PDA

View Full Version : ..проблеМ с Клавиатура



Sa4kiSabiram
06-11-2011, 08:23
чиCTиХ си комПа и когато го сглобИХ Клавиатурата не работеше Има буКси отзад и която и да ПолЗвам не става ПолЗваХ еКранна но и тя отказа сега коПИрам буКва По буКва Ка К да го оПравя

MrCreeper
06-11-2011, 08:30
Еми явно не успяваш да нацелиш правилната букса. А и да я нацелваш компа не може да се запали без клавиатура дава грешка от типа "No keyboard or keyboard error" А и няма как да ти откаже екранната клавиатура.
=> Фейк тема

Sa4kiSabiram
06-11-2011, 08:38
Еми явно не успяваш да нацелиш правилната букса. А и да я нацелваш компа не може да се запали без клавиатура дава грешка от типа "No keyboard or keyboard error" А и няма как да ти откаже екранната клавиатура.
=> Фейк тема
не дава грешка просто клавиатурата не реА гира А екранната клавиатура.катo натисна и се минимизира и пак не може да се ПолЗва

MrCreeper
06-11-2011, 09:23
Като включваш компа светват ли 3те лампички на клавиатурата (Num Lock, Caps Lock и Scroll Lock означенията)?
И все пак ти казвам няма как да включиш компа с клавиатура която не работи.

dangerlol
06-11-2011, 09:47
1во няма комп дето да не тръгва без клавиатура.Това са някакви странни функции на стари дъна.2ро след като клавиатурата и светват 3те копчета при старт ,не е развалена тя а Legacy порта.Води го на сервиз да го оправят или си вземи USB клавиатура.И аз имах същия проблем в сервиза за 10лева го оправят.

MrCreeper
06-11-2011, 11:07
От къде знаеш че и 3те лампички светят? А защо не мога да си включа моя комп (дъното е от декември 2008) без клавиатура и ми вади грешка?!? Клавиатурата Е ОСНОВНО ВХОДЯЩО устройство и е задължителна.
EDIT: Ето и снимка (http://img90.imageshack.us/img90/2507/11062011012.jpg)

dangerlol
06-11-2011, 13:11
Такъв ерор за 1ви път виждам чесно.Като си извадя клавиатурата компютъра пак си тръгва,при теб незнам защо е така.

evilGirL97
06-11-2011, 13:57
Такъв ерор за 1ви път виждам чесно.Като си извадя клавиатурата компютъра пак си тръгва,при теб незнам защо е така.

+1

busted97
06-11-2011, 21:39
Изтегли си driver-и за клавиатурата... Мисля че вирус го причинява.
Изтрива ти драйверите и трябва теглиш нови. Поне 5 пъти ми се е случвало, но сиг ще те излъжа откъде и кой да свалиш :-o
Не е от никаква букса, а само драйвери.
Ето едни примерни.. - http://driverplex.com/wp-content/uploads/2009/08/all-drivers.php?brand=Keyboard&tid=se-en-us-3001595
не съм много сигурен дали ще проработи.
За да си на 100% сигурен, че е от драйверите трябва да го провериш
Control Panel > Device manager и търсиш името на клавиатурата
Твоето може да не е Device Manager, защото аз съм на Vista. Tърси нещо подобно. Надявам се да ти помогна.
Има и друг вариант. Ако буксата ти не е USB може и да ти се е счупила..
Но за да стане трябва да се счупят всичките малки шипове.
малшанс.

dangerlol
06-11-2011, 21:45
кви драивери та гонят за обикновенна клавиатура.Като нямаш уин и си инсталираш компа слагаш сд и ти казва натисни клавиш да продължиж,според теб тогава имаш ли някви драивери.Това с драиверите са измислици.

busted97
06-11-2011, 21:50
Ами чакай сега.. Под чистил какво има предвид той ?
Преинсталация или просто изтрил ненужни файлове ?!
При второто е съвсем възможно да си е изтрил драйварите на клавиатурата.
Също така при мен имаше същия проблем.. След преинсталацията на PC-то не ми бачкаше клавиатурата и просто я смених.. не знам.