PDA

View Full Version : За Еразъм студентите



make_you_mine
06-11-2011, 20:34
Здравейте,има ли хора,ходили по ''Еразъм'' ? Интересно ми е дали,като отидем в друга държава,след това се върнем в България да си вземем изпитите, на следващата дали можем да се прехвърлим да учим в университета, в който сме отишли по Еразъм ? При мен се получава, че отивам третата година,та бих искала да си завърша образованието там,където съм отишла. Някой от вас знае ли дали в възможно ?

shadow4e
06-11-2011, 21:55
Пишеш запитане към конкретния университет и те ще ти кажат процезурата и дали е възможно при тях. Как очакваш да има едