PDA

View Full Version : Училища за актьорско майсторство в Щатите.



krashii
06-07-2011, 15:36
Здравейте,извинявам се ако има такава тема!
Искам да попитам дали някой знае такова училище за актьорско майсторство, но в Америка.Отначало се бях насочила към НАТфИЗ,обаче си промених решението тъй като мисля че не ме чака особено добро бъдеще като актриса в България.Ако някой има нещо в предвид,моля ви да ме осведомите и за подробностите:в кой щат се намира,колко пари ще ми излезе и т.н.Не съм се насочила съвсем на никъде ,за това моля по- компетентните да ми помогнат с каквото могат.Предварително благодаря ! =;

SkiCatA
06-07-2011, 18:25
Не знам дали ще има човек от форума, когото да е запознат по темата !! :-o Чувал съм, че в НАТфИЗ нещата били доста нагласени!?!Колкото до Америка - потърси за някои обяви ! Пусни тема в някой техен форум - предполагам, че знаеш езика?!? :) :) :) Иначе - късмет !!! :) :) :)

krashii
06-08-2011, 11:53
Ами почти го научих,още уча усилено,но това ми е най- малкият проблем.Въпроса е , че не мога да се ориентирам още на никъде...И ,да ,сега действам така-питам по форуми,пък дано да се получи нещо...

Nakadah
06-10-2011, 07:42
В Америка не вярвам да се реализираш тъй като не само че не говориш английски, а дори и да го научиш пак ще останеш с акцента... Българския акцент е доста смешен като го слушаш от страни :lol:

Clotho
06-10-2011, 10:52
Има и хора,които нямат акцент.

krashii
06-10-2011, 11:46
Разбира се,че има. Не искам отрицателни мнения и коментари относно решението ми,а искам да пишат хора,които могат да ме посъветват и знаят нещо по въпроса.

Nakadah
06-10-2011, 23:31
Разбира се,че има. Не искам отрицателни мнения и коментари относно решението ми,а искам да пишат хора,които могат да ме посъветват и знаят нещо по въпроса.

Извинявай, че не ти свалям звезди и съм искрен с тебе! Ти явно искаш някой да ти обеснява колко си добра и как ще успееш. Е време е да слезнеш на земята! Здраво стъпилите хора са тези които постигат нещо!

На твоята възраст ще си останеш с акцента! В България вие Английски не говорите/учите... Извинявай че ти го казвам така направо, вместо да те излъжа в момента и след 15-20 години да разбереш каква заблуда е било всичко!

amk933
06-11-2011, 07:28
Nakadah за пореден път говориш пълните, ама пълните глупости.

До 15-16-17 годишна възраст, ако попадне в англо-говоряща среда и има желание да си изгуби акцента, ще го направи.

Познавам хора, които заминаха точно на 15 години в САЩ - в момента нямат и помен от български акцент.

Аз също НЕ говоря с български акцент, а започнах да уча в англо-говоряща среда на 15 години. Случва ми се много често да ме питат от кой щат идвам даже и американци ми го задават тоя въпрос...така че спри малко с глупостите. Като кажа, че съм от БГ и ме гледат с невярващ поглед.

Някой като тръгне да кандидатства в Америка, много обичаш да го пресечеш с някакви глупости. Това с английския е поредният пример.

anonymous708973
06-11-2011, 09:57
В България вие Английски не говорите/учите... Извинявай че ти го казвам така направо, вместо да те излъжа в момента и след 15-20 години да разбереш каква заблуда е било всичко!

Извинявай, ама това звучи все едно си от голямото добрутро... Смешно е. Ако не се учеше английски в България, нямаше хора на по 17 години да взимат Профишънси с A+ и да печелят стипендии за сума ти места.

Nakadah
06-12-2011, 02:46
Nakadah за пореден път говориш пълните, ама пълните глупости.

До 15-16-17 годишна възраст, ако попадне в англо-говоряща среда и има желание да си изгуби акцента, ще го направи.

Познавам хора, които заминаха точно на 15 години в САЩ - в момента нямат и помен от български акцент.

Аз също НЕ говоря с български акцент, а започнах да уча в англо-говоряща среда на 15 години. Случва ми се много често да ме питат от кой щат идвам даже и американци ми го задават тоя въпрос...така че спри малко с глупостите. Като кажа, че съм от БГ и ме гледат с невярващ поглед.

