчно пари тя не е омъжена, а и не е известно да живее с някой. Има вероятност разбира се това да е PR т.е. на американците никак няма да им е приятно да знаят или да се досещат, че най-влиятелната жена в САЩ кляка пред някакъв мъж. :-D Там са малко особени в това отношение, но дори да се замисля за нашите географски ширини – пак не се сещам за много мъже които са постигнали успехи за сметка на жените си. Впрочем сещам се за един, който дължи всичко което е постигнал на брака си , но той наскоро почина, а не е прието да се говори така за човек който не е между живите. :?

Друг за който се сещам е Киркор Киркоров който израстна в кариерата си за сметка на брака си с Алла Пугачова – голяма Руска певица ако не се сещате коя е.

Нещо екзотично което ми идва на ум е ‘възхода’ на никому неизвестния ‘Китаеца’ покрай интимната му половинка – Азис, но това е извън темата. :-D

До тук се простират познанията ми за мъже израстнали под крилото на жените си. Ако има други подобни в по-новата история – признавам, че не ги познавам, :oops: но като цяло мисля, че все още има тенденция жените с кариера да не са особено привлекателни за мъжете или иначе казано за разлика от жените, които изпитват привличане /нарочно или не / към мъже с власт и пари мъжете сме малко по-изостанали в това отношение и все още държим на женския сексапил и собствения си вкус. :D

Много се отклоних, но темата която поставихте е интересна и да си кажа право не бях се замислял до сега за това. Извинете – връщам се в темата.

Към казаното от Djipsito


Защо не говориш с баща си за тези неща ? От какво се притесняваш, защо се смущаваш и т.н ? Толкова добри съвети можеш да получиш, никой от твоите приятели няма да може да ти даде подобен.. Та ?

По този повод съм длъжен да си призная, че аз лично също не споделях с баща си / лека му пръст / подобни неща. Той беше строг човек и най-близките ми контакти – на мен, брат ми и сестра ми преди да напуснем родния си дом бяха когато ни наказваше, а имаше за какво и да ни наказва защото си бяхме луди глави. От сегашна гледна точка на родител даже е бил прекалено мек с нас.

Спомням си какъв бой ядохме когато с брат ми решихме да ловим риба с бомби направени от консерви пълни с барут и камъни. :shock: :shock:

Историята накратко:

След като направихме бомбите решихме да пробваме една в близката канавка. Опита беше успешен за което разбраха и всичките ни комшии. Когато това стигна до ушите на баща ми ни хвърли такъв бой, че никога повече не си помислихме за подобни пиромански занимания. :? Много ме болеше тогава, но в предвид на това, че някой от нас можеше да се осакати или не дай боже да умре – даже си беше леко наказание. Изобщо много от нещата които сега не са ви ясни ще разберете чак когато станете родители. Но пак се отклоних от темата.

С няколко думи – и аз не научих много за интимните отношения от баща си. Учех се от грешките си и донякъде от грешките на другите ми набори. Мисля споменах, че по онова време също си говорехме за секс и любов, но тайно по купоните, а не публично във форума както сега. Самото време беше различно тогава. Не се толерираше свободното говорене за интимни неща. За да ви стане по-ясно в какво време сме живели ще ви пусна едно видео в което една известна тогава група пее по максимално позволеното тогава еротично облекло. :? :?

Гледайте:

http://www.youtube.com/watch?v=hf7atGCt2tc

Сравнете този клип със сегашните разголени фолк клипове , :? които се въртят нон стоп. Такава беше позволения тогава визия и всичко друго по-разголено беше “морално упадъчно” – едно понятие което слава богу не ви е известно.


Иначе правилата в тогавашния шоубизнес бяха почти същите – крадеше се. 8)

Ето чуйте:

http://www.youtube.com/watch?v=hScCgzcmqj4

Тази музика обаче се третираше като “упадъчна”. :shock:

И не само тази. Това например:

http://www.youtube.com/watch?v=nYQp-v5XwWM

Ето превод на песента:

http://www.youtube.com/watch?v=8odLVruLfZA

Има ли нещо упадъчно ? :?

Това:

http://www.youtube.com/watch?v=QljvjRx2nnY

Също беше ‘упадъчно’. :shock: :shock:

Подобни псни не можеше да се пускат по радиото или телевизията – която тогава беше само една, а в петък имаше руски програми. :(

Странно- нали. :?

Такава беше идеологията тогава – слава богу, че не разбирате какво ви говоря. 8)

За да не мислите, че се оправдавам с времето и идеологията ще ви обясня и още няколко понятия.

Първото е - ‘милиционерски брак’.

Сегашната Полиция тогава беше Народна Милиция. В тогавашната Милиция имаше отдел който се занимаваше с престъпления тип “морално разложение”. Определени хора следяха кой с кого и къде прави секс ‘незаконно’ т.е. без да имат брак. Ако хванат двама души – мъж и жена които само ходят т.е гаджета са, но не са съпрузи в хотел например ги женеха насила.

Не, че не ставаха подобни неща тогава т.е. секс между тийнове – имаше си ги, но беше максимално трудно и доста проблемно.

Незаконни и забранени бяха и еротичните списания. Имаше ги, но се разпространяваха тайно. Сега цици надничат от всяка вестникарска бутка.

Другото е – ‘другарски съд’

Ако хванат мъж или жена да изневерява например се събира целия квартал и ги ‘съдят’ т.е. налагат им наказания. То стигаше да стане известно какво са правили, но имаше и подобни неща.

Друг факт - ако сте мъж и искате да ползувате вана /например/ в обществена баня с жена на касата искаха паспортите за да удостоверите, че сте женени.

А знаете надявам се, че тогава можеше да се влезе в затвора за неподходящ виц. :?

Беше различно. Доста по-различно от сега. От всичко което тогавашното време ме научи най-полезно в момента ми е ‘четенето между редовете’. Не мога да дам точно определение на това, но в общи линии е да четеш нещо и да разбираш друго, което не е в текста. Това не може да се научи от никъде – трябва жизнен опит. 8)

Представете си сега – след това което казах за ‘онова време’ колко трудно ни е било на нас да влезнем в действителността. :? Тогава също ни ‘промиваха мозъците’ както сега, но не с реклами за лъскав живот, а с идеология. Почти същото е – да не кажа и по-страшно. Сегашния фалш ‘възпитава’ също толкова лошо колкото и тогавашнат идеология, но все още не го разбирате напълно или поне повечето от вас не го разбират.

Ще мине време и сами ще се научите да различавате истинското от фалша. За това също няма рецепта – просто ще трябва да се научите. Мога да цитирам една фраза която прочетох под мненията на един юзър:

"Неоформените хора се възхищават от яркото и новото. Завършените личности се наслаждават на обикновеното..."

Моля го за извинение, че ползувам този цитат, но мисля, че го слагам на точното място.

Разбира се и това го знае всяко 16 годишно момче. :-D

Сега сигурно си мислите, че ви хващам за канарчета ! :?

Ако не ми вярвате – питайте родителите си. Това поне можете да ги питате без проблем. :-D

Изобщо проблемите между поколенията се дължат основно на взаимното НЕпознаване. Ако започнем да се опознаваме ще ни е по-лесно. Не, че вечния конфликт между поколенията ще изчезне, но поне ще стане по-лек. 8)

Спирам със обясненията за миналото – да се върнем в темата. :oops:

Потребителката eclipse06 пише:


Само на мен ли ми е странно, че почти всичко от горенаписаното се свежда до секс? Какво стана с чистата детската любов? Какво ще стане ако едно 12-13 годишно момче прочете това и реши да си вземе поука от него? Ще започне да спи със всичките си пиятелки, съученички и познати?

А по добре ли е момичетата да си играят с чувствата на това младо и неопитно момче, да го правят на маймуна и да му докарат комплекси, които с години да преодолява ? :shock: :shock:

Накои момичетата са страшно властни натури. :? В стремежа си да стане така както те искат понякога прекрачват границата и нараняват момчетата – не с действия а с думи. :?

От думите боли повече. Не случайно помолих в темата да няма обиди и нападки. Те водят само до още обиди и нищо друго. Спора трябва да се води с аргументи – по ефективен е.

Обидите и манипулациите не рядко докарват на обидения комплекси за малоценност. :?

Това може би съм пропуснал да го кажа предния път и не е зле да го спомена, а именно – че един мъж не трябва да се поддава на манипулации.

Имаше го преди не вярвам да го няма сега. :?

За да ме разберете по – добре ето един пример:

Имах една съученичка която често фрази с която манипулираше момчетата да правят така както тя иска и на нея и е угодно. Тя казваше:

“Ако си мъж трябва да (нещо си). “
или
“Какъв мъж си ако не (...)”

Това е много силна манипулация :? т.е. биеш по най-чувствителната част на едно момче – неговото достойнство и в същото време го подчиняваш на собствената си воля. Не го позволявайте. 8)

Погледнете го от другата страна – какъв мъж си ако позволяваш на някаква разглезена кифла да те манипулира. 8)

Един мъж – макар и все още момче - трябва да знае, че той и само той решава какво да прави защото той и само той поема отговорност за стореното от него.

Как ви звучи например “ Ако си мъж ще скочиш от прозореца “ ? Кой ще лежи в болница после – вие. Кой ще гледа шоу – въпросната кифла. :?

Ако сте чували или чуете подобна фраза най-добре е да я игнорирате. Никак не е лесно – знам. Докато стигна до този извод съм правил доста грешки и както се досещате всеки път аз сърбах попарата, а друг ми се присмиваше. :?

Ако все пак въпросната манипулаторка прекали с обидите можете и да и отвърнете

Аз лично използувах фрази от типа “Я отиди да си смениш бельото, че ми се насълзяват очите и не мога да те виждам” или “ не говоря с момичета с по-голям мустак от моя”, и други подобни.

По този начин само ще я накарате да стане по-злобна, :? а злобата на някои момичета е просто безгранична. Чудя се откъде я взимат и дали не е генетично заложена – не знам. :?

Не се гордея с казваното от мен, :? но всеки си има праг на търпение, а най-чувствителното място за едно момиче е външния вид и хигиената. Там боли много, но пак ви казвам, че най-добре е да я игнорирате.

Има поговорка “ в рядко л@йно камък не хвърляй защото ще те опръска”. Нямате си на представа колко пъти съм се уверявал лично в това колко е вярна. Вие също ще се уверите с времето. 8)

Знам, че понякога се подавате ‘доброволно’ на манипулации т.е. угаждате на някое момиче, което много много харесвате с цел да осигурите добро отношение към себе си. :? Трудно е да се разсъждава в тази посока но по-добре е вместо да се унижавате да смените обекта на чувствата си. Знам – мислите си, че ‘тя’ и само ‘тя’ може да ви направи щастливи и никоя друга, но от личен опит ще ви кажа, че ако намерите друго момиче , което е отговори на чувствата и желанията ви много бързо ще забравите онази ‘божествената’. :D

Вземете пример от дядо си Хю Хефнър. :D Заряза го булката т.е. избяга . Тя пък намерила от кой да бяга – все едно на овчар с голямо стадо да му избяга една овца. :-P Ще разбере като ги брои ама да зареже стадото за да търси една – да не е луд. :lol:

Вижте:

http://www.menbg.com/maj-goliam/interviu/1653-intervyu-s-hyu-hefnar-az-i-parite-mi

Между другото всичко е станало малко като в приказка – побягнала булката но си изпуснала сутиена. Намерил го Хю и казал “ На която стане за нея ще се оженя”. Първата на която станал била въпросната Анна Белгрунд. И така ;) Айде кажете ми че нямало съвременни приказки – а ;) :-P

Майтапя се – но наистина ви казвам да не ходите след някоя която не и пука за вас. Не е приятно, не е и нужно. Но да се върнем пак в темата, че има още интересни мнения. 8)

eclipse06 казва още:


Къде отидоха нормалните човешки отношения без задни мисли и намерения? Защо приравняваш любовта със секса, не разбирам.

Първо да уточня, че като казвам ‘любов’ имам в предвид любов между момче и момиче / мъж и жена /, а не чувства като братска обич и майчина обич.

Мисля, че съм уточнил и това, че всичко написано е на база на темите прочетени тук, а не на собствената ми преценка за това кое и как трябва да е. Със секс е свързана почти всяка тема в този раздел, макар че се казва ‘любов’.

Не съм прочел тема за детска любов от типа целуване на снимки писане на стихчета за любимата. Ако е имало не съм ги видял – извинете. :oops:

Доколкото за приравняването – момичетата непрекъснато пишете, че секса за вас е свирзан самоп любов т.е. твърдите, че правите секс само ако сте влюбени.

Аз виждам друго, но ако все пак приемем това за вярно не трябва ли пък вие да приемете, че момчетата /мъжете в частност/ не можем да обичаме дълго една жена без да я имаме и интимен план. Ако момичето не е правило секс преди може и да се приеме подобна ситуация, но ако е – няма много извинения.

Накратко - ако искате ние да уважаваме вашето желание да правите секс само ако обичате би трябвало и вие да уважите нашето желание. Стана ли ясно ? 8)

Вярно, че ‘секса не е всичко’ – както каза една потребителка, но поне при мен ако е недостатъчен това ми действа зле и на общото състояние на духа. Да не говорим, че по времето когато бях тийн секса никак не ми беше достатъчен , което ме караше почти непрекъснато да си мисля за секс. Сега с тези компютри и другите заместители на секса може нещата да са се променили – не знам, а и няма как да го знам. :?

