PDA

View Full Version : ПРевод по английски -СПЕШНО :(



elki4ka
06-07-2011, 22:22
Моля ви преведете ми този текст:

Every morning at nine George would come stalking throught tje olive trees,clad in shorts,sandals,and an enormous straw hat with a frayed brim,clutching books under one arm,swinging a walking stick vigorously."Good evening.the disciple awaits the master agog with anticipation ,I trust?" he would greet me ,with a mocking smile .
In the little dining room of the villa the shutters would be closed against the sun,and in the green twilight George would lean over the table,methodically arranging the books .
"Let me see,let me see" George would murmur ,running a long forefinger down our carefully prepared timetable"yes,yes,mathematics" If I remember rightly,we were involved in the Herculean task of discovering how long it would take six men to bild a wall if three of them took a week.I seem to recall that we have spent almost as much time on this problem as the men spent on the wall .Ahh ,well ,let us prepare and do battle again.Perhaps it's the shape of the problem that worries you,eh?Let us see if we can make it more exciting?
MAKING MATHS AN EXCITING SUBJECT

He would bend over the exercise book deep in throught ,pulling at his beard.Then in his large ,clear writing he would set the problem out in a fresh way.
"If it took two caterpillars a week to eat eight leaves ,how long would four caterpillars take to eat the same number?Now,apply yourself to that"
While I struggled with the apparently insoluble problem ot the caterpillars" appetites,George would be otherwise occupied.He was at that time engaged in learning some of the local peasant dances ,for which he had a passion.So,while waiting for me to finish the sum,he would drift about the gloom of the room,practing complicated dancing-steps .He would accompany the dancing sequences with a deep and tuneless humming,like a hive of worried bees.
Tum-ti-tum-ti -tumm ...tiddle tiddle tumty dee... left leg over... three steps right...tum-ti -tum-ti -dum....back ,round ,down and up...tiddle idlle umpty dee.... he would drone like a dismal crane .
Throught all this I would be watching him,fascinated ,the exercise book lying forgotten in front of me .

blackrose
06-08-2011, 08:12
Всяка сутрин в девет Джордж ще дойде дебне мисъл на маслинови дървета, облечени в къси панталони, сандали, и огромна сламена шапка с периферия оръфан, държейки книги в едната ръка, мода бастун енергично. "Добро evening.the ученик очаква на капитана възбуден с очакване, да се доверя? " той ще ме поздравят, с подигравателен усмивка.
В малко трапезария на вилата на щори ще бъде затворен от слънцето, и по-зелена здрач Джордж ще постно над масата, методично подреждане на книги.
"Нека да видим, да видим" Джордж ще роптаят, който върви дълго показалеца надолу нашите внимателно подготвен график "да, да, математика" Ако си спомням правилно, ние бяхме включени в херкулесова задача, откриване на колко време ще отнеме шест мъже да Bild стена, ако три от тях взе week.I изглежда да се припомни, че са прекарали почти толкова много време на този проблем, тъй като мъжете, прекарано на стената. Ааа, добре, нека да подготви и направи битката again.Perhaps това е формата на проблем, който се притеснявай, нали? Нека видим дали можем да я направи по-вълнуващо?
НАПРАВЕТЕ математика Едно вълнуващо ПРЕДМЕТ

Той може да полегне върху тетрадка дълбоко в мислите си, теглене на beard.Then си в големите му, ясна писмена форма ще постави проблема в нов път.
"Ако се направи две гъсеници в седмицата да се яде осем листа, колко време би четири гъсеници предприеме, за да се хранят един и същ номер? Сега, да се прилагат по отношение на"
Докато се борех с явно нерешим проблем с продължения на гъсеници "апетити, Джордж иначе биха били occupied.He е бил по това време, ангажирани в обучението на някои от местните танци селянин, за които той имаше passion.So, докато ме чака да се завърши сумата, той ще плаващите за мрака на стаята, practing сложни танци-стъпки. Той ще придружава танци сцени с дълбок и глух колибри, като кошер пчели притеснен.
Tum-ти-ти-Tum tumm ... tiddle tiddle Dee tumty ... левия крак над ... три стъпки прави ... Tum-ти-ти Tum-дум .... назад, кръгли, надолу и нагоре ... tiddle idlle Dee umpty .... ще руча като лоша кран.
Мисъл всичко това бих му се гледа, очарован, на тетрадка, разположена забравена пред мен.

elki4ka
06-08-2011, 12:32
Ебаваш ли се с мене ,на тва превод ли му викаш.МОЛЯЯ ВИИИИ СПЕШНОО ее ;(

bloodyF
06-08-2011, 12:38
blackrose, защо смяташ че няма да разберем че си го пуснал У гугъл? а? :?


Всяка сутрин в 9, Джордж ще дойде крачейки наперено през маслиновите дръвчета, облечен в шорти, сандали и огромна сламена шапка с оръфана периферия, сграбчил книги под мишница, размахвайки бастун енергично. "Добър вечер! Ученикът чака учителя, изгарящ от нетърпение.", ще ме поздрави с подигравателна усмивка.
В малката трапезария във вилата, кепенците на прозорците трябва да са затворени заради слънцето, а в зеленикавият полумрак Джордж ще се опре на масата, подреждайки книгите.
"Нека да видим, нека да видим", ще промърмори Джордж докато провлачва показалеца си през внимателно подготвената таблица. "Да, да, математика. Ако си спомням правилно, ние бяхме включени в нелеката задача да открием колко време ще отнеме на 6 мъже да построят стена, ако трима си вземат седмица отпуск. Мисля че трябва да се отбележи че прекарахме толкова време върху задачата колкото мъжете прекараха върху стената. А, добре, нека да се приготвим и да се подготвим за битка отново. Може би е формата на задачата и тя те притеснява,а? Е нека видим ако може да я направим по-интересна".

ДА НАПРАВИМ МАТЕМАТИКАТА ИНТЕРЕСЕН ПРЕДМЕТ

Той щеше да се съсредоточи върху книгата с упражнения, подръпвайки брадата си. След това на чисто ще реши проблема по нов начин.
"Ако взема две гъсеници за седмица, които ще изядат осем листа, за колко време четири гъсеници ще изядат същия брой листа? Нека да приложим това в конкретния случай"
Докато се мъчех с очевидно нерешимата задача с апетита на гъсениците , Джордж ще бъде зает също. По това време той беше зает с научаването на някой селски местни танци, към които проявяваше интерес. Така че докато ме чакаше да приключа със сметките, щеше да се отнесе в мракът на стаята, упражнявайки трудни танцови стъпки. Той щеше да съпроводи танцовата редица с дълбокато и немелодично жужене., както от рояк пчели.
Тадидидам тидидитиии, ляв крак отпред, три стъпки надясно, тидидиидидъмм, назад, завъртане, долу и горе, тидиилаалала, ще бръмчи като тъжен жерав. И освен всичко, аз ще го гледам, очарован, а книгата с упражнения лежеше забравена пред мен

Grommash
06-08-2011, 15:30
Оо, този разказ съм го чел целия. :grin: