PDA

View Full Version : За всички,които обичат истински !



fenkaaa
06-07-2011, 11:56
Здравейте на всички :) Тук може всеки да сподели за своята възможна/невъзможна любов,но истинска.. За човека,за който давате всичко,независимо дали сте заедно,или просто тайничко се надявате да бъдете.. Ще ми е интересно да чуя вашите мнения :)

Priceless
06-07-2011, 12:04
В момента съм с човека, за когото давам всичко. И да, сигурна съм, че е истинска. Познаваме се от 2 години и половина, но сме заедно от близо година вече. Той е човекът, който може да ми изтърпи всички кризи, истерии, депресии и т.н., ама не само да ги изтърпи, но и да ми помогне да се оправя. Най-дългият период, в който не сме се виждали е около 12 часа. Всеки ден сме заедно, понякога дори и 24 часа, но по някаква причина не ми е омръзнал даже и за момент. Съседи сме 8-) Живеем през един блок, от една компания сме .. и не мога да си представя себе си без него. Да, късали сме .. за около час. Да, караме се. Постоянно. За глупости. Но го обичам невероятно много.

fenkaaa
06-07-2011, 12:08
В момента съм с човека, за когото давам всичко. И да, сигурна съм, че е истинска. Познаваме се от 2 години и половина, но сме заедно от близо година вече. Той е човекът, който може да ми изтърпи всички кризи, истерии, депресии и т.н., ама не само да ги изтърпи, но и да ми помогне да се оправя. Най-дългият период, в който не сме се виждали е около 12 часа. Всеки ден сме заедно, понякога дори и 24 часа, но по някаква причина не ми е омръзнал даже и за момент. Съседи сме 8-) Живеем през един блок, от една компания сме .. и не мога да си представя себе си без него. Да, късали сме .. за около час. Да, караме се. Постоянно. За глупости. Но го обичам невероятно много.

Радвам се за вас :) Ние сме същите.. Заедно сме от толкова време,най-дългото време през което не сме се виждали е може би 12-24 часа и не сме си омръзнали :) а ПОСТОЯННИТЕ караници за глупости и късането за по 1,2,3 часа - до болка познати ..

chronic
06-07-2011, 12:20
До 20 годишна възраст ще даваш всичко за някой-някоя си и после като прехвърлиш 20 ще се усетиш че всичко е преходно,и че си загубил маса време за слепи каузи.Дет се вика,честито на печелившите.

IseeDEADbodies
06-07-2011, 12:24
Дай да направим и една тема за тия които обичат наужким ;)

Priceless
06-07-2011, 12:27
До 20 годишна възраст ще даваш всичко за някой-някоя си и после като прехвърлиш 20 ще се усетиш че всичко е преходно,и че си загубил маса време за слепи каузи.Дет се вика,честито на печелившите.

Точно на прага на 20 съм. Мисля, че съм усетила каквото трябва.

chronic
06-07-2011, 12:27
И още една за тези които обичат според материалния статус.
В днешно време любовта има толкова измерения,че докато намериш искрената която се крие зад десетките други,остаряваш с шише уиски и спомени за младините.

chronic
06-07-2011, 12:30
До 20 годишна възраст ще даваш всичко за някой-някоя си и после като прехвърлиш 20 ще се усетиш че всичко е преходно,и че си загубил маса време за слепи каузи.Дет се вика,честито на печелившите.

Точно на прага на 20 съм. Мисля, че съм усетила каквото трябва. Зависи какво си усетила и какви надежди спрягаш в него.Сега автоматично сигурно ще ми кажеш че той никога не би ти изневерил,винаги ще бъде с теб и не поглежда други момичета.. тука леко се засмивам. А,ако се съгласиш с мен което е логичното обеснение,си задай въпроса дали е преходно или не.
Много е важно как си поставяш хората в психиката и дали ролите им са правилни,защото след големите надежди към някой идва и голямат болка,а с реалните надежди към някой после идва реален непукизъм.

Извинявам се за дългия пост,да не вземе да стана като метадоновия баща.. :lol:

Priceless
06-07-2011, 12:35
До 20 годишна възраст ще даваш всичко за някой-някоя си и после като прехвърлиш 20 ще се усетиш че всичко е преходно,и че си загубил маса време за слепи каузи.Дет се вика,честито на печелившите.

Точно на прага на 20 съм. Мисля, че съм усетила каквото трябва. Зависи какво си усетила и какви надежди спрягаш в него.Сега автоматично сигурно ще ми кажеш че той никога не би ти изневерил,винаги ще бъде с теб и не поглежда други момичета.. тука леко се засмивам. А,ако се съгласиш с мен което е логичното обеснение,си задай въпроса дали е преходно или не.
Много е важно как си поставяш хората в психиката и дали ролите им са правилни,защото след големите надежди към някой идва и голямат болка,а с реалните надежди към някой после идва реален непукизъм.

Извинявам се за дългия пост,да не вземе да стана като метадоновия баща.. :lol:

Не, не бих казала такова нещо. И не знам дали е преходно - надявам се да не е. Но все пак - кой може да гарантира такова нещо ?

Кажи му да спира метадона и да си минава пак на херца. Очевидно не му се отразява добре.

chronic
06-07-2011, 12:40
До 20 годишна възраст ще даваш всичко за някой-някоя си и после като прехвърлиш 20 ще се усетиш че всичко е преходно,и че си загубил маса време за слепи каузи.Дет се вика,честито на печелившите.

Точно на прага на 20 съм. Мисля, че съм усетила каквото трябва. Зависи какво си усетила и какви надежди спрягаш в него.Сега автоматично сигурно ще ми кажеш че той никога не би ти изневерил,винаги ще бъде с теб и не поглежда други момичета.. тука леко се засмивам. А,ако се съгласиш с мен което е логичното обеснение,си задай въпроса дали е преходно или не.
Много е важно как си поставяш хората в психиката и дали ролите им са правилни,защото след големите надежди към някой идва и голямат болка,а с реалните надежди към някой после идва реален непукизъм.

Извинявам се за дългия пост,да не вземе да стана като метадоновия баща.. :lol:

Не, не бих казала такова нещо. И не знам дали е преходно - надявам се да не е. Но все пак - кой може да гарантира такова нещо ?

Кажи му да спира метадона и да си минава пак на херца. Очевидно не му се отразява добре.Времето е чистата гаранция,нито аз нито ти може да гарантираме как ще се развият нещата.Хиляди връзи-хиляди различни развои на нещата.Аз говоря от личен опит който не е малък и съм си извадил дадени изводи който ми се виждат що годе логични.
Пример: На 16 приех едно момиче за което и с родители съм се карал и сто неща са ставали,е години по-късно не спрях да я обичам,но почнах да я приемам по-различен начин. Е?
Каква е вероятността ти да приемаш сегашния си приятел по този мой начин и после да ти дойде адекватния акъл и да се усетш,само че на 20-21..
Има логика нали?

Priceless
06-07-2011, 12:56
Има логика, не го отричам. Но за момента искам да съм с него и никой не може да ме убеди, че не е правилно. :-D

djipsito
06-07-2011, 12:56
chronic Толкова да си прав...

Сори за офф-а ама не ми се споделя на мен :)

TheBeliever
06-07-2011, 13:42
Това уточнение "но истинска" малко ме озадачи. За всеки влюбен неговата си любов е истинска. Поне за момента, в който я изпитва.

Като мине време може и да решиш, че "любовта" ти е била просто наивно увлечение, но за сегашния миг чувствата ти са най-истинските на света.


Сега по темата - без да се впускам в подробности.

Заедно сме от 2 години и половина, от 2 години живеем заедно. Минахме през какво ли не, чака ни в пъти повече. Но сме решили, че каквото и да ни готви бъдещето ще (опитаме да) го посрещнем заедно. Имаме планове и поставени цели, както общи така и индивидуални. Правили сме и правим компромиси в името на хармонично настояще и по-добро (надявам се) съвместно бъдеще.

Любовта... не е константа. Както ние се променяме така се променя и тя. Не е толкова бурна като в началото, не е толкова наивна. Но пък е по-стабилна. Познаваме се достатъчно добре, за да знаем какво можем да очакваме един от друг. И все пак развитието се усеща и в момента. Любовта ни днес не е такава каквато беше преди 6 месеца. И се радвам за което. Ако нямаше развитие едва ли щяхме да сме все още заедно.

Засега това е моята истинска любов. Надявам се и за в бъдеще.

dontcare
06-07-2011, 14:43
Това уточнение "но истинска" малко ме озадачи. За всеки влюбен неговата си любов е истинска. Поне за момента, в който я изпитва.

Като мине време може и да решиш, че "любовта" ти е била просто наивно увлечение, но за сегашния миг чувствата ти са най-истинските на света.


Любовта... не е константа.
\:D/

По темата:
Заедно сме от година и половина близо..познаваме се от малко по-рано.Просто веднага станаха нещата.Не съм на 20,но колкото и тъпо и надменно ли там както щете го наречете да звучи,имам по-голям разсъдк от връстниците си.В пъти по-сериозна съм от тях и съм преживяла много повече и чувствам любовта ни като много сериозно нещо,което ще трае и за вбъдаще..За наборите може да е великото нещо да излезнат да си пушат,след училище да се събират да пият/ако изобщо ходят на училище/,да се забият с поредния/поредната и такива работи...но аз се развам,че срещнах точно този човек и че той отвърна на чувставата ми.
Обичам го неземно много и оценявам всичко,което е направли за мен.
В момента не си представям бъдещето си без него и не виждам някаква причина да се разделяме.Да,както може да се очаква сме се карали,но е било за не толкова сериозни неща и за дреболии,които бързо забравяме,защото хубавите чувства надделяват (=
Не сме се разделяли като скъсване,но се еслучвало да не се виждаме повече от седмица,но заради пътувания.За сметка на това постянно съм на телеофна :)
В този период съм най-щастливият човек в тази сфера сред познатите ми,сияя,а той е причината ми да поддържам постянната си усмивка на лицето.
Мога да пиша толкова още...но не е нужно да озадачавам съфорумниците с личния си живот хаха :ДД

:smt007 :smt050

Ssummerjam
06-07-2011, 18:07
Дефинирай ми "истинска обич". Или обичаш, или не. Няма фалш в тази работа. :)

dontcare
06-07-2011, 19:00
^въпреки че не беше отправено към мен:
Има такива,които си мислят,че са страшно влюбени и се заблуждават по някъв начин.Докато обаче не открият същността..
may be?

againstyou
06-08-2011, 10:51
Хахах,ае кви са тия глупости от рода на "любовта ни е истинска,ще бъдем винаги заедно'',"ще го обичам завинаги" ?! Това са глупости,не можеш да си сигурен в нищо.Съгласна съм с по-горния пост,че някои хора си мислят,че са страшно влюбени и се заблуждават ..

Ssummerjam
06-08-2011, 11:53
Съгласна съм, че това което изпитват може да е мимолетно и да разберат, че е било такова едва когато открият нещо по-голямо, но това не значи, че чувствата им са фалшиви. Няма фалшиви чувства, те винаги идват отвътре. Има обаче маски, които хората си слагат с някаква цел. Но като са с маска си го осъзнават, не вярват сами на себе си, докато когато изпитват нещо - то винаги е истинско.

dontcare
06-08-2011, 15:34
^ Е да де,нещо такова исках да кажа..но по по-различен начин о.О


:)

Ssummerjam
06-08-2011, 17:08

galet0
06-08-2011, 17:15
oф не знам
прекалено сложно е

magita
06-08-2011, 17:37
Аз пък си обичам най-добрия приятел и то истински и е единственото момче за което ще направя абсолютно всичко и давам всичко за него ;]

Други не съм обичала никога

fenkaaa
06-08-2011, 17:37
^въпреки че не беше отправено към мен:
Има такива,които си мислят,че са страшно влюбени и се заблуждават по някъв начин.Докато обаче не открият същността..
may be?

Благодаря,каза го вместо мен .. :)

saskou
06-08-2011, 19:13
:(

Priceless
06-08-2011, 19:25
Ама чакайте малко, кои сте вие да определяте какви са чувствата на хората ?! Дали са фалшиви, дълготрайни или краткотрайни .. Я стъпете здраво на земята. Само и единствено човекът, изпитващ тези чувства, може да отговори сам за себе си на тези въпроси. А дори и да се заблуждава .. вие ли сте хората, които ще го вкарате в правия път ?

dontcare
06-08-2011, 19:35
Ама чакайте малко, кои сте вие да определяте какви са чувствата на хората ?! Дали са фалшиви, дълготрайни или краткотрайни .. Я стъпете здраво на земята. Само и единствено човекът, изпитващ тези чувства, може да отговори сам за себе си на тези въпроси. А дори и да се заблуждава .. вие ли сте хората, които ще го вкарате в правия път ?

^ кой е казал/писал в случая/ нещо за вкарване в правия път? (:

-аз говорех за онези тип "писа ми по скайпа,станахме си гаджета по скайп и на другия ден ме скъса-имал друга-разби ми сърцето,не мога да живея повече така" или нещо от тоя сорт..

Priceless
06-08-2011, 19:46
Е, да те са си вече наистина заблудени, това не го отричам. Просто се издразних на някои коментари. Няма значение. ПМС ! 8-)

againstyou
06-08-2011, 19:58
Ама чакайте малко, кои сте вие да определяте какви са чувствата на хората ?! Дали са фалшиви, дълготрайни или краткотрайни .. Я стъпете здраво на земята. Само и единствено човекът, изпитващ тези чувства, може да отговори сам за себе си на тези въпроси. А дори и да се заблуждава .. вие ли сте хората, които ще го вкарате в правия път ?
Аз не се опитвам никой да вкарам в правия път,щото не ми пука.Ама просто отстрани супер смешно изглежда.

dontcare
06-08-2011, 20:12
^Да изглежда както ще,никой няма право да се бърка в чуждите отношения.Просто "истинското4 е хубаво ии..просто го усещаш като си му дойде реда. <3

*Да,аз съм от тея дет мислят,че има една единствена незабравима любов,която човек среща в живота си. (:

badsector
06-09-2011, 10:24
...невъзможна любов, но истинска...
Това съществува само в празните глави на кифлите.

Josefinne
06-09-2011, 14:21
Ебаси, аз мислех, че ще ми дадат пари, като прочетох това заглавие и влезнах да си ги търся. А то какво било!

BlackJ
06-09-2011, 18:06
Любовта има различни измерения на различни възрасти. На 16 обичаш по един начин, а на 25 с различни възгледи и мислене обичаш по различен.

gabitoo6
06-09-2011, 18:29
Аз съм момиче на 15 ;х и си харесвам момче (мъж вече) на 22. Супер много го харесвам , той се държи много мило и е много печен. Не е толкова красив , но това не ми прави никакво впечетление ! Лошото е , че той наскоро тръгна с едно момиче кето познава от много време и бяха много добри приятели ( вече гажета ). Та така аз виждам , че двмата много се обичат , но толкова много ми се иска да съм на нейно място . Но явно някой хора са създадени да са заедно и ще се опитам да го приема ... :( :-#

magita
06-09-2011, 20:27
Аз съм момиче на 15 ;х и си харесвам момче (мъж вече) на 22. Супер много го харесвам , той се държи много мило и е много печен. Не е толкова красив , но това не ми прави никакво впечетление ! Лошото е , че той наскоро тръгна с едно момиче кето познава от много време и бяха много добри приятели ( вече гажета ). Та така аз виждам , че двмата много се обичат , но толкова много ми се иска да съм на нейно място . Но явно някой хора са създадени да са заедно и ще се опитам да го приема ... :( :-#

и ние кво трябва да направим.... искаш яйце ли да ти обелим... тва не е за тая тема ;]]
и тва, че го харесваш много много много не означава, че го обичаш! Научи се да различаваш 2-те :) :)