PDA

View Full Version : Не мога да избера ! А вие как бихте постъпили ?



teodorakehaiova
06-09-2011, 13:55
Поезията е всичко което имам ! Да пиша е това , което най-добре ми се отдава и когато пиша съм себе си !
От друга страна : Сблъсквам се с несправедливостта всеки божи ден от както се помня . Винаги са се държали несправедливо с мен по един или друг начин . Когато открих , че Историята е предметът на който наистина се наслаждавам и който уча с най-голямо удоволствие , да завърша право и да стана съдия се превърна в целта на живота ми и в най-голямата ми мечта . Родителите ми също много искат да преследвам тази мечта . Но от скоро имам чувството , че единственото което искам да правя е да пиша , т.е. да стана писател , поет или прозаик . Винаги си мислех , че поезията е просто хоби макар да чувствам , че съм родена да пиша . Може би е още рано , защото съм момиче на 15 години , знам и че ще променям мнението си още хиляди пъти , но наистина се лутам между това да правя нещо , за което съм родена и това да стана съдия . Е , вие как мислите ?

aleks98
06-09-2011, 13:59
Според мен трябва да правиш нещо, за което си родена, всеки има мечти и твоята е да си съдия, но все пак помисли кое ти се отдава повече, защото до колкото разбрах, поезията ти се отдава повече. :)

teodorakehaiova
06-09-2011, 14:08
Според мен трябва да правиш нещо, за което си родена, всеки има мечти и твоята е да си съдия, но все пак помисли кое ти се отдава повече, защото до колкото разбрах, поезията ти се отдава повече. :)

Ще направя всичко възможно , за да се занимавам и за в бъдеще с това , което най-много обичам . Може и пък да издам една , две стихосбирки :) А после да следвам мечтата си .

brutaLxxbunny
06-09-2011, 14:48
Рано е да правиш заключения.НО аз (пак казвам АЗ) бих се постарала за съдия.Парите не са най-важното,но..са едно от най-важните.

Chacho
06-09-2011, 15:08
Няма лошо да правиш и двете. Но, ако имаш намерение да се бориш да станеш писателка, труди се за това. Чети много и пиши много. Всъщност първото е по-важното, защото ще добиеш чувството за това, как стават нещата и ще ти узреят идеите.

Хубаво е, че имаш желанието, така че не се спирай! Надявам се да приемаш критика, но нищо от това, което си публикувала в блога, не ми хареса. Нито имаше нещо различно като послание, нито има особен ритъм в текстовете, нито адекватни литературни похвати. Сигурно имат някаква сантиментална стойност за теб, но за мен - не.

goldy96
06-09-2011, 16:31
Ako bqh na tvoeto mqsto 6tqh da stana sudiq i da si poly4avam parite i v su6tiq moment da pomagam na horata i da pi6a ednovremenno. No nz ti kak predpo4ita6. Az bih napravila taka! Nqma zna4enie haresvani li sa tvorbite ti! Nqkoi hora moje da gi haresvat, drygi ne.

teodorakehaiova
06-09-2011, 17:13
Няма лошо да правиш и двете. Но, ако имаш намерение да се бориш да станеш писателка, труди се за това. Чети много и пиши много. Всъщност първото е по-важното, защото ще добиеш чувството за това, как стават нещата и ще ти узреят идеите.

Хубаво е, че имаш желанието, така че не се спирай! Надявам се да приемаш критика, но нищо от това, което си публикувала в блога, не ми хареса. Нито имаше нещо различно като послание, нито има особен ритъм в текстовете, нито адекватни литературни похвати. Сигурно имат някаква сантиментална стойност за теб, но за мен - не.

Уважам мнението ти , както и критиката ти , но аз сега се уча . Все пак пиша това , което ми диктува сърцето . Пак казвам .. все още уча :)

Chacho
06-09-2011, 17:51
Съвсем нормално, никой не се е родил научен.

Ето ти една насока:

Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее, -
Балканът пее хайдушка песен!


Ако записваме с "/" ударените срички и "." неударените, се получава:

. / . / . / . . / .
. / . / . / . . / .
. / . / . / . . / .
. / . / . / . . / .

SuNsEt
06-09-2011, 18:11
Трябва да си хитра и досетлива.Да,писането ти се отдава и обичаш да се занимаваш с това,но тази професия няма да ти донесе достатъчно доходи в България,за да живееш добре.Съветвам те да наблегнеш на правото,а литературата да е част от живота ти постоянно.Не всеки може да разбере това,което правиш и това,което пишеш...а хората,които имат твоите интереси не са достатъчно,за да можеш да се издигнеш като един утвърден писател.

Това е лично мое мнение,тъй като аз също пиша и се занимавам с литература от около 5 години,че може и повече.Аз също исках отначало да се занимавам главно с това,което ми харесва,но разбрах,че ще е много по-добре да се занимавам с нещо друго. За това ще искам да кандидатствам след 12 клас за нещо,което освен,че ми харесва и същевременно е свързано с писане,доходно е и така.

Да,в днешно време информатиците и редките професии са много търсени и доходни,но защо трябва да се занимавам с технологии,когато съм точно в противоположната посока? :)

ПП:Я дай да прочета какво пишеш.