PDA

View Full Version : Настоящи седмокласници ;)



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14

nolovexxx
12-22-2011, 15:53
я ми прати face си на ЛС да видя дали те познавам :D

FuckingFreak
12-22-2011, 17:32
Omg, как ще учите утре.... ужас. Не съм писала от отдавна, но имам по-важни занимания на тоя етап. Утре съм с класа си на механа, а после ще видим сигурно ще се разходим момичетата някъде, ама навън е един студ... Не съм купувала подаръци за нашите, може и да не им купувам. Спестила съм само 12-13 лв и май ще ги похарча за себе си.

Reenata
12-22-2011, 18:19
моето класно по математика мина трагично .. :д добре, че след Коледа ще ги връща :Д

BloodyDreamer
12-22-2011, 19:23
nolovexxx, аз във фб имам само една снимка доброволно качена... на другите изглеждам отвратително, ама ме мързи да се оттагвам ;д
иначе и ние утре сме първа смяна, щото после ще се събираме четирите класа на Национал-а - "да празнуваме" - демек да слушаме чалга в приятната компания на ВИЕ ("Високообразован Интелигентен Елит", кавичките са за подсилване на иронията ми...) и то ЦЕЛИ два часа!! (от 14:00 до 16:00 - FAIL!)
Направо се учудвам колко ирония и сарказъм е възможно да се вкара в едно изречение ;D

BloodyDreamer
12-22-2011, 19:23
nolovexxx, аз във фб имам само една снимка доброволно качена... на другите изглеждам отвратително, ама ме мързи да се оттагвам ;д
иначе и ние утре сме първа смяна, щото после ще се събираме четирите класа на Национал-а - "да празнуваме" - демек да слушаме чалга в приятната компания на ВИЕ ("Високообразован Интелигентен Елит", кавичките са за подсилване на иронията ми...) и то ЦЕЛИ два часа!! (от 14:00 до 16:00 - FAIL!)
Направо се учудвам колко ирония и сарказъм е възможно да се вкара в едно изречение ;D

FuckingFreak
12-23-2011, 17:42
Весели празници на всички!
Също така - почивай в мир, Ейми... 5 месеца от смъртта й.

wenii
12-24-2011, 23:43
Весела Коледа ! Приятно прекарване на празниците :*:*

thecreator
12-25-2011, 14:32
^ Подобно на всички!! ;**

wenii
12-31-2011, 23:09
Честита Нова година пичовее :************************

bebzgirl
01-02-2012, 16:03
За много години и от мен ! :)

ioana150
01-02-2012, 16:19
Честита Нова Година ! На всички желая много здраве , щастие , любов и успех в кандидатстването ! Не съм писала досега затова би следвало да се представя! Живея в едно градче в близост до Стара Загора , казвам се Йоана , обичам да излизам с приятели и разбира се да стоя на компютъра ! Това е от мен желая ви приятна ваканция и се насладете на седмицата, която ни остава :)

stef98
01-06-2012, 19:44
За много години! Ваканцията вече е в своя край. :( Имахме да учим стихотворението "Опълченците на Шипка" и другата седмица имаме контролно по история и класно по математика... (facepalm)! Научих стихотворението, обаче почти не съм учила по история.. Стискайте палци!

wenii
01-07-2012, 14:25
Защо темата толкова замря бе :дд Нищо не казвате, как върви училището ? :)

bebzgirl
01-07-2012, 20:02
Kaк да върви като сме във ваканция ? ;д Абе да ви попитам-по колко плащате за уроците?

smile12345
01-08-2012, 12:50
Мисля,че не трябва да учите чак толкова,просто доколкото да решавате всички задачи по математика ниво ''а'' и да знаете най-важните неща за текстовете по литература...Аз лично в 7ми клас нищо не учих беше ми достатъчно само да си пиша домашните..и накрая бала ми беше 33.895

likelikelike
01-08-2012, 16:54
Аз плащам по 10лв на час по математика и по 10 лв на час по бгг....ВИе???

bebzgirl
01-08-2012, 21:12
нsmile12345 - Радвам се за теб,но предвид обстоятелствата предпочитам да съм уверена в знанията си.
Аз плащам по 25лв. за математика и 30лв. за български.Реших да се консултирам.Иначе съм МНОГО доволна от учителките си.

stef98
01-09-2012, 06:56
Аз не ходя на уроци... O.o

Fiction7577
01-10-2012, 13:40
Трето съм аз ;d

nanananananana О.о тва е гадно...


Хехеййй... предишното ми даскало, до 7 клас бях там, кой ти е класен? :D

wenii
01-17-2012, 19:45
За сега ходя само на уроци по математика 10 лв за 2 часа ..
А иначе от 2-ри срок в училището ми има курсове по математика и български за хората, които ще остават и ще ходя .. хубавото е, че половината от класа ще си останем заедно ;happy;

BloodyDreamer
01-20-2012, 19:18
Еха, от бая време не съм писала. По математика на класното се изложих, защото тая Австрия малко лоша шега ми изигра с уравненията, добре че ги научих вече. Имам 5, а на едни петминутки на изразите имам 4 и ще се изям, защото не ми стигат 0.5 точки за 5. Както и да е, другите ми оценки за все 6тици, така че не мисля, че ще имам проблем за срочната оценка.
На уроци не ходя, смятам, че знанията ми са достатъчно добри по всички предмети. Иначе вкъщи решавам тестове по математика, по БЕЛ трябва да си купя, ама все забравям да питам г-жата кои тестове да си взема, а пък тя каза, че има такива сборници, които са написани само за отбиване на номера...
На кои олимпиади ходихте/ще ходите? Аз ходих по физика, по математика се успах, а историята ми е най-отвратителния предмет, дори не си направих труда да се запиша. Ще ходя също на химия, биология, БЕЛ и география. По биология и география сигурно ще се изложа, но по химия съм убедена, че ще мина на следващия кръг, а по БЕЛ ако е преразказ, също ще мина 100%. По физика имам 30 от 30, така че... ;D

Хехеййй... предишното ми даскало, до 7 клас бях там, кой ти е класен? :D
Красимира Гинчева ми е класна. До 5ти клас ли беше в 3то? Кой клас беше, че има голяма вероятност да се познаваме? ;D

mariqanastasova
01-21-2012, 16:45
Първо да кажа ,че съм от Стара Загора.На първо място ще пиша Търговска гимназия .На второ място Строителен техникум.И на трето място-математичека гимназия.Това са гимназиите ,в които се искам да влезна....Най вече искам в първата гимназия ,защото има страхотни паралелки - 1.Икономика
2.Счетоводство
3.Търговия
4.Бизнес-администрация
5.Банково, застрахователно и осигурително дело
6.Предприемачество
7.Митническата и данъчната администрация
8.Мениджмънт
9.Информатика

SunnyWinter
01-21-2012, 16:58
Аз съм от Малко Търново и смятам да кандидатствам в Бургас - на първо желание английската, на второ немска и на трето търговска.. На уроци ходя веднъж седмично и само по математика, по български имам пропуски само в граматиката, иначе миналата година бях на олимпиада по български и на трансформиращ преразказ на непознат текст на областното ниво изкарах 5.75, а на класните по БЕЛ и ЗИП-БЕЛ тази година имам съответно 5.50 и 6-. Накрая на годината смятам само да отида преди изпитите веднъж или два пъти, колкото да си запълня всички пропуски. Гадното е, че тази година от нашето даскало ще има олимпиада само по БЕЛ, а пък аз исках да има поне и по математика и биология.

annie2
01-22-2012, 18:07
Аз съм от Пловдив и съм се насочила към Френската гимназия или може би руската,на уроци ходя само по математика,но ползата е никаква,въпреки че учителката е чудесна просто аз не си го слагам в главата

weti
01-24-2012, 15:01
Аз съм от Казанлък и мисля да кандидатсвам или в математическата тук,или във френската в Стз.На олимпиадите ходих по физика,но се издъних,ходих по химия и се класирах :)

BloodyDreamer
01-25-2012, 07:32
ходих по химия и се класирах :)
По химия не е ли този петък? Или за всеки град е различно?

bebzgirl
01-25-2012, 12:58
Taзи по история направо се изгаври с нас и нашия труд ! На решаващия ни тест ни даде някакви
задачи,където са от най-затънтените ъгъли на учебника и погледите.Много се ядосах.

dreamwalker
01-26-2012, 11:29
Ходя на уроци по математика, английски, български и информатика като извънкласни. В училище има една програма "С грижата за всеки ученик", там съм записана по математика и техническо чертане. Наскоро се записах на виртуална археология и на театър, защото ми е интересно. Иначе някой оттук ходил ли е на олимпиадата по химия. Аз ще ходя утре. Имам някои задачи от миналите години, но ме интересуват вашите отзиви.

BloodyDreamer
01-26-2012, 18:48
Правихме контролно по математика на текстовите задачи. Г-жата каза, че това е най-тежкото контролно за цялата година. Беше лесно, само за последната задача не съм сигурна дали всичко ми е вярно. (Тя беше с уравнения, пък аз точно тогава отсъствах, даже имам 4 на едно контролно, на класната имам 5 пак заради тях, ама мисля, че ги схванах и се надявам наистина да е така...)


Иначе някой оттук ходил ли е на олимпиадата по химия. Аз ще ходя утре. Имам някои задачи от миналите години, но ме интересуват вашите отзиви.
Утре ще имате ли олимпиада? Защото нали уж има код червено и такива простотии, утре е обявен за неучебен ден в Сливен и много се притеснявам за олимпиадата, защото не знам кога ще я правим, а пък химията ми е любимия предмет и... ох! *sigh* При вас как е?

ПП: Сега да не решите, че не се радвам, че няма да сме на даскало! Напротив! :D Само олимпиадата ме притеснява и трябва да се обадя на госпожата по пиано да видя дали ще ходя на урок... What a pain! I just want to sleep...

overtherainbow123
01-26-2012, 21:38
Малко извън темата, но ми е много важно, а никой не ми отговаря. Понеже ходите на уроци, знаете ли някой, който да дава частни уроци по химия в Пловдив? За 10 клас.

emi_566
02-02-2012, 14:17
Трябва да напиша есе на тема \"Обичам планината,защото.....\"!Моля помогнете!

BloodyDreamer
02-03-2012, 15:41
Трябва да напиша есе на тема \"Обичам планината,защото.....\"!Моля помогнете!
Е, не можеш ли да мислиш? Есе се пише лесно. Защо трябва някой друг да ти го напише и да ти изкара оценката? Каква му е ползата на него? Щом имаш време за форум, значи имаш и време да седнеш и да напишеш едно есе. Какъв е проблема да напишеш какво ти е мнението за планината? О.о

False Happiness
02-04-2012, 18:35
Аз съм от Пловдив и съм седми клас,и искам даа попитам какви са отзивите за НТГ? :)

bebzgirl
02-05-2012, 08:44
Oтдавна не съм писала.С колко завършихте срока ?
Аз с всичко 6.
По кои предмети нямахте оценки ?
Аз нямах по физика,география,технологи й,музика,математика(ЗИП),ин орматика (ЗИП) и български (ЗИП),защото имахме само по 1 час седмично.

WPotter
02-11-2012, 00:18
Здравейте, някой знае ли кога се провеждат тренировачните тестове в СМГ (може и другаде)? Благодаря предварително...

bebzgirl
02-11-2012, 07:14
Mинаха вече.

irrationalDecision
02-11-2012, 08:08
Mинаха вече.

Имам приятели 7 клас. Минали са един пробен по математика и един по БЕЛ в СМГ. Със сигурност скоро ще има следващи.Следете на сайта им, те пускат инфо там за датите.

WPotter
02-11-2012, 11:51
Значи на следващият ще ходя...Някой знае ли датата и часа на следващият?

Tiin
02-11-2012, 12:35
Хохо :) Как стее? От 2-3 месеца сигурно вече не съм писала. Как завършихте срока?
Аз МАТ-5
БГ- 6
И по другите 5 и 6 освен Химията,там имам 4.
Този 7 клас ми е** майката :Х Ужас е просто,но края му е близо :Д

bebzgirl
02-22-2012, 13:01
Тая тема съвсем замря бе. Как сте ?

BloodyDreamer
02-22-2012, 15:59
За срока само по физклутура имах 5 :/ Не мога да си го обясня - мога да избягам два пъти по-дълго разстояние за около 10-тина секунди, а като дойде време за изпитване - все едно пешачката съм ги минавала тия 50 метра. А за скачането да не говорим. Просто по тоя предмет съм на настроения. Миналата година първи срок имах 3 на скачане, втори - 6, а не съм си мръднала четирибуквието да скокна веднъж дори!! Ако някой ми обясни как става този номер, ще съм му много благодарна. ;D
Мда, а по другото имах 6. Утре съм на олимпиада по химия, вдругиден по биология(сутринта) и по физика(следобед). Надявам се, че по физика ще е също толкова елементарно като първия кръг. xD

bwef
02-22-2012, 16:27
Ейй аз също съм 7-ми клас и в петък ще ходя на олимпиадата по Физзика, аа утре по БЕЛ.

BloodyDreamer
02-23-2012, 15:56
Първи кръг по физика направо се изгавриха с нас! Половината от даскалото излязохме на 15-тата минута и имаме по 30 точки ;D Дано и този път да е така.

ioana150
02-28-2012, 17:02
Тропи и фигури в "Опълченците на Шипка" Моля Ви много е спешно ! :)

kitty02
02-29-2012, 06:22
Здравейте! Малко късничко си постнах мнението, ноо .. нищо :D Ето и аз как завърших срока:
БЕЛ-6
Математика-6
История-6
Музика-6
ФВС-6
Физика-5
Английски език-5
Биология-5
За другите предмети съм без оценка, защото имахме само 1 път в седмицата.

stef98
03-20-2012, 13:28
Днес върнаха по математика контролните на "Еднакви триъгълници"... От 20 човека в класа, 12 имат двойки... :D Контролното беше 4 задачи. Аз имам мн. доб. 5. Само един човек има 6. :D По Биология също върнаха писмените. Те бяха 3 въпроса (теглихме билетчета и бяхме 2 групи) - един за характеристика, представители и устройство. Беше върху мешести и червеи. Имам 6. ^^ Нищо, че ме хвана, че имам на телефона бележка ;dd. Ама тя дори беше недовършена :D Пишеше медузи - черноморска; хидра - обикновена и тва е. :D После по музика си оправих "двойката" за сонатна форма и стил (имам 6). И така... беше тежък ден... А утре имаме писмено по история! Стискайте палци!

Tiin
03-21-2012, 08:23
Охо как сте. Как върви даскалото?
Аз сега реших да не влизам във Фейсбук до края на изпитите.Не знам как ще издържа,ама да пробвам все пак.
Оценките ми по Литература са страшно зле,госпожата ме мрази адски много не знам какво и стана миналата Сряда ми писа 2ка ей така,защото си мислеше,че не внимавам дори и въпрос не ми зададе :Х.
По Математика съм добре: 6,6,6
По Български и Литература ; 5,4,2 :Х
По Другото не е важно май да коментирам :Д

FuckingFreak
03-25-2012, 10:07
Леле ужас. По биология не съм отваряла от тип Мешести, а в момента сме на бръмбари, комари и някакви такива... Изпита ме и сега ми е песен, ама днес взимам да преговарям. По история отсъствах на един урок (Ранната Римска империя) и не успях да разбера нищо. А като вдигна двама човека на дъската и ги пита за Юлиите, то в учебника пишеше точно 1 изречение... Кажи ми как да стане просто ;d

Tiin
03-26-2012, 16:34
Оо по тия разказвателните хич не уча...

BloodyDreamer
03-26-2012, 19:49
Аз реших, че осми клас ще ходя на допълнителни уроци по химия. Понеже смятам да влизам в езикова, а първата година химия не се учи. Пък дори и след това - нивото в Сливен никак не е добро и много искам да отида другаде, обаче ако го направя, ще трябва да се сбогувам с пианото. А съм свирила едва ли не целия ми съзнателен живот (колкото помня от него :D), а и смятам да се занимавам с музика и ще ми е от голяма помощ. А и китарата, и рисуването... И ще трябва някой да дойде с мен, а не искам да се разделя семейството. А пък от това зависи бъдещето ми, наистина не знам какво да правя, а време не остана...
Между другото, да се похваля, вчера свърши Националната олимпиада по Химия и ООС. Четвърта съм, с 0.5 точки по-малко от третото място. От Сливен сме 6 човека, все от нашето училище и имаме 1, 3, 4, 8, 14 и 18 място. Направо ги разбихме. Можех и повече, но пък нека не забравяме, че да си четвъртата най-добра по Химия от седмите класове в цялата страна, хич не е лошо. Но пък те и задачите не бяха чак толкова трудни. :D

dreamwalker
03-27-2012, 17:53
Поздравления BloodyDreamer, на мен национален кръг на олимпиада ми предстои и съм много развълнувана. Много ми се искаше да отида на националния кръг и по химия, но не ми достигнаха няколко точки.

FuckingFreak
03-30-2012, 19:11
Чакай бе, този Национален кръг по Химия кога е минал?!?! Да не би да искаш да кажеш областен, защото за национален малко ме съмнява да е, твърде рано е

likelikelike
03-30-2012, 20:54
Не сиг. е Национален,аз на областния не се справих мн.добре имах 55 точки :)

FuckingFreak
03-31-2012, 10:59
Уф, само на мен ли тия дни ми е някакво никакво ..

bebzgirl
04-02-2012, 20:17
E,oстана месец и нещо.Как върви с ученето ?

FuckingFreak
04-03-2012, 11:05
Добре върви. Днес имахме тест от инспектората, защото миналата година нашето училище е дало най-добри резултати и сега проверяват и нас. Утре имаме тест по математика. В петък съм на рожден ден, в неделя на олимпиада и имен ден, в понеделник пак на олимпиада. Тогава заминавам и за София няколко дни. Предстоят ми и 3 екскурзии и още един рожден ден. Нека ми е зле... :д

sun251
04-03-2012, 16:54
И аз да се разпиша в темичката.Тази година аз също ще кандидатствам,смятам в някоя езикова - за предпочитане гимназия,в която се изучава испански,но като се замисля едва ли ще ме приемат,че оценките ми тази година рязко паднаха! Скорошни оценки,които имам - 4 по математика,4 по БЕЛ,5 по История и 6 по География (: ! Утре е правим тест по физика на плоски и сферични огледала и лещи.Ако някой вече е правил такъв тест може да сподели. :)

BloodyDreamer
04-03-2012, 18:34
Ох, ох, ох! Аз вземам да се панирам, че не знам какво ми става по математика, нещо се разсейвам. Знам си задачите. И в час, и за домашна ги решавам без проблеми. Обаче като дойдат контролни и пробни изпити - просто не знам какво ми става. Иии много ме е страх, че няма да ми стигне времето. А точно по тоя предмет винаги съм взимала призови места на олимпиади и състезания. Ужас! Много съм се разпуснала! И в момента допълнително си втълпявам, че нищо няма да направя. И лошото е, че съм: 1. Перфекционистка 2. Много самокритична 3. Човече, което много лесно се предава :D Затова отивам да решавам примерен тест (колкото да направя 2 грешки, да не реша една задача и да се откажа от живота :D)
Sayonara.

cvetityyy98
04-03-2012, 18:42
Здравейте и на мен тази година ми предстой кандидатстване. Мисля да влизам или в пмг с английски и информационни, или в търговската. От Бургас съм. С оценките засега съм добре като най-ниската ми е по физика - четворка. Бях се отпуснала много, но тъй като осъзнах, че остава месец и половина някъде, реших да се стегна и да не си развалям успеха. Утре имам контролна по английски и литература и ще ни изпитват по физика, а на мен този предмет ми е толкова труден :X

BloodyDreamer
04-03-2012, 18:45
...Утре е правим тест по физика на плоски и сферични огледала и лещи.Ако някой вече е правил такъв тест може да сподели. :)
Иха, къде сте, бе?! Ние миналия петък правихме контролна върху звук и трептения и противопоказно за осемте ми 6-тици от първия срок, съм се изложила като за световно :D Искрено се моля за 5.
А, по история правихме едно отвратително контролно, за което обаче се справих доста по-добре, отколкото очаквах. А за да разберете колко точно беше гадно:
По-предния час ни беше дала един план от 9 точки от раздела за Древна Елада и ни беше казала да се готвим за всичките. Като дойде време за контролното, ни каза да си извадим листчета, раздели ни на две групи и ни даде по една точка да пишем по нея. Толкоз. На всеки клас и на всяка група различно. Пък аз колкото обичам историята... Както и да е, падна ми се за Гръцката колонизация, измислих го някак си. Поне в часовете слушам, колкото и да не съм учила. Надявам се на 6, но може и 5 да е, защото имам някой леки пропуски. :D

cvetityyy98
04-03-2012, 18:53
Иха, къде сте, бе?! Ние миналия петък правихме контролна върху звук и трептения и противопоказно за осемте ми 6-тици от първия срок, съм се изложила като за световно :D Искрено се моля за 5.
А, по история правихме едно отвратително контролно, за което обаче се справих доста по-добре, отколкото очаквах. А за да разберете колко точно беше гадно:
По-предния час ни беше дала един план от 9 точки от раздела за Древна Елада и ни беше казала да се готвим за всичките. Като дойде време за контролното, ни каза да си извадим листчета, раздели ни на две групи и ни даде по една точка да пишем по нея. Толкоз. На всеки клас и на всяка група различно. Пък аз колкото обичам историята... Както и да е, падна ми се за Гръцката колонизация, измислих го някак си. Поне в часовете слушам, колкото и да не съм учила. Надявам се на 6, но може и 5 да е, защото имам някой леки пропуски. :D

Манее вие сте доста назад по история. Ние сме вече на петия урок за Рим, а по физика учим за Космоса (или по-точно за Слънцето)

BloodyDreamer
04-04-2012, 16:45
Манее вие сте доста назад по история. Ние сме вече на петия урок за Рим, а по физика учим за Космоса (или по-точно за Слънцето)
Иииха! По история скоро ще правим контролна за Тракия (по-следващия път, мисля), а по физика...
Иначе по български вече ни свърши учебника. А по химия аз и още двама съученика сме освободени от всякакви контролни и такива работи. Ма аз по химия освен пълна шестица, друго засега не съм имала xD
Между другото по история имам 4. И в момента се самоубеждавам, че госпожата ме мрази, за да не ми е гузно, че съм се разпуснала :D

cvetityyy98
04-04-2012, 17:30
Уха и аз искам така по химия :D. Ние по български сме много назад защото имаме само един час в седмицата и понякога дори не го караме... По физика днес взехме последния урок от учебника. На нас утре ще ни връщат по история последните контролни. На мен госпожата ми писа двойка, защото не си знаех урока, но я писа само в нейния бележник. Утре мисля да вдигна ръка да ме изпитат и се моля да не ми смята тази двойка, че ще ми развали успеха

FuckingFreak
04-07-2012, 11:59
cvetityyy98, защо имате 1 час седмично?! Български и математика никога не са били изучавани така...

SmilezZz
04-07-2012, 13:41
Успокойте се.
Няма нищо страшно.
Притеснението играе много лоша шега на самите изпити и точно заради това са ви тия пробни , за да свиквате , а не да се притеснявате. Имайте в предвид , че всеки минава по тоя път и няма нищо страшно.

А особено тия вълнения много ми липсват, ама какво да се прави :D

bebzgirl
04-11-2012, 12:44
BloodyDreamer - ако ме питаш,се филмираш излишно.Спокойно,дори да не изкараш най-високия възможен бал,няма да свърши света.;)
Аз последната седмица на май си взимам една бележка и ще си работя вкъщи.Няма смисъл да ходя и да се занимавам със смотаните разказвателни предмети.

cvetityyy98
04-12-2012, 12:09
cvetityyy98, защо имате 1 час седмично?! Български и математика никога не са били изучавани така...

Нямам представа защо е така. Имаме четири часа литература и един български

wenii
04-14-2012, 15:25
Бооже, бях забравила темата :дд много отдавна не съм писала ... изпитите наближават .. остават 35 дена до изпита по български, просто се побърквам все повече с всеки изминал ден, много съм притеснена, не знам като остане 1 седмица как ще издържа :хх

Nutella♥
04-14-2012, 15:44
И аз да се присъединя.Тази година съм 7 клас и смятам да кандидатствам в гимназия с изучаване на испански език в Бургас.Ще пиша също "Гео Милев" - немски/английски език и може би Икономическия.Аз също съм бая притеснена.Не се стремя да получа най-високия БАЛ във випуска,а да ме приемат поне в едно от училищата което напиша - дай боже по първо желание.Малко съм се разспуснала,почти цяла година мързелувах и сега имам доста да наваксвам.

wenii
04-14-2012, 18:17
Добре дошла, Nutella :)

vilityyy979
04-14-2012, 19:17
Бооже, бях забравила темата :дд много отдавна не съм писала ... изпитите наближават .. остават 35 дена до изпита по български, просто се побърквам все повече с всеки изминал ден, много съм притеснена, не знам като остане 1 седмица как ще издържа :хх

Не се притеснявай .И аз се притеснявах , но когато дойде време осъзнах ,че е било излишно :). Просто дайте най-доброто от себе си и ще се справите .Успех :)

wenii
04-14-2012, 20:14
Не се притеснявай .И аз се притеснявах , но когато дойде време осъзнах ,че е било излишно :). Просто дайте най-доброто от себе си и ще се справите .Успех :)


Смятам, че всеки е минал през този път и през всичките тези притеснения и стрес, то си е неизбежно, аз съм наясно с това, но все пак .. :х Между другото благодаря за подкрепата и на теб, и на другите, които са минали през това и се опитаха да ни успокоят :P

Wikito
04-14-2012, 22:01
и аз се вкл. 7ми клас съм и съм от София

wenii
04-15-2012, 14:14
Колкото повече сме, толкова по-интересно.. добре дошла :)

Wikito
04-15-2012, 19:21
мерси :) Как е при васс как са оценките

wenii
04-15-2012, 20:06
ми честно казано оценките са ми добри втория срок и им се радвам :д обаче по математика ми писаха двойка, само защото започнах да се смея в час .. ии се моля като ме оформя да не я взема под внимание .. много ме притеснява, но класната ми каза да се правя, че я няма и така :| при теб как е ?

Nutella♥
04-15-2012, 21:15
Досега решавах един примерен тест за изпит след 7 клас в едно помагало по БЕЛ и има някой ужасно стряскащи ме въпроси.Според вас трябва ли да знаем кога са написани (датата им на издаване) на всички произведения,които сме изучили тази година по литература и да знаем голям обем информация от личния живот на авторите?Аз лично мисля,че тези неща едва ли ще успея да ги науча,още по-малко да ги назубря,но ако ги има на изпита ...Тези,които са имали изпит по-минали години имали ли сте такива въпроси?Знам,че мога да проверя и в сайта на МОМН,но не ми го отваря.

wenii
04-16-2012, 09:17
Nutella, според мен ще има такива въпроси и трябва да знаем, колкото се повече информация за произведенията и за издаването им .. не мисля, че ще има въпроси за автора .. но на пробния изпит по български имаше дадено изречение, което трябваше да кажем какво изразява .. пък ще ти е по-лесно, ако знаеш произведението добре и можеш да свържеш самото изречение с патриотизма, родолюбието и така нататък ..Смятам, че те за това ни карат да учим произведения като "На прощаване" , "Опълченците на Шипка" :)

irrationalDecision
04-16-2012, 09:29
Има си въпроси от биографиите на авторите и още как.23 въпрос от теста през 2010:
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/top_menu/general/assessment/7kl/7kl_BEL_27may2010_key.pdf
18 въпрос от теста през 2011:
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/top_menu/general/7klas/tests/test_bel_7kl-26May2011.pdf

Nutella♥
04-16-2012, 10:50
Благодаря Ви! Аз не казвам,че няма такива въпроси просто чак толкова задълбани ми се струва излишно.Но явно ще се помъча да науча и тази информация. :) Вени,а вие кога сте правили пробен изпит?Лесен ли беше,добре ли се справи?

mimeyy
04-16-2012, 15:11
Аз не се притеснявам за изпитите, понеже почти всичките ми оценки са шестици, на пробния изпит по математика имах 100 точки, а на този по български - 91. Ако трябва да съм честна предните години учих доста повече от тази.. даже сега почти не уча, не ходя на уроци, а резултатите ми са доста по-добри от тези на останалите и като цяло съм доволна от себе си.. :)

Wikito
04-16-2012, 18:49
Ааами при менн по математика всичко е супер.По БЕЛ също г/д ;д.На нас още не са ни казали кога ще са пробните ;д

wenii
04-16-2012, 21:10
ми при нас пробните минаха, остава само 1 по български и един по математика .. смятам, че се справих г/д ..

Wikito
04-17-2012, 18:02
;ддд свършихте ли учебника по математика и по литература???

Nutella♥
04-17-2012, 19:21
^ Ние по литература свършихме отдавна,а по математика имаме още един дял мисля.

Утре правим тест по Билогия на "Безграбначни животни".Стискайте палци. :)

Wikito
04-17-2012, 19:23
стискамм :* ниее по лит сме на заточеници,а по мат днес взехме първия урок от успоредник!!! Вие къде искате да кандидатствате??

Wikito
04-17-2012, 19:25
сори за второто последователно мнение,но забравих да кажа ,че ние преди ваканцията правихме тест по биология беше средна трудност ;ххх

wenii
04-17-2012, 19:50
Ние по литература днес взехме "По жътва" .. иначе по математика преди ваканцията правихме контролно за линейните уравнения :))

Wikito
04-17-2012, 19:53
и ние така Вени,м/у др-то как ти е фейса

Nutella♥
04-18-2012, 10:48
Ние свършихме литературата още доста преди ваканцията.Госпожата обаче така ни претупа уроците - изигра ни лоша сега защото сега не сме много запознати с произведенията.Сега в час по литература правим преразкази и ще се подготвяме за изпита,а по математика днес взехме "Неравенства на триъгълника".

Wikito - нашия тест също не беше особено лесен ама мерси за палците ;** Иначе смятам да кандидатствам в ГРЕ"Георги Ръковски" - испански език.

Wikito
04-18-2012, 17:37
ахаа иначе от София ли си ??

wenii
04-18-2012, 19:00
Nutella, стискаме ти палци :)

Wikito, фб- Venelina Petrova http://www.facebook.com/profile.php?id=100000895783357

Иначе нещо ново при вас :) ?

Wikito
04-18-2012, 19:14
амии май по математика утре ще ни върнат тестовете в/у неравенства :С

wenii
04-18-2012, 19:16
Wikito, ти откъде си :) ?

bebzgirl
04-19-2012, 10:58
По литература утре ще взимаме ,,по жътва''.По български минахме материала и сега се упражняваме.Правим преразкази и т.н.По математика утре ще взимаме първия урок от успоредници.
Искам да вляза в 91нег.За момичето,което е изкарало тези точки без да учи-браво,но не е зле да си прочиташ уроците,защото това може да ти изиграе лоша шега.

RainbowGirl
04-19-2012, 15:08
Вики (bebzgirl), в немската има супер готини хора. От личен опит ти казвам... като влязох мислех, че всички ще са някакви супер задръстени, обаче е точно обратното. :)
Айде пожелавам ти да влезеш... и Делийска да не ти се падне за класна в 8 клас! (тоест да не си "д" клас) Не, шегувам се... донякъде. :Д:Д

Така де... съжалявам, че ви се намесих в темата и ви пожелавам късмет на изпитите. :)

bebzgirl
04-19-2012, 20:23
Хаха,няма проблем.Аз имам толкова много приятели оттам,че ще се чувствам сред свои направо. ;д

bebzgirl
04-19-2012, 20:26
Даже сега ще танцувам на фашинга ви,сигурно ще ме видиш ;д

Wikito
04-19-2012, 21:31
Аз съм от Елин Пелин защо? офф по математика имам 5 :С По бел на до чикаго и назад имам 4 ще се побъркам :хх

wenii
04-20-2012, 17:31
ми просто питам :)

днес ни върнаха контролните по математика и имам 5 :) ноо другата седмица ще правим пак ..
btw утре ще правим контролно по физика, пожелайте ми късмет, защото хич не го обичам този предмет ;s

Wikito
04-20-2012, 18:35
стискам палци :*

pepochko
04-20-2012, 18:50
Направих нова тема защото тази стана много дълга Ето линк http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/517583-Настоящи-седмокласници-и-бъдещи-осмокласници?p=10132342#post10132342

RainbowGirl
04-21-2012, 18:55
Хаха,няма проблем.Аз имам толкова много приятели оттам,че ще се чувствам сред свои направо. ;д
Ама само ще танцуваш или по-късно и ще се присъединиш? :Д

bebzgirl
04-21-2012, 19:33
Нямам си и представа какво ще правя,само знам,че ще танцувам.Днес бях в училището ви с още няколко момичета,може да си ме видяла.

rally_98
04-22-2012, 15:34
Здравейте! Аз съм нова тук и съм 7-ми клас. Много ми е трудно,но все пак се справям...имате ли някаква идея как да се улесня малко по физика,защото нищо не разбирам там?

xYuuka
04-22-2012, 20:25
Ох, изпитите са скоро, а аз по математика едва хващам 3! Какво ще правя не знам .. >.< Бог да ми е на помощ тогава !! :х
Вие имате ли такива проблеми? :D

Wikito
04-22-2012, 20:33
спокойноо просто седни да решаваш всеки денн и ще успееш!!!!

xYuuka
04-22-2012, 20:44
Точно това ми е проблема.. :/ Докато съм в училище си казвам " Като се прибера, ще си реша домашното.. няма да ми отнеме много време", а след като си дойда в къщи си казвам, че знам урока и няма смисъл .. ии се оказва че нищо не знам. Сега ако седна да уча няма да стане нищо, особено с тези триъгълници и доказателства.. Уравненията и неравенствата има шанс да ги науча, но другото.. :Х

FuckingFreak
04-23-2012, 08:46
Ехе, откога не бях писала. По биология хич не ми се нравят уроците, супер глупави и подробни, а госпожата само ни казва, че едва ли не целия материал сме го учили и предишни години. Аз не помня какъв ни е бил урокът преди 2 дни, а тя иска да помня неща от 5ти клас. Иначе не се притеснявам по български, защото повечето въпроси са елементарни, но по математика втория модул малко ме смущава и днес ще седна да решавам нещо..

Wikito
04-23-2012, 20:37
ии аз биологиятаа не я харесвам :дд

cvetityyy98
04-24-2012, 12:10
Аз утре имам контролна по биология и по физика, а тези предмети са ми толкова трудни ... :X Моля Ви, стискайте ми палци. Не искам в края на годината да си развалям оценките.

wenii
04-24-2012, 21:25
стискаме ти палци, цвети. Между другото ни отмениха контролното по математика, защото няма да ни остане време да си вземем материала . По литература разглеждаме и обсъждаме "По жътва" . По български сме на "дискусии" и имаме домашно за утре да разсъждаваме върху две теми , които ние си ги избрахме (дори са моя идея (chuckle) ) ии в клас всеки ще си чете, това което е написал и такам ... бтввв изпитите наближават все повечее ..

FuckingFreak
04-25-2012, 14:43
Идните 4 дни плътно екскурзии. Малко почивка този месец и другия вече якото учене...

wenii
04-25-2012, 20:13
оо браво, завиждам ти .. и аз имам нужда от една екскурзия :( btw утре имам контролно по химия стискайте палци :)

BlizeR
04-26-2012, 14:32
Трябва да се зубри яко

wenii
04-26-2012, 18:07
хаха късметлийка съм, контролното по химия го отмениха за сега, имахме заместничка (happy)

Wikito
04-26-2012, 19:26
супееррр ние поо бг и литература си взехмее учебниците!!!

SunT
04-27-2012, 15:34
Хора, тъп въпрос, обаче се панирам - на изпита по математика за задачите от 1 модул има ли значение, ако не пишеш там доказателства и тн?Те черновите проверяват ли ги?

wenii
04-27-2012, 19:44
SunT, мисля, че няма значение дали ще пишеш доказателствата .. и май не вземат черновите, а само самите бланки с отговорите .

btw утре съм на пробен изпит по български .. последния е ,но пък после в училище ще имаме още 1,2 пробни .. дано да се справя..

SunT
04-28-2012, 09:44
Е, как? То така може да си подсказвате с черновите.Ддз според мен би трябвало всичко да ти вземат :/ А това със 10000 плика не го разбрах, някой може ли да обясни колко са и кой за какво е?

irrationalDecision
04-28-2012, 10:58
Хора, тъп въпрос, обаче се панирам - на изпита по математика за задачите от 1 модул има ли значение, ако не пишеш там доказателства и тн?Те черновите проверяват ли ги?

Никой няма да ти гледа черновите. Те остават в училището ти, затова са в отделен плик, заедно със свитъка с условията по 1 модул. До проверителите стига само официалната бланка с отговорите, която е в съвсем друг плик.Те проверяват само верността на посочените отговори и въобще не ги интересува как е стигнал ученикът до тях.Това означава, че можеш да спечелиш точки с налучкан верен отговор, без да имаш понятие как се решава дадена задача.

Чернова не се гледа и във втори модул. Гледат се нанесените числови или словесни отговори на задачите със свободен отговор.Или са верни ли не. Проследява се всяка стъпка от решението единствено на последните две задачи.Но на беловата, а не на черновата.

Xriis..
04-28-2012, 18:12
В първия модул се гледат само дали си написал правилната буква .
Във втория модул се гледат решенията на последните 2 задачи . Тоест се дават все някакви точки и за наполовина решени задачи .

SunT
04-28-2012, 21:24
Благодаря ви за отговорите :) А нещата с пликовете може ли някой да ги обясни?Колко плика са и къде какво се слага?

vilityyy979
04-29-2012, 05:54
Благодаря ви за отговорите :) А нещата с пликовете може ли някой да ги обясни?Колко плика са и къде какво се слага?
Не се притеснявай за пликовете . На място обясняват квесторите и ще ви помогнат :) .

BulgaRiN
04-29-2012, 11:09
Ооо как си спомням и аз 7-клас (тоест last year) :D ,толкова много напрежение и притеснение,а всъщност въобще не беше трудно,няма за какво да се притеснявате,всичкото това плашене и говорене,че е трудно и не знам си какво е просто за да седнете и да си научите уроците,защото и така трябва,щом знаеш и учиш,нищо няма да ти се опълчи! Просто успокойте се повтаряйте си,че можете и ще успеете и всичко ще бъде наред!
Успех от мен и дано ви приемат където искате.

SunT
04-29-2012, 14:22
Добре.. а разбрах, че нашата година т.е. 98, както и 96 мисля, са били с по-малка раждаемост, което значи ли, че защото сме по-малко, ще смъкнат бала?

BulgaRiN
04-30-2012, 15:18
Всъщност нашия набор 97 бяхме по-малко от 96,заради кризисната 97-ма година ние бяхме около 56-57 хиляди до колкото си спомням,а сега до колкото видях в новините бяха споменали над 58 хиляди ще са тази година.

awesomesheepy
04-30-2012, 20:04
споко , бъдещи зайци .
всичко ще бъде наред , не е толкова трудно ^^
притеснението прецаква всичко .. и в тоя ред на мисли - освободете се от него;

SunT
05-01-2012, 14:29
Е да де, ама на който и да го кажеш кел файда... Искам вече тая скапана година да свърши!!! Утре имам тест по физика, а тя ми е толкова омразна и нищо не разбирам..

bebzgirl
05-01-2012, 18:57
Леле,кога мина времето ! Хайде,малко остана - само още две-три седмици до изпита,така че да се мобилизираме максимално. :)

wenii
05-01-2012, 19:31
оххх, наистина осата много малко .. да минават тези изпити и да се свършва .. леле, кога мина толкова бързо годината.. изобщо не я усетих..

betunka
05-02-2012, 12:57
ох ужааас! наистина толкова бързо мина тази година, а сега тези изпити не знам какво ще правя.. особено по математика! леле ако хвана 4 ще бъда най-щастливия човек на света!! :D аа някой знае ли, ако бала ми е 29, много ли е нисък? :д смисъл той не е реален, защото оценките от изпитите съм ги измислила, но гд предполагам че ще е толкова.. -.-

FuckingFreak
05-02-2012, 14:53
Зависи къде искаш да кандидатстваш и зависи от бала на другите. Това не е особено висок бал.
Още 3 седмици. По математика се притеснявам много, втория модул тази година ще е с практически задачи - супер тъпо...
Училището избира всяка година един седмокласник и му дава стипендия от 300лв, тази година съм предложена. Ако спечеля, то ще е на 15.06, когато ще си празнувам и рождения ден и направо ще са якото черпавки. Само дано ме изберат де :Д

Anonys
05-02-2012, 15:13
Даже и 50 хиляди да сте, няма да ви смъкнат бала..

vassy
05-02-2012, 17:13
колкото повече кандидати има толкова по-висок е бала спрямо техните... иначе аз искам в НПМГ биология и химия, ама ще е много зор, защото съм от малък град, макар, че не съм много глупава, се надявам да е достатъчно...

някой дали знае скалата за приравняване на точки от олимпиади към оценка по шестобалната??

cvetityyy98
05-02-2012, 17:25
За точките днес ми казаха, че като прибавиш към тях 68 и разделиш на 28 се получава оценката, но не знам до колко е вярно. Успях да изкарам 75 точки на пробния по математика, което е около 5,11 (party) и 5 по физика на последната контролна. Остават още 12 работни дни до изпитите :X ...

wenii
05-02-2012, 20:03
леле ... утре отново имам пробен изпит по български, на всичкото отгоре и контролно по химия |( относно математиката много се радвам, че разбрах успоредниците .. неравенствата и уравненията също ги знам, само тези еднакви триъгълници трябва да ги оправя .. :)

betunka
05-04-2012, 14:50
аз утре имам пробен по математика :I кой знае как ще се изложа.....

wenii
05-04-2012, 15:24
няма де се изложиш, успех :)

FuckingFreak
05-05-2012, 11:45
Някой купувал ли е книжки с тестове по математика? Тази година сменят варианта на 2рия модул с някакви задачи от Пиза и въобще не знам какво ще става, остават 2 седмици и аз не съм отворила нищо. Най-вероятно ще купувам на Архимед помагалото...

betunka
05-05-2012, 13:16
задачите от Пиза са лесни.. както казва госпожата ми - те са за 4ти клас, просто трябва да се усетиш какво трябва да напровиш и след това е лесно, смисъл те са некви логически..

FuckingFreak
05-05-2012, 14:02
Да, но последните две от 2рия модул ме притесняват. Нищо не мога да хвана от там.

kytabix
05-05-2012, 17:20
Не съм седмокласник, а съм в 6-ти клас, но искам да ви пожелая успех! Аз още отсега съм се притеснил за догодина, а не ми се мисли като наближи изпита...

Nutella♥
05-05-2012, 18:19
Хей само да ви предупредя,че тази година до колкото разбрах на изпита по математика няма да има задачи от успоредник,трапец,ромб,ква рат и по-точно материала който вземаме в последния дял от учебника. :)

Иначе и аз съм много притеснена.Остава още толковааа малко!Пожелавам успех на всички.

Wikito
05-05-2012, 18:45
Аз знам ,че няма да има от трапец,а от другите ще има.Ддз :дд успехх на всичкии...

wenii
05-05-2012, 21:13
браво бе, тъкмо се зарадвах, че си разбирам успоредниците и се оказва, че няма да ги има .. голяма късметлийка съм ..
п.с. благодаря на всички, които ни пожелават успех :)

`мuмс`
05-06-2012, 08:41
Успоредници ще има. Няма да има трапец, равнобедрен трапец и квадрат.

soletkaa98
05-06-2012, 12:15
Оффф остават още около 2 седмици.Попринцип повечето седмокласници се притесняват за изпита по математика.В това число спадам и аз.Опасявам се,че ще имам 3. Сестра ми (на 19 е) каза,че ще ни оставят да приписваме,но не съм много обедена.Стане ли май настъпва голямото учене и хаус.Някой да е от Варна???

Nutella♥
05-06-2012, 14:00
Да сега си обнових инфармацията.Тази година няма да има задачи от трапец,равнобеден трапец и квадрат! :)

Бтв:Утре имаме класна по математика ;х Някой да е правил скоро ? Върху какъв материал беше вашата?

sweet_girl_98
05-06-2012, 14:12
Нашето класно ще е чак на 31 май :D Иначе и мен адски ме е страх от изпитите..най-вече от този по математика..въпреки че цяла година ходя на уроци :(

sweet_girl_98
05-06-2012, 14:13
soletkaa98 аз съм от варна ;д

soletkaa98
05-06-2012, 14:55
Здрасти sweet_girl_98! И аз съм от варна. То и аз ходих на уроци по математика ама пак ниски оценки изкарах и нашите ги спряха.Впрочем преди 3 дни ходих на панорамата на училищата в спортна зала взех си брошури за гимназиите.Беше хубаво зашото горе-долу добих представа за тях. ;)

sweet_girl_98
05-06-2012, 15:21
Здрасти sweet_girl_98! И аз съм от варна. То и аз ходих на уроци по математика ама пак ниски оценки изкарах и нашите ги спряха.Впрочем преди 3 дни ходих на панорамата на училищата в спортна зала взех си брошури за гимназиите.Беше хубаво зашото горе-долу добих представа за тях. ;)

Аха. То и аз ходя на пробни. На първия, на който отидох се паникьосах тотално..спрях да мисля .. изпита беше по математика и изкарах четворка ;х след това отидох на още един по математика и на един по БЕЛ, но още чакам резултатите. Мисля, че утре трябва да излязат вече ;д Иначе и аз ги гледох тези брошури. Купих си един сборник с училищата, минималния бал от предните години и там правилата за кандидатстване. :)

cvetityyy98
05-06-2012, 15:35
И ние утре имаме класно по математика, а в петък по литература ;(

soletkaa98
05-06-2012, 15:39
Цвети много рано бе.Ние ще го правим след всичките изпити :);)

SunT
05-07-2012, 09:33
И ние днес имаме класно по мат, сряда и четвъртък - пробни по мат и бел, класното по бел нз кога беше.

betunka
05-07-2012, 10:37
ние имаме утре класно по математика -.-

bebzgirl
05-07-2012, 11:10
На нас по български ни беше миналия петък,а по математика този.

FuckingFreak
05-07-2012, 15:40
По български мина още миналия месец - 62 от 65.
В сряда ни е по математика.

wenii
05-07-2012, 18:20
може ли някой да сподели някоя-друга задачка от класното си по математика, благодаря предварително :)

SunT
05-08-2012, 09:37
1.В успоредник ABCD към диагонала АС са спуснати перпендикулярите DM и ВN. а) докажете, че триъг. AMD и BCN са еднакви. б) докажете, че MBND е успоредник.
2. ABCD е правоъгълник, AC и BD - диагонали се пресичат в т.О. Ъгъл DAO=35, ъгъл CDO=?
3. Диагоналите на ромб сключват с една от страните му ъгли 4:5.Колко градуса е острият ъгъл на ромба?
Това са по памет, другите ги забравих вече.Първата беше задачата, на която се проверява доказателството (и аз я омазах, ама както и да е).

buu_buu737
05-08-2012, 18:13
Изразни средства в " По жътва " от Елин Пелин ! Моля Ви , много ми е спешно !

bebzgirl
05-08-2012, 18:24
метафора,много епитети,олицетворение,крат ки безглаголни изречения и ретроспекция.Ако ти го искат като съчинение и т.н. ги подкрепи с цитати. :)

buu_buu737
05-08-2012, 18:42
Но на мен ми трябват да изброя
метафори :
епитети :
олицетворения : и др.

bubbbi :)
05-08-2012, 19:04
олее и ние утре (сряда) имаме класно по математика ;( :D

Nutella♥
05-08-2012, 19:19
нашето класно по математика беше сравнително лесно защото госпожата ни не очаква много от нашия клас ,по принцип математиката на всички им куца ;/ въпреки това мисля,че не се представих много добре! Ние нямахме задачи от ромб и квадрат защото все още не сме ги взели.

Примерна задача:

Докажете,че медианите към два еднакви триъгълника са равни.

За други в момента не се сещам,но като ни го върнат мога да добавя. :)

wenii
05-08-2012, 20:35
SunT, Nutella, благодаря ви страшно много :)

Silver_flower
05-08-2012, 20:41
Здравейте, и аз съм 7 клас и смятам да кандидатствам. Това кандидатстване винаги ме е плашело, страхувала съм се да го обсъждам, а сега се оказва, че и аз не знам къде искам да отида :( От Раднево, обл. Стара Загора съм, ако може препоръчайте ми старозагорчани гимназия във вашия град. Доколкото знам, най-търсените са Търговската, Строителната, Ромен Ролан. На мен лично икономиката не ми се нрави особено, но пък съм чувала доста добри отзиви за училището, 1вата ми братовчедка учи там, но на нея икономиката много й харесва, а брат й (1вият ми братовчед) пък учи в Строителния. А пък и доста от нашия клас искат в Търговската. Е, то едно е да искаш, друго е да те приемат де. Гледах да уча добре през годината, аз винаги съм си поддържала високо ниво, е не е само 6, имам и дооста 5тици, но 6тиците преобладават. Обичам така да се каже хуманитарните науки. Бяха ги изброили в една тема. Ако може ориентирайте ме нещо. Коя от старозагорските гимназии предпочитате? Кога ще се подават документи и кога ще се подават първите документи и за какво? Извинете, доста съм дезориентирана :( Помогнете с някакви насоки.

Някой да знае къде мога да намеря задачите от ВТОРИ модул по математика за 2011, както и темата, която е била по БЕЛ за ВТОРИ модул и какъв жанр е бил текста, който е трябвало да се създаде. За 1-вите модули не се притеснявам толкова ,колкото за 2-рите. Помощ, дайте линкчета моля :( :( :(

SunT
05-08-2012, 21:08
http://www.minedu.government.bg/top_menu/general/7klas/ в табличката са от 2011, отгоре има примерен тест по мат за тази година.

Wikito
05-08-2012, 21:23
охх на мене класното по БЕЛ ми е тоя четвъртък точно на Рождения ми ден :х,а по Математика на 16,05,2012

wenii
05-08-2012, 21:57
http://math-bg.com/?page_id=2160

цъкаш там, където пише модул 1, модул 2 и ти излизат тестовете .. аз преди няколко часа ги намерихх и си ги принтирах и преди малко свърших с решаването им .. иначе не мога да ти помогна и да те ориентирам къде да кандидатстваш, съжалявам, не съм наясно ..
btw утре имам пробен по математика .. дано да се справя добре , че остават 11 дни до изпитите :xx

SunT
05-09-2012, 05:44
Wikito двама от нашия клас са родени точно на изпитите :D

FuckingFreak
05-09-2012, 11:31
24 задачи ли ще са по математика?!
Класната каза, че през година дават някакви стари текстове. Миналата година се е паднал съвременен автор, а по-миналата - "Баба Вида" от Иван Вазов. Каза, че е много възможно и на нас да се падне нещо такова. Аз доста се опасявам, защото има по много описания и стари думи, които чувам за първи път и се обърквам....

DisappointedDreamer
05-09-2012, 11:43
^ Ъъъъ, фъкинфрийк, ти 7-ми клас ли си? О.о

bubbbi :)
05-09-2012, 16:57
Silver_flower аз съм от Гълъбово и мисля да кандидатствам в Ромен Ролан Ст. Загора .

cvetityyy98
05-09-2012, 18:08
Преместиха ни класното по литература за вторник. Ние имаме представяне на различните гимназии в училище, но математическата я няма, а аз точно там искам да влизам, не е честно. А и нашия следващ пробен по математика е в неделя. Вие ходите ли на пробни? Тези който ходят биха ли си споделили резултатите?

Wikito
05-09-2012, 19:19
ауу утре класно :хх стискайте палци :*

SunT
05-09-2012, 19:24
Ходя, да.Имам само 3ки :( Днес имахме пробен организиран от училището и се надявам да съм се справила... 3 и 4 час ни беше преразказа от класното по бел, утре преди часовете е пробния по бел.... Дано да се справя и на двата, най-вече за мат и да убедя г-жата, че знам за 6.

Wikito
05-09-2012, 19:41
на нас ни минаха пробните даже и резултатите ни върнаха

wenii
05-09-2012, 19:53
Ходя, да.Имам само 3ки :( Днес имахме пробен организиран от училището и се надявам да съм се справила... 3 и 4 час ни беше преразказа от класното по бел, утре преди часовете е пробния по бел.... Дано да се справя и на двата, най-вече за мат и да убедя г-жата, че знам за 6.

Same here .. 3 и нещо имах по математика , по български съм по добре по минавам 4,300 .. и на нас ни организираха пробни в училище .. на този по български имам 4,96 .. този по математика беше днес, надявам се да имам добри резултати ..


Wikito, стискам ти палци :)

SunT
05-10-2012, 07:31
Wenii аз с българският съм доста добре, обикновено имам над 5,5 ама тая пуста математика... Стискам ви палци на всички да изкарате хубави оценки и да си изберете готино училище :) Мен вчера г-на по изобразитлено учудено ме попита "Ама ти рисуваш толкова хубаво, няма ли да оставаш!?"... -_- Да бе, г-не, аз затва се трепах толкова цяла година...

wenii
05-10-2012, 17:27
оо страхотно .. аз по български не мога да разбера кое ми куца .. уж всичко си разбирам .. мне знам .. :(

bebzgirl
05-10-2012, 19:11
По български имам 5,71,по математика 5,67 на последния ;)

SunT
05-10-2012, 19:33
bebzgirl бравоо :) нещо непостижимо за мен :D Днес тая по география ме изкара на дъската и аз си забравих граматиката :lol: добре че имам 1 шестица и тя мисли, че знам, та каза "сядай си" и ще ме изпитва другия път -.-

wenii
05-10-2012, 21:45
бравоо bebzgirl :)

bebzgirl
05-11-2012, 12:39
Meрси,но там,където аз искам,май ще ми трябва повече.Айде,то не остана,последна седмица,последен напън,а после здравей,здравей живот !! :D

wenii
05-11-2012, 16:11
още малкооо .. годината наистина мина много бързо, но честно казано, нямам търпение да свърши : само дето класа ще ми липсва страшно много :хх ..

