PDA

View Full Version : Протеинов шейк



kocaki1996
06-11-2011, 11:36
Някой знае ли някоя рецепта за Протеинов шейк ,който се прави преди тренировка или след тренировка за повече издържливост и енергия. Само ,че да се прави без яйца и протеини на прах ,защото от яйцата ,най-много да си докараш проблем.

fatrat
06-11-2011, 12:01
Някой знае ли някоя рецепта за Протеинов шейк ,който се прави преди тренировка или след тренировка за повече издържливост и енергия. Само ,че да се прави без яйца и протеини на прах ,защото от яйцата ,най-много да си докараш проблем.
Както кажеш Учителю. УС! И нека силата бъде с тебе! Прочети малко в гугул дюд :)

DownloadVirus
06-11-2011, 12:04
И какво може да стане от яйцата ?!

DownloadVirus
06-11-2011, 12:09
Купи си един протеин от някой сайт или зала и не се занимавай с глупости :) Не съм чувал да се правят домашни протеини на прах..

ArrowsOfDeath
06-11-2011, 12:30
Някаква рецепта за правене на нещо подобно в домашни условия можете ли да дадете?

Naik1
06-11-2011, 12:31
Що пък трябва да си купува :? Хах аз всичкото си го имам домашно от село и си ги правя вкъщи.. само че това за яйцата са простотии..
Разбий кисело мляко, яйца и мед, ако искаш за вкус нещо банан или шоколад или там каквото измислиш

ZipFail
06-11-2011, 12:34
Много протеин има в тая рецепта, няма що..

Тея рецепти за кисело мляко + банани не са протеинови шейкове ;)

badsector
06-11-2011, 13:48
Взимай си протеина на прах от някой от множеството магазини и си свиркай. Само гледай като подсладител да не използват аспартам, ами сукралоза. Ако намериш без подсладител, най-добре. Но няма защо да се притесняваш от употребата на такива протеинови концентрати.

LastFN
06-11-2011, 14:17
домашен протеин само месо да смелиш на кайма.Всички такива рецепти с кисело мляко , банан , мед са домашни гейнери (имат доста въглехидрати) и стават за след тренировка.Също има и яйчен прах ама не съм 100 процента наясно с хранителните стойности, но знам че има доста белтъчини.

pencilwarrior
06-11-2011, 14:50
Ми за шейк домашен не знам, обаче може да пробваш да разбиеш извара(на килограм да я вземеш е по-добре, щото другата я осоляват) с някакъв плодов сок или нещо от сорта, става нещо като сметана. 200 гр извара ако е има около 30 гр протеин мисля, оооообаче ако успееш да издържиш да изядеш цяла чаша, голяма.. Аз лично след втория опит стигнах до заключението, че изобщо не съм навит да ебавам стомаха си с тая гадория :D

Naik1
06-11-2011, 16:37
Кой умник каза, че в млякото и яйцата няма протеини? Не случайно хората са казали, че тея лайна в кутиите са ДОБАВКИ към храната, защото храната е къде къде по-важна. Пийте си ги като искате, като сте сигурни, че тва на етикета отговаря на това в кутията ;)

kriogenx
06-11-2011, 17:09
Не ти трябва такава простотия вземиси един креатин само че не тея простотий като креатиновите матрици а чист креатин никога не си взимай некви смесани работи катоо CGT -creatin- glutamin- taurin
а взимай всичко по отделно

DownloadVirus
06-11-2011, 17:50
Не ти трябва такава простотия вземиси един креатин само че не тея простотий като креатиновите матрици а чист креатин никога не си взимай некви смесани работи катоо CGT -creatin- glutamin- taurin
а взимай всичко по отделно

Много смешно,да взема креатин xaxaxa :)

kriogenx
06-11-2011, 18:06
Що кво му е на креатина иман мн по голям ефект от протейна щом като си мислиш че повеча разбираш кажи му кво да взима айде

DownloadVirus
06-11-2011, 18:15
Що кво му е на креатина иман мн по голям ефект от протейна щом като си мислиш че повеча разбираш кажи му кво да взима айде

Или щото дрънкаш наизуст :) Дори не е писал дали тренира или не и какво :) Какъв му е стажа и тн :) А ти да взима креатин хах..

smeshnik
06-11-2011, 18:21
Аз си правех с банан, какао,2-3 яйца,мед,прясно мляко в пасатора и ставаше добре. Не знам колко е за протеини , но е вкусно и ти дава енергия :)

DownloadVirus
06-11-2011, 18:28
Ами то и 2 кила ориз ти дават енергия :)

fatrat
06-11-2011, 18:35
колко простотия не е истина! Тея плодови млека, както казаха някой нямат нищо общо с протеин!

DownloadVirus
06-11-2011, 19:10
колко простотия не е истина! Тея плодови млека, както казаха някой нямат нищо общо с протеин!

Слагат 2 яйца 500 мл ориз и 2 банана и го викат протеинов шейк :D

anonymous546178
06-11-2011, 20:37
Аз си правя нещо като протеинов шейк за след фитнес... половин литтър мляко с около 4 яйца и 14гр. глутамин... Това ми е за първия половин час след фитнеса.. иначе като се прибера си удрям една стабилна доза месо..

Naik1
06-11-2011, 22:40
Ок, нека са си глупости, простотии етц, аз си усещам ефекта, въпреки че не си давам парите за "хубавия и чист" протеин, които коравия батко а.к.а инструктор ми е казал, че е добре да пия.
Или пък може би говоря глупости и трябва да изпия 15 белтъка + 500гр извара, тогава евентуално мога да си набавя някакъв белтък, но все пак по-добре си е да си купиш от залата 1 бидон, да минеш по улицата да те видят всички с него и тогава :?

badsector
06-11-2011, 23:38
Виж ся, идеята е, че протеините, които се продават на прах, навлизат по-бързо в организма. Някои дори са обогатени допълнително с въглехидрати. Затова и на професионалните спортисти им дават такива шейкове веднага след физическото усилие, което са извършили. Ако обърнеш внимание на някои футболисти им дават още преди да влязат в тунела.

firstdiesel
06-12-2011, 09:41
Що кво му е на креатина иман мн по голям ефект от протейна щом като си мислиш че повеча разбираш кажи му кво да взима айде

то от креатина има ефект обаче е ограничен, до края на зареждащата фаза, след тва пак има обаче е твърде нищожен ....
след няколко цикъла креатин му се губи изцяло действието, понеже мускулните клетки са фул макс и няма повече на къде.

И за да се зима креатин трябва в храненето 'сичко да ти е наред.

по темата : вместо да се занимавате толкова да праите домашни шейкове, що не седнете на масата кат белите хора и не ядете продуктите както са си ?!

Naik1
06-13-2011, 10:06
разгеле..

slicky
06-13-2011, 12:35
Пиша като не много знаеш,но след трен не трябва бърз бъглехидрат?

SurfSky
06-13-2011, 15:36
Здрасти.Бях гледал някаде как се прави такъв вид шейк,та:Слагат се банани,мед,канела и мляко и после в шеикъра или пасатора.Незнам точките пропорции.Дано сам помогнал.

DownloadVirus
06-13-2011, 15:41
Здрасти.Бях гледал някаде как се прави такъв вид шейк,та:Слагат се банани,мед,канела и мляко и после в шеикъра или пасатора.Незнам точките пропорции.Дано сам помогнал.

:lol: :lol:

SurfSky
06-13-2011, 17:18
Здрасти.Бях гледал някаде как се прави такъв вид шейк,та:Слагат се банани,мед,канела и мляко и после в шеикъра или пасатора.Незнам точките пропорции.Дано сам помогнал.

:lol: :lol: Како му е смешното :D

DownloadVirus
06-13-2011, 17:42
Че в протеинов шейк няма протеин :D Тва мляко има оскъден протеин около 3.3-3.5 грама протеин / 100 мл в зависимост от маслеността му!