PDA

View Full Version : Редно ли е ?



Sibir
06-08-2011, 15:47
Искам да кажа, 1во моля да пишат само хора който не са с детски акъл.
2 Не ми пука това, което ще напиша харесва ли Ви или не.
3 Затворен човек съм, винаги тая всичко в мен ( НЕ НЯМА ДА ГО ПРОМЕНЯ ТОВА) и искам просто да кажа някъде това което мисля.
4 Не искам съвет КАКВО АЗ ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ, искам Вие да кажете какво бихте направили не ми казвайте , от толкова време си с настоящата си приятелка, защото любовта не се избира, не се знае кога ще си дойде и отиде и коя ще е ( жив пример съм).
Благодаря ! Вие, преценете дали искате да продължите да четете.

И така, ще започна на кратко още когато бях ученик около 7 клас имаше едно момиче което, адски много харесвах ( бих казал обичах), мина 7ми клас нови училища и прочие, изгубих връзка с нея ..... минаха около 3 години и срещнах едно момиче, допаднахме си. Тръгнах с нея. И до сега съм с нея (бях забравил за тази от седми клас да я наречем Х). И така времето си минаваше до преди половин година, оказа се, че въпросното момиче Х, ще е в моя курс в УНСС, видях я, веднага ме позна, но не беше същото момиче от преди беше надута пред хората, но същевременно на саме беше същото мило момиче. Изведнъж, започнах да усещам как започва да ме привлича адски много, но мисля ,че няма да се получи, защото така да се каже сме от различни светове. А и в момента имам приятелка с която съм от 10 клас много добро момиче, невинно сладко, всичко е ок между нас до преди 5 месеца мислех, че няма какво да ни раздели - тя беше (е), човекът за мен. Но в момента не искам нея, а си искам Х. Ако оставя сегашната си приятелка знам, че ще направя най-голямата грешка в живота си, но изпитвали ли сте някога истинска любов, порив, желание, нещо неописуемо, не издържам, не мога искам Х, но и дори да се получи с нея може да е нещо кратко и да е един вид игра, от друга страна ме е страх какво ще стане със сегашната ми приятелка - ще я съсипя без да има вина за това, така драги тиинове какво бихте направили на мое място.
П.С Не мога да оставя и 2те и да се махна
П.С.2. И да остана с настоящата ми приятелка не е вариант, чувствам се понякога, че е на сила, а искам постоянно нея(Х)
П.С.3. Ако бъда с Х, ще е нещо временно защото, тя не е мой тип пълни противоположности сме, аз предпочитам да съм някъде сам на спокойно тя точно обратното, тя иска постоянно да е в движение, докато аз на едно място с нея на спокойствие.
УСПЕХ, ДЕРЗАЙТЕ, ПОМИСЛЕТЕ ПРЕДИ ДА ПИШЕТЕ , АЗ НА ПО-КЪСЕН ЕТАП ЩЕ ВИ КАЖА МОЯТ ИЗБОР !

ArcaneRainFelL
06-08-2011, 16:38
Напълно те разбирам какво е да си с някой и да искаш толкова много някой друг. Опитвам се в дадена ситуация да се замислям кой и колко ще нараня ... въпроса е, че докато го мисля и се чудя какво да направя несъзнателно с държанието си наранявам човека, който е до мен. Колкото и неприятно да е ... сърцето, ума ... всичко си иска своето. За това аз бих се разделила с човека, с който съм, за да бъда с този, който искам ... без значение дали си подхождаме, дали имаме нещо общо, дали ще се получи нещо сериозно. Не виждам смисъл да съм с някой, а да искам друг, мъча себе си и него, наранявам себе си и него, играя си със собствените си чувства и с чувствата на човека до мен. Така не го ли карам да страда повече?
Друг е въпроса, ако обичам човека, с който съм, искам да съм с него занапред, но имам нуждата да съм за момент с друг ... бих изневерила, бих се отдала на желанието, дори и за малко (да, може да кажете, че не е правилно, етично, че ще има отново наранени и т.н., но няма значение).

Sibir
06-08-2011, 16:45
Много си прав тук, това което написа съм го премислял милиони пъти ... Изневяра хмм едва ли тя ме възприема като познат друга компания опитва се да се прави една ли не на важна кифла и т.н , но какво да направя нещо неутолимо ме влече към нея, но въпреки всичко аз съм сигурен че някъде там си е старата тя. И въпреки всичко се опитвам по някакъв начин да я променя нищо сериозно по скоро като на закачка и го казвам, не издържам разкъсвам се ........

ArcaneRainFelL
06-08-2011, 16:53
Ами може би точно това те привлича в нея, това, че е различна, това, че се прави на незаинтересована, важна и т.н. Аз съм така с мъжете, може да съм с някой доста време, ама някой като ми се направи на недостъпен и нагъл и хлътвам, което е супер глупаво, ама ...
А всъщност мислиш ли, че ако се разделиш с приятелката ти има шанс с това въпросно момиче да стане нещо, каквото и да е?

Sibir
06-08-2011, 16:55
Честно ли, шансът е минимален, но все пак тръся и искам нея, знам че, някъде дълбоко тя си е пак там !

ymca
06-08-2011, 16:59
Не, не, не! Никога няма да оставя приятелката си за Х, (отново). Представа си нямаш в колко сходна ситуация съм бил...и аз направих това, което сигурно ще направиш и ти- избрах Х! И какво мислиш стана?! След няма и няколко месеца се разделихме. Това мога да го отчета като една от най-тъпите ми прояви през живота.

"Ако оставя сегашната си приятелка знам, че ще направя най-голямата грешка в живота си," Това е много, много хубаво, че го осъзнаваш, защото най-вероятно е така.

Влечението към Х ще премине много по-бързо отколкото предполагаш. Най-вероятно чувствата са се възродили, защото не си успял да я имаш, когато си я искал...сега, когато си "по-отракан" виждаш нов шанс. Когато я получиш, бързо ще започне да те дразни с всички тези отрицателни черти, които виждаш и сега.

Каза, че не искаш съвети, но просто не мога да се сдържа- наистина виждам много от себе си в твое лице в тази история. Но нека го формулирам така, както ти помоли: "Какво бих направил аз". Никога не бих изоставил приятелката си, с която съм преживял толкова много само за да си "начеша крастата" с момиче, което ще ми омръзне за месец-два. А ако го направя, горчиво ще съжалявам за това, и със сигурност ще се върна при приятелката си за прошка. Дано тя прости глупостта ми, но дори и да го направи ще си живея с мисълта, че не я заслужавам..

ymca
06-08-2011, 17:05
Честно ли, шансът е минимален, но все пак тръся и искам нея, знам че, някъде дълбоко тя си е пак там !
Това не го знаех. Мислих, че тя този път ти се е навила също и ви спира просто сегашната ти връзка. Това означава, че пък наистина няма никаква причина да се разделяте с приятелката ти и т.н. Даже няма причина да й казваш. Гадното е само, че ще го виждаш това момиче често и ще ти е трудно малко да се отърсиш от тези си чувства. Моят съвет е да се дистанцираш максимално. Да бъдеш приятел с това момиче НЕ е вариант, а мазохизъм и поставяне на сериозната ти връзка на ръба..

anchitka
06-08-2011, 17:07
Каквото и да решиш,ако си го усещал със сърцето,значи така е трябвало ! Каквото и да предприемеш ще е добре за теб,за да не си казваш после "можеше това..така..." ,но важното е и да не съжаляваш за нищо. Успех и дано ти се наредят нещата .. :-)

Sibir
06-08-2011, 17:11
Не ме разбрахте, може би аз не се изразих правилно, казаха ми , че и тя има симпатии, но просто не иска да излиза от така да се каже публичния живот - аз го направих доста отдавна спря да ми носи удоволствие, един вид разбира , че с мен ще и е еднотипно разбирате ли, но наистина бих дал всичко за нея . Както и да е офтопик - решено е, ще говоря с нея и мойта приятелка да се изясни не мога така, дипломатичен човек съм

ArcaneRainFelL
06-08-2011, 17:15
Правила съм грешката да се отдам на желанието, но пък тогава съм го почувствала правилно, била съм щастлива за момент и въобще не съжалявам, ако е писано да съм с някой, ще съм с него въпреки всички трудности и пречки. Така че каквото и да ти говорим ние ти най-добре знаеш какво искаш, няма смисъл после да се чудиш какво е можело да бъде, просто направи това, което ти искаш, това, което ще те удовлетвори и няма да те кара да си задаваш милионите безсмислени въпроси след това.

fenkaaa
06-08-2011, 17:43
Вероятно колкото и да не мога да си го представя.. бих оставила сегашния си приятел,само защото ще ми е гузно отвътре,както ти каза в темата " не искам нея,а Х" .. мен просто мисълта,че не го искам заради увлечение от детските ми години,ще ме раздира,ще си помисля какво е било с този човек и че може би вече не го обичам ?! .. дано не ми се случи а на теб успех :)

ElManana
06-08-2011, 18:04
Бих изчакала да поотмине малко време и ако не успея да си избия другия човек от главата..бих се разделила с този ,с който съм в момента. Веднъж започнеш ли сериозно да си мислиш за други и да не си сигурен в чувствата си ,няма връщане назад. Нещо ти липсва и докато не го откриеш другаде, няма да се спреш.

dark_angel3
06-08-2011, 19:10
Съгласна съм с ymca.
Аз лично не бих гледала назад, а само напред. Не бих зарязала приятеля си и то, ако сме от толкова време заедно, само защото някакъв от един отминал живот ме привлича и го желая. Това може да стане само в краен случей, ако вече не обичам човека до себе си и не ме привлича.

Rorschach
06-08-2011, 19:12
Преди години бях пуснал подобна тема, когато голямата ми ученическа любов изведнъж се върна в България (ние не скъсахме, а тя просто замина с техните за другия край на света) и ме потърси, а аз бях с друго момиче, което адски много обичах.

Избрах да не преследвам призраци от миналото, макар и леко да ме жегна една стара рана...


Или както се пее в една страхотна песен:

Пореден мост зад мен
изгаря
и разкъсвам аз гърдите си
изваждайки замръзнало сърце
ненъжен леден късзахвърлям го и знам,
че няма път назад
и не ще се върна там...

antifashionshit
06-08-2011, 20:13
твърде много се притесняваш. лошото е, че и да ти го кажа, няма да се притесняваш по-малко.
която и да избереш, поне гледай да докараш минимално неприятни емоции на която и да е от двете.
пък и сам си каза, че да останеш със сегашната ти приятелка не било вариант за теб. сам си даваш отговор.

badsector
06-09-2011, 10:16
Типично кифленско поведение от твоя страна - да си представяш, че някой е голямата ти любов, поради факта, че не си го имал. Сам се замисли колко дебилно е. На практика ще имаш още много такива странични увлечения и ако поддаваш на всички, се замисли къде ще свършиш. От друга страна, ако сега останеш с приятелката си, в бъдеще време вътрешно ще я изкарваш виновна, че не си изживял измислената си голяма любов и ще я нараняваш. Вероятно и ще й изневеряваш. Промени се вътре в главата си.

Sibir
06-09-2011, 15:02
До последния коментирал : Виж ся селски, ни ми давай акъл никой няма да обвинявам или тем подобни, не ми се прави на философ ок ? Казах, че не искам такива като теб да коментират, чат ли си ? Ти на вярно това, не си го изпитал - дано и не го изпиташ, правиш ми се на умник и ми казваш кое е правилното, мислиш ли селски, че не го знам ?! Опитваш се да се изтъкнеш ли, кво ? Влез в положение селски, да те видим дали, ще си толкова отворен ? Все едно да те карат да избереш между майка си или баща си (не е удачен примера, но все пак ...) и така при кой би останал, и 2мата са дали и сърце и душа за теб, да приемем, че майка ти е била по близка - отгледала те е, но баща ти от друга страна е осигурил съществуването ти ( пак не е удачно изказването, но ... ) и в един момент ти казват : Избирай с кой да прекратиш контакт - майка ти която, те е гледала цял живот или баща ти, който се е трепал да ти осигури всичко нужно и все пак, е намирал време за теб, не толкова колкото безработната ти майка, но все пак го е намирал ? АЙДЕ КАЖИ МИ ?!
И така селски, не се прави на философ, защото не искам да бъдеш направен на парцал пред форум четен от адски много хора.

flyingmonkey
06-09-2011, 17:20
Селски вика, виж се, че говориш на "ся", бе ренде провинциално. Доста си изостанал с умствените възможности, по добре си тегли куршума.

dark_angel3
06-09-2011, 17:24
Самият факт, че се обръщаш така към badsector, говори много затова кой е селяндура.. Примера ти е мн неуместен. Какво ти е дала кифлата ? Едно голямо нищо. Съмненията ти с коя да бъдеш, говори много затова колко обичаш и държиш на приятелката си. Има и 3ти вариант, в който оставаш сам.

badsector
06-09-2011, 20:40
OMG и ти ще ми ставаш висшист! Не смятах, че ЧАК толкова много е пропаднало образованието ни. За съжаление при младото поколение има все повече боклуци. Искрено се надявам да последваш съвета на @flyingmonkey, или поне емигрирай. Знаеш ли к'во е хубаво в чужбина? Бъди патриот и го направи за доброто на нацията.

Sibir
06-09-2011, 22:36
Казах, не посещавам форума ?! Изобщо не знам кой е този образ - badsector или там както беше, и какво като говора ня "ся" някакъв проблем ли е ? По кратко е - как ви звучи на вас не ме грее ?! До тоя с рендето - Знаеш къде може да си го мушнеш това ренде ! До сектор : Братле, такива с мислене като твоето са проблема на нацията ни, не, не е виновно образованието, а че има садващи се лица като теб, какво не може аз да говоря на въпреки против теб ли ?! Ти започна с "кифленското поведение", не изрично предупредих, че не желая поведението и решенията ми да бъдат коментирани ?! Ти драги, младежо/момко/чичко, не знам какъв си ! Защо говориш само на теория, искам да те видя на практика. За примера казах, че е неуместен - или може би четете през редовете ? badsector - друже, чиче или там какъвто си, на гърба на това младо поколение, ще получаваш пенсия, чат ли си ? Ще замина, да ще се махна от тая помия наречена ДЪРЖАВА ! Нека аз БОКЛУКА ти послужа за пример, учи се от и от чуждите грешки(моите), наричай ме боклук, не ми пука, но по твоята логика приятелче - моето поколение боклук - твоето китка ли е ? А сега, я помисли какви ще бъдат твоите деца ? Нещо, по-добро от мен теб, и останалата измет ли ?! Надявам се - нека са нещо по-добро от нас, извинявай теб (велики учителю, виждам че биваш боготворен от малките читатели), но нека бъдем реалисти мислиш ли, че нероденото ти дете да речем набор 2015 - ще е нещо по-добро ? Замисли се, претендираш, че си начетен умен човек (надявам се така,виждам големия ти интелект , голям, голям, колко голям- майната му). Направи една проста сметка деца набор 1998 година 12-13 годишни, всеки божи ден виждам групички такива малко по-големи и даже по-малки - с запалени цигари в някоя градинка зад някой блок, седят по цял ден - киснат във ФЕЙСА и СкайпЪъЪ, деградират и т.н, помисли сега друже, в нашата така "процъФтяваща" ДЪРЖАВА, какво ще е положението след някоя друга годинка - може би детето ти на 10 години, ще е закоравял пУшаЧ - на 15 наркоман ?!
Е приятелчета, майната му на всичко. Скъпи badsector, замисли се за кой от 2ма ни е по-добре да емигрира ?! Смяташ ме за селянин, боклук и т.н НЕ ПРИЯТЕЛЧЕ БОЛИ МЕ МЕН К У Р А к'во мислиш ти и останалата паплач ?! Аз си имам цел в живота, гледам си кефа, уча си решавам си проблемите завършвам карам още 2 години учене във Виржиния, след това знам че имам уредена работа и си свиркам, а ти стой тук умнико ,съветвай тиинчетата, бъди ТЕХЕН идол и нека измисленият господ бъде с теб !

п.с Айде СЯ СЯ СЯ , нахвърлете ми се целия форум, разпнете ме на кръст, мъчете ме, режете ме, солете ме, а аз, БЪДЕЩИЯТ ВИСШИСТ, ще си пия брендито пред компютъра и ще си се смея на простотиите (от рода на : Свършиха ми веждата, бременна ли съм ? и така нататък, и така нататък)
Желая ви хубава вечер, ДРАГИ ГРАЖДАНИ ОБРАЗОВАНИ ХОРА ИДОЛИ РОКЕРИ И Т.Н.

malkasladkaku4ka
06-10-2011, 04:05
Ще ти го кажа кратко и ясно ! НЕ РАЗИГРАВАЙ СЕГАШНАТА СИ ПРИЯТЕЛКА , НЕ ТЕ ЛИ Е СРАМ КАТО И КАЗВАШ ,ЧЕ Я ОБИЧАШ , А ВСЪЩНОСТ ИСКАШ Х ??? :-x

Rorschach
06-10-2011, 06:13
автора на темата е яко butthurt-нат от коментарите... :lol:

badsector
06-10-2011, 07:46
Някой определено не е наред с нервите. Ако продължаваш така, със сигурност ще си докараш някоя кофти болест. Ето вече са се появили психически отклонения...

Sibir
06-11-2011, 20:41
Някой определено не е наред с нервите. Ако продължаваш така, със сигурност ще си докараш някоя кофти болест. Ето вече са се появили психически отклонения...

Не позна отворко, проблемите си ги реших, не, до останалите хейтъри съм луд прост и т.н :) А до аверчето badsector, какво не приемаш шибаната реалност ли ?! Замисли се и пак ми пиши вече съм си у дома и ще следя темата, да те видя как ще ми докажеш, че съм психо