PDA

View Full Version : ПОМОЩ!!!БЕЛИ ПЕТНА ПО ГЪРБА



lori4kavd
06-08-2011, 12:35
Здравейте. Значи имам 1 проблем с кожата на гърбът ми. Имам някакви бяли петна (НЕ Е КЪРЖА, КЪПЯ СЕ ВСЕКИ ДЕН) . Към края на лятото ми излизат, още от 10 годишна, ходила съм на лекар, специалист преписа ми някакви прахчета,кремчета и тем подобни глупости, но нищо не помогна тои каза също че този проблем ще ми остане, като дефект... неможе да няма никакво спасение, все има нещо с което да се махнат ще сложа и снимка да видите .... ааа и друго НЕ Е ВИТИЛИГО!!!!
Мен ме съмнява че кожата ми не се бели, смисал като почервенее.,, оффф незнам преценете вие..

http://www.prikachi.com/images/725/3428725D.jpg ...


http://www.prikachi.com/images/728/3428728r.jpg



СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ НЕ СЕ ВИЖДА МНОГО ДОБРЕ, НО НЯМАШЕ КОЙ ДА МИ НАПРАВИ СНИМКАТА ТРЯБВАШЕ САМА ДА СЕ КЪЛЧА :D :D

Arterranes
06-08-2011, 12:59
Ее голяма ралта едвам се виждат. Може да си се изгорила като малка някъде ддз, ама според мен няма лесна оправия.

Red_Hair
06-08-2011, 13:29
хммм.щом ти излизат на края на лятото съм почти убеден,че е гъбичка.един приятел има този проблем и също като на теб му излизаха в края на лятото,но не беше кожна пигментация нали.и беше ходил на дерматолог в София,който му беше казал,че е гъбична инфекция,по скоро вид лишей,но за жалост не си спомням точно.помня,че дълго време се мажеше с един крем,защото бяха много упорити.запомних също,че като цяло живеели в косата,но при потене се разпространяват по тялото и причиняват тези неща.кремът с който се мажеше не беше на анбиотична основа,най-обикновен.съжалявам,но не мога да ти кажа повече,аз също съм бил свидетел как се появяват тези бели петна,наистина са подобни на твоите.знам,че ако не се показваш много на слънце,ще започнат да се крият от самосебе си,но предполагам ти е ясно,че няма да стане за една нощ.нито пък с крема.за всеки дерматологичен проблем се изисква много време,търпение и упоритост.и без да се отчайваш,на него категорично му казаха,че няма пълно лечение,само облекчаване.(само да ти кажа,но не казвай на никого,има една много гадна модераторка дето само се кара за диагнози,та искам да ти кажа,че не мога да ти гарантирам,че твоето заболяване е това за което ти обясних,но можеш да идеш при лекар и да чуеш неговото мнение по този въпрос :P ) piece V, n take care

ThisIsMe
06-08-2011, 13:52
Дразнене или сърбеж в тази зона имаш ли?

kalpazanka
06-12-2011, 08:22
Фотопротекция ползваш ли?

OddBird
06-12-2011, 16:02
Мхм, виждам. Надути ли са? Такива релефни? Ако са, значи имам предположение. Има една бактерия, която се казва pityriasis versicolor и живее под кожата. Тази бактерия се дразни от най- различни фактори- от прах до хормонални смущения. Много е упорита и плъзва зверски бързо! Ако има нещо общо с тази снимка (http://www.goodtoknow.co.uk/imageBank/cache/p/PityriasusVersicolour_SPL.jpg_e_80e120e8d9501686f4 0a51477471da69.jpg) значи е това. Купи си Низорал и докато се къпеш се натърквай по петната, остави две минути и изплакни.
Аз страдах от тия гадинки цяло лято миналата година и ако идеш на дерматолог, един съвет- не му давай да ти изписва спирт! Не стига че дразни много кожата, ами и не прави АБСОЛЮТНО нищо. Успех!

kalpazanka
06-13-2011, 05:24
Какво ви става в последните няколко дни?! Не се спряхте с диагнозите и медикаментите! Омръзна ми да съм в ролята на лошата модераторка и да налагам банове за нещо, с което вие сте се съгласили при регистрацията- Правилата на форума.

lori4kavd
06-14-2011, 18:34
Понякой път получавам сърбежи, не са надути... къпя се по 2 пъти на ден и ги търкам, кат побъркана.... все едно ще се махнат 8-) 8-) преди време ходих на един дерматолог тои ми предписа прахчета (преди имах такива бели точки и отпред на раменете, и по гърдите, и стомаха.. ужас , след като ги мазах все едно се преместиха на гърба!!!... мисалта ми е ако почернея, все пак си е сезон за моренце... ако почернея ще се махнат ли..АА и друго да кажа... като почервенея, след море, иии нали кожата трябва да започне да се бели, а моята НЕ само остават същите бели петна с разни стърчащи кожички нали все едно кат се белиш.... (НА ДАЛИ МЕ РАЗБРАХТЕ :D :D ) И МОЯТА НЕ СЕ БЕЛИ и мисля че е от тва... ама незнам :(

OddBird
06-22-2011, 12:09
Разбирам те. Все пак отиди на дерматолог. И каквото ти изпише се мажи няколко седмици и след като се махнат по зоните, където някога са се появявали. На мен така ми казаха като ходих. И да, скриха се като ходих на море, но само малко. Даже ме беше срам да се покажа по бански по едно време, но Низорала ми помогна. Все пак отиди на частен дерматолог, за всеки случай. И "извинявай" на модераторката.

_InSaNe_
06-23-2011, 09:41
според мен са гъбички... попринцип съм чувала,че Тридерм помага,ама то пък зависи и от вида на самата гъбичка... отиди на дерматолог,ще ти кажат точно с какво трябва да се мажеш.

RageAgainstTheMachine
06-23-2011, 10:17
Такива ми се появяват на дланите понякога. Не ми прявят такова впечетление...