Между другото изпитвам леко неудобство когато казвам ‘потребителя’ и ‘потребителката’ защото може и да бъркам водейки се по аватарите – моля да бъда извинен ако допускам подобни грешки т.е. да се обръщам в женски род към някое момче и в мъжки към момиче.

Съгласен съм, че поста ми като цяло е негативен спрямо вас като поколение споменавайки, че сте повече егоисти отколкото се налага. Признавам, че съм направил обобщение което може би не ви е харесало, но вижте какво пише другаде за вашето поколение:

http://www.dartsnews.bg/News/3826



Те не четат, не се интересуват от политика, безразлични са към миналото и песимисти за бъдещето, егоисти са, най-много от всичко обичат парите, бракът за тях е булчинска рокля, духовността - слушалки в ушите. "Те" са младите хора на България, портретувани от социологията.
...
Най-висшата им ценност е богатството. Не просто парите, а многото пари. В плен са на цинизма от телевизионните реклами, за които най-голямото число е "много", а това, което не се постига с пари, се постига с много пари. Момичетата вярват, че ако са достатъчно красиви, няма да им се налага да работят. (Благодарим ви, докторе!) А момчетата са готови да убиват, за да им го осигурят. Ако природата е била неумолима или родителите - задръстени нещастници без хотели, фрустрациите на пъпчасалата младеж се насочват към държавата. Там се излива безпросветният им гняв от това, че светът по нищо не прилича на телевизионна реклама. Или поне техният свят. Съпротивляват се на обществения порядък, както могат - чрез агресия, алкохол, секс, наркотици и рокендрол. Упс, с чалгица. И през ум не им минава да променят системата. Само искат да са от печелившата й страна. Солидарността за тях е неразбираема дума. Разтяга лицето в крива усмивка с брекети. Индивидуалисти са, както сами се определят. Такива ги пожелаха техните родители и обществото, презряло всяка форма на обществено действие като комунистическа отживелица.


Въпросната статия е писана от жена – журналистка. Направете си труда да я прочетете, макар че никак не е приятна за четене. :?

Знаете ли на мен кое не ми хареса в статията ? Като извод въпросната журналистка казва, че ние възрастните сме виновни за положението. Това по принцип е вярно, но не знам защо е пропуснала да каже, че в същност виновна е комерсиализацията на света, която тласка обществото натам накъдето го насочат финансовите диактатори т.е. хората с парите. :? Рекламите които така зле действат на младите показват един лустросан свят без проблеми, но тези реклами са поръчани и платени от хора с финансов ресурс. :?
Дори докато четях статията отгоре вървеше някаквъв банер “Кликни за най-яките абитуриенти” “Подари уйкенд в Арбанаси” , “Вечеря в Тоскана” ей такива нещица – далеч от суетата ;) /саракзъм/ 8)

Другото , което ми идва на ум е, че въпросната журналистка е написала всички тези налицеприятни неща за вашето поколение за да изхрани своето. :shock: :shock: Звучи цинично, но е така. Журналистите се изхранват с писане на подобни неща т.е. взимат пари. Журналистката ще нахрани себе си и децата си /ако има/ с тези пари. Оттам и друго – тя не може да напише каквото си иска т.е. подвластна е на главния редактор, който и плаща хонорара т.е. дори и тази статия е подвластна на парите. Той трябва да одобри статията защото иначе няма да и плати. :shock: Тя не може да напише това което пиша аз в момента защото това няма да хареса на редактора.

Даже нещо повече – тя знае, че нищо няма да се промени тъй като добрите намерения не струват нищо или по-скоро са безсилни пред ‘финансовите намерения’. :?

Например – всички казват, че войната е лошо нещо, но лично аз не се сещам за дълъг период през историята в които някъде да не се е водила война, а войната се води главно и единствено от финансови интереси т.е. генерира печалби. :shock: :shock: Гадно е , но това е положението. Това са мислите които поражда у мен тази статия. :?

Бях се опитал по-рано да ви обясня какво е да четеш между редовете – ето това е горе долу. 8)

Пак стана доста дълго и усещам, че пак някой ще поиска резюме. :-D

Не може, да се прави резюме на всичко. За да се кажат някои неща трябват много думи. Не ви карам да четете дългите и скучни обяснения на Хорхе Букай /това е писател – психолог/, които и на мен ми са скучни. Казвам го така, че да е ясно.

Като гледате филм го гледате целия – нали ? Не само трейлъра.

А и защо искате резюме само на неща, които са свързани с четене ? :?

