PDA

View Full Version : Варненски Свободен Университет



TEMPLARA
06-07-2011, 11:00
Някой, който учи във варненския свободен унивеситет или иска да учи там ?

Priceless
06-07-2011, 11:57
Аз ЩЕ уча там. Why ?

TEMPLARA
06-07-2011, 12:46
До година ще кандидатствам там :) и искам да придобия малко повече информация как стоят нещтата :) смисъл приема, лесно ли се влиза, изпита труден ли е :П

naQkataRaota
06-14-2011, 09:20
Да отидеш до ВСУ и да не те приемат е все едно да влезеш в морето и да не излезеш мокър

Това, че е свободен си показва: там не си на държавна поръчка, а си плащаш, а който плаща той поръчва музиката. Изпита е по-скоро символичен, колкото да се каже, че си приет. Лесно ще го вземеш. Като цяло само СУ УAСГ и Медицинските са с труден прием. Навсякъде, където пробваш, ще си in

TEMPLARA
08-13-2011, 12:09
Аз искам да уча национална сигурност там :) прицелес ти ?

buffalo88
08-17-2011, 21:58
Те в тази пародийна институция само космонафтика нямат като специалност. Аман от мамини синковци и дъщери, дето се чудят как да пилеят парите на богатите си роднини за бензин, за да могат да си паркират новите лъскави колици пред смешната сграда. :booooomb:

sh3_1s_7h3_0n3
08-20-2011, 08:48
Тъп или мързелив си?
Това не е обида просто ми е интересно коя от двете причини може да накара някой да запише там.

mlakniwe2
08-20-2011, 08:52
Там е мноо скъпо, щото е частен, няма смисъл според мен

truly
08-23-2011, 10:27
Тъп или мързелив си?
Това не е обида просто ми е интересно коя от двете причини може да накара някой да запише там.

+1
Аз университети от този тип не уважавам :?

GD
09-12-2011, 13:58
Аз уча там и мога да кажа че се влиза лесно...но напоследък затегнаха нещата.Може да кандидатстваш по интернет или да си с матурата... няма начин да не те приемат.Има също така и студентски кредит, който те улеснява ако нямаш възможност за таксите.

reni7o0o
09-14-2011, 18:06
Някой, който учи във варненския свободен унивеситет или иска да учи там ?
Аз ще уча там :grin:

DragonLady
09-14-2011, 20:03
Там вземат куцо и сакато пара да има ... 940лв задочно, 1200 редовно ... не семестър, а сметнете го по 8 ...
Имам един познат влезе там с есе, което беше свалил от нета .... Правете си сами изводите ...

Disrespect
09-15-2011, 16:44
Моля ви се, не правете глупости. Не си и помисляйте за тази имитация на ВУЗ, за ваше добро е..

mitternacht
09-18-2011, 18:55
Mм... там влизаш, ако можеш да си напишеш правилно името. Дори и да не можеш, ще ти дадат втори шанс.

kyon
09-18-2011, 19:20
По-добре от колкото със средно само да си останеш 8-)

Mi6inka
09-19-2011, 10:32
Mм... там влизаш, ако можеш да си напишеш правилно името. Дори и да не можеш, ще ти дадат втори шанс.


и ако имаш парица :)

Moderatorius
09-21-2011, 19:28
Ако имаш излишни пари - отивай. Иначе тва за мен не е университет. Смешна работа :lol: . Да няма фиксиран брой свободни места, да се приема чрез интернет и да се приемат оценки от изпити, положени в кой да е друг университет. Е, смешно си е. :lol:

MedSestrata
10-03-2011, 23:27
Тъп или мързелив си?
Това не е обида просто ми е интересно коя от двете причини може да накара някой да запише там.

+1
Аз университети от този тип не уважавам :?

Само , който не учи там може да направи такива изказвания. Да ,влиза се лесно, но зависи за коя специалност. Не, не се излиза лесно, но пак зависи за коя специалност. Да, има доста студенти тип мързи ме да уча и нашите имат пари, но те след 2 курс максимум се местят другаде поради разочарованието, че все пак трябва и да се учи. Архитектура и право със сигурност няма да си айляк 5 години. Не, не се плаща да си вземеш семестриален изпит. Да, преподавателите са същите като от Софийския, Търновския, УНСС и прочие. Да, изискват същото както и в другите университети. Да, таксите са скъпи, но за сметка материалната база е много добра.

