PDA

View Full Version : Уфф....тампони



Fuck0ff
06-06-2011, 18:24
Здравейте :)

Утре имаме планове с едно момче да ходим на плаж,обаче преди малко забелязах че леко кървя.Много е рано да ми дойде сега,трябва някъде към 20.Та да си сложа ли утре един тампон ( не съм ползвала до сега ) и с него да отида ? Притеснявам се да не стане някой фал...

galet0
06-06-2011, 18:30
оф..бе недей
дори да не стане гаф ти ще се притесняваш през цялото време (от личен опит го казвам)
или пък с тампон,превръзка и къси панталони
превръзката малко ще се надуе ама...

daru6a1
06-06-2011, 18:39
Ще ти отнеме много усилия,време и нерви докато го сложиш, а отидеш ли на плаж ще имаш притеснения и много ще го мислиш .. Иначе ти си решаваш :)

Извинявам се за спама , обаче на мен трябва да ми дойде тези дни и неделя мисля да ходя на басейн и се досетих нещо за витамин C .. Как се приема ( през какъв интервал от време и по колко като количество ) и сигурно ли е , че ще спре и няма да протече повече , че ще се изложа ..

galet0
06-06-2011, 18:43
Ще ти отнеме много усилия,време и нерви докато го сложиш, а отидеш ли на плаж ще имаш притеснения и много ще го мислиш .. Иначе ти си решаваш :)

Извинявам се за спама , обаче на мен трябва да ми дойде тези дни и неделя мисля да ходя на басейн и се досетих нещо за витамин C .. Как се приема ( през какъв интервал от време и по колко като количество ) и сигурно ли е , че ще спре и няма да протече повече , че ще се изложа ..

ми цяла опаковка май се пиеше
ма недейте бе хора супер вредно е,не си струва
имате цяло лято за басейни и т.н
не си го причинявайте на организмите.

WaterLilly
06-06-2011, 18:44
Аз преди няколко дни ползвах за пръв път, от средните, при това съм девствена, и всичко си беше ок. С ежедневна и малък тампон не би трябвало да имаш проблеми.

s3nsual
06-06-2011, 18:52
Ще ти отнеме много усилия,време и нерви докато го сложиш, а отидеш ли на плаж ще имаш притеснения и много ще го мислиш .. Иначе ти си решаваш :)

Извинявам се за спама , обаче на мен трябва да ми дойде тези дни и неделя мисля да ходя на басейн и се досетих нещо за витамин C .. Как се приема ( през какъв интервал от време и по колко като количество ) и сигурно ли е , че ще спре и няма да протече повече , че ще се изложа ..
От личен опит : витамин Ц не помага много много . Лятото ходих на море и изпих 1 опаковка за няколко дни - накрая ми дойде по-рано :o

WaterLilly
06-06-2011, 19:04
От личен опит за витамин Ц-то всеки различно нещо ще ти каже, защото различно влияе. :) При мен засилва и забързва нещата.

marin4itu
06-06-2011, 19:14
Стига с това витамин C.. Предозирате се с него и стресирате организма.. нали знаете, че всичко прекалено е вредно..

Иначе можеш да пробваш с тампон първо в къщи как ще се чувстваш и тогава да прецениш дали да отидеш на плаж.

FuckingFreak
06-06-2011, 19:15
Добре, а защо като се опитвам да поставя точно от средните, и аз съм девствена, нещо все не ми се получава. Адски много болки, дори не успявам да го вкарам до половината. 1вият ми опит установих че съм твърде суха , взех аз тъпачката да го намокря малко, а то се изду и тогава просто никакъв шанс да успея да си го вкарам. 2ри път - същата работа, само без частта с намокрянето.. Някакви съвети?

bloodyF
06-06-2011, 19:15
може да си се ударила някъде и да ти спре до утре..

а ако не , басейнът няма да се измести и ще е там цяло лято, тъй че..

s3nsual
06-06-2011, 19:22
Добре, а защо като се опитвам да поставя точно от средните, и аз съм девствена, нещо все не ми се получава. Адски много болки, дори не успявам да го вкарам до половината. 1вият ми опит установих че съм твърде суха , взех аз тъпачката да го намокря малко, а то се изду и тогава просто никакъв шанс да успея да си го вкарам. 2ри път - същата работа, само без частта с намокрянето.. Някакви съвети?
Когато бях девствена - при мен беше по същия начин.Около половин час се мъчих и нищо . Накарая се отказах.
Най- добре недей да се мъчиш - като не става , не става

Fuck0ff
06-06-2011, 21:06
Благодаря на всички :)
Реших да не ходя,няма смисъл да седя на тръни 8-) ще изчакам 5 дни :)

xxKiFlAx
06-06-2011, 22:03
:razz:
Аз не съм ползвала тампони и нищо не е ставало :?
И на плаж съм ходила и в водата също .. пък и там никой няма да забележи :P :-)

TheBeliever
06-06-2011, 23:34
Добре, а защо като се опитвам да поставя точно от средните, и аз съм девствена, нещо все не ми се получава. Адски много болки, дори не успявам да го вкарам до половината. 1вият ми опит установих че съм твърде суха , взех аз тъпачката да го намокря малко, а то се изду и тогава просто никакъв шанс да успея да си го вкарам. 2ри път - същата работа, само без частта с намокрянето.. Някакви съвети?

Стягаш се и няма как да влезе. И аз съм така. Не съм девствена и въпреки това като тръгнах да си слагам тампон първите 1-2 пъти беше практически невъзможно. Отне ми доста време да осъзная, че в действителност неусетно стягам влагалищните мускули.

Josefinne
06-07-2011, 07:51
Аз искам да предупредя тук девойките за тампоните. Аз лично съм им голяма фенка, ползвам почти през цялото време докато съм в цикъл - удобно и чисто, а не касапница всеки път, като отида до тоалетната. Освен това от превръзките получавам обриви по бедрата.
Но!
На два пъти се оказва, че имам раничка във влагалището, които се обгарят. Самият тампон не причинява ранички или нещо такова, но самото задържане на кръв в него променя средата вътре във влагалището и това предразполага към развитие на гъбички и подобни патологии.
Моята гинеколожка ме посъветва да ползвам тампон само в извънредни случаи - басейн, вечерно излизане, море и прочие и то за кратко.
Така че девойки, преценявайте си за тампоните.