Някой като тръгне да кандидатства в Америка, много обичаш да го пресечеш с някакви глупости. Това с английския е поредният пример.

А ти е така много обичаш да ми обесняваш как аз нищо не знам и съм дрънкал глупост. Също така много обичаш да ми правиш забележки че не свалям звезди на някой си там... И? Опитвам се да го игнорирам това, защото само спам ще стане...

Бях написал отговор, и се чудех дали да го постна или не. Явно съм решил да не го поствам... Ще те остава да ми обесняваш колко аз нищо не знам и как ти си най-великия можещ и знаещ всичко.

Бях написал и отг на PinkPan7her, ма няма смисъл... Ако толкова иска да и обесня защо в България учите измислен английски да ми пише ЛС...

amk933
06-12-2011, 07:20
Приземи се малко.
Не си вся и всъо, а се държиш точно по този начин.

Ако беше толкова знаещ и можещ, щеше най-малкото да знаеш, че България е една от най-overrepresented нациите във всички топ американски университети - като започнеш от Harvard, Yale, Princeton и стигнеш до най-добрите liberal arts колежи - Williams, Amherst, Vassar и т.н.

Т'ва сигурно става с незнаене на английски и мързел? Защото преди време тиражираше една друга пълна тъпотия - колко неработливи и неможещи сме били (ти не, щото си изключение естествено...естествено!) и как всички ги били изхвърляли, а като имаш предвид че graduation rate-а на Харвард е 99% съм сигурен, че си прав. :lol:

Просто спри да говориш глупости. Тук никой не говори за сваляне на звезди, а да престанеш да засичаш всеки с абсолютно злобнодоволните си коментарчета във всяка тема отворена за САЩ и ученето там. Защото в крайна сметка говориш глупости.

Вече имам чувството, че започваш да избиваш някакъв комплекс (за неуспех/малоценност/знам ли и аз точно какво) във форума. Точно така звучиш.

actorqt
06-12-2011, 08:14
Накадах е абсолютен комплексар.Не ти не си "критик" или на какъвто се правиш.Не се занимавай да ми пишеш роман на отговора.Само ще ти кажа,че на обикновени теми или не пишеш нищо ,или пишеш примерно нещо сносно.Обаче,когато дойде време,някой да има страшна амбиция да направи нещо,нещо дето всички си мислят за невъзможно,ти започваш да изливаш комплекси,как било невъзможно,как не можело да се случи,как автора бил такъв или онакъв .. сериозно,спри,защото се излагаш.Хората не те виждат като поредния хейтър,защото ти не си,ти си комплексиран човек.Аз говоря всеки ден с англичани и американци,заради многото изгледани филми и тази среда ,въпреки че съм в България,аз смея да кажа,че нямам акцент,дори мога да си сменям и с Британски,просто защото ми трябва да го науча,а не защото ми е скучно!Винаги мога да обърна на български и руски акцент ако се постарая..Всеки както иска,всеки с желанието,но ти недей,недей да пишеш глупости на всяка тема,с надежда някой да се откаже,и да стане поредния човек зад бюро и да работи за никаква заплата в тая държава.СТИГА си изливал комплексите си и СТИГА си писал във форума ако всичките ти мнения ще са обиди.Не ми говори за сваляне на звезди.Има българи ,които са били и ходят в ХОЛИВУД и взимат награди от там,но за тях нищо не казваш нали.Сигурно те имат ВРЪЗКИ и МНОГО пари .. нали?Комплексар.


Слушай сега..за актьорско майсторство в Щатите,си се насочила за Холивуд,знам ,че ще кажеш,че каквото стане,но ми е ясно,всеки който иска да се занимава с това иска да отиде там.Таа,виш сега,трябва да гледаш филми много.Аз примерно като гледам филми и веднага си изигравам някоя сцена у нас от филма,която ми е харесала (естествено трябва да си сам,иначе могат да те помислят а хахо) ..просто се опитай максимум да свикнеш на фразите и диалектните думи,където използват по филмите,защото в повечето случаи те са едни и същи..Почни да гледаш филми без субтитри.За училище,ами..на колко години си?Ако си казала извинявай,но не ми се търси :Д..Също така просто трябва много да учиш ( 9 - 12 ) мисля,че то ти влиза нали в диплома и т.н .. и ще вземеш стипендия и може да успееш ..успех.

krashii
06-13-2011, 12:37
actorqt,първо много благодаря че затвори устата на "критика"!

На 13 години съм,знам,мислите че е твърде рано и...след някоя друга година ще искам да стана нещо съвсем друго, но аз си знам какво ми е желанието да съм ТАМ. Захващам се с "проучването" толкова от рано,просто защото искам да знам какво ми трябва ,къде да уча,за да може да направя нещата по възможно най - правилния начин.Плана е след 12 клас да замина,за да може да свикна с въпросния акцент и със средата.

nickeyy97
06-13-2011, 12:56
Как обичам хора с амбиции !!!! :) :) :) :) :) :) :) Да знаеш с какво искаш да се занимаваш още на 13 ! Определено заслужава похвала :) Аз съм на 14, но си нямам на идея каква искам да правя..

Та по въпроса ти. Виждала ли си автобиографиите на едни от най-известните актьори и актриси в света ? Повечето от тях не са завършили в специално училище по дадената специалност..Просто са ходили на уроци.. Но пък ако нямаш таланта, нито уроци, нито училище ще ти помогне. Актьорството е изкуство - или имаш таланта, или го нямаш.
Ако имаш финансова възможност, може да посетиш някой англоговорящи страни. Така ще тестваш английския си. Аз бих ти препоръчала Англия, защото тя ти е по близо от Америка.
А и в Америка трябва да изкарваш визи, зелени карти и т.н..не съм много запозната..
Не слушай критиците. Те просто искат да смачкат самочувствието ти. Това се нарича "избиване на комплекси" .. 8-)

Успех :P

Blab
06-13-2011, 16:01
основен въпрос - за кино или за театър?

заключвам, че е за кино, след като се заговори за Холивуд, затова само ще кажа, че американската школа започва с Лий Страсбърг (който пренася Станиславски в Щатите) и неговата методика е в основата на обучението там.

друго - важно за актьора (добрия актьор) е да чете! у нас малко от тях се самоусъвършенстват (остават с преподаденото им), което е грешка. Драматургия, история на театъра, теория, големите имена - Станиславски, Брехт, Арто, Крейг, Мейерхолд, Гротовски, Барба, Питър Брук, Райнхарт, etc. - това е скелето, което трябва да изградиш, за да можеш да строиш нагоре. Изобщо - запознай се с различните типове театър, актьорските и режисьорски системи, полетата и пътищата за развитие ще ти отворят хоризонти и територии за самоизследване. Предвид постмодерната ни действителност, или дори постпостмодерната, според някои, натрупването може да ти бъде само полезно.
Киното също, но голямото кино, не холивудските продукции.;

//лично аз бих се радвала на магистърска програма в Бостън, но уви, няма кой да ме подсигури:Д

Успех!;

krashii
06-13-2011, 18:37
Благодаря много :) И да,за кино съм,макар че и театъра ми харесва :))

actorqt
06-13-2011, 20:56
А мислиш ли че имаш талант?Защото може да си мечтаеш за Холивуд,но мислиш ли че си "достойна" ?

krashii
06-14-2011, 12:04
Ами,да,вярвам в себе си,и мисля че мога да се справя,отдава ми се,идва ми отвътре.Просто чувствам ,че това трябва да работя..

Faltera
06-20-2011, 10:14
google няма ли за тебе ?? :)

krashii
06-20-2011, 10:15
Не всичко е Google ,Dude ;dd

Faltera
06-20-2011, 10:15
А мислиш ли че имаш талант?Защото може да си мечтаеш за Холивуд,но мислиш ли че си "достойна" ?
Сигурен съм ,че има талант !!
Ако ти го нямаш тя го има :)

krashii
06-20-2011, 10:17
10x !!!! :Pp

WesCraven
06-20-2011, 10:22
10x !!!! :Pp

Не виждаш ли ,че те хейтва?

WesCraven
06-20-2011, 10:28
Първо искам да знаеш,много е скъпо.Второ,трябва да имаш талант,не става просто така,Мама и Тати ти казали ,че си добра и хоп в Холивуд,тея неща не стават така.Трето,не трябва да остава и помен от българския акцент,трябва и да знаеш абсолютно перфектно английски и не говоря за това дето учат в училище,а всичките диалектизми дето използват,жаргонизми и други изрази..Четвърто,не става просто да си седиш в стаята и да си искаш,за да отидеш там трябва да вземеш някаква стипендия,иначе много скъпо.Трябва ти пълно 6 по всички предмети,също така трябва да изучиш история на киното,история на театъра и още супер много книги да изчетеш.Актьорското майсторство и режисурата не е просто да отидеш,да изчетеш някакъв сценарий и да те дават по телевизията/да имаш много пари.Иска се много труд.Успех все пак.Но искам да ми кажеш,знаеш ли го перфектно английски,можеш ли да си гледаш филми на английски свободно без субтитри,имаш ли добра визия и знаеш ли дали наистина имаш талант?

krashii
06-21-2011, 09:47
За първото ти мнение - не ме хейтва,защото го познавам .

За второто ти мнение-Много благодаря че си откровен и така изчерпателен.Спомена че "мама и тате" са ми казали колко съм добра , аз съм се въодушевила от това и съм решила,че ще превзема Холивуд с един замах.Те по скоро ме подкрепят : )) . Повярвай ми,знам че нещата са много по -трудни от колкото изглеждат.За акцента-по горе споменах че,за да свикна с техния ще замина рано и така ще залича българския акцент.Не мисля ,че това ще се окаже проблем.А и докато започна да практикувам професията си и да общувам с хората от киното и театъра ще се мине известно време.Все пак,както каза ти, няма да ида там и да започна да записвам филми.Ще трябва първо да се устроя : ))
Да отговоря на въпросите ти :Не ,не знам английски перфектно ,но има ужасно много време докато го науча,а и аз работя усилено по въпроса.
За визията : всеки е подходящ за определена роля ,както и да изглежда,но мисля че аз изглеждам достатъчно добре.А таланта..него вече съм сигурна,че го имам.
Сега имам един въпрос към теб:Тези неща (история на театъра и т.н.)ще ги науча в колежа ,в който искам да отида или сама трябва да се интересувам и да ги науча ?

WesCraven
06-21-2011, 09:50
За визията имах предвит ,не толкова външния вид,а по скоро ,че трябва да си доста усмихната и лъчезарна,тъпо звучи,но това го гледат много :D ..направих тема по въпроса за да се спрат множеството други теми,ако искаш пиши там.

WesCraven
06-21-2011, 09:51
Ако имаш въпроси питай там,защото няма смисъл да ъп-ваме стара тема при условие,че отворих друга..както искаш де.

mimiinka
06-21-2011, 12:18
Може да се запишеш във школа по актьорско майсторство (ако не си го направила)там един вид ще ти дадат начален старт (не е като в киното но ще си имаш някаква представа).Поразрових се малко за училища по актьорско майсторство,защото и аз се интересувам и намерих това:

http://www.nyfa.edu/film-school/?gclid=CN3yx6_8xqkCFZQNfAodkWi-Uw :)

WesCraven
06-21-2011, 12:27
Не си се поразровила ,а си написала в гугъл Actor School/Academy New York/Los angeles нещо от тези и то ти излиза на първи линк..

mimiinka
06-21-2011, 12:46
Ми аз попринцип в google търся. Къде другаде може да се поровиш? А и другите които намерих са театрални школи.

krashii
06-26-2011, 17:52
А някой да знае колко горе долу е цената?За да влезеш в такъв колеж или школа...?

xXxXnIkKyYxXxX
08-07-2011, 23:33
Идвай при мен в ЛА ;д Училища тук за актьорско има много .. Аз също съм с тази амбиция да стана актриса някой ден .. Не слушай хората тук .. Давам ти елементарен пример - НИНА ДОБРЕВ.Една успяла българка,която е актриса в САЩ. : ) Успех и дано се видим на червения килим някой ден ;д :-D :-D :-)

WesCraven
08-08-2011, 08:07
Българка ти е главата..пак ъп-вате старите и прости теми и не разбрахте,че актьорското не става с надъхване,а с талант,амбиция и много труд..Вие си седите у вас и само говорите..Но нее,някой ще каже..Аз ходя на школа.Школата не е нищо и това дето имате отлични оценки не означава нищо,не се осъзнавате изобщо..Нали сте амбициозни и много искате?Не мислите ли,че щом много искате трябва да знаете повече за това от поне 90% от форума.

krashii
08-16-2011, 14:21
WesCraven,Дай някое друго съветче тогава,ще ми е от полза :)

summerxtime
10-09-2011, 20:17
Незнам , мацка ... Аз лично не бих се насочила към САЩ по-скоро във Великобритания.Според мен там е къде,къде по-добре :]

ndirector
10-10-2011, 11:14
значи ъп-пваш стара тема за да кажеш,че не знаеш?