MedSestrata
10-03-2011, 23:29
Ако имаш излишни пари - отивай. Иначе тва за мен не е университет. Смешна работа :lol: . Да няма фиксиран брой свободни места, да се приема чрез интернет и да се приемат оценки от изпити, положени в кой да е друг университет. Е, смешно си е. :lol:
Прием по интернет е само за ограничени специалности и става с есе. А за повечето университети в България съществува възможността да се прехвърлят оценки от положени в друг университет изпити.

Не само, че уча, но и съм работила там.

sh3_1s_7h3_0n3
10-04-2011, 09:50
Тъп или мързелив си?
Това не е обида просто ми е интересно коя от двете причини може да накара някой да запише там.

+1
Аз университети от този тип не уважавам :?

Само , който не учи там може да направи такива изказвания. Да ,влиза се лесно, но зависи за коя специалност. Не, не се излиза лесно, но пак зависи за коя специалност. Да, има доста студенти тип мързи ме да уча и нашите имат пари, но те след 2 курс максимум се местят другаде поради разочарованието, че все пак трябва и да се учи. Архитектура и право със сигурност няма да си айляк 5 години. Не, не се плаща да си вземеш семестриален изпит. Да, преподавателите са същите като от Софийския, Търновския, УНСС и прочие. Да, изискват същото както и в другите университети. Да, таксите са скъпи, но за сметка материалната база е много добра.


....и същите тези преподаватели влизат на лекции при нас и казват колко са тъпи студентите във ВСУ и как не знаели елементарни неща за 3ка, но трябвало да ги пускат..

Нищо. Бъди със самочувствието. Едва ли има хора, които да не знаят к'ва е истината. Шансовете ти са по-големи, ако имаш роднини със собствена фирма, където да започнеш работа, иначе някой като види откъде идваш..., ще ти е малко по-зор да си намериш работа на база "знанията ти от ВСУ". ;)

MedSestrata
10-04-2011, 13:08
Тъп или мързелив си?
Това не е обида просто ми е интересно коя от двете причини може да накара някой да запише там.

+1
Аз университети от този тип не уважавам :?

Само , който не учи там може да направи такива изказвания. Да ,влиза се лесно, но зависи за коя специалност. Не, не се излиза лесно, но пак зависи за коя специалност. Да, има доста студенти тип мързи ме да уча и нашите имат пари, но те след 2 курс максимум се местят другаде поради разочарованието, че все пак трябва и да се учи. Архитектура и право със сигурност няма да си айляк 5 години. Не, не се плаща да си вземеш семестриален изпит. Да, преподавателите са същите като от Софийския, Търновския, УНСС и прочие. Да, изискват същото както и в другите университети. Да, таксите са скъпи, но за сметка материалната база е много добра.


....и същите тези преподаватели влизат на лекции при нас и казват колко са тъпи студентите във ВСУ и как не знаели елементарни неща за 3ка, но трябвало да ги пускат..

Нищо. Бъди със самочувствието. Едва ли има хора, които да не знаят к'ва е истината. Шансовете ти са по-големи, ако имаш роднини със собствена фирма, където да започнеш работа, иначе някой като види откъде идваш..., ще ти е малко по-зор да си намериш работа на база "знанията ти от ВСУ". ;)

А на нас ни говорят как в другите университети където преподават е пълна анархия. Пак казвам много зависи от специалността. Има си и прости да, навсякъде ги има. А точно за моята специалност никой не те пита къде си завършил , така че знам си шансовете. И хич няма да ми е зор, защото знанията, които са ми давани са същите, които са давани за същата специалност и в другите университети. Всичко се опира да желанието да се учи, така че пак казвам като не сте наясно, не коментирайте :?