SunT
05-11-2012, 19:41
И аз нямам търпение... Класа ми хич няма да ми липсва и искам вече да идва 15ти! Но пък като се замисля колко "знам" по математика реално... Днес ни върнаха резултатите от пробния и имам 45т от 65 което е плачевно.. :( Ох леле няма да ме земат никъде и ще си остана в даскалото... Срам и резил..

А пък да не говорим, че гледах някакъв сълзлив корейски филм (една фр ме запали и ся..) и ми се скапа настроението и изобщо.. Пфу, обзе ме черногледство.

bebzgirl
05-11-2012, 20:00
Оф аз тези корейски филми изобщо не ги харесшам.Сега си дрогирам ушите на едно хаус парче.
Айде и аз нямам търпение да се разделя с класа си.Още 10 дена,дръжте се !

wenii
05-11-2012, 20:11
и на мен не ми допадат корейските филми бтв .. охх, не искам да се разделям с класа си .. много си ги обичам всички ..точно в 7-ми клас ни беше най-якичко :с :х

SunT
05-11-2012, 20:29
Ахах, на вкус на цвет товарищей нет, както казват братушките :D Което ме подсеща да ви питам вие какви езици учите? Аз уча руски втори език и съм си обещала повече да не се хващам с него.

betunka
05-12-2012, 12:37
аа хора остава 1 седмица до изпитите, обзела ме е паника :X :D за по бг съм спокойна, даже и госпожата ми каза, че ще се справя, ама по математика, дано квесторите да са пичове и да ни дават да преписваме, щото иначе нз кво ще правя! поне 3,50 да хвана, иначе нз :X а хоратa покрай мен са толкова спокойни сякаш не им пука, a аз още малко ще припадна от притеснения -.-

wenii
05-12-2012, 13:10
betunka, ++++1

SunT, уча само един език в момента - английски :)

SunT
05-12-2012, 14:44
betunka и аз съм зле по математика ;хх не ми се мисли ако и на истинския изпит фрасна 3ка.. Заминаха ми мечтите за нещо различно от СОУ...

На уроци някой от вас ходи ли, къде, колко имате на пробните?

Tiin
05-13-2012, 06:00
Как сте... мале аз от кога не съм писалаа....

Нямам търпение вече всичко да се свършва,но остана още малко точно 1 седмица ( не мога да го повярвам :Д)
Аз сега уж уча много. Миналата седмица не ходих на даскало...Старая се,но не знам дали балът ще ми стигне за ЕГ 'Пловдив'...

SunnyWinter
05-13-2012, 07:42
SunT, аз ходя цяла година на уроци по математика. На пробни не съм ходила и няма да ходя, щото то не остана време, пък ако стане нещо и изкарам лоши оценки ще взема да се паникьосам и ходи ме гони... :D
Аз за годината и по БЕЛ и по мат мисля, ще имам шестици, само тоя тъп изпит по мат ме притеснява..

wenii
05-13-2012, 09:07
Дано всички да се справим и да влезем, където искаме :)

bebzgirl
05-13-2012, 15:24
Aйде наистина по-бързо да минавалВие как се подготвяте ?

SunT
05-13-2012, 16:06
Никак... само се надявам да не е много трудно по мат и това е.. отдавна изпуснах времето, което имах и сега ми е много гадно, но кой каквото си е надробил..
Днес ни върнаха пробните по бел и имам 5,25 което е много разочароващо.

wenii
05-13-2012, 17:53
някой може ли да даде някое-друго линкче да си принтирам тестове по български математика, може и по останалите предметите .. нищо не мога да намеря в интернет :(

bebzgirl
05-13-2012, 18:44
Aз тази седмица си скъсвам просто г*за от учене.Днес яко тестове правих,преди 5 минути седнах.В сряда и четвъртък мама ще ми вземе бележка да не ходя на училище.Ще стоя вкъщи да правя тестове.Поне дано даде резултат ! :) ;

bebzgirl
05-13-2012, 19:11
http://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/test_7kl.html - заповядай :)

Полезни линкове
http://www.bgtest.eu/?f=list_tests&class=5
http://kursovete.com/index.php?m=814&lang=1
http://www.znam.bg/com/home
http://www.math10.com/bg
http://www.zapiski.info/
http://www.iskam6.com/testove-litera...st-7-klas.html
http://math-bg.com/
http://http://www.teenproblem.net/school/
http://teen u4itel.com/
http://mat.net-bg.info/
http://www.myschoolbel.info/Test7.html/
www.raboti.com/school.php
http://bgtestove.com/
http://www.uni-bonn.de/~manfear/lang_mistakes_bg.php
http://www.belschool.net/poleznivrazki.php
http://homework.shvoong.com/bg/help/
http://www.uni-bonn.de/~manfear/test_bg.php
http://www.izpiti.net/saveti-za-rodi...sedmoklasnici/
http://www.kadedaucha.com
http://www.teenproblem.net/f/viewtop...er=asc&start=0
http://www.teenproblem.net/f/viewtop...er=asc&start=0
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=145293

SunT
05-13-2012, 19:25
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=656893.msg21953814;topicseen#msg21 953814 това е темата за 7 клас в бг мама, имам пощата и паролата, давам на ЛС ако някой е заинтересован :)

wenii
05-13-2012, 20:50
Благодаря страшно много :) btw аз ще си взема бележка за 28,29 и 30 и ще ходя само за изпитите ..

soletkaa98
05-14-2012, 06:24
Здравейте! Някой да знае дали ще се почива на 22 май???

DisappointedDreamer
05-14-2012, 06:41
Няма да се почива на 22 май.

21.05.2012 г. – ДЗИ по български език и литература и НВО в VII клас по български език и литература
23.05.2012 г. – Втори ДЗИ и НВО в VII клас по математика
25.05.2012 г. – Неучебен ден по повод Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост

ioana150
05-14-2012, 07:07
А на нас госпожата по Биология ни каза , че на 17.05 (четвъртък) ще почиваме . Но никои не знае дали е вярно :) На вас нещо казвали ли са ви ?

bebzgirl
05-14-2012, 11:15
На 24 и 25 се почива.Другите дни си учим.
Абе,панирали ли сте се вече или още не ?

cvetityyy98
05-14-2012, 19:07
Вторият модул по математика много ме притеснява, иначе мисля че на първия ще се справя. Днес тъпият ми господин по английски ми писа двойка, заради това че съм си загубила контролната :X, а утре имам класно по български. Ще е някакъв преразказ и отговори на малки въпросчета. Сякаш мозъкът ми все още не може да осъзнае, че остават още шест дни, но наближи ли още малко, такава паника ще ме обземе сигурно, че просто не ми се мисли.

rally_98
05-14-2012, 19:31
Не можех да влизам много тук,натоварване покрай изпитите...тъкмо исках да се запозная с вас и... но иначе да ви се похваля. На пробния по математика имам 97 точки,което е 5,893...много съм доволна. (sun) Надявам се скоро да направим и един пробен по български,за да видя как ще се справя...

wenii
05-14-2012, 19:35
Не можех да влизам много тук,натоварване покрай изпитите...тъкмо исках да се запозная с вас и... но иначе да ви се похваля. На пробния по математика имам 97 точки,което е 5,893...много съм доволна. (sun)

бравооо :) не знам, сякаш още не съм се панирала .. даже мисля, че я минах тази фаза .. или просто не мога да осмисля, че остават само 6 дни ..не знам .. може пък да е това, че съм ходила на много пробни .. ии до някаква степен съм свикнала .. btw върнаха ни класните по български днеска . .имам 5 .. радва ме това, че на преразказа от максимален брой точки-35 , аз имам 31 :D

rally_98
05-14-2012, 19:36
бравооо :) не знам, сякаш още не съм се панирала .. даже мисля, че я минах тази фаза .. или просто не мога да осмисля, че остават само 6 дни ..не знам .. може пък да е това, че съм ходила на много пробни .. ии до някаква степен съм свикнала .. btw върнаха ни класните по български днеска . .имам 5 .. радва ме това, че на преразказа от максимален брой точки-35 , аз имам 31 :D
Браво! :) Аз на класното имам 6, 33 точки от 35 на преразказа. Миналият път имах 34,ама става...
ПП. Стискайте палци,утре имам тест по физика,химия и 10-минутка по български език на слято и полуслято писане...а може и listening по английски...

wenii
05-14-2012, 19:41
браво, много си добра :) ! стискаме ти палци, макар че май не са ти нужни .. хих :D успех !

rally_98
05-14-2012, 19:43
Мерси,винаги приемам малко късмет. Е,не съм чак толкова добра...може би съм най-добрата във Видин,но дотук...а при теб как е училището?

betunka
05-14-2012, 20:28
Мерси,винаги приемам малко късмет. Е,не съм чак толкова добра...може би съм най-добрата във Видин,но дотук...а при теб как е училището?

Рали от кое училище си във Видин? и аз съм от там от 5тото :D

wenii
05-14-2012, 20:50
Мерси,винаги приемам малко късмет. Е,не съм чак толкова добра...може би съм най-добрата във Видин,но дотук...а при теб как е училището?


мм върви добре .. доволна съм, нищо, че знам, че мога да постигна по-висок резултат като цяло .. btw имаш ли фб, нещо .. :)

bebzgirl
05-15-2012, 10:23
Браво,Рали.Айде да идва това чудо и да минава,че не мога повече !!

FuckingFreak
05-15-2012, 14:06
Пфуу, и аз може да си взема бележка за трите поредни дни изпити по другите предмети дето ще си учим. Успех на всички, гледам да се въздържам от седене на PC, ама не ми се получават нещата особено... Ужас, дано се справим всички добре. Иначе пак ще питам, някой около Благоевградска област има ли? :D

bebzgirl
05-15-2012, 14:37
И от София някой,ако има,да казва,може след изпитите да се видим,все пак цяла година тук си пишем и проблемите,и мъките,и щастието. :)

Ps: Връщам се от урок по математика.

anonymousx
05-15-2012, 17:36
Аз на класното по български имам 5, а в Четвъртък имам по математика..
И мен като че ли все още не ме обвзела паниката, а има толкова малко време.
Яд ме е сега, че хем нищо не знам, хем не сядам да уча. Ще се притесня чак към края, а то тогава няма ник'ъв смисъл.
Алгебрата ми е супер, даже и 6 мога да хвана, но геометрията ще ме смъкне на 3.. -.-
Чух, че първият модул по математика е само за 3,80. :/

Вие мислите ли, че ще ме приемат с 4 по математика и 5 по български във ТОХА или в ЕГ в Пловдив?
Защото оценките ми от изпитите ще варират някъде там.. >.<

Надявам се, че до изпита ще ми дойде акъла и ще науча нещичко поне.. за 4 :))

Иначе с нашата по математика решавахме задачи от втори модул .. двете бяха логически др-те 2 бяха алгебра А=еди к'во си .. B=еди к'во си ии после А+B=? ии накрая x=? или нещо такова, втората от алгебрата беше само А=? .. изглеждат лесни.. и искам такива логически. Едната беше с едни рокли и цветове да разберем коя каква рокля носи .. :D Ако има такива ще е супер, но тя каза, че са ги махнали въобще.. :/

И вярно ли е, че по новините са казали, че няма да има геометрия? О_о

Nutella♥
05-15-2012, 17:45
Аз на класното по български имам 5, а в Четвъртък имам по математика..
И мен като че ли все още не ме обвзела паниката, а има толкова малко време.
Яд ме е сега, че хем нищо не знам, хем не сядам да уча. Ще се притесня чак към края, а то тогава няма ник'ъв смисъл.
Алгебрата ми е супер, даже и 6 мога да хвана, но геометрията ще ме смъкне на 3.. -.-
Чух, че първият модул по математика е само за 3,80. :/

Вие мислите ли, че ще ме приемат с 4 по математика и 5 по български във ТОХА или в ЕГ в Пловдив?
Защото оценките ми от изпитите ще варират някъде там.. >.<

Надявам се, че до изпита ще ми дойде акъла и ще науча нещичко поне.. за 4 :))

Иначе с нашата по математика решавахме задачи от втори модул .. двете бяха логически др-те 2 бяха алгебра А=еди к'во си .. B=еди к'во си ии после А+B=? ии накрая x=? или нещо такова, втората от алгебрата беше само А=? .. изглеждат лесни.. и искам такива логически. Едната беше с едни рокли и цветове да разберем коя каква рокля носи .. :D Ако има такива ще е супер, но тя каза, че са ги махнали въобще.. :/

И вярно ли е, че по новините са казали, че няма да има геометрия? О_о

Глупости как няма да има!Само са махнали трапеца,равнобедрения трапец и квадрата.От друго всичко ще си има. :(
Ех,поне на мен да ми вървеше нещо от тази математика,но уви ... Най-много 3 да искарам аз на изпита и това ще ми смъкне цялата оценка.

bebzgirl
05-15-2012, 18:39
Спокойно,всичко ще е наред,само не се панирайте,защото това ще ви изиграе МНОГО лоша шега.

rally_98
05-15-2012, 18:55
Аз уча в ПМГ. Кандидатствах преди 2 години...иначе имам фейсбук,ама рядко влизам в него...

SunT
05-16-2012, 08:56
Хорааааа имам 6 на класното по мат!!!!! Направо не мога да си повярвам на късмета :D Мислех си, че с 2 петици и 1 шестица нямам шанс за 6 за годината, но може би имам! И на класното по бг сигурно ще имам около 5,8 защото за моя огромна изненада ни дадоха тест, който сме правили в уроците :D направо не мога да си намеря място от кеф.
Дала съм лаптопа на нашите за тая седмица, за да "уча" (пиша от техния комп) и мама ме бъзика, че нямало как да скрие телевизора -_-
По физика съм сериозно застрашена от двойка и това доста си ме плаши честно казано.. Мразя природните науки просто ;хх
Паниката като че ли напоследък взе да нараства.. Не знам, много хахава ставам като си помисля, че годината си замина, аз имам толкова много неща да уточнявам по бг и мат, а не сядам да уча :( И ето сега след 5 минути трябва да ходя да обядвам, а да ме пита човек какво правих преди да седна на компа -_- Офф.. дано да успеем, само това се надявам.

FuckingFreak
05-16-2012, 10:51
Лелеее, толкова бързо мина всичко. Днес ни четоха инструктажи за провеждане на изпита и аз бях като гръмната. Всичко минаваше покрай мен, само си мислех за това, че след броени дни ще полагам изпити. За по време на него ще си взема бадеми и вода, може би и дъвка, че дъвченето ми помага да се концентрирам - добре, че поне не е забранено. :D
Как сте вие, подготвяте ли се, притеснено ли ви е?

Nutella♥
05-16-2012, 15:27
Днес решавам доста тестове по БЕЛ,но все допускам някакви грешки ..уж всичко си знам,пък ! Не мога да разбера кое точно ми куца и направо се влудявам.Аз малко се отказах от амбицията си да кандидатствам като си гледам оценките по математика.Просто е не възможно да мина по този предмет,толкова ми куца.А като гледам вашите оценки направо ме досрамява.Чувствам се ужасно,а госпожата така ме притиска.Въпреки това пожелавам успех на вас. :)

anonymousx
05-16-2012, 16:19
Хорааа.. някой може ли да ми обясни 14-та от тук http://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/kand_7kl_2011_mon/mon_test-Im_math-7kl-30may2011.pdf ? ..
За 3-ти път я решавам и .. нищо :@ .. а отговора трябва да е 1 ..

Нутела, не се отказвай .. каквито и да са ти оценките пробвай! Все пак не сме от най-силния випуск и може да приемат ученици с по - слаби оценки. Аз съм за 4 по математика, но не смятам да се откажа.. :D

wenii
05-16-2012, 17:44
Оххх .. още малко .. често да ви кажа много искам да идват изпитите вече :D .. нека да минава всичко и да се освободим .. цяла година за това мислим, айде стига .. :|

SunT
05-16-2012, 18:30
Nutella, не ми се сърди, но невъзможно се пише заедно :D Извинявай много, но може да го напишеш на матурата и да стане фал.Не се знае кой ще ти е квестор.И все пак - не се отказвай! Може пък да изкараш повече и да събереш бал :)

anonymousx реших я 3 пъти и получавам -3.Сигурна ли си, че трябва да е 1?

Аз със смесени чувства чакам изпита - имам да преговарям бая неща и утре след изпитването по география (ох..) ще взема да се стегна.
И.. най-накрая ще ви се похваля от днес с 6,00 на преразказ и тест на класното по български и 5ца за годината по физика (PARTY) Засега годишните оценки по бг и мат се очертават доста добре, дано не се издъня (прекалено много) на природните науки. :) Наистина УСПЕХ на всички пожелавам и се надявам да се видим някой ден в новите училища.

wenii
05-16-2012, 18:34
Nutella, не се отказвай ! Иначе успех на всичкиии .. !

SunT
05-16-2012, 18:49
Абе хора какво мислите за учене на някой източен език?Някой да учи китайски?Ето това мнение ме накара да се замисля http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=656893.msg21985296#msg21985296 .Мисля, че SmilezZz учеше китайски..?

anonymousx
05-16-2012, 19:17
Аз искам да науча японски.
SunT, така пише в отговорите.. :)

rally_98
05-16-2012, 19:19
(-1- x)2 + (x - 3)(x2 + 3x + 9) - x(x +1)
1+2x+x2 + x3 - 27 -x2-x
x3+x-26
Ето опростеният вид.
Коефициентът пред х е 1 (1х).
А иначе за успеха-благодаря!!!
ПП. Аз утре имам тест по история върху Рим,а по география върху Австралия,Океания и Антарктида...

Nutella♥
05-16-2012, 19:30
Nutella, не ми се сърди, но невъзможно се пише заедно :D Извинявай много, но може да го напишеш на матурата и да стане фал.Не се знае кой ще ти е квестор.И все пак - не се отказвай! Може пък да изкараш повече и да събереш бал :)

anonymousx реших я 3 пъти и получавам -3.Сигурна ли си, че трябва да е 1?

Аз със смесени чувства чакам изпита - имам да преговарям бая неща и утре след изпитването по география (ох..) ще взема да се стегна.
И.. най-накрая ще ви се похваля от днес с 6,00 на преразказ и тест на класното по български и 5ца за годината по физика (PARTY) Засега годишните оценки по бг и мат се очертават доста добре, дано не се издъня (прекалено много) на природните науки. :) Наистина УСПЕХ на всички пожелавам и се надявам да се видим някой ден в новите училища.

Как ще се сърдя за такива неща. :D Мерси за поправката.
Ще видя,ще помисля.. дано наистина се справя,че яко съм затънала.
Иначе браво на теб за оценките ..много са добри. :)

rally_98
05-16-2012, 19:32
Аз днес просто не можах да повярвам,че имам шестица на пробния по биология...
ПП.Nutella♥ ,и аз бях като теб. Много се отчаях по едно време,но вярата ми се върна...

BloodyDreamer
05-16-2012, 19:47
Ужас, само пет дена останаха! Не съм писала от доста време в темата, виждам доста сте понапреднали със страничките ;D
Аз мислех да влизам в езикова, обаче ще го пиша като второ желание. Като първо желание ще пиша ПМГ (в Сливен е, ама не е чак толкова лошо, колкото си мислех - по-големият брат на един съученик учи там и миналата година беше втори на МЕЖДУНАРОДНА, подчертавам, МЕЖДУНАРОДНА олимпиада по Химия в Турция, тази година беше втори на националната олимпиада от дванайсетокласниците, така че... училището не е чак толкова лошо ;D) в паралелка биология с английски и усилено изучаване на химия (аз заради химията, не за друго). А девети клас ще си избирам втори език.
Вчера правихме класно по математика и смятам, че се справих. Всички задачи реших, само не знам доколко са ми верни >.< А и класната (тя ни е по математика) каза, че може да не успее да ги провери до изпита -_- По български класното мина много отдавна, там имам 6.
Колкото до пробните изпити - на последния по български имах 91 точки, сиреч 5,67. На преразказа имах 35 от 35, ама аз се притеснявам за литературните въпроси (трудно ми е да разпознавам кое е троп и кое е фигура и също така нещо съм спала в часовете за Неразделни, ще трябва да си изям учебника ;D). По математика в събота правихме пробен изпит като този, който ще ни бъде - по Пиза и имах 100 точки. Направо не можах да повярвам! Имам с 10 точки повече от гореспоменатия съученик, който беше първи на областната олимпиада по математика тази година! (да, ама ако не се бях успала, можеше и да не е първи!! хахах, бъзикам се, макар че наистина се успах и не отидох... xD)

Лошото е, че ще ми трябва оценката по биология, а пък тая иска да ми остави 5 (нали, карай че и отидох на олимпиадата, до областен кръг стигнах, да не говорим, че всеки час ръката ми постоянно виси като трофей във въздуха!). А и по история госпожата иска да ми пише 5 и се дразни, че не отидох на олимпиада тази година (карай, че на нея две години ѝ ходих на олимпиадите и стигах до областен кръг и че винаги съм била редовна и съм завършвала със 6, че съм ѝ правила презентации и т.н.) Както и да е, прави са си, дори и средноаритметично да ги смятам, стават 5,44 по история и 5 и нещо по биология. Не остава много, ще си седна на гъза (с извинение) и ще си наваксвам времето, дето съм си почивала.


Аз искам да науча японски.

Хехееех и аз искам много да науча японски. Голяма съм фенка на Япония, любимата ми група е оттам!

rally_98
05-16-2012, 19:54
Ужас, само пет дена останаха! Не съм писала от доста време в темата, виждам доста сте понапреднали със страничките ;D
Аз мислех да влизам в езикова, обаче ще го пиша като второ желание. Като първо желание ще пиша ПМГ (в Сливен е, ама не е чак толкова лошо, колкото си мислех - по-големият брат на един съученик учи там и миналата година беше втори на МЕЖДУНАРОДНА, подчертавам, МЕЖДУНАРОДНА олимпиада по Химия в Турция, тази година беше втори на националната олимпиада от дванайсетокласниците, така че... училището не е чак толкова лошо ;D) в паралелка биология с английски и усилено изучаване на химия (аз заради химията, не за друго). А девети клас ще си избирам втори език.
Вчера правихме класно по математика и смятам, че се справих. Всички задачи реших, само не знам доколко са ми верни >.< А и класната (тя ни е по математика) каза, че може да не успее да ги провери до изпита -_- По български класното мина много отдавна, там имам 6.
Колкото до пробните изпити - на последния по български имах 91 точки, сиреч 5,67. На преразказа имах 35 от 35, ама аз се притеснявам за литературните въпроси (трудно ми е да разпознавам кое е троп и кое е фигура и също така нещо съм спала в часовете за Неразделни, ще трябва да си изям учебника ;D). По математика в събота правихме пробен изпит като този, който ще ни бъде - по Пиза и имах 100 точки. Направо не можах да повярвам! Имам с 10 точки повече от гореспоменатия съученик, който беше първи на областната олимпиада по математика тази година! (да, ама ако не се бях успала, можеше и да не е първи!! хахах, бъзикам се, макар че наистина се успах и не отидох... xD)

Лошото е, че ще ми трябва оценката по биология, а пък тая иска да ми остави 5 (нали, карай че и отидох на олимпиадата, до областен кръг стигнах, да не говорим, че всеки час ръката ми постоянно виси като трофей във въздуха!). А и по история госпожата иска да ми пише 5 и се дразни, че не отидох на олимпиада тази година (карай, че на нея две години ѝ ходих на олимпиадите и стигах до областен кръг и че винаги съм била редовна и съм завършвала със 6, че съм ѝ правила презентации и т.н.) Както и да е, прави са си, дори и средноаритметично да ги смятам, стават 5,44 по история и 5 и нещо по биология. Не остава много, ще си седна на гъза (с извинение) и ще си наваксвам времето, дето съм си почивала.



Хехееех и аз искам много да науча японски. Голяма съм фенка на Япония, любимата ми група е оттам!

Браво за резултатите ти! Супер!!! :)

BloodyDreamer
05-16-2012, 20:05
Айде, няма да се предаваме! Нутела, спокойно! Виж, всички тука те надъхваме, не се притеснявай, че по-зле ще стане! И един съвет към всички - ден преди изпита по-добре изобщо не се занимавайте! Изобщо не си помисляйте да стоите да учите цяла нощ, ще стане още по-зле. Нито българския, нито математиката се учат за един ден. Учете сега, а пък после го оставете да ви отлежи в главите. (това е съвет от госпожата ми по БЕЛ, аз смятам точно така да направя, най-много да си прочета произведенията по литература в неделята преди изпита)
Аз се притеснявам повече не за математика и за български, ами за другите, че там много се изложих тая година. По физика уж ходих на национално състезание, на областното на олимпиадата бях трета, обаче съм забравила повечето неща, а в петък имам контролна върху целия учебник (да не говорим, че звука изобщо не го знам!). По история съм пълна скръб, тоя предмет така го мразя, а как изкарвам 6 - не знам (знам аз, знам - късмет и обща култура, ама както и да е xD). По география не съм чак толкова зле. По биология не знам мекотелите и членестоногите, а и класификацията на растенията, а госпожата ще ме изпитва (пък тя е много гадна, пише само петици и ако пише 6, то то е или 5 и 1/2 или 6- , че така ги пише и в бележниците ;D), пък тая оценка е балообразуваща за ПМГ биология с английски... По химия няма да говоря, там съм не 100 ами 1000000000000% сигурна, че няма да имам грешка. Точно на любимия ми предмет дето станах четвърта на националната олимпиада, просто няма да коментирам повече... (съжалявам, че постоянно се хваля за това, обаче настина не съм го очаквала и страшно много се гордея с това си постижение!... gomennasai!)

DisappointedDreamer
05-16-2012, 20:05
Бреееей, не знаех че някои потребители са седмокласници :)

Успех на всички и дано влезете там където искате.

SunT
05-16-2012, 20:37
BloodyDreamer УОУ O_O аз съм без думи от постиженията ти!Ако можех да се похваля с това, цена нямаше да имам :lol:
DisappointedDreamer интересно ми е за кого го каза (празно любопитство, ама късно е ся :D )

Айде аз се разкарвам от компа на наще, лека нощ и успешен ден утре на всички (аз се чувствам малко като опълченец на Шипка заради тая география..) Малко остана! :)

DisappointedDreamer
05-16-2012, 20:39
BloodyDreamer и FuckingFreak. Учудих се че са 7-мокласнички :)

wenii
05-16-2012, 21:10
BloodyDreamer , страхотни резултати, браавоо! възхищавам ти се ! някой беше питал източните езици .. ами аз след 7-ми клас ще уча японски .. честно да ви кажа не знам дали го искам, но остава надеждата, че ще ми хареса :)

bebzgirl
05-16-2012, 21:18
[И един съвет към всички - ден преди изпита по-добре изобщо не се занимавайте! Изобщо не си помисляйте да стоите да учите цяла нощ, ще стане още по-зле. Нито българския, нито математиката се учат за един ден. Учете сега, а пък после го оставете да ви отлежи в главите.]

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !! Даже 2 дена !
Ако не ми вярвате,слушайте,направих си експеримент.Така се случи април месец,че в две поредни седмици ми се събраха два пробни изпита,все по математика.Първият беше във вторник.Цялата ми седмица беше натоварена.Отидох и нищо не успях да направя.Просто блокирах от преумората.Изкарах 4,601.Госпожата ми по математика каза да си почина,да опитам преди следващия изпит просто да не правя нищо и да кажа дали е имало ефект.Окей,направих го.Имахме три почивни дни - един учебник не бях пипнала.Отидох и познайте! Имах 5,67.Това си е 1,07 стотни нагоре ! Мислите ли,че е малко? Така,че просто не си правете експерименти,отидете отпочинали и спокойни на изпит !

SunT
05-17-2012, 07:12
wenii защо реши така?И къде ще го учиш?

FuckingFreak
05-17-2012, 11:32
Оф. Писна ми. Утре ни казват кой в коя стая е, директорката само уведоми, че няма много разместване в класовете, тоест се предполага, че ще съм с голяма част от своята паралелка, ама аз като голям карък, ще се падна сама най-вероятно. Само ще си прочета произведенията, че да не е без хич, понеже литературната част е по-трудна за мен. Класната очаква, че мога да го направя и без грешка, ама да видим, хаха. По математика си се притеснявам, че с тия нови варианти, какви ли тестове не гледах, те задачите коренно различни едни от други - едните само 7 клас, а в други половината са знания от 5ти и 6ти клас. Малко тъпо се получава, да...
А е такъв студ навън...

staysave
05-17-2012, 11:57
Здравейте. Аз съм една година по - малка от вас, но искам да ви питам имате ли някакви съвети за мен относно това дали трябва да почна да уча от лятото. Страх ме е, все пак, ако се проваля това може да определи бъдещето ми. Всички имате много добри оценки, затова си мисля, че можете да ми помогнете. Майка ми и баща ми не се интересуват много, но това е важно за мен. И тъй като няма кого да попитам , моля помогнете - да уча ли през лятото или да си почивам? Също така смятам и да прочета всичката литература - дано не е дълга :)

anonymousx
05-17-2012, 13:27
staysave, според мен си почини и като започне 7ми клас се стягай. Ако учиш системно никакви проблеми няма да имаш.. :)
FuckingFreak, ами на вас поне ще ви кажат със кого ще сте.. Ние ще разберем, чак Понеделник и Сряда.
BloodyDreamer, страхотни оценки. ^^ Ако бях като теб щях да съм много горда със себе си. :D

А пък аз днес правих класно по математика. Алгебрата съм 100% съм сигурна, че ми е вярна, но задачите от геометрия преписах 2. Надявам се, че поне 4 ще хвана .. >.<
Щом съм стигнала да се радвам на толкова, смятайте колко съм ученолюбива и с каква памет съм. :(
Чак ми се реве за тия оценки по математика, а така да искам да ги разбирам тия задачи, но не става! И на уроци ходя, и пак. Ако не ме приемат нито в 1 от училищата, където искам да хвана ЩЕ СЕ ОБЕСЯ! :X

BloodyDreamer
05-17-2012, 13:35
Ъх, благодаря ви много!*blushing* Никога не съм го мислила като нещо кой знае какво, може би защото не си и давам много труд, де ;D ама вие го изкарахте като... не знам, световни успехи eдва ли не. Благодаря ви!

bebzgirl, в израза "така че" не се пише запетайка пред "че". Не се засягай, нищо лично, казвам го заради изпитите ^.^


Здравейте. Аз съм една година по - малка от вас, но искам да ви питам имате ли някакви съвети за мен относно това дали трябва да почна да уча от лятото. Страх ме е, все пак, ако се проваля това може да определи бъдещето ми. Всички имате много добри оценки, затова си мисля, че можете да ми помогнете. Майка ми и баща ми не се интересуват много, но това е важно за мен. И тъй като няма кого да попитам , моля помогнете - да уча ли през лятото или да си почивам? Също така смятам и да прочета всичката литература - дано не е дълга :)
Литературата задължително си я прочети, от голяма полза ще ти е! А колкото до останалото - няма смисъл да се притесняваш още от сега. Най-добре изобщо не се притеснявай, от притеснението по-лошо става. Просто си учи редовно уроците, ако не разбираш нещо - питай! Не бързай с допълнителните уроци, защото там гледат на теб като на спестовна касичка (повечето). Питай учителката, родителите си - не вярвам да откажат да ти помогнат, ако не разбираш нещо. И то това е. Лятото си почивай, не се натоварвай много-много, защото после ще изпушиш през годината. Ако не разбираш нещо от материала до шести клас (включително) гледай да си го изясниш през лятото, защото иначе ще ти е доста по-трудно, но пак казвам - не се натоварвай, достатъчно ще се мъчиш по време на годината. Успех и на теб ^_^

FuckingFreak
05-17-2012, 13:53
Я си почивай. Отдай се на релакс като за последно. Как ще учиш през лятото!? Материалът не е особено много, стига да си учиш систематизирано, да не изпускаш уроци и да внимаваш в час. Няма причини за притеснение.
И не, няма да определи бъдещето ти, споко. Освен ако не си от някой по-голям град, всички гимназии са на едно ниво - разпуснати, учителите много не ги интересува, учениците пък да не говорим. Все пак не си тръгнала към университета.
Не се панирай още от сега, защото няма смисъл. Живей си спокойно и не си усложнявай ежедневието в мислене, догодина ще дойде като нищо и ще се справиш успешно.

staysave
05-17-2012, 14:22
Аз никога не съм била човек, който да си дава много зор, но когато уча се справям много добре. Благодаря ви за съвета, ще си почина качествено това лято, както правя сега вместо да решавам задачи за класното по математика, което е утре. Иначе, късмет, и ви пожелавам ви да влезете в училището на мечтите ви :) ,