PDA

View Full Version : Потене



makaveliFAN
06-06-2011, 15:55
Не знаех къде да пусна темата, но реших да е тук, защото си е нараво здравен проблем. Почват жеги, топло е, хората се потят, ама аз съм не като изпотен, а все едно съм се къпал с дрехите! :( Ако не нося раница, гърба ми не се поти толкова, но сега като се прибрах от училище и като си видях отзад тениската... Обикновено се изпотяват местата, където са презрамките на раницата, и отзад на гърба 10 см широка ивица.... Обикновено ходя доста, което ме изпотява допълнително и като отида на училище да ме е срам да си сваля раницата! Ако знаете решение на проблема, моля споделете!

fcukz
06-06-2011, 17:27
Аз съм със същия проблем, моето е решение е да нося черни или бели тениски, когато съм на училище, а през останалото време си нося всякакви. Наскоро бях чул от един приятел за някакъв спрей или крем ще те излъжа точно, с който когато се пръснеш/намажеш на въпросното място, където се потиш, до няколко дни спираш да се потиш. Това лято трябва да се изпробва, защото не е търпимо...

makaveliFAN
06-06-2011, 18:22
Трябва да проуча къв е тоя крем, защото тва изпотяване е просто ужасно!

WaterLilly
06-06-2011, 18:54
Одорекс се казва, но в твоя случай едва ли ще е решение. То е конкретно за длани, стъпала и подмишници и спира потенето като ти запушва порите, което е не само нездравословно, а и не лекува самия проблем.
Но това, което описваш, ми звучи по-скоро като това (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B4%D 1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B0). Целта не ми е да те плаша, може въобще да няма нищо общо с хиперхидроза, но най-добре за теб ще е да си питаш личния. :)

fcukz
06-06-2011, 20:50
При мен симптомите са точно такива каквито са от линка, който си постнала WaterLilly, но не ми пречи, в смисъл не води до психологически промени :D Дланите са ми 90% от времето потни.

hardstyle
06-07-2011, 13:47
А откога се потиш така ? От много време или на скоро ?

makaveliFAN
06-07-2011, 13:48
Дам, говорих с наще и ми казаха, че с тоя Одорекс само проблеми може да си създам. Обикновено по гърба се изпотявам само като съм с раница, други пъти рядко се случва. Дланите не ми се потят, а за подмишниците ползвам Nivea Cool Kick и почти не се потя там, а пък за психологическия дискомфорт, говорил съм с приятелите и те ми казаха, че няма нищо срамно в това, не ми се подиграват, пък и под мишниците нямам и едно косъмче, в което да се задържа потта и да се вмирисва. По гърба все още нямам косми :-D но всичко остава по тениската, вчера така се бях изпотил, на тениската все едно имах пеперуда, която лети около цветя :D

makaveliFAN
06-07-2011, 13:50
А откога се потиш така ? От много време или на скоро ?
Ами, от началото на тази учебна година.

hardstyle
06-07-2011, 13:51
Аз те питам откога се потиш,защото това може да е ген.Баща ми е абсолютно същия,когато пътуваме за някой град той все си зима 2 тениски,за да може да смени изпотената като пристигнем

makaveliFAN
06-07-2011, 13:55
Баща ми се поти доста, майка ми и тя, може да е наистина ген.

hardstyle
06-07-2011, 20:37
И аз имам такъв проблем с потенето но не ми е на гърба а под мишниците.Така че ти трябва да се кефиш че се потиш само на гърба

makaveliFAN
06-08-2011, 13:55
Кво да се кефя?! И под мишниците, и по гърба се потя!

ThisIsMe
06-08-2011, 13:55
Страдаш ли от наднормено тегло?
А раницата не е ли възможно да не я слагаш на гърба?
Тя спомага потенето.

porgandi
06-13-2011, 18:43
Кво да се кефя?! И под мишниците, и по гърба се потя!
Е, и... аз пък се потя по задника и е много по неприятно от това при теб. За няма и 20 минути вървене се изпотявам обилно, да не казвам как е когато карам колело ... :( . Между другото гледам в интернет има много малко хора с подобен проблем, та ако някой знае решение да споделя ... :?

Izabela97
10-15-2012, 19:44
Същия е и моя проблем.. при мен не е ген, но се чудя от какво може да е и до кога ще трае :?

mirorforse
10-16-2012, 19:34
Никой ли не се сети за Пубертета !? Аз имах подобно нещо -което е отвратително за момиче , но заедно с бубертета си замина и потенето ^^ ;)

~The Smile~
10-18-2012, 18:25
Сух дезодорант.