PDA

View Full Version : Съвет за кучето ми...



DiDiii
06-07-2011, 16:05
Здравейте :) Имам мъжки мини пинчер на 1 год и половина. Притеснявам се, че много се е озлобил. Днес като му купувах каишка, замалко не ухапа продавачката, защото се приближи до него. След това ръмжеше всички хора от магазина. Продавачката ми каза, че не е виждала толкова злобно малко куче, даже ме пита дали го възпитавам срещу хората ( да ги мрази) :o Незнам защо е станал така, може би го е страх, не го бия освен ако не е направил беля. Моля ви кажете ми как да го отуча от тази злоба. Незнам дали това е правилният раздел, ако не е се извинявам!!!

Euryale
06-07-2011, 16:08
Хапи го по ушите!Чувала съм,че помага,инак никога не съм имала куче.Кхапи го когато е злобно и тва е!

Bokonon
06-07-2011, 16:35
Пиянчерите са си злобни, за това давай му сурово месо и ще стане същинский Цербер ?!?

DiDiii
06-07-2011, 16:43
Аз не се шегувам, макар че някой хора си мислят така. Сериозно е не мога да го разхождам и да ме е страх да не го пипне някой, и той да го ухапе. Не, че не е хубаво да е малзо злобен, но той вече прекалява. Аа това с хапането по ухото, ами ще пробвам, някой знае ли още нещо... :(

Rorschach
06-07-2011, 18:36
Хапи го по ушите!Чувала съм,че помага,инак никога не съм имала куче.Кхапи го когато е злобно и тва е!

:shock: :shock: :shock:

Shiz0
06-07-2011, 21:55
не си го социализирала с други кучета, явно и с хора.. до 2 години се учат кучетата, после -трудно.. имаш още шанс.
Ужасна порода, впрочем ... :>

LambOfGod
06-07-2011, 23:07
Кажи на кученцето си да отиде на кучешки терапевт и да му плати с кучешки парички.

JungleJaguar
06-08-2011, 08:43
Тва е от страх.
Нали си виждала как като до някой дребосък мине голямо куче и то от страх лае,зъби се,нахвърля все едно е тигър,готов да разкъсва,но това идва от факта,че го държиш на каишка и не го пускаш.
Имам приятелка,която храни доста едра и злобна мъжка улична котка пред блока.И отиваме на гости с приятели,ама те с ротвайлер бяха.Още от вратата до входа котката взе да му съска,а то взе да я лае и в следващият момент котарака му се нахвърли и взе да го дере и хапе яко,а то горкото взе да скимти,уж голям ротвайлер,момчето го дърпа нахвърли се и на него ,разкървави му ръката ,със зор влезнахме във хода и котката взе да скача и дере вратата.После като си тръгвали аз щото останах до по-късно и котката пак била до входа,но нито кучето лаело-нито нищо.Котката само стояла и ги гледала.Приятелката ни каза,че всички улични кучета в района били респектирани и тормозени от тази котка.
Ето това е истинска злоба,агресия и липса на страх,докато при кучето ти е просто страх.Пусни го от каишката,докато лае улична котка и виж как котката само като му изсъска и кученцето ти ще избяга.

reoffender
06-08-2011, 09:02
^ mc hAmmer?

Пинчерите са си злобни. На съседите кучето е същото, въпреки,че се мъчиха да го превъзпитат...нямаше особен ефект. Поне вече не скача на колоездачи.

w0sh
06-08-2011, 09:17
Гледай "говорещия с кучета" там си е обяснено.

DiDiii
06-08-2011, 11:09
не си го социализирала с други кучета, явно и с хора.. до 2 години се учат кучетата, после -трудно.. имаш още шанс.
Ужасна порода, впрочем ... :>

Що да е ужасна бее, ти виждаа ли си пинчер , че да говориш. :-x Пък и като не ти харесва си дръж мнението не съм ти го искала, не ми е приятно да убиждат кучето ми , така, че не го прави,просто излез от тази тема и не се бъркай. :-x :-x

DarkTemplar
06-08-2011, 11:34
хахаха :D вие на тея лаещи мишки кучета ли им викате?

LambOfGod
06-08-2011, 13:21
не си го социализирала с други кучета, явно и с хора.. до 2 години се учат кучетата, после -трудно.. имаш още шанс.
Ужасна порода, впрочем ... :>

Що да е ужасна бее, ти виждаа ли си пинчер , че да говориш. :-x Пък и като не ти харесва си дръж мнението не съм ти го искала, не ми е приятно да убиждат кучето ми , така, че не го прави,просто излез от тази тема и не се бъркай. :-x :-x


Кучето ти е курва. Убий ме! 8-)

angel_spirit
06-11-2011, 09:24
Общо взето малките кучета като пинчерите се защитават чрез атака..Когато ги е страх почват да лаят и да се зъбят..но често казано пинчерите са едни от най-злобните мъници. :D

DarkTemplar
06-11-2011, 12:03
Ето ти един подходящ съвет- сготви го.