LunaTriCk
10-04-2011, 15:18
MedSestrata, кажи за кои специалности твърдиш, че са добри. Най-големият проблем на ВСУ е реномето му или по-точно липсата на такова. Това, че ви учат едни и същи неща и еднакви преподаватели с другите "топ" университети и общо взето зависи от желанието за учене, съм съгласен. Просто, 90% от хората като чуят или видят, че си завършил Свободния и им идва на ума "ясно, не е успял да влезе другаде" и веднага си с една крачка назад, без значение дали си можещ и/или знаещ. Всеки университет си има обществен образ, да речем, и ако на повечето други уни-та техния образ е двулик, то на ВСУ е еднопрофилен.
ОК, не сме наясно с вътрешната атмосфера на университета, ти си знаеш истината, но в крайна сметка няма сама да се наемеш на работа, а някой друг ще те наеме. А този някой друг най-вероятно няма да мисли като теб. ;)

MedSestrata
10-04-2011, 16:44
MedSestrata, кажи за кои специалности твърдиш, че са добри. Най-големият проблем на ВСУ е реномето му или по-точно липсата на такова. Това, че ви учат едни и същи неща и еднакви преподаватели с другите "топ" университети и общо взето зависи от желанието за учене, съм съгласен. Просто, 90% от хората като чуят или видят, че си завършил Свободния и им идва на ума "ясно, не е успял да влезе другаде" и веднага си с една крачка назад, без значение дали си можещ и/или знаещ. Всеки университет си има обществен образ, да речем, и ако на повечето други уни-та техния образ е двулик, то на ВСУ е еднопрофилен.
ОК, не сме наясно с вътрешната атмосфера на университета, ти си знаеш истината, но в крайна сметка няма сама да се наемеш на работа, а някой друг ще те наеме. А този някой друг най-вероятно няма да мисли като теб. ;)

Първо при наемането на работа в моя случай става само с явяване на конкус и преминаване през 3 изпита, където със сигурност решаващ фактор е това какво ще се направи на самите изпити, а не дипломата ми от къде е. Главната ми идея беше, че не може да се говори за нещо, за което реално нямате никаква представа. Ок, има си някакво реноме университета и аз мислех като вас, но в продължение на 5 години ми се промени коренно мисленето. И не бих казала, че във ВСУ учат тези, където не са приети никъде. Аз бях приета същата специалност и в СУ и във ВТУ, но поради други причини избрах ВСУ. Уча право.

LunaTriCk
10-04-2011, 17:53
Ок. Мислиш ли, че един студент право СУ или ВТУ има по-малко възможности от този от ВСУ ? А повече ?
Моята идея е, че хората от които зависи твоето бъдеще и те повечето нямат представа. Защото в крайна сметка може да си си скъсал гъза от учене, но когато отидеш на интервю, и онзи види на "образование" - Варненски Свободен Университет...си до там.
Ти си имала твои си лични причини, но според мен ако имаш избор - ВСУ трябва да ти е последния.
Освен право, кои са другите сериозни профили ?

MedSestrata
10-04-2011, 21:36
Ок. Мислиш ли, че един студент право СУ или ВТУ има по-малко възможности от този от ВСУ ? А повече ?
Моята идея е, че хората от които зависи твоето бъдеще и те повечето нямат представа. Защото в крайна сметка може да си си скъсал гъза от учене, но когато отидеш на интервю, и онзи види на "образование" - Варненски Свободен Университет...си до там.
Ти си имала твои си лични причини, но според мен ако имаш избор - ВСУ трябва да ти е последния.
Освен право, кои са другите сериозни профили ?

Навсякъде има и добри и лоши кадри. Мисля ,че хич не си запознат със системата за вземане на работа на юрист. Няма интервюта, а конкурси за прокурори, съдии, следователи и естествено свободата да станеш адвокат ( след полагане на 3 изпита в София естествено) Те се състоят в полагане на 3 изпита , отново в София, и класиране по резултати, а не по това кой къде е учил. Правото е магистърска специалност демек излизаш магистър + няма профили допълнителни. Заедно с медицината и архитектурата е държавно регулирана специалност и нямаш право много на избор какво точно да учиш и какви изпити да си избираш.

За другите специалности не съм компетента и не ми се изпада в подробности, но много и дълго мога да споря за квалифицираността на студент по право във ВСУ и в СУ, ВТУ, РУ, ПУ НБУ и къде ли не другаде. Имам познати, които учат същото в посочените университети и по нищо ВСУ не отстъпна пред тях :)

А относно другите сериозни специалности Архитектура, Пространствен дизайн ( тази специалност мисля, че я има само в УАСГ в София), ППООР, Психология- също имам наблюдения, че добре се преподава там. Останалите са разни икономически и нямам никаква представа. Да факт е, че се приемат с 3-ки на изпити или с есе по интернет , но само за ограничени специалности както казах и масово се засилват , точно такива "типажи" към Публична администрация ( което за мен не е никаква специалност)

LunaTriCk
10-05-2011, 09:54
Аз не говорех за процедурата на кандидатстване за работа като юрист, а за другите специалности. Все пак в университета има и други, освен право.
За квалифицираността на студента мисля че, се съгласихме че зависи от личността, колко е мотивирана.
Мисълта ми е, че там където е важно къде си учил - ВСУ издиша. А това са точно икономическите и управленчески специалности. При наличието на един ВИНС, например, никой няма да ти предпочете кандидата от Свободния. Говоря от името на работодателя. Не съм такъв, но съм имал контакти и продължавам да имам по една или друга причина, и това са ми споделяли. Да, най-вероятно и те не знаят как и колко се учи, но както казах по-горе, важно е реномето на един университет.

MedSestrata
10-05-2011, 10:06
Аз не говорех за процедурата на кандидатстване за работа като юрист, а за другите специалности. Все пак в университета има и други, освен право.
За квалифицираността на студента мисля че, се съгласихме че зависи от личността, колко е мотивирана.
Мисълта ми е, че там където е важно къде си учил - ВСУ издиша. А това са точно икономическите и управленчески специалности. При наличието на един ВИНС, например, никой няма да ти предпочете кандидата от Свободния. Говоря от името на работодателя. Не съм такъв, но съм имал контакти и продължавам да имам по една или друга причина, и това са ми споделяли. Да, най-вероятно и те не знаят как и колко се учи, но както казах по-горе, важно е реномето на един университет.

Виж аз казах, че за другите не съм наясно, пита ме за кои знам как се преподава и ти казах. Отговорих ти и на въпросите относно как ще ме вземат на работа с диплома от ВСУ. За икономическите не мога да имам наблюдения. Това за ВИНС-а може да си и прав, но от безбройните ми познати завършили бакалавър там, много малък процент записват и магистратура, а останалите бягат я в Свищов, я в София или във ВСУ. И след това почти до един казват , че все едно не са били в университет преди това.

Крайно време е в България да те оценяват за знанията, а не къде си ги получил. Не съм чувала в друга държава да те вземат на работа само защото си учил в популярен и уж високо квалифициран университет.

LunaTriCk
10-05-2011, 19:20
Навсякъде другаде те вземат на принципа къде си учил. Има ли в CV-то си Harvard, Cambridge, Prinston, MIT просто няма смисъл да ти проверяват знанията, защото щом си ги завършил тези университети, следователно ти ги имаш. При нас, за съжаление не е така и няма никаква гаранция каквото и да си завършил, че си разбираш от материята.

MedSestrata
10-05-2011, 21:42
Навсякъде другаде те вземат на принципа къде си учил. Има ли в CV-то си Harvard, Cambridge, Prinston, MIT просто няма смисъл да ти проверяват знанията, защото щом си ги завършил тези университети, следователно ти ги имаш. При нас, за съжаление не е така и няма никаква гаранция каквото и да си завършил, че си разбираш от материята.

Точно няма гаранция, че си завършил СУ , а бъкел не знаеш за какво иде рече, а насреща може да се появи някой много по-добър от теб и да е от ВСУ .

LunaTriCk
10-06-2011, 10:37
Теоретично е възможно, да :)

AliceSw
10-06-2011, 19:14
А относно другите сериозни специалности Архитектура, Пространствен дизайн ( тази специалност мисля, че я има само в УАСГ в София), ППООР, Психология- също имам наблюдения, че добре се преподава там. Останалите са разни икономически и нямам никаква представа. Да факт е, че се приемат с 3-ки на изпити или с есе по интернет , но само за ограничени специалности както казах и масово се засилват , точно такива "типажи" към Публична администрация ( което за мен не е никаква специалност)

Архитектурата във ВСУ далеч не е сериозна специалност. Около 10% от колегите ми са прехвърлени от Варна /в УАСГ уча/. Няма 1 човек от тях, който да си взема всичките изпити и проекти, но за сметка на това разчитат на специално отношение - "Ама аз не съм учил тук първи курс." (Мама и тате са направили > 20000 лв дарение на университета.)

А специалността Пространствен дизайн и във УАСГ я няма, всъщност никъде в България. Ако оставим настрана факта, че като професия е безумна, най-близкото нещо до нея е ландшафтната архитектура в ЛТУ. А дизайнът като специалност в сял свят се учи в Академия по изкуствата.

Violenza
10-08-2011, 11:43
Смешна работа :lol: . Да няма фиксиран брой свободни места
Откога това е критерий?

MedSestrata
10-14-2011, 14:30
А относно другите сериозни специалности Архитектура, Пространствен дизайн ( тази специалност мисля, че я има само в УАСГ в София), ППООР, Психология- също имам наблюдения, че добре се преподава там. Останалите са разни икономически и нямам никаква представа. Да факт е, че се приемат с 3-ки на изпити или с есе по интернет , но само за ограничени специалности както казах и масово се засилват , точно такива "типажи" към Публична администрация ( което за мен не е никаква специалност)

Архитектурата във ВСУ далеч не е сериозна специалност. Около 10% от колегите ми са прехвърлени от Варна /в УАСГ уча/. Няма 1 човек от тях, който да си взема всичките изпити и проекти, но за сметка на това разчитат на специално отношение - "Ама аз не съм учил тук първи курс." (Мама и тате са направили > 20000 лв дарение на университета.)

А специалността Пространствен дизайн и във УАСГ я няма, всъщност никъде в България. Ако оставим настрана факта, че като професия е безумна, най-близкото нещо до нея е ландшафтната архитектура в ЛТУ. А дизайнът като специалност в сял свят се учи в Академия по изкуствата.

Виж и аз имах колеги , които след 1 година се прехвърлиха в Търновския или НБУ, поради причина, че си мислеха, че ще им е супер лесно и защото дават пари ще минават между капките, да ама не 8-)


И като цяло идеята на университета е да приемат лесно, но след това има отсявка с всяка година и 50% от приетите завършват.

WhiteOnly
10-28-2011, 23:51
sh3_1s_7h3_0n3 : и аз уча там ппоор и ще ти кажа че отсрани само плюете ама била ли си там и 5 минути че да знаеш кво е.
Аман от тъпани ма то е ВСУ свободен е вземат всеки и т.н
Ела да те изпотят по бойно приложни техники и ОФП
карай правните дисциплини и тогава мрънкай
д"ба наизустените ви простотии

efstatiii
09-05-2012, 10:19
Да говориш наизуст глупости от сорта,че това не е университет,продават се дипломи и т.н. е меко казано тъпо.Никой уважаващ себе си човек не би говорил само на базата на слухове,защото това показва колко всъщност той е умен.Повечето, които плюете ВСУ май ви е яд,че не можете да си позволите да плащате толкова.Това е един от малкото университети в България,чиито дипломи ДИРЕКТНО СЕ ПРИЗНАВАТ в Европа.Не може да съдиш за качеството на образование по това,че си видял някой глупав студент там.Глупави студенти има навсякъде,нивото на образование в България е паднало.Да-там се влиза лесно,но тъпаците си отпадат.Нали не мислите ,че акредитация се взима лесно,този университет е акредитиран по всички образователни норми в страната и Европа.Освен това да съдиш за качествата на човек по това къде учи не говори добре за теб самия.Всеки човек си има индивидуални качества и ако работодателят не оцени това и уменията на човек а се ръководи от това от къде е дипломата жалко него,значи той самият не е много интелигентен.Повечето приказки из форумите са от хора,които даже не са стъпвали във ВУЗ, но злобеят по някакви причини.