PDA

View Full Version : Хора помогнете да отслабна?



HackeD
06-09-2011, 16:42
Искам да отслабна с поне 6-7 кг. Сега съм 85 и съм висок 173-4 см. на 16г. От тази седмица спрях да ям хляб, сладко(когато се присетя) и газирано изобщо не пия. И ходя 5 пъти в седмицата на фитнес! С нещо друго да ми помогнете?

DownloadVirus
06-09-2011, 16:52
Еми какъв ти е хранителният режим и от колко време ходиш на зала?

NqmamName
06-09-2011, 17:06
Бягане и разделно хранене..

fatrat
06-09-2011, 17:27
Движение яко и то! И диета никво сладко не когато се присетиш никога!

qnkata5
06-09-2011, 18:57
Гледай от Мазнини,белтъчини и въглехидрати да взимаш при всяко хранене. Храни се по 5 пъти на ден. Аз примерно вместо да ям хамбургер на училище, преди ядох 1 кисело мляко 0,1 + 6 бадема (разбирачите ще си дадат мнението тук) и отслабнах бая.. , НО примерно ако ходиш с автобус на училище, ако не е толкова далеч, ходи пеша! Бягай! Коремни преси ! Карай колело :)

DownloadVirus
06-09-2011, 19:00
Гледай от Мазнини,белтъчини и въглехидрати да взимаш при всяко хранене. Храни се по 5 пъти на ден. Аз примерно вместо да ям хамбургер на училище, преди ядох 1 кисело мляко 0,1 + 6 бадема (разбирачите ще си дадат мнението тук) и отслабнах бая.. , НО примерно ако ходиш с автобус на училище, ако не е толкова далеч, ходи пеша! Бягай! Коремни преси ! Карай колело :)

Е то от едно хранене няма да стане кой знае какво!

HackeD
06-09-2011, 19:28
Ами нямам хранителен режим попринцип сутрин не ям хапвам по някое време в даскало примерно 1 кроасан + кисело мляко иии след това ям като се прибера от фитнес най-много до 6 часа от там нагоре гледам да не ям... !

DownloadVirus
06-09-2011, 19:31
Ясно,калориите дето ти приемаш за цял ден аз ги приемам на 1 път :) :X

HackeD
06-09-2011, 19:46
Миии се пак на мен бая ми пречат тези калории! И след всяка тренировка бягам по 10 мин и после поне 15 мин. бързо ходене докато не изпотя тениската! :D

DownloadVirus
06-09-2011, 19:48
Проблемът е,че не ядеш нищо! Леко полека трябва да стъпваш в крача защото метаболизма ти ще е супер бавен :)

HackeD
06-09-2011, 19:49
Добре тогава може ли да ми кажеш какво да ям преди след тренировка вечер и тн.?

DownloadVirus
06-09-2011, 19:50
Я дай малко history :)

HackeD
06-09-2011, 19:54
history за?

ZipFail
06-09-2011, 19:59
Хисторито на мозилата бе, брат :)

HackeD
06-09-2011, 20:00
Добре преди тренирах постоянно после спрях за известно време сега пак почнах от понеделника ще тренирам 5 пъти и искам да свала корема....! Ако нещо друго те интересува кажи?

DownloadVirus
06-09-2011, 20:14
Интересува през различни периоди от твоето детство до сега как си се хранил и как си качвал килограми! Защото ако ядеш по 2-3 пъти на ден толкова оскъдно и качваш може и някакъв проблем да имаш!

navar
06-09-2011, 20:34
ако това е хистори ,аз съм космонавт

DownloadVirus
06-10-2011, 07:47
ако това е хистори ,аз съм космонавт

Тва не е history :D Значи не си космонавт споко :D

fatrat
06-10-2011, 11:06
едно кисело мляко и ядки е добре! Доставят напълно незаменима гама от белтъчини мазнини и въглехидрати! Сега остава да оправиш другите 4 яденета и си пич 8) . И тренираш докато тениската почне да капе не само да я изпУтиш!

DownloadVirus
06-10-2011, 11:26
Да направи една подобна на тия дето Соломон писа,8 упражнения едно след друго без почивка- най-вероятно 1 кръг като направиш и ще станеш същински душ ! Ще видим другата седмица взе пак ;d;d

firstdiesel
06-10-2011, 15:02
Да направи една подобна на тия дето Соломон писа,8 упражнения едно след друго без почивка- най-вероятно 1 кръг като направиш и ще станеш същински душ ! Ще видим другата седмица взе пак ;d;d
+1

така не само ще изчисти сапуна, ама и ша качи ММ ;)
или казано по лапешки, ша се наципи яката :D

qnkata5
06-10-2011, 17:18
Също така яж риба, пилешко, домати краставици и т.н без картофи и рядко банани. Хляб можеш да ядеш, ама от онея Бонус ли Тонус кви бяха...

Аз примерно за закуска винаги ядох: 2 сварени яйца, 1 лъжица мед, и няколко маслини или бадеми

DownloadVirus
06-10-2011, 17:28
Също така яж риба, пилешко, домати краставици и т.н без картофи и рядко банани. Хляб можеш да ядеш, ама от онея Бонус ли Тонус кви бяха...

Аз примерно за закуска винаги ядох: 2 сварени яйца, 1 лъжица мед, и няколко маслини или бадеми

Тва пък от къде го изкара? Да не яде картоф,ама да яде хляб? :-o

Банани да не яде?Why:?
Просто спира въглените след 5-6 часа

А закуската ти е ужасна.. Протеина оскъден,въглехидратът и той,въобще се чудя защо даваш съвет ? :)

bathory
06-10-2011, 20:00
Не трябва да се лишаваш от хляб, просто го замени с пълнозърнест. Трябва да си създадеш едно балансирано хранене. Не е важно какво количество храна приемаш, а дали храната ти е качествена. Ако продължиш да нагъваш кроасани няма да се отървеш от излишните мазнини. Ето ти и примерно меню:
Закуска: 3 белтъка + 2 жълтъка + 50гр. извара/сирене + филийка пълнозърнест хляб;
Втора закуска: кисело мляко + 60-70гр. овесени ядки + плод;
Обяд: 150-200гр пиле/риба + салата /използвай зехтин за дресинга/ + 1-2 филии пълнозърнест хляб;
Следобедна закуска: кисело мляко + плод; извара с една лъжица сметана; може и със зехтин;
Вечеря: 150-200гр. пиле/риба + салата;
30мин. преди лягане: извара, кисело мляко...
30мин. - 1ч. преди тренировка: ядки, а след банан примерно.. :)

DownloadVirus
06-10-2011, 20:05
Не трябва да се лишаваш от хляб, просто го замени с пълнозърнест. Трябва да си създадеш едно балансирано хранене. Не е важно какво количество храна приемаш, а дали храната ти е к.


Така ли бе ? И кво има пълнозърненият хляб??Или по-точно какво няма?? Нали пак си има въглехидрати??

И значи не е важно колко яде а качеството? Ми то и месото и рибата и белтъците са качествени,що не ядем по 3-4 кг месо по 6-7 филета рибка и 70-80 белтъка на ден за закуска? Интересно ми е ?

А пък да не говорим ако ядеш ориз / картофи / макарони.. Тогава омазняваш МНОГО бързо.

Общо взето това дето пишеш е грешно..

fatrat
06-10-2011, 20:11
и аз по дяволите още немога да разбера що отделяте жълтъка от белтъка?

DownloadVirus
06-10-2011, 20:14
и аз по дяволите още немога да разбера що отделяте жълтъка от белтъка?

Не го отделяме :D НО! Cutler по 50 жълтъка ли да яде ? :D:D

fatrat
06-10-2011, 20:15
деба мамаму деба, пак казвам на кътлър му гледай милиграма не жълтъците. Ако мислиш ,че от 50 белтъка се става така, пробвай! Говора в рамките на 5-8 цели яйца на ден! При нормален организъм.Едно ,че в тоя умрял белтък остават 3гр протеин и вода друго ,че яйцата вече станаха по 17стинки!

bathory
06-10-2011, 20:15
DownloadVirus, много си смешен. Хлябът храни мозъка и съдържа страшно много витамини, така че трябва да присъства във всяко едно балансирано хранене. Хайде, кажи ми аз как свалям мазнини и се орелефявам, като си хапвам хляб и в менюто ми има доста въглехидрати. Я, кажи ти какво ядеш, че си тръгнал да говориш. Изобщо не си разбрал какво исках да кажа с това, че не е важно колко ядем. хаха
П.С.: За малко да забравя - хората, които най-много критикуват останалите са пълни комплексари... :)

fatrat
06-10-2011, 20:18
^Много си смешен. Хлябът храни мозъка и съдържа страшно много витамини, така че трябва да присъства във всяко едно балансирано хранене. Хайде, кажи ми аз как свалям мазнини и се орелефявам, като си хапвам хляб и в менюто ми има доста въглехидрати. Я, кажи ти какво ядеш, че си тръгнал да говориш. Изобщо не си разбрал какво исках да кажа с това, че не е важно колко ядем. хаха
П.С.: За малко да забравя - хората, които най-много критикуват останалите са пълни комплексари... :)
извинявай, ама аз като не ям хляб пак качвам и свалям. Просто хляба в българия НЕ струва! Най-умрялата пшеница ни я пришиват на огромни цени! Белия хляб пълен боклук! Пълнозърнестия , едно че няма нищо общо с пълнозърнест второ ,че ми го дават на космическа цена. Просто се ориентирайте към друг източник на въглехидрат е моя съвет! Примерно 4-5 картофа си е доста добро ядене, смесени с кашкавал и извара (не че и кашкавала е кашкавал ама поне се опитват да го направят)

DownloadVirus
06-10-2011, 20:22
DownloadVirus, много си смешен. Хлябът храни мозъка и съдържа страшно много витамини, така че трябва да присъства във всяко едно балансирано хранене. Хайде, кажи ми аз как свалям мазнини и се орелефявам, като си хапвам хляб и в менюто ми има доста въглехидрати. Я, кажи ти какво ядеш, че си тръгнал да говориш. Изобщо не си разбрал какво исках да кажа с това, че не е важно колко ядем. хаха
П.С.: За малко да забравя - хората, които най-много критикуват останалите са пълни комплексари... :)

За малко да забравиш,че не си влизал в зала и хапваш дюнерчета :)

Сериозно: Не знам какво искаше да кажеш , но казваш " не е важно количеството,а качеството" , което тук не е така! Не може да си хапваш както ти казах по 2-3 кила месо 60-70 белтъка и тн :)

И не ми викай смешен,защото не ме познаваш и плюс това,като съдя по коментарите ти нито си по-навътре с материала от мен,нито изглеждаш по-добре,а дали ходиш на фитнес не знам!

bathory
06-10-2011, 20:22
Знам, че не става, но хлябът на ,,Вита'' лично на мен ми харесва.

ZipFail
06-10-2011, 20:24
И как точно хляба храни мозъка ? И какво му е по-доброто от картофите ? :-o
Това, че теб ти е вкусен е съвсем друга тема..

bathory
06-10-2011, 20:30
Момиче съм. Не ходя на фитнес, но за сметка на това тренирам вкъщи и малко бойни. Не казвам, че съм много навътре в материята, но се интересувам. Дюнер не съм слагала в устата си от месеци, а и никога не съм си падала по бързите храни. Сигурно си мислиш, че тренировките ми са някакви лекички по 10 повторение/ 3 серии - грешка. Влизала съм в зала, но просто не ми харесва.
Значи предпочиташ - ограничен.. хаха

DownloadVirus
06-10-2011, 20:31
Момиче съм. Не ходя на фитнес, но за сметка на това тренирам вкъщи и малко бойни. Не казвам, че съм много навътре в материята, но се интересувам. Дюнер не съм слагала в устата си от месеци, а и никога не съм си падала по бързите храни. Сигурно си мислиш, че тренировките ми са някакви лекички по 10 повторение/ 3 серии - грешка. Влизала съм в зала, но просто не ми харесва.
Значи предпочиташ - ограничен.. хаха

Остави кво предпочитам,не давай такива съвети,особенно като могат да се разберат погрешно от начинаещ!

bathory
06-10-2011, 20:35
^Едва ли е толкова простоват.. Не всички са като теб.. замисли се. :)

bathory
06-10-2011, 20:38
И как точно хляба храни мозъка ? И какво му е по-доброто от картофите ? :-o
Това, че теб ти е вкусен е съвсем друга тема..
Съдържа витамини от група Б.. леле

DownloadVirus
06-10-2011, 20:42
^Едва ли е толкова простоват.. Не всички са като теб.. замисли се. :)

Оф стига писа повече най-добре,освен дразги друго не можеш да постигнеш :)

DownloadVirus
06-10-2011, 20:43
И как точно хляба храни мозъка ? И какво му е по-доброто от картофите ? :-o
Това, че теб ти е вкусен е съвсем друга тема..
Съдържа витамини от група Б.. леле

И витамин Б "храни мозъкът" ?

bathory
06-10-2011, 20:43
Защото нямаш какво да кажеш. Дори не отговори на въпроса с какво се храниш... хаха

DownloadVirus
06-10-2011, 20:48
Защото нямаш какво да кажеш. Дори не отговори на въпроса с какво се храниш... хаха

Искаш да ти кажа хранителният си режим?

bathory
06-10-2011, 20:49
И как точно хляба храни мозъка ? И какво му е по-доброто от картофите ? :-o
Това, че теб ти е вкусен е съвсем друга тема..
Съдържа витамини от група Б.. леле

И витамин Б "храни мозъкът" ?
Ти сериозно си най-смотания трениращ, когото съм ''срещала''.. Разбира се, че витамините от група Б подобряват функциите на мозъка /затова казах хранене/..

ZipFail
06-10-2011, 20:54
И витамин Б се съдържа само и единствено в хляба, а ?

DownloadVirus
06-10-2011, 20:54
И как точно хляба храни мозъка ? И какво му е по-доброто от картофите ? :-o
Това, че теб ти е вкусен е съвсем друга тема..
Съдържа витамини от група Б.. леле

И витамин Б "храни мозъкът" ?
Ти сериозно си най-смотания трениращ, когото съм ''срещала''.. Разбира се, че витамините от група Б подобряват функциите на мозъка /затова казах хранене/..

Аз от цялата работа разбрах само,че не приемаш мнение различно от твоето,пък дали грешиш или не,дали помагаш на topic starter-a не ти пука много-много,както казваш да си избиваш комплексите е по-добре,както и да е,се тая.

bathory
06-10-2011, 20:58
ZipFail, не съм казала това... Защо, по дяволите, се заяждате?! Не знам какво грешно съм казала..
DownloadVirus, приемам мнение различно от моето, освен когато съм сигурна в това, което казвам. :)

DownloadVirus
06-10-2011, 21:02
ZipFail, не съм казала това... Защо, по дяволите, се заяждате?! Не знам какво грешно съм казала..
DownloadVirus, приемам мнение различно от моето, освен когато съм сигурна в това, което казвам. :)

Значи витамин Б да захраним мозъка и можем без въглехидрати? Тогава да взема да си бодвам някоя игла като съм на НВД,че да мога да имам 0 въглехидрати и същевременно мозъка ми да е на 360 ? :)

Ако мнението ти "яж колкото искаш,само гледай какво е" , добре , ако го правиш и ти "точно това което пишеш" и ядеш така , to be continued..

bathory
06-10-2011, 21:09
Толкова си оригинален, че ми идва да скоча от някъде. Химийката е лошо нещо не си ли го разбрал?! Витамин Б се съдържа в много продукти, но го има в голямо количиство в пълнозърнестите храни и хляба, нали говорим за пълноценно хранене?! Искате да сте корави, пък дори нямате грам обща култура... :)

ZipFail
06-10-2011, 21:09
Изобщо не се заяждам, просто хляба по никакъв начин не е задължителен или незаменим в който и да е режим.. :)

DownloadVirus
06-10-2011, 21:13
Толкова си оригинален, че ми идва да скоча от някъде. Химийката е лошо нещо не си ли го разбрал?! Витамин Б се съдържа в много продукти, но го има в голямо количиство в пълнозърнестите храни и хляба, нали говорим за пълноценно хранене?! Искате да сте корави, пък дори нямате грам обща култура... :)

Химията е лошо нещо? Следващият път като те заболи я глава я зъб си помисли докато пиеш аспирин/парацетамол и някое витаминче Ц,помисли си го следващият път когато се разболееш от каквото и да е или пък когато ти се допие вино,навсякъде е химията искаш или не искаш :)

Нямаме грам обща култура? Защо ? Защото казваме,че е нужно да има ограничения ли? Значи според теб (пак се връщам назад) да си хапваме колкот си искаме,само да е качествено,изчисли си OCB-то и тогава пак ще говорим за хранителен режим и енергоразход.

bathory
06-10-2011, 21:29
Знаех си, че и затова ще се заядеш.. хаха Напълнихме темата на момчето с излишни коментари - двамата ще продължим да си спорим и едва ли ще стигнем до консенсус. Той сам ще прецени как се чувства - без или с хляб.. :)

DownloadVirus
06-10-2011, 21:35
Знаех си, че и затова ще се заядеш.. хаха Напълнихме темата на момчето с излишни коментари - двамата ще продължим да си спорим и едва ли ще стигнем до консенсус. Той сам ще прецени как се чувства - без или с хляб.. :)

Не е въпроса дали е "без" или "с" хляб,въпроса е "КОЛКО" и "КОГА" , различно е да ядеш хляб сутрин и е различно да ядеш хляб преди да легнеш (нали се сещаш )

anonymous546178
06-10-2011, 22:03
Когато не си на НВД сутрин две филии хляб влизат доста добре :D :D

Специално пък, когато съм на състезание и очаквам от себе си максимално представяне не се ограничавам в нищо през деня, няма сладко, няма хляб..'рана да има

DownloadVirus
06-10-2011, 22:06
Когато не си на НВД сутрин две филии хляб влизат доста добре :D :D

Специално пък, когато съм на състезание и очаквам от себе си максимално представяне не се ограничавам в нищо през деня, няма сладко, няма хляб..'рана да има

Зависи за какво състезание става въпрос :) Ако е за бб трудничко с "храна да има" :D

anonymous546178
06-10-2011, 22:09
Аз се състезавам в силови дисциплини без категории.. за мен специално е идеално :D :D :D дори да кача 2-3 кила за състезание не е проблем, въпреки, че колкото и да ям пак отслабвам, физическото натоварване е по-голямо отколкото на тренировка

DownloadVirus
06-10-2011, 22:11
Аз се състезавам в силови дисциплини без категории.. за мен специално е идеално :D :D :D дори да кача 2-3 кила за състезание не е проблем, въпреки, че колкото и да ям пак отслабвам, физическото натоварване е по-голямо отколкото на тренировка

500 kg на лег колко повторения ги правиш?

anonymous546178
06-10-2011, 22:13
3-5 пъти
и не такива силови дисциплини ама уатевър

DownloadVirus
06-10-2011, 22:16
3-5 пъти
и не такива силови дисциплини ама уатевър

Да бе ! Ясно! Ама е 1:30 след полунощ и преди да легна..Малко ме бие :D

bathory
06-10-2011, 22:17
Знаех си, че и затова ще се заядеш.. хаха Напълнихме темата на момчето с излишни коментари - двамата ще продължим да си спорим и едва ли ще стигнем до консенсус. Той сам ще прецени как се чувства - без или с хляб.. :)

Не е въпроса дали е "без" или "с" хляб,въпроса е "КОЛКО" и "КОГА" , различно е да ядеш хляб сутрин и е различно да ядеш хляб преди да легнеш (нали се сещаш )
Това пък кой го е казал?! Вечер без хляб, а преди лягане извара или белтъци... Дори прочел ли си какво меню му бях написала?!... апф

DownloadVirus
06-10-2011, 22:20
Знаех си, че и затова ще се заядеш.. хаха Напълнихме темата на момчето с излишни коментари - двамата ще продължим да си спорим и едва ли ще стигнем до консенсус. Той сам ще прецени как се чувства - без или с хляб.. :)

Не е въпроса дали е "без" или "с" хляб,въпроса е "КОЛКО" и "КОГА" , различно е да ядеш хляб сутрин и е различно да ядеш хляб преди да легнеш (нали се сещаш )
Това пък кой го е казал?! Вечер без хляб, а преди лягане извара или белтъци... Дори прочел ли си какво меню му бях написала?!... апф

Не! Гледай първо коментара ти с това как да яде,защото това практически може да го направи,а този хранителен режим,така както виждаш няма възможност да го спазва,иска нещо по-просто дето да работи.Разбираш ли?

bathory
06-10-2011, 22:27
^И какво му е сложното пък на това. Няма лесни неща.. Като иска да му е лесно, нека продължи да си нагъва пици и резултати ще има... може би хахах

firstdiesel
06-11-2011, 07:37
DownloadVirus, много си смешен. Хлябът храни мозъка и съдържа страшно много витамини, така че трябва да присъства във всяко едно балансирано хранене. Хайде, кажи ми аз как свалям мазнини и се орелефявам, като си хапвам хляб и в менюто ми има доста въглехидрати. Я, кажи ти какво ядеш, че си тръгнал да говориш. Изобщо не си разбрал какво исках да кажа с това, че не е важно колко ядем. хаха
П.С.: За малко да забравя - хората, които най-много критикуват останалите са пълни комплексари... :)

аз лично не познавам хора с мозъчни увреждания, които не ядат хляб ...
говориш за витамин Е, съдържа се в растителното и животинското масло, зеленчуци, мляко, яйца, черен дроб, месо, а така също в зародиш на житни растения.
Ся помисли пак дали е толкова незаменим тоя хляб ??

bathory
06-11-2011, 08:17
^Говоря за витамините от група Б.. Полезни за нервната система /мозъка/.. Тъй като ми омръзна да ми казвате колко малко знам и че говоря само грешни неща, ето:
Хлябът съдържа почти всички витамини от група В – витамини В1, В3, В6, В15. Всички те се борят с анемията, укрепват имунната система, подхранват мозъка, засилват рефлексите и имат отношение към обмяната на останалите хранителни вещества.
В хляба има и микроелементи: желязо (бори се с анемията, придава добър тонус на кожата, активно стимулира растежа и имунната система), манган (подобрява паметта, рефлексите, неутрализира стреса), кобалт (предпазва от анемия и участва в активния растеж), цинк (бори се с безплодието при мъжа и при жената, стимулира дейността на мозъка, намалява тежестта на инфекциите на горните дихателни пътища), флуор (предпазва зъбите от кариеси, укрепва костите и заздравява ноктите), йод (активно съдейства за растежа, подпомага мозъчната функция, поддържа здрави зъбите, косата, кожата и ноктите). Бременните и родилките имат повишена нужда от йод.
Пълнозърнестият хляб е с най-висока концентрация на изброените микроелементи, след него са ръженият и царевичният. Най-беден на микроелементи е белият хляб.
В хляба има и витамин F. Той е подпомага растежа и намалява теглото, освежава кожата и косата и предпазва от сърдечно-съдови заболявания. Съдържа се във всички видове зърна.
В хляба има въглехидрати (захари). Те са трън в очите само на некомпетентни лечители и съответно на зле информирани пациенти. Захарите са основен източник на енергия за цялото тяло. Под въздействие на ферментите те се разграждат в организма до глюкоза, известна като кръвна захар. Тя осигурява нужната енергия на мозъка, мускулите (сърце, матка, двигателен апарат), кръвоносните съдове. Един грам захари освобождава 4 калории енергия – точно толкова, колкото и един грам белтък.

ZipFail
06-11-2011, 08:54
Въпросните витамини се съдържат в хляба едиствено заради бирената мая, която аз си я пия на хапчета и ми излиза доста по-евтино ;)

fatrat
06-11-2011, 09:33
то ако ви е проблема във витамините, в аптеката има доста добри попадения (не тези на центрум) например един блистер В6 на софарма си е 'стинки! Отделно има спортни витамини и т.н!

DownloadVirus
06-11-2011, 09:39
^Говоря за витамините от група Б.. Полезни за нервната система /мозъка/.. Тъй като ми омръзна да ми казвате колко малко знам и че говоря само грешни неща, ето:
Хлябът съдържа почти всички витамини от група В – витамини В1, В3, В6, В15. Всички те се борят с анемията, укрепват имунната система, подхранват мозъка, засилват рефлексите и имат отношение към обмяната на останалите хранителни вещества.
В хляба има и микроелементи: желязо (бори се с анемията, придава добър тонус на кожата, активно стимулира растежа и имунната система), манган (подобрява паметта, рефлексите, неутрализира стреса), кобалт (предпазва от анемия и участва в активния растеж), цинк (бори се с безплодието при мъжа и при жената, стимулира дейността на мозъка, намалява тежестта на инфекциите на горните дихателни пътища), флуор (предпазва зъбите от кариеси, укрепва костите и заздравява ноктите), йод (активно съдейства за растежа, подпомага мозъчната функция, поддържа здрави зъбите, косата, кожата и ноктите). Бременните и родилките имат повишена нужда от йод.
Пълнозърнестият хляб е с най-висока концентрация на изброените микроелементи, след него са ръженият и царевичният. Най-беден на микроелементи е белият хляб.
В хляба има и витамин F. Той е подпомага растежа и намалява теглото, освежава кожата и косата и предпазва от сърдечно-съдови заболявания. Съдържа се във всички видове зърна.
В хляба има въглехидрати (захари). Те са трън в очите само на некомпетентни лечители и съответно на зле информирани пациенти. Захарите са основен източник на енергия за цялото тяло. Под въздействие на ферментите те се разграждат в организма до глюкоза, известна като кръвна захар. Тя осигурява нужната енергия на мозъка, мускулите (сърце, матка, двигателен апарат), кръвоносните съдове. Един грам захари освобождава 4 калории енергия – точно толкова, колкото и един грам белтък.

Bathory това,че си отварила гоогле и си копирала някъв тескт означава,че си големият специалист ли ? :)

bathory
06-11-2011, 09:48
^Копирах го за да не си мислите, че си измислям. Все едно вече.. тук, ако се даде някакво мнение и веднага всички се нахвърлят.
Fatrat, не съм привърженик на витамините под формата на таблетки и гледам да си ги набявам от храната.. Вие се тъпчете само с химии и се мислите за супер компетентни.. Направо ми омръзна да обяснявам едно и също нещо...
А ти DownloadVirus, си супер малоумен.. Да не ти е паднала някоя щанга на главата??!

fatrat
06-11-2011, 09:52
чш чакай малко бе. Кой с какво се тъпче не е твоя работа. И съм супер компетентен щото се занимавам с такива работи от поне 6 години! Ама да ми копираш текстове от гугъл и некви псевдо- сайтове за отслабване и да ми бучиш тука,че едва ли не, който неяде хляб става шизофреник- айде нема нужда!Тея може да си ги разправяш на твойте дружки, тва че неможеш без хляб не е моя работа! А и да ти кажа нещо, аре да спрете сички да ми се праите на големите "натурални" разбираш ли щото ви е страх да вземете 2 витамина на прах, обаче бухате антибиотици като се разболеете. Що не ядете плесента от мухлясалия хляб тогава? Аре шът!

DownloadVirus
06-11-2011, 09:55
^Копирах го за да не си мислите, че си измислям. Все едно вече.. тук, ако се даде някакво мнение и веднага всички се нахвърлят.
Fatrat, не съм привърженик на витамините под формата на таблетки и гледам да си ги набявам от храната.. Вие се тъпчете само с химии и се мислите за супер компетентни.. Направо ми омръзна да обяснявам едно и също нещо...
А ти DownloadVirus, си супер малоумен.. Да не ти е паднала някоя щанга на главата??!

Имам един въпрос към теб: Защо голям процент от момичетата,които посещават този раздел са тъпи кучки ? :)

firstdiesel
06-11-2011, 10:07
Аго Вирус, мноу си тъп! То де се е видяло умно момиче ??!

bathory
06-11-2011, 10:11
чш чакай малко бе. Кой с какво се тъпче не е твоя работа. И съм супер компетентен щото се занимавам с такива работи от поне 6 години! Ама да ми копираш текстове от гугъл и некви псевдо- сайтове за отслабване и да ми бучиш тука,че едва ли не, който неяде хляб става шизофреник- айде нема нужда!Тея може да си ги разправяш на твойте дружки, тва че неможеш без хляб не е моя работа! А и да ти кажа нещо, аре да спрете сички да ми се праите на големите "натурални" разбираш ли щото ви е страх да вземете 2 витамина на прах, обаче бухате антибиотици като се разболеете. Що не ядете плесента от мухлясалия хляб тогава? Аре шът!
И 300 години може да се занимаваш и пак да си останеш некомпетентен, тъй че не ми говори за това. Мога без хляб, просто не искам да го махам от менюто си. Всъщност изобщо не използвам антибиотици, като се разболея, дори не чакам - пия греено червено вино с черен пипер и си оздравявам без проблем. Не съм казала, че се развива някаква болест, вземи прочети какво бях написала. Повтарям за 3 път - копирах за да покажа, че не съм единствената, която твърди, че хлябът е полезен.
DownloadVirus, защо е.. да не го усети??! хаххахах

DownloadVirus
06-11-2011, 10:13
Аго Вирус, мноу си тъп! То де се е видяло умно момиче ??!
axxaxaxaaxax

bathory
06-11-2011, 10:17
Комплексари пълни.. Само във форумите сте супер отворени, а като се изправите FACE TO FACE сте мишки.. :)

DownloadVirus
06-11-2011, 10:20
Комплексари пълни.. Само във форумите сте супер отворени, а като се изправите FACE TO FACE сте мишки.. :)

То това дето казваш винаги важи за теб,от къде ли ще си изкарваш и този извод :) Изкарваш хора,дето учат медицина и имат практика в хранителният режим и тренировките некомпетентни,а ти си самата компетентност,нали всичко знаеш,тренирала си всичко,идеален хранителен режим и си учила 30 години,както и да е.Здраве да е,зад монитора ти е лесно :) Направо прозвуча смешно,това за "FACE TO FACE" хаха и кво точно ще направиш "FACE TO FACE" ? :)

bathory
06-11-2011, 10:29
В скайп и по форумите е лесно.. Пишеш си, правиш се на умник.. кеф Исках да кажа, че когато си пред даден човек, се свиваш.. Нали съм говорила с много знаещи в нета и като се разбере, че сме от един град и веднага започва едно мазнене.. Момичетата били глупави.. Вие като сте много акълни дайте някакъв съвет на момчето, а не ми спорете. :)
П.С: В доста книги за здравословно хранене и учебници по биология съм чела това за хляба, интернет е последното място просто.. :)
http://2.bp.blogspot.com/-NXPfqMOdLik/TVytRfsW7VI/AAAAAAAAEBA/KQPYu6aCYjo/s1600/Food_pyramid.78221838.JPG

firstdiesel
06-11-2011, 10:32
Комплексари пълни.. Само във форумите сте супер отворени, а като се изправите FACE TO FACE сте мишки.. :)

афедерсин, абла, така е! :DD

firstdiesel
06-11-2011, 10:36
В скайп и по форумите е лесно.. Пишеш си, правиш се на умник.. кеф Исках да кажа, че когато си пред даден човек, се свиваш.. Нали съм говорила с много знаещи в нета и като се разбере, че сме от един град и веднага започва едно мазнене.. Момичетата били глупави.. Вие като сте много акълни дайте някакъв съвет на момчето, а не ми спорете. :)
П.С: В доста книги за здравословно хранене и учебници по биология съм чела това за хляба, интернет е последното място просто.. :)
http://2.bp.blogspot.com/-NXPfqMOdLik/TVytRfsW7VI/AAAAAAAAEBA/KQPYu6aCYjo/s1600/Food_pyramid.78221838.JPG

чуй малко, такива теми са над 10 в тоя форум дето сме писали по-много, единственото което трябва да се направи е да поразрови малко ;)
кво да зема да тичам за него ли ? :D

fatrat
06-11-2011, 11:12
като видя такава пирамида стават 2 неща!
1-сещам се ,че тоя който я поства и идея си няма от здравословно хранене!
2-присира ми се като видя някой да ми дава 11 сървинга хляб на седмица и само 3 на месо!

DownloadVirus
06-11-2011, 12:01
В скайп и по форумите е лесно.. Пишеш си, правиш се на умник.. кеф Исках да кажа, че когато си пред даден човек, се свиваш.. Нали съм говорила с много знаещи в нета и като се разбере, че сме от един град и веднага започва едно мазнене.. Момичетата били глупави.. Вие като сте много акълни дайте някакъв съвет на момчето, а не ми спорете. :)
П.С: В доста книги за здравословно хранене и учебници по биология съм чела това за хляба, интернет е последното място просто.. :)
http://2.bp.blogspot.com/-NXPfqMOdLik/TVytRfsW7VI/AAAAAAAAEBA/KQPYu6aCYjo/s1600/Food_pyramid.78221838.JPG

Виж сега,ако се държиш посъщият начин както се държиш тук,да знаеш,че ще си просиш боя,ако се държиш различно ще е нормално да не ти говоря по същият начин.

bathory
06-11-2011, 12:42
Fatrat, постнах я само заради хляба... По принцип никога не съм разбирала защо месото е близо до сладките храни.. хаха
DownloadVirus, ти ме принуди да се държа така.. хах

DownloadVirus
06-11-2011, 13:56
Критикувах ти мнението и аргументирах! Ако на тебе ти се яде хляб,яж! И автора на темата може да яде , и пак зависи от енергоразхода,може да яде по 1 хляб на ден и пак да сваля,но зависи от (прочети по-горе) :)

Hacked Ти не беше ли ония дето искаше съвет как да приема метан? :-x

aneliaivanova86
06-11-2011, 16:24
Напоследък много е нашумяла диетата на д-р Дюкан. В интернет има много информация относно нея, много е хвалят, лично още не съм я пробвала, но мисля да го направя :)

DownloadVirus
06-11-2011, 16:39
Ето една негова примерна диета:

http://www.evropea.com/dukan_udaren_dezhim_menu.html

pencilwarrior
06-11-2011, 19:00
1,5л вода на ден. :shock: Т'ва сериозно ли е или..

HackeD
06-12-2011, 12:37
Hacked Ти не беше ли ония дето искаше съвет как да приема метан? :-x

Стромб !

gummybear
06-12-2011, 15:33
СПОРТ И ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ :) Късмет :P