Не бихте искали вместо 10 дневна почивка на морето да направите еднодневно ‘резюме’ нали ? Попечете се , изкъпете се и толкова. :-D

Или пък вместо да живеете 60-70 години да поживеете едно ‘резюме’ от 6-7 години. 8) Няма да ви хареса ! :?

И в статията е казано, и както много от вас знаят от опит - мразите да четете. :? За сметка на това пък ще допуснете грешки, които е можело и да не допускате ако си бяхте направили труда да прочетете и да осмислите нещо написано от друг човек. 8)

Подчертавам – да осмислите, а не просто да прочетете. Осмислянето е важно защото иначе цял живот ще си мислите, че от едно малко и грозно нещо пораства голямо и красиво нещо. :-D

Ако обаче осмислите това ще разберете, че от един малък и грозен лебед (уж патенце) ще стане голям и красив лебед, но от една малка сладка жабка ще стане голяма и грозна жаба. :shock: Да не се чудите после защо е така, а не иначе ;) :-P

Да не ви лъжа - всеки допуска грешки. 8) Дано поне грешките ви не са фатални и да се поучите от тях защото има и хора, които не се поучават от грешките си и ги повтарят. Надявам се да не сте от тях. 8)

Другото за което се надявам е да мислите поне малко ‘напред’ като правите нещо. По лично мое впечатление много малко от вас са наясно, че всяко действие има последствия които ще са на вашата глава. Това мислене за момента не е присъщо само на тийновете. Познавам доста хора които без да преценят реално ситуацията си купиха неоправдано скъпи коли. На някои вече им ги взеха след като спряха да изплащат лизингите си и сега ни кола - ни пари. Това е по-малкото зло т.е. материалните неща. Някои необмислени постъпки се плащат и много по-скъпо и не говоря за пари. Хубаво ще е да мислите повече в някои ситуации и да търсите мнения и на други хора, които пак повтарям – да осмисляте.

И още нещо – много пъти сте казали /написали/, че темата трябва да е важна. Ами направете си я важна сами. 8) Пишете в нея, пратете я на приятели ако решите, че ще им е полезна. Защо трябва да чакате някой друг да свърши тази работа. Аз като искам нещо да стане гледам да го свърша сам. Взема ли да разчитам на друг в 90% от случаите съм прецакан. И това не го приемайте като задължение – както си решите. :oops:

За да няма още неразбрали пак казвам – ще го подчертая да се вижда:

Това са просто съвети. Някои от нещата може да са се случвали, други може никога да не ви се случат, но е хубаво поне да ги имате в предвид. НЕ претендирам и за изчерпателност т.е. ще ви се случват и неща които не са ми се случвали, но съм сигурен че ще намерите свои собствени решения.

Другото – темата е насочена към момчетата, но никак не е трудно момичетата да си направят изводите какви да НЕ са за да задържат вниманието на момчето, което харесват за по-дълго време. Никое момиче не иска да го харесват за малко и да омръзва бързо на момчетата. Те знаят кое е основното – външния им вид, но все пак като отворим една красива ‘кутийка’ и я намерим празна ще останем доста разочаровани и след време ще загубим интерес към нея. :? Четете и мислете ! 8)

Няколко думи в заключение:

Този път наистина напускам форума окончателно. :) Напускам за да докажа на тези които ме обвиняват, че търся популярност, че не е така. Напускам за да ви оставя сами в ‘джунглата’ за да се научите да оцелявате и без чужда помощ. Казах каквото сметнах за необходимо – сега сте вие на ход. :-D

И най- важното !

Действайте!

Ако само седите и гледате ще видите как някой друг забърсва момичето, което харесвате. Ако поне опитате – ще знаете, че сте опитали, а неуспехите само ще ви дадат опитът който ще ви е полезен по нататък. Има една фраза:

“Всяка стрела забила се в центъра е предшествана от 100 стрели, които са пропуснали целта.” – кратко и ясно ;)

Разбира се има и друг начин – да стреляте и после да нарисувате мишена около мястото на което се е забила стрелата, но така никога няма да се научите да стреляте. ;)

Айде стига умнотии – приключвам ! :D

А за отличниците по БЕЛ, които много държат на запетайките – уж се постарах да има навсякъде, но ако все пак съм проопуснал ето ви малко (,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,) :D :D Сложете ги там където сметнете за необходимо . ;)

Сега чакам синът ми да ми постави оценка и да си кажа право ми е леко притеснено каква ще е тя защото няма да се явявам на ‘поправителен’. :oops: :oops:

Не ми пишете и лични съобщения – няма да ги получа. 8)

Това е !

Успех на всички в ‘джунглата’ ! :smt023

И умната !

CR0W
06-24-2011, 22:55
кефи ме :)