PDA

View Full Version : Не я харесват защото е по-пълна?!?!



Dualistic
06-10-2011, 18:09
Една моя доста близка приятелка има проблем..зарибявки.. всичко е супер.. просто когато се види с даденото момче.. някак си спират да я търсят.... Не е и доста пълна... 75 кг. 1.72 някъде.... Моля дайте ми някакъв съвет, за да се справим с това.. А и вече е лято..ако може и някоя диета за бързо отслабване.. (:

babity
06-10-2011, 18:13
Първо, сега всички ще опищят каква свиня е приятелката ти.
Второ, това с килограмите се прави лично за себе си, а не защото някой друг не те харесва. От опит знам, че второто не може да е достатъчно добра мотивация.
Трето, проблемът е в държанието и, а не в телосложението. Явно подава грешните знаци.

Dualistic
06-10-2011, 18:18
Не, повярвай ми ; Д доста добре си борави с думичките и всичко.. просто всички я пренебрегват заради килограмите ..

babity
06-10-2011, 18:23
Тогава просто не е 75кг. ;)

ymca
06-10-2011, 18:25
Мисля, че си избрала грешния раздел.

И все пак, да опита с нисковъглехидратна диета. Недостатък е, че има голяма вероятност да си върне килограмите след диетата, поради което трябва да е много внимателна какво яде тогава. Да не вземе да се натъпче като свиня!

За нейните килограми е добре да консумира на ден /за да сваля тегло/: ок. 74гр. протеин, мимално количество мазнини /не повече от 30-40 грама/ и въглехидрати около 120-140 грама. Таблица за коя храна колко белтъци, мазнини и въглехидрати съдържа, може лесно да бъде намерена в интернет. Това са около 1300 kcal дневно, което е оптимален вариант за сваляне.

И по-добре, подобна "диета" /може би с малко повече въглехидрати/ да се превърне в начина й на живот т.е. в режим на хранене. Да изключи мазнините и газираните напитки от менюто си, и да се движи възможно най-често. Правейки всичко това, със сигурност приятелката ти ще постигне успех.

MaLkaTa_LaDy
06-10-2011, 18:34
И аз обичам да говоря за себе си в трето лице...

Ами всъщност наистина трябва да не се харесваш, за да се промениш, не става заради другите. Иначе и да не са ти проблем килограмите, когато си го набиеш в главата, няма как да си го избиеш, освен като не ги свалиш.

badsector
06-10-2011, 18:42
Ами да отслабне тогава, к'ъв е проблемът? Не е като да има да сваля 100 кила, че да се чуди как да го направи.

Dualistic
06-10-2011, 18:51
Тя просто няма регистрация за да сподели темата :D .. иначе аз не се оплаквам толкова от себе си ;д

Maruma
06-10-2011, 19:48
Не знам какво очакваш да ти кажем - не е пълна?!? Ми е, и и трябват поне 7-8 килограма, за да влезне в някакви приемливи мерки и поне 10-12 за да изглежда добре. Това не се постига с бърза диета, а с постоянство, във времето и спорт. И после трябва да си стане начин на живот.

ChaoticCharm
06-10-2011, 21:04
Да си го кажем направо: свиня чак не е,но съдейки долу-горе по моите размери (макар че на всеки му седи различно),положението й е доста сериозно и,ако сега не се вземе в ръце,после вече ще е прекалено късно и безсмислено. Не й налагай ти идеята за диетата,тя сама трябва да го поиска. Относно това,че тя "доста добре борави с думичките,но я пренебрегват"...не знаем как е в действителност,но има голяма вероятност сигналите,които дава,да не са достатъчно ясни,защото например има проблем със самочувствието и не е достатъчно уверена.
Само с вътрешна красота човек е за никъде,но колкото повече си вярваш,че и външната е налице,толкова повече другите възприемат това и по-малко го подлагат на съмнение. Стига тя да се чувства добре в кожата си,няма особено значение дали имаш няколко килограма отгоре. Нека се замисли дали именно заради тях я пренебрегват момчетата.

umri
06-10-2011, 21:28
Тя по тежка от мен?

SisiStrange
06-10-2011, 21:43
Има момчета, които предпочитат по-пълни момичета. Не са много, но не са и чак такава рядкост. Някой ще я намери все някога. :) Междувременно...нищо не и пречи да свали някое и друго кило. Това ще и даде и увереност.

Unabomber
06-10-2011, 21:53
Dualistic, не си измисляй въображаеми приятелки, за да споделяш проблемите си и да търсиш съвети - тъпо е, глупаво е, смешно е.
Щом добре боравиш с думичките, остава само да си купиш книгата на Пиер Дюкан - "Как да отслабнем завинаги" (10 лева струва) и ако имаш воля ти гарантирам здравословно сваляне на килограми без гладуване и идиотски диети. Аз свалих около 15 килограма с нея за 3 месеца 8)

LambOfGod
06-10-2011, 21:55
^ Уат?

Мнение: >80... т'ва може ли да се нарече мъж?




Да, бе мъжете трябва да са над 100 кила в лявата ръка да държат ракийката, в дясната шкембе чорбата, а между сланините някоя баничка и бозичка за сутринта...

Rorschach
06-10-2011, 21:58
СПОРТ!

Не става само с висене по кафетата

magita
06-10-2011, 22:23
И аз обичам да говоря за себе си в трето лице...

Ами всъщност наистина трябва да не се харесваш, за да се промениш, не става заради другите. Иначе и да не са ти проблем килограмите, когато си го набиеш в главата, няма как да си го избиеш, освен като не ги свалиш.

хаха +1

funkey
06-10-2011, 23:49
Хахаха така като го казваш преди да излезе с някой имаш предвид да си пишат в фейсбоок нали така :Д Това че тя си е напрайла такива снимки че прикрива своят недостатък и не излиза такава каквато е всъщност много ясно че ще се реагира така рофл.Шегата настрана,колкото да си мислиш че не е много пълна за съжаление е и възможноста някой да я хареса и да бъдат заедно е 1 на 100.МОга да дам съвет как да свали килограмите.Според мен само с диета не става,добре е да спазва хранителния режим ,не каквото види в магазина да го купува и махаш всичко сладко газирано мазно (чипсове мипсове) и почваш тичане (яко потене),ако искаш ходи и на фитнес.Така де без потене желаният резултат е по- труден и по нездравословен :)

elizabethg
06-11-2011, 04:08
В такъв случай и трябва спорт...НО нека истини да си говорим.За всеки влак си има пътници!Ще се появи и нейното момче и ще я обича такава,каквато е!Ако ще и 200 кила да е!Точно вчера,докато се разхождах едно нещо ми направи силно впечатление...Момче и момиче стояха на тротоара доста близо един до друг и си говореха.Бяха млади,дори може би тийнейджъри.И двамата бяха дебели,момчето повече,но като ги видях да си говорят така красиво чак на мен ми стана мило,честно.Бяха много сладки.Просто им се изкефих! Така,че мисълта ми е,че и на твоята приятелка ще и дойде времето :)

SisiStrange
06-11-2011, 05:29
Само не и предписвайте фитнес... Нека спортува нещо по-леко, което извайва тялото по женствен начин - плуване, например. Фитнеса е хубаво нещо, когато някое пълно момченце отслабва. На нея не и трябва да е мускулеста мъжкарана.

Rorschach
06-11-2011, 05:39
^ с плуване не се отслабва, нито пък се извайва нежно женско тяло.

ymca
06-11-2011, 06:20
^С плуване може да стопи няколко килограма. Все пак, не е като да седи по кафетата или пред компютъра нон-стоп. А за извайването на хубавото женско тяло- определено няма да стане, да.
А относно фитнеса- може да й помогне да отслабне много. Не е задължително да прави упражнения, които ще я направят да изглежда като културистка. Има и много други..

Rorschach
06-11-2011, 06:28
С плуване поддържаш, но да сваляш е адски трудно...
Също под спорт да не се разбира и джогинг/кросчета/бягане и всичките подобни неща...


Комбинацията от фитнес (с кадърен инструктор) и добре съобразен режим на хранене е идеална.... ама си иска воля.

eclipse06
06-11-2011, 06:32
Само не и предписвайте фитнес... Нека спортува нещо по-леко, което извайва тялото по женствен начин - плуване, например. Фитнеса е хубаво нещо, когато някое пълно момченце отслабва. На нея не и трябва да е мускулеста мъжкарана.

Не съм съгласна. С подходящите упражнения и във фитнеса може да получи добри резултати без да трупа толкова мускулна маса.
За първо време да започне с лека атлетика ми звучи най-разумно. Трябва да си изгради хранителни навици и режим. След това е добре да се поинтересува как да постигне желаната фигура и по какъв начин, според това какво точно се опитва да промени. Може би най-важното е да прояви постоянство и воля.

eminemfenka
06-11-2011, 06:34
Защо 'твоята' приятелка не започне разделно хранене?

Или ако не може, поне закуска препечена филийка,втора закуска ябълка,обяд салата + месо или супа ,и вечеря салата. нещо леко :)

Иначе,не е голяма мъка да се започне разделно хранене , ще добие самоувереност и ще бъде по-харесвана . А и междувременно,ще разбере к'ви боклуци може да има около нея / отблъсквайки я заради голямото тегло , и после харесвайки я заради по-малките размери /

Лично аз , благодарение на разделното хранене опознах повече своят организъм,от какво има нужда , без какво не може и каква порция трябва да мие храната ;)

LambOfGod
06-11-2011, 06:35
@LambOfGod опит за забавносТ ли бе това?
така де.
дерзай.

Мне, нищо подобно! Аз споделям напълно твоето мнение... Мъжът тряа да е над 150 кила, иначе може ли тва да е мъж, ако не почувстваш двата декара гъз в ръцете си?

badsector
06-11-2011, 06:45
...Аз свалих около 15 килограма с нея за 3 месеца
Този факт слага диетите към нездравословните.
С бягане не започвай веднага, защото с тези килограми ще ти се натоварват много ставите.

RoSKo0o0
06-11-2011, 12:13
^ Уат?

Мнение: >80... т'ва може ли да се нарече мъж?

Дай скайп на приятелката ти на лично.

Мъжът е чест и достойнство, не килограми :? :? :?

RoSKo0o0
06-11-2011, 12:40
^ току-що изключи около 89% от българските 'мъже'.

Ами именно... ти го каза сама - "мъже" :)

Unabomber
06-11-2011, 16:51
...Аз свалих около 15 килограма с нея за 3 месеца
Този факт слага диетите към нездравословните.
С бягане не започвай веднага, защото с тези килограми ще ти се натоварват много ставите.

15 килограма за 3 месеца = 5 килограма на месец =>
5 килограма на месец = по килограм на седмица, ако това не е здравословно незнам кое... Може би килограм на 40 дена ? :?

ymca
06-11-2011, 17:06
...Аз свалих около 15 килограма с нея за 3 месеца
Този факт слага диетите към нездравословните.
С бягане не започвай веднага, защото с тези килограми ще ти се натоварват много ставите.

15 килограма за 3 месеца = 5 килограма на месец =>
5 килограма на месец = по килограм на седмица, ако това не е здравословно незнам кое... Може би килограм на 40 дена ? :?
Определено съм съгласен! Подобно отслабване НЕ е нездравословно. И нека използвам поста, за да дам още няколко съвета. Старай се отслабването да става не толкова за сметка на калорийния дефицит, който ще създадеш с новия режим на хранене, а за сметка на спрота т.е. на изгаряните калории.

babity
06-11-2011, 17:48
Има си раздел за диети, в който пре-надълго и нашироко си е обяснено всичко. Аз продължавам да държа на казаното, че проблема не е в кг-те и, ако в действителност тежи толкова.

badsector
06-11-2011, 19:46
...5 килограма на месец = по килограм на седмица...
Всъщност по 1,160 грама на седмица. Здравословно е между 500 и 750 грама. Норма, която ти превишаваш почти два пъти. Не гледай, че в нета навсякъде пише по килограм на седмица. Това е точно за успокоение на хората, които искат да отслабват бързо. Отделно въпросната диета има доста негативни страни по време на самата диета. Прост пример - "както при всяка диета съществува възможност от дефицит на хранителни вещества". Много показателно, че диетата НЕ е здравословна. Ако човек се храни балансирано, няма да има недостиг на хранителни вещества :)

endzeit
06-14-2011, 22:36
Една моя доста близка приятелка има проблем..зарибявки.. всичко е супер.. просто когато се види с даденото момче.. някак си спират да я търсят....
направих го тоя номер преди 3-4 години , но чак наскоро се усетих колко е жестоко и колко съм зле :) така се получи , че тази година това момиче ми помогна за нещо , с което малко хора биха се захванали(особено като се имат в предвид и другите фактори).
та , "за всеки влак си има пътници"...може и да са повече отколкото си мислим :) аз например от известно време насам харесвам по-пухкави момичета/жени , така че и да не отслабне...не е фатално

anonymous708973
06-15-2011, 06:23
^ току-що изключи около 89% от българските 'мъже'.

Вадиш някво... много голямо самочувствие, че познаваш всички български мъже. При това на тия години :wink:

Мога да ти кажа, че познавам доста мъжки екземпляри, които могат да се похвалят със завидни чест и достойнство.

И да, 79 килограма мускули е по-добре от 100 кила мазнини. Не задникът му да е колкото моя, баси.

Авторке, 75 кг за 1.72 наистина са много. Да се хваща и да спортува, защото външният вид е важен. Няма да впечатли никого с характер, ако няма възможност да го покаже.

Ssummerjam
06-15-2011, 11:39
Толкова им е акъла. Фигурата подлежи на промяна, за разлика от липсата на сиво вещество. Ако спортува, храни се здравословно и спазва някакъв режим определено ще има ефект.

П.с: промяната трябва да е по нейно желание, не защото другите не я харесват, иначе мотивацията няма да е достатъчна и съответно резултатът ще е нулев.

Markuss
06-15-2011, 13:27
Защо изобщо трябва да се стига до диети -.- Просто се научете, че тялото действително е храм на душата, както се казва, като се тъпчете с боклуци и само киснете пред ПЦ-тата с минимални движения - така ще е. На никой не му е приятно да гледа "пълничка", "леко пълничка", "почти не е, ама все пак да използвам пълничка" прочее жена. Никой не казва, че е лесно да се поддържа здраво и стройно тяло, но се свиква. ТОва ще подобри и тонуса ви и настроението ви и тн и тн.

ПИСНА МИ ДА ГЛЕДАМ ПРАСЕТА С ПРАШКИ по улицата :)

А бтв, диети и диетолози бол.. интернет е пред вас.

AliceSw
06-15-2011, 13:32
Проблемът не е в килограмите...а в поведението и самочувствието.

Повечето пълнички момичета са повредени леко откъм общуване с мъже, каквото и да си говорим...и аз знам, и аз съм била така...

Но има и друга гледна точка - имам колежка, която е около 110-120 кг и е висока 165 см, и си има приятел...явно защото пичът е бил точен, а тя е приятен човек и не показва огромни комплекси от теглото си (което е изключително похвално в нейния случай).

Тъй че лято е, да спре джънк фууд-а и да тръгне по разходки...поне първите 5 килограма на тея 70 ще ги смъкне супер лесно...оттам ще намери стимул за още 5...и да работи над проблема със самочувствието, защото може да е слаба, ама ако не си се кефи смисъл няма...

filmimilmi
06-15-2011, 15:35
Съжалявам, че ще го кажа директно, но приятелката ти не е просто табуретка, а цял гардероб, ако действително е към 80 кг. (70/75/80 - все тая...). Както вече го казаха, фигура не се поддържа само с висене по кафетата и лакиране на ноктите...

4o4ina
06-15-2011, 15:39
Интересно ми е,защо говориш за себе си в 3л.? :?

MojoJojo88
06-15-2011, 15:48
Госпожицата с Дюкан-ти в час ли си, що ли?
Имаш ли представа, че това си е жив срив за организма?
Освен всичко останало-хубаво, свалила си 15 кила. До края на годината ще си възвърнеш поне половината, да знаеш. Освен ако не продължиш да се храниш здравословно и да спортуваш, иначе ще си върнеш старата форма.
Доказано е, че методът на Дюкан е неефективен и опасен за организма, особено при подрастващите момичета. Но, жените имат свойството да се скъсват от диети и режими за бързо сваляне на килограми, без да се замислят какъв шок реално предизвикват на организма си. Ма то един ден ще си проличи :x

До авторката-килограми се свалят със спорт. От опит съм разбрала, че не е здравословно да караш само на треволяци (примерно де) и ниско дозирани на калории храни.
Можеш да продължиш да си ядеш от всичко, но по-рядко. Примерно шоколад-веднъж в седмицата. Хляб-ако можеш да го ограничиш до една филийка дневно-добре е. Месото е задължително. Но по-добре да се избягват свинско и овче/агнешко месо. Пиленцето, рибката и телешкото са прекрасен вариант. Мнооого течности-ама не коли и други газирани. Вода- минерална, или по-добре изворна, фрешове с богато съдържание на грейпфрут и лимони. Да се избягва алкохола, или ако все пак си фен-само бяло винце и примерно 1-2 бири в седмицата.
За спорта-тичането му е майката. Има и разни упражнения за домашни условия-доста са полезни за стягане.
А фитнеса не се изчерпва само до тежести (това е специално за мнението, че фитнеса бил за момченца, които искат да отслабнат). Няма да станеш мускулеста мъжкарана, има толкова уреди, които са за извайване на форми без да се превръщаш в Мис Олимпия ;)
Но се изисква мноооооого воля ;) Успех на "приятелката ти".

NomNomNom
06-15-2011, 17:36
Има момчета, които предпочитат по-пълни момичета. Не са много, но не са и чак такава рядкост.

Един приятел преди харесваше по-едрите, защото знаеше, че няма кой да му ги вземе :D :D


Инак, тук по спора за килограмите - сваляла съм 5-6кг за около 2 седмици , след това не ги върнах . Йо-йо ефекта се получава когато мацката веднага започне да се тъпче. А и организмът ни е подложен всеки ден на толкова бичове, тъй , че е почти все тая .
Но за траен ефект - здравословно хранене , спорт и постепенно сваляне, хората са прави .