PDA

View Full Version : изправяне....



ivetoooooooo
06-06-2011, 12:34
имам няколко въпроса...
1- косата ми е чуплива ии там бухнала,не мога да я изправям слагам и какво ли не балсам,кристали и лак , но и да се изправи ще стой изправена за 1 най- много 2 часа! от пресата ли е или от косата?
2- четох в други форуми за дълготрайно изправяне...какво ще да е това смисъм как се прави и колко време ще издържи и колко ще струва:)
3- ще прозвочи странно , но една от съседния клас си изправи косата с ютия и и стои уникалноооооооо
ще съм Ви ужасно благодарна, ако ми помогнете :)
знам, че са малко тъпи въпросите , но ....

RaisedOnRock
06-06-2011, 12:37
си изправи косата с ютия и и стои уникалноооооооо

:shock: :shock: :shock:

SmilezZz
06-06-2011, 12:44
1.Най-вероятно е от косата..
2.Не те съветвам.. Въпросното дълготрайно изправяне ще ти изтощи доста косата.. И после ще се чудиш какво да правиш,за да я възстановиш..
3.Ютията е предназначена за друго,не за изправяне на КОСА.. Има си преси.. Недей да се изправяш с подобни методи.. :?

LadyZaribena96
06-06-2011, 12:49
И аз съм със същите проблеми като теб и се изправям с ЮТИЯ,но много се гори косата така за това гледам само 1 път в седмицата да се изправям , а отделно заради 1 изправяне си слагам кристали,2-3 балсама и хининова вода/тя е за друго ,но все пак и тя е там :D / Наистина става много хубаво и дълготрайно ;)
Пробвай ,нищо няма да загубиш,но извикай някой твоя приятелка с опит в изправянето с ютия ,че иначер може да стане някой инцидент :) :-D

RaisedOnRock
06-06-2011, 12:51
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

FuckingFreak
06-06-2011, 13:08
Хахахахахаххххахах вие откачени ли сте бе? Да се смея ли, или да плача, чудя се.. Не можете да дадете пари за свестна преса, ако косата ви не се подлага на обработката на по-обикновените, ми действате с каквото намерите за добре. Знаете ли каква е мощността на нормална преса - 50 W. А на ютия - най-простите и евтини модели са по 1000-1200 W. Сама си прави изводите. Ще се чудите после как да си възстановите косите, ама късно ще е.

DiidolinaA
06-06-2011, 13:47
Хахахахахаххххахах вие откачени ли сте бе? Да се смея ли, или да плача, чудя се.. Не можете да дадете пари за свестна преса, ако косата ви не се подлага на обработката на по-обикновените, ми действате с каквото намерите за добре. Знаете ли каква е мощността на нормална преса - 50 W. А на ютия - най-простите и евтини модели са по 1000-1200 W. Сама си прави изводите. Ще се чудите после как да си възстановите косите, ама късно ще е.
+1 имам една съученичка, която си изправяше косата с ютия като бяхме осми клас..сега 3 години по-късно косата и не прилича на нищо..спрете докато има време още, че после ще бъде късно... :)

gabri3lla
06-06-2011, 13:55
какви са тия ютии и трайни изправяния.....купи си качествена преса и няма да имаш проблеми с изправянето

Ssummerjam
06-06-2011, 14:26
Изправила се с ютия?! :shock: Хубаво е домакинските уреди да се ползват по предназначение. 8-)

iiordanova
06-06-2011, 14:37
1. По-скоро е от косата ти.
2. Няма смисъл. Първо,че косата се изтощава много. Второ,че след някоя година може с метла да останеш на главата,не с коса.
3. Има си преси за КОСА. Ютията е ДОМАКИНСКИ УРЕД,който НЕ е предназначен за изправяне на КОСА! Купи си преса,която е качествена и не се занимавай с ютия.
Още малко ще тръгнете да се бръснете с косачката..
Боже,на къде отива поколението..

neeDaBosS
06-06-2011, 14:42
Каква преса ползваш?
Това с пресата е уникално,държи доста време косата изправена,но определено не е за препоръчване.

fenkaaa
06-06-2011, 14:53
Моята коса е същата като твоята.. 10 часа да я исправям с преса,пак ще се накъдри за 1-2 часа :x Всички мои приятелки включително и аз се изправяме с ютия - добър,но много вреден за косата метод !

ivetoooooooo
06-06-2011, 17:43
http://www.technopolis.bg/b2c/details/bulgarian/839793/P11130503/%D0%9C%D0%A3%D0%9B%D0%A2%D0%98%D0%A1%D0%A2%D0%90%D 0%99%D0%9B%D0%AA%D0%A0-BABYLISS-2020CE
ето такава ми е пресата , а и освен , че и аз се изправям по 10 часа , по толкова и си суша косата... и ако мое да ми предложите някоии добри преси и примерно там балсами и шампоани защото съм чувала, че има за изправяне на коса ... незнам .. затова ви потърсих васс :) :wink:

galet0
06-06-2011, 18:15
всъщност е много удобно,ако имаш треси да ги изправяш с ютия,спестяваш си доста усилия
ама твоята коса недей,защото ще съжаляваш.може и да не е сега,ама след една годинаа...

PricelessG
06-06-2011, 18:24
Пробвай спрея за защита от изгаряне на Syoss, с него косата ми стои идеално права.

DesireToFire
06-06-2011, 19:06
Пресите с допълнителни приставки принципно не изправят добре. Вземи си такава само за изправяне.

FuckingFreak
06-06-2011, 19:11
Пресите с допълнителни приставки принципно не изправят добре. Вземи си такава само за изправяне.

++
моята преса е sonashi и е 27лв, косата ми е къдрава и непокорна, но мина ли я с нея, просто си застава на мястото :lol:

ri41
06-06-2011, 20:53
от косата е

sm_95
06-07-2011, 05:50
Моята коса е същата, чуплива и бухнала. И аз имах подобна на твоята преса т.е. с маша и т.н. От пресата е, взех си читава преса и повече нямам проблеми с светкавично накъдряне.

За ютията... Ами предпочитам да ходя къдрава и бухнала отколкото да го пробвам това :D

Josefinne
06-07-2011, 07:41
Защо не пробваш да си оформяш косата по друг начин - на вълнички или къдрички. Щом е чуплива, може би ще издържи по-дълго? Една мацка беше пуснала уникален клип в yоutube, където се обясняваше как да се накъдриш с преса.

ivetoooooooo
06-07-2011, 08:06
пробвала съм няколко пъти да се накъдря ужасно изглеждам с накъдрена коса
нска след даскало ще отскоча да ДМ и ще видя да си го купя , а и зависи колко струва щото имам заделени там пари за бански и такива пособия за морето....и мисля първо да си купя спрея за защита от изгаряне на Syoss и да се изправя с мойта преса и ако не стане отивам да си купя другаа а каква преса ще ми препоръчате, че си нямам и на идея какво трябва да си взема
:-D

Josefinne
06-07-2011, 08:21
Най-добре е преса без приставки, само за изправяне, както казаха и по-горе, защото покритията им са по-добри :)

pitfall
06-07-2011, 08:48
А според мен е от пресата. Такива преси, които са с много приставки, не изправят добре косата. Аз преди също бях с подобна преса докато не си купих такава, предназначена само за изправяне и се преродих. Най-добре си купи хубава преса и предполагам ще ти седи права косата, а варианта с трайното изправяне не ти го препоръчвам. От една страна е доста изтощаващо косата (особено ако те изправят с къдрин) и от друга няма да бъде уникално право, пак ще трябва да си дооформяш косата със сешоар. Бях решила да ходя на трайно изправяне във един от салоните на Капанов, понеже там ти дават гаранция 6 месецА, но се отказах. Така че ,ако искаш да си запазиш косата най-добре не се подлагай на такива интервенции.


http://www.onlinetrading.bg/product/presa-za-kosa-sapir-s-turmalin-i-tzifrovo-upravlenie-1101-ap.html Моята преса е такава, турмалиновото покритие по принцип предпазва косата, не знам колко, но все пак ...

dream1707
06-07-2011, 13:12
Всъщност и аз веднъж съм пробвала с ютия ;дд.. стои много дълго време и се изправя идеално ... Но ако искаш след година, година и нещо все още да имаш коса, по-добре не пробвах с домакински уреди ;д

От пресата е ... имам приятелка с подобна преса... ходихме у тях и няколко часа се мъчихме да я изправим, хем не стана хубаво, хем след броени минути, кичурът, който сме изпрвяли пак се е накъдрил ;д
Пробвахме да я изправим и с една преса на Ремингтън, която е само за изправяне... и косата и седя така докато тя се изкъпа...


Най-добре си вземи хубава преса, само за изпавяне, както казаха по-горе :)