PDA

View Full Version : Призив...



TeenSpirit
06-11-2011, 11:21
Искам да призова всички момичета, които не са кльощави да спрат да ядат вкусотии, всички с крив/голям нос, тънки устни, малки гърди и не достатъчно красиви очи да потърсят НЕЗАБАВНО съответния лекар !
Момичетата "без вкус" и "гадни " прически задължително да си намерят стилисти !

Момичета, няма значение вие как се харесвате- важното е да се харесвате на масата ! И ако след всички операции и услия момчетата и дори момичетата не ахват след вас не сте се постарали достатъчно ! Намерете нов пластичен хирург, нов стилист, променете даже и характера си !

А ако и тогава не успеете, моля сложете край на нищожния си живот, лишен от красота и естетика !!!Момчета, за вас се отнася същото !

Не губете време !!! С всяка изминала секунда ставате по-грозни, по-дебели и по-противни ! И, разбира се, все по-малко хора ще ви зглеждат по улицата !

EDIT : ТОВА Е САРКАЗЪМ !

koshtramba
06-11-2011, 11:23
Ооо, неее, колко тъпо! :)

mimsssssss
06-11-2011, 11:27
TeenSpirit Кажи кой те нервира ?

smiirnoff
06-11-2011, 11:27
Ооо, неее, колко тъпо! :)

Жалко, че не схващаш от к'во е породена тази тема.

koshtramba
06-11-2011, 11:30
Хахха, напротив, просто е супер плиткоумно това, просто някои са перфекционисти КЪМ СЕБЕ СИ и половинките си и на различно мнение от другите, супер несполучливата ирония, сори, не ми хареса!

ThisIsMe
06-11-2011, 11:34
Това е сарказъм...

TeenSpirit
06-11-2011, 11:35
А мен, ако знаеш колко ме интересува дали ти харесва...
Не, темата не е специално за теб, а за повечето момиченца тук.
И като си перфекционистка КЪМ СЕБЕ СИ може да си оправиш изказа до такава степен, че това да се разбира от коментарите ти, защото аз останах с друго впечатление.

TeenSpirit
06-11-2011, 11:42
За сега :

1 локумена кифла.
1 шоколад
няколко парчета кекс
1 кисело мляко с мюсли.

За обяд, спагети с пилешко месо и зеле (по китайски)



Вярно. Нито здравословно погледнато, нито естетически.

А случайно мога ли да попитам това колко е здравословно, кльощава ми koshtramba ?!

koshtramba
06-11-2011, 11:43
Съжалявам за което. И знам за кого е направена темата / от чий коментари е породена. Тъкмо за мен и Rebirthing, струва ми се. Но както и да е, де. :) Съжалявам, че имам маниакално чувство за хармония и подреденост, съжалявам, че дори когато погледна телефона си на бюрото встрани ме дразни, че е накриво ! Просто има и такива хора, не се срамувам, че съм от тях. В този живот трябва да се дерзае! Еми ако си с наднормено тегло (и това не е причинено от заболяване) то си личи! Ако не си - дерзаеш и си постигаш целите!

ПП : Не ям здравословно, признавам, но пък се чувствам добре и във форма, а смятам, че това е най-важното ! ( Наред с това да изглеждаш добре) Виж, ако тялото ми издаваше, че нещо не е наред - бих се замислила. ( Говоря за фрапантно "издаване", че нещо не е наред, в никакъв случай не се мисля за перфектна) :)

Rebirthing
06-11-2011, 11:50
И к'во :-o ? Опитваме се да се правим на интересни, а ?!


Е да, много е лесно да ядем кебапчета и кюфтета, докато слушаме новинарската емисия и поредния репортаж как масово затлъстяваме. Е какво от това, можем да спрем да ядем когато си поискаме, хайде, от утре сме на диета, ще ядем Активия с "пресни плодове" набрани току що от на баба ми градинката...Мдааа, но след първия ден се отказваме и се утешаваме с поредния шоколад.
После пускаме тема в тийнпроблем "Как да отслабна 100 кила за 3 дни ?!" , "Как да се стегна ?" и т.н...

TeenSpirit
06-11-2011, 11:50
Rebirthing ??? ... whatever !

Не съм против това да си перфекционистка- прави със себе си каквото искаш.
Дразни ме това, че давате крайни коментари и съдите и отсъждате.
Тъпо е да казваш как ТРЯБВА да изглежда една жена или един мъж, тъпо е да казваш, че жена с пайети на блузата е отблъскващо и противно.
Тъпи и безсмислени са доста от темите, в които момиченца по на 14-15 години ми дават определения за перфектният мъж и перфектната жена...
Аз приключвам спора ( така ще го нарека, въпреки че няма нищо общо ) .

TeenSpirit
06-11-2011, 11:54
А теми като " Как да напълнея ?" напълно липсват .
Ще ям кебапчета, кюфтета и шоколади, ще преяждам и ще дебелея, ако искам. Когато реша, че не се одобрявам и трябва да направя нещо, ще го направя, защото аз искам ! Не защото съм срещнала неодобрителните погледи на някакви си хора, или пък съм прочела нещо в пуберски форум.

koshtramba
06-11-2011, 11:58
Тъпи и безсмислени са доста от темите, в които момиченца по на 14-15 години ми дават определения за перфектният мъж и перфектната жена...


Благодаря все пак, ако е ставало дума за мен, доста ме подмлади. Но все пак се чувствам достатъчно зряла, ( и мисля, че съм ) че да съм преосмислила житейската си пътечка и целите в живота си. Не мисля, че мисленето ми е нелепо, нито детинско, не мисля че налагам мнение, просто го изказвам по свой си начин. Ако ти си достатъчно голям и зрял човек ( говоря нарицателно, не за теб в случая) няма да се засегнеш. Но може би teenproblem е прекалено неподходяща аудитория за това, знам ли ...

pressiana
06-11-2011, 12:02
Абе каква е тая злоба бе?
Хайде да казваме на дебелите, че са прекрасни и идеални и да обиждаме слабите, че не слагали хапчица в устата си.
Има много слаби хора, които ядат каквото пожелаят. Не ги изкарвайте нещата, че слабите били на солетки и чаша вода, а дебелите хапвали торти. Много е грешно. :)

Аз лично не мисля, че момичетата с лоша прическа или такива без вкус трябва да си намерят стилист. А и стилът не се "научава", малко хора го притежават.

Правите го да изглежда все едно всичките пълнички момичета са добри душици, които са изключително интелигентни и мили същества, а тези слабите са някакви адски кучки, които им внушават, че не са перфектни и трябва да поработят върху това.
И да, като се харесват, да си седят такива. Да си обличат прозрачни дрехи върху шкембетата и да казват "Все ми е едно". Нека не са загрижени изобщо за външния си вид и нека не се поддържат.
Никой не е казал, че трябват лични стилисти, диетолози и пр. Просто една уважаваща себе си жена ще се грижи за външността си, а тези които не го правят - ясна работа.

TeenSpirit
06-11-2011, 12:03
Koshtramba, вече обясних, че не визирам теб или някой друг конкретно.
Аз по никакъв начин не мога да се засегна. :)
Просто мисля, че мисленето на много от потребителите е нездраво ( не, не искам да променям мисленето на никой) , а тук повечето са подрастващи и лесно се влияят, дори и от 1 коментар. Искам да им покажа, че не всички трябва да са кукли барби, за да са харесвани- предолагам нямам успех и да, кофти е.

TeenSpirit
06-11-2011, 12:04
pressiana :lol:

koshtramba
06-11-2011, 12:12
Разбира се, че не трябва да са кукли Barbie. На мен не ми допадат таквива момичета, изкуствени са ми. Просто съм малко потресена от безхаберието на подрастващото поколение, това как се оставят на произвола на съдбата и чакат да отслабнат свише. Е няма как да стане. Ако не с приказки, не знам с какво ще се повлияят! Време е да се взимат мерки от сега, ако наистина имат проблем с теглото, независимо дали килограмите са им вповече или по-малко. Ако те отсега не започнат да се грижат за себе си, то кога?! Най-важното е да се грижиш за себе си - и няма да има невъзможни неща. Можеш да имаш невероятно тяло, точно такова каквото харесваш! Стига да го искаш достатъчно силно! Колкото и тъпо да е, не можем да избягаме от "невероятните мадами" от кориците на списанията, те винаги СА БИЛИ и ще бъдат модел на подражание! Поддържани и красиви (поне на кориците). Жалко е, но е така, защото наистина е красиво.

Rebirthing
06-11-2011, 12:16
След като форума е пуберски, чувствай се свободна да го напуснеш, явно ТИ искаш така.

Не мразя еди кой си заради теглото му, просто съм възмутена от това, че хората не обръщат внимание какво слагат в устата си. Човечеството е почнало да се изтребва заради собствената си лакомия (не само по отношение на храната).
Цари една масова дезинформация, но явно на хората така им е добре, важното е да има нещо на масата. Нека сме дебели и добре охранени !

TeenSpirit
06-11-2011, 12:22
Koshtamba, не всички имаме кумири.
Наистина от спора смисъл няма. :)
на две съвсеем крайни мнения сме.
Съгласна с теб само за това, че наистина някой по-пълни момичета не се обличат подходящо.

smiirnoff
06-11-2011, 12:26
Искам един хубав отговор. Защо всички трябва да са слаби?

koshtramba
06-11-2011, 12:29
Koshtamba, не всички имаме кумири.
Наистина от спора смисъл няма. :)
на две съвсеем крайни мнения сме.
Съгласна с теб само за това, че наистина някой по-пълни момичета не се обличат подходящо.

Тогава защо направи темата?

Smirnoff, както доброто е добро по необясними причини, така и слабото е добро по същите тези. Калокагатия, кво да се прави.
А ти щом задаваш този въпрос... задай си въпроса колко пъти си искала да изглеждаш по-слаба? И сега си отговори? Истината е някъде там!

pressiana
06-11-2011, 12:32
smiirnoff, мен въобще не ме бърка какви са.
Просто аз ако бях пълна, щях да направя каквото е нужно, за да отслабна. Да, има момичета с едър кокал, има и такива като Бионсе. Не говоря за такива. Говоря за тези, които са дебели, но нямат воля да се стегнат, които не правят нищо по въпроса.
+ това ако отслабнат, ще им се повиши самочувствието многократно, и то не само защото са слаби, а и защото са били достатъчно търпеливи и т.н., за да се справят с излишните килограми.

TeenSpirit
06-11-2011, 12:33
Ами ей така, прииска ми се да си направя една темичка ...

smiirnoff
06-11-2011, 12:38
Koshtamba, не всички имаме кумири.
Наистина от спора смисъл няма. :)
на две съвсеем крайни мнения сме.
Съгласна с теб само за това, че наистина някой по-пълни момичета не се обличат подходящо.

Тогава защо направи темата?

Smirnoff, както доброто е добро по необясними причини, така и слабото е добро по същите тези. Калокагатия, кво да се прави.
А ти щом задаваш този въпрос... задай си въпроса колко пъти си искала да изглеждаш по-слаба? И сега си отговори? Истината е някъде там!

Задавала съм си този въпрос доста рядко. Спортувам, тичам, правя упражнения, чувствам се добра така. и се старая да се храня здравословно. Не от мерак за отслабване, а защото ми доставя удоволствие да спортувам.
Ама дай да се застрелям, щото имам едър кокал, както и баща ми. :lol:

Просто коментарите ви са гадни, отправени към пълните хора. Както каза TeenSpirit пуберите лесно се влияем от негативни коментари, от чуждо мнение и т.н.
Избирайте си думите по - добре. Не всички са с манекенски мерки.

И аз пак не получих добър отговор. Подкрепяте каузата "слаби и фини" без няква представа защо точно. Единствените ви доводи са, защото са по - харесвани. Елементарно е т'ва просто.

strawbery
06-11-2011, 12:40
Различни хора, различни идеали. Ако за някой пазенето на добра форма е самоуважение за други е робуване на стереотипи. А що се отнася до това кой какво слага в устата си и тази тема е въпрос на философия. За мен е напълно безсмислено да се опитваш да се храни здравословно. Въздуха който дишаме, почвата в която отглеждаме зеленчуци и плодове са замърсени.
И въпреки че авторката не е визирала никой аз искам да кажа нещо на koshtramba. Тъпо е че не осъзнаваш какви глупости говориш, а още по тъпо е че се имаш за зрял човек.

Rebirthing
06-11-2011, 12:47
Искам един хубав отговор. Защо всички трябва да са слаби?

А защо трябва да са дебели ? За да съществуват думи като наднорменно тегло, атеросклероза, висок холестерол, диабет и т.н ?!


Живеем в едно дебело общество, където дебелите хора са толелирани и често съжалявани и имам чувството, че слабите скоро ще бъдем изселени или линчувани !

0pAsNooosLaDkA
06-11-2011, 12:49
Koshtamba, не всички имаме кумири.
Наистина от спора смисъл няма. :)
на две съвсеем крайни мнения сме.
Съгласна с теб само за това, че наистина някой по-пълни момичета не се обличат подходящо.

Тогава защо направи темата?

Smirnoff, както доброто е добро по необясними причини, така и слабото е добро по същите тези. Калокагатия, кво да се прави.
А ти щом задаваш този въпрос... задай си въпроса колко пъти си искала да изглеждаш по-слаба? И сега си отговори? Истината е някъде там!
Не се обиждий, но мисля че изказването ти е изключително глупаво.Не само слабото е "добро" има някой хара, на които им отива да са по-закръглени, а пък и не е важно как изглеждаш а, как се чувстваш.

TeenSpirit
06-11-2011, 12:49
Момичета, никой не е се е изказал против слабите, нито пък целта на темата е да съжаляваме пълните и дебелите.
Ако не сте схванали смисъла на темата искам да ви кажа, че коментарите ви досега бяха напълно излишни . :)

dead_princess
06-11-2011, 12:49
Това оправдание с едрия кокъл въобще не важи, щото и моят таз е широк, но въпреки това съм слаба :-o

mimsssssss
06-11-2011, 12:52
Rebirthing , айде не се изказвай неподготвена. Бахти простотиите дето наръси. Диабета е при дебелите, нали тъй викаш :D ??? То първо диабетите са на типове и второ, да речем се роди новородено с диабет, кво сигурно има наднормено тегло, а?

А относно холестеролът : http://www.lekar.bg/news-127/info-3397/%D0%A5%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D 0%BE%D0%BB%D1%8A%D1%82.%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D0 %BE%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0.%D0%B8.%D1%81%D0%BB%D0 %B0%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5.%D1%85%D0%BE%D1%80%D0% B0?group_id=127&id=3397

Та отиди се информирай малко. Още повече, че слабите също имат заболявания на костите, на червата, на сърцето и други вътрешни органи, анорексия, болимия и т.н. Така че не ми говори, че теглото говори за болести!

0pAsNooosLaDkA
06-11-2011, 12:54
Teenspirit много добре схванах смисъла на темата и съм напълно съгласна.

TeenSpirit
06-11-2011, 12:58
Имам и още един призив, този път напъно сериозно- бъдете перфекционистки, грижете се за външния си вид, но не оставяйте развитието на мозъка си на заден план :)
Както се казва- красотата е до едно време .

smiirnoff
06-11-2011, 12:58
Искам един хубав отговор. Защо всички трябва да са слаби?

А защо трябва да са дебели ? За да съществуват думи като наднорменно тегло, атеросклероза, висок холестерол, диабет и т.н ?!


Живеем в едно дебело общество, където дебелите хора са толелирани и често съжалявани и имам чувството, че слабите скоро ще бъдем изселени или линчувани !

Толерирани мисля, че искаш да кажеш?
И не, не са толерирани. Отвсякъде бълват критика и хули срещу тях.
А защо пък трябва да са слаби? За да има думи като анорексия, булимия ... о, и само да вметна, че висок холестерол имат и слаби хора. Информирайте се малко.
И за къв чеп сте тръгнали всички да критикувате дебелите и слабите хора. Ама вас к'во ви интересува какви са? Само знаете да хулите и да критикувате дебелите/слабите и наляво и надясно да дърдорите колко е грешно да си дебел/слаб. Аре моля ви се, вземете се стегнете. Толкова лошо повлияват такива хора като вас ... с непрестанни укори срещу хората с различна от перфектната фигура.
И к'во половината са се загрижили за неродените си деца и за бъдещите си съпрузи. Все едно знаете как ще мислите след 5-10 години... Перспектива 100 про.

pressiana
06-11-2011, 12:58
Страшна болест си е бОлимията, верно.

TeenSpirit, разбирам защо си пуснала тази тема.
Много от заблудените момиченца обаче няма да ти схванат сарказма.

anonymous708973
06-11-2011, 13:03
Така че не ми говори, че теглото говори за болести!

Естествено, че говори за болести! Дебелите хора имат повече сърдечни и ставни проблеми. Да не е едно и също дали тия колене носят 80 килограма или 55?

Съгласна съм обаче, че това с диабета е голяма глупост, защото няма нищо общо с теглото.

koshtramba
06-11-2011, 13:05
Имам и още един призив, този път напъно сериозно- бъдете перфекционистки, грижете се за външния си вид, но не оставяйте развитието на мозъка си на заден план :)
Както се казва- красотата е до едно време .

Мисля, че стигаше само да вметнеш да са перфекционисти, другото е излишно. Но мерси поне, че ме подсети де, аз за други неща започнах да мисля... ;)

mimsssssss
06-11-2011, 13:05
pressiana Нямаше какво да кажеш, че ми правиш забележка за правописа... много колоритно :razz:
На гръцки е Βουλιμία, така че предположих че и на бг ще е така, защото е медицински термин. Еми не знам как се пише :-o

Пантерке, не защитавам дебелите. Но оценявам правото на избор кой как да си живее живота и всеки трябва да си го търси това право. Не намирам за нужно някой да плюе дебелите и да казва какви недостатъци имат, тъй като същият брой мога да ги изредя и при кльощавите.

pressiana
06-11-2011, 13:14
Признавам, не съм запозната със заболяванията, които се причиняват от наднормено тегло :-D ..

Steff9423
06-11-2011, 13:18
Да се изкажа и аз...
Още от самото начало на живота на планетата винаги е оцелявал водещия вид,по-силния,по-умния или по-привлекателния.
Не само хората но и животните често биват толерирани според външния си вид,няма нужда да ви давам примери...
Колкото и да ни се иска да накараме хората около себе си да погледнат отвъд корицата,всички рано или късно правим същата грешка,да съдим по корицата.
Всички сме правили коментари от сорта"тя е много дебела-тя е супер слаба-тя е грозна.." и никой не може да отрече този факт,дори и да не го правим често го правим.
Даже мога да използвам един майтап който измисли един мой приятел "Мразя хора които мразят другите без причина..." Или "Аз не критикувам никой,но ми писна от хора които критикуват други..Трябва да спрат защото ме дразнят много.."..Надявам се някой да схване какво иска да кажат тези изказвания..
Мразим да бъдем съдени,критикувани и наказвани заради това което сме.Мразим да чуваме обидни думи относно себе си,но всички сме го правили,дори и да ни се е струвало безобидно..
Знам че авторката няма точно това в предвид,тя се опитва да каже че някои прекаляват,не се замислят и нараняват жестоко.
Но не са виновни само тези чийто живот се основава само на една цел-критикуването на другите,но и тези които не спират да се водят по мнението на околните,на хора които не ги познават и никога не слушат това което им казват хората които са се осмелили да погледнат под опаковката и са успели да открият истинската красота.
Трудно е да не се повлияем от чуждото мнение в днешно време,всички са съдени най-напред по външния си вид."ПО дрехите посрещат,по ума изпращат!"
Но само искам да кажа..Да приемаш чужди критики не е лошо,до тогава когато знаеш как да ги използваш в своя полза..

Rebirthing
06-11-2011, 13:29
mimsssssss - извинявай, но съм изчела достатъчно за да знам какво причинява наднорменото тегло.
Говоря за диабет тип 2, а както показват повечето статистики 70 - 80% страдащи от този тип диабет са с наднормено тегло и затлъстяване, но може би това е някакво нелепо съвпадение ?!
А холестерола бива "добър" и "лош", като най-често добрия е понижен, а лошия повишен. И тъй като съм се информирала достатъчно, заповядай тази статия за холестерола от същия сайт :
http://www.lekar.bg/news-129/info-1158/Добрият.и.лошият.холестеро /

Болестите са свързани най-вече със стрес, начин на хранене и с генетична предразположеност.

smiirnoff - Ти всъщност колко анорексици виждаш ежедневно ? Явно са доста щом смяташ, че НЕ е по-добре да си слаб.

TeenSpirit
06-11-2011, 13:42
Rebirthing, всяко едно кльощаво момиче на улицата може да е анорексичка.
А ти ако имаш някакъв специален начин за разпознаване може да споделиш.
И защо не спирате да мелите едно и също, не знам !
Аз харесвам слаби тела, никога не съм имала нищо против някой, просто защото е слаб.
Не знам толкова ли грешно се изказвам ?!

marin4itu
06-11-2011, 13:44
Какво толкова се юрнахте всички да спорите? В крайна сметка важно е човек как се чувства в СОБСТВЕНОТО си тяло!

Rebirthing
06-11-2011, 13:55
TeenSpirit - всяко слабо момиче ли трябва да е анорексично ?

За мен анорексията е това:
http://media.onsugar.com/files/images/nicole-star861.jpg

HexGirl
06-11-2011, 14:03
TeenSpirit - всяко слабо момиче ли трябва да е анорексично ?

За мен анорексията е това:
http://media.onsugar.com/files/images/nicole-star861.jpg
не всяко слабо момиче е анорексичка но може и да е :)
Не знаем какво се случва в главите на хората нали .
Хора гледате толкова грешно на нещата . Ама толкова ,толкова.

А TeenSpirit не се нерви няма смисъл :)

TeenSpirit
06-11-2011, 14:03
пхаха не мога повече... всеки един коментар ли трябва да пояснявам ??
МОЖЕ, а не ТРЯБВА !!!
Това означава, че всяка една толкова слаба, има потенциала да е анорексичка !
Ако трябва го прочети 15 пъти, докато схванеш .

HexGirl, много си права ! Вече напълно се уверих, че се така.
И ако някой от модераторите прецени, да се чувства напълно свободен да я заключи или изтрие.

smiirnoff
06-11-2011, 14:26
smiirnoff - Ти всъщност колко анорексици виждаш ежедневно ? Явно са доста щом смяташ, че НЕ е по-добре да си слаб.

Най - много ме дразни фактът, че изопачавате думите на хората. Покажи ми моля те къде написах, че е по - добре да си дебел?

Rebirthing
06-11-2011, 14:50
Вие изобщо какво разбирате под анорексия ? Въпроса ми е насочен главно към HexGirl .
Наистина не знам какво се случва в главата на момичето от снимката, но какво значение има това ? Тя ако ще може и за дебелана да се мисли, но тялото и е достатъчно показателно !

HexGirl
06-11-2011, 14:58
Вие изобщо какво разбирате под анорексия ? Въпроса ми е насочен главно към HexGirl .
Наистина не знам какво се случва в главата на момичето от снимката, но какво значение има това ? Тя ако ще може и за дебелана да се мисли, но тялото и е достатъчно показателно !

Анорексията е психическо заболяване :) Достатъчно съм запозната по въпроса .

Afterbirth
06-11-2011, 15:25
Темата изобщо не е 'Слабо или дебело'.
Става въпрос за критикарите и тия, дето им се връзват.За тия, които не разбират какво значи собствени предпочитания общо взето.Едните си налагат вкусовете като закон, другите ги приемат като такъв ... И като постигнат вида, поставен като правило, минават в критикарския отбор - и всичко се разширява, и разширява, и разширява.Е, има си ги отчаяните, депресирани човечета, които не са успели.Но в крайна сметка всички са жертви на стереотипа.
Щеше да бъде добре да осъзнавахме, че идеите ни за хубаво трябва да прилагаме и изпълняваме само върху себе си, без никакви коментари за отсрещното тяло, облекло и прочие.Щеше да е добре да не взимаме предвид нападките и оценките, да можем да отсяваме нашата от чуждата критика за нас самите.За съжаление нещата са пуснали корени не от вчера и за да има промяна се налага осъзнаване на голям процент от човешкия род.И все пак темата ме радва, все от някъде се започва, хубаво е че има хора, които са амбицирани да си махнат границите в съзнанието и преценяването на другите.

Josefinne
06-11-2011, 15:31
Самозадоволяването помага на нервите!

Zarity
06-11-2011, 16:10
Темата къса :)

koshtramba
06-12-2011, 11:48
Май никой нищо не разбра!
По-назад съм написала, че говоря за "дебели" или "закръглени" тела, както искате ги наречете, които са занемарени! Това е като да ти пада косата на кичури и да гледаш тъпо, убеждавайки се, че всичко е наред. Никой не може да ме убеди, че така се чувства или изглежда по-добре. Надномерменото тегло е болест, а слабото (нормално слабо) е нещо като златна среда. (затова и се нарича НОРМАЛНО). Нелепо е да мислиш, че да си затлъстял е "добре" и "не пречи". Няма нищо общо едрият кокал или каквото и да било. След като ВИЕ оправдавате тези хора, явно не сте съпричастни с този глобален проблем!

mimsssssss
06-12-2011, 11:56
От нормално и слабо има разлика. Ти ако не правиш, останалите правят. Не може да кажеш, че слабото е нормално, защото не е. Както някои преди мен каза: да си жена, не значи тялото ти да има форми на 10-11г. момиченце. Не може толкова да слабеят та и грам гърди да нямат накрая. Просто това слабо не е нормално.


Вие от толкова спор за дебели и тънки, та забравихте, че има и нормални. Т.е. нещо по - между. Явно някой харесват слаби, други дебели, но определено средната граница е нормалната по принцип, а не индивидуално.
По моите разбирания класификацията е:
дебела - http://www.bliasak.bg/uploads/newBroi/file10275.jpg
слаба - http://woman.hotnews.bg/static/uploads/tinymce/petya/%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B8/%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%20%D1%80%D0%B84%D0% B8.jpg
нормална - http://kliuki.bg/wp-content/uploads//2010/03/johanssonallure1na0.jpg

Ако някой мъж(жена) харесва 1 или 2, то за мен той има някакви изкривени космически разбирания.

koshtramba
06-12-2011, 12:11
Ми за мен тялото трябва да е 1 идея по-слабо. Струва ми се нормално и в никакъв случай не е лоша гледка. Но това вече е въпрос на преценка. Може и да е малко по-фина. 8-)

Tова, прекалено слабо ли е - http://collider.com/wp-content/uploads/Rosie-Huntington-Whiteley-victoria-secret-model-1.jpg

Това нездравословно слабо ли е? За мен е перфектно. А ако ще кажете, че много са й изкочили кокалите на раменете, около ключицата, за мен това е красиво и женствено. Наистина ми е много красиво и подчертаващо раменете. :)

mimsssssss
06-12-2011, 12:27
Тази, която си пуснала е стегната. Погледни и ръцете и корема. Добре е.
Но например:


http://i53.tinypic.com/5doy2o.jpg


:smt055

Тялото ми е долу горе идентично на това.Крака,ръце,точно толкова - и не мисля,че съм грозно слаба.Да,нямам нищо против да кача 3-4 килограма но колкото и да ям не ми се получава,просто си е ген.И аз съм за слабичките момичета - преди бях даже по слаба а никога не ми е липсвало вмимание от страна на силния пол.Втората снимка която пусна кощрамба и за мен е грозна.Не мога да си представя,че мога да буда така.Не бих си го позволила.А относно какво харесват момчетата - когато едно момиче има самочувствие независимо дали е слабо или дебело,теглото остава на заден план.Важна е нагласата,дали ти се харесваш или не :)
Направо да ахнеш... Защото тея кокали са си кокали. Една и съща структура с тази, на която е Никол Ричи в предният ми пост. За мен е грозно слабо.

koshtramba
06-12-2011, 12:38
На мен тялото на тази асос-ка много ми харесва, не й знам името. :) Пропорционална е, и никъде не виждам да ИЗКАЧАТ грозно кокали. А и кокалите оформят структурата, не може съвсем без тях и лекото им очертание (ЛЕКО!) ! Поне малко трябва да се показват, иначе бихме изглеждали като плужеци. Лично мнение. :)

Rebirthing
06-12-2011, 12:51
За мен госпожицата от Асос-а няма нищо общо с Никол Ричи, която впрочем си е направо грооозна картинка. Ключиците на Никол са в пъти по-изпъкнали !
Вижте снимки на Chanel Iman, примерно, тя вече отива към грозно слабо...

dead_princess
06-12-2011, 15:20
ахаха гръмнете се, асос-а няма нищо общо с това на Никол! Нейното изглежда анорексично, а това на асос-а нежно и фино.. :)

goosebumps
06-12-2011, 16:33
Забелязала съм, че точно момичетата с този така бленуван от всички магически метаболизъм, имат някакви крайни виждания и възприятия относно 'слабо' и 'дебело'. Същевременно плюят по леко пълните. Някоя тук се беше изказала, че ако била по-пълна, нямало да се остави така.. а дали?!? Знаят ли те вечно слабите какво е да се ограничаваш от т.нар. храни-изкушения 300 дни в годината (и да, дори по малко и умерено консумиране, ПАК ми се лепи), да се бъхтиш 32742 часа на стадиона/фитнеса/басейна и т.н, за да можем да видим и ние, прецаканите, какво е да бъдем като вас ..или поне близко на това. Нямам против нито спорта, нито здравословният живот, но има моменти в които искам просто да се отпусна, да си почина, а слабото тяло да си остане такова. Но за жалост всичко ми се лепи.. веднага. Не хейтвам, но да, завиждам.. не го отричам, защото виждам как слабите, високите са предпочитани в обществото и стройната фигура определено им е преимущество, в която и да е сфера.

Естествено не толерирам тяло тип "средностатистически американец", но смятам, че и слабите по природа момичета (не се отнася за всички разбира се) не би трябвало да бъдат толкова критични. Walk a mile in our shoes, and then criticize :) .

Сега, като прочетох написаното от мен, малко ми се струва като офтопик, а ако на някого му звучи заядливо - е ми не ми беше такава целта.

Little_Lady93
06-12-2011, 21:46
хиляда плюса на това изказване!!!

pressiana
06-12-2011, 22:26
goosebumps, аз съм съгласна с теб. :)
Но според мен в природата всичко е балансирано, т.е. не може да си хем страшно интелигентна, хем стройна фиданка и божествена красавица, а и забавна, общителна и т.н. Все ще имаш някакъв недостатък.
За разлика от мен /защото аз имам бърз метаболизъм/, ти поне правиш нещо полезно за тялото си. Аз вървя повечко и карам колело, но далеч не е това, което ти описа.
Предпочитани ли? Гледай само тук колко приказки се изприказваха кое било грозно и кое - хубаво. А пък само да знаеш как 100 човека са ми казвали, че ще се счупя и т.н. Мноооооооооого малко са тези, които са ми правили комплимент някакъв за фигурата, повечето ръсят злобни коментарчета. Така че не е лесно и да си слаб, защото винаги се намират хора, които да злобеят по твой адрес. Затова не си мисли, че не е честно и т.н. - и слабите, и пълните хора си имат своите предимства и недостатъци. :)

goosebumps
06-13-2011, 13:23
Да,.. предпочитани :). Сексът продава. Злобните коментарчета са от завист и според мен го знаеш много добре.

Аз пък да ти кажа, познавам доста момичета, които са хем слаби, хем красиви, хем забавни, хем интелигентни (и даже с внушителна гръдна обиколка). Къде е баланса питам? Да си слаб е 10000 пъти по-лесно от това да си пълен. Trust me.

pressiana
06-13-2011, 14:40
Аз пък да ти кажа, познавам доста момичета, които са хем слаби, хем красиви, хем забавни, хем интелигентни (и даже с внушителна гръдна обиколка). Къде е баланса питам?

Не знам, все има някакъв. Винаги има някакъв недостатък - както знаеш, няма идеални хора ;) Поне аз си знам за себе си какви са ми лошите качества..
Освен това, те може сега да са слаби, но после, ако не се поддържат, да качат доста. Има много такива случаи, аз познавам такива хора. :)

А за завистта - тук не знам. По принцип не я толерирам, особено между добри приятелки. Ама не мислиш ли, че би било доста тъпо от моя страна да категоризирам всеки коментар като завистлив? Аз че си имам самочувствие, имам си, ама чак пък толкова високо не е.. Та, не всички, които са ми казвали това, са ми завиждали, особено като съм била по-малка, когато момиченцата едва ли копнеят да са стройни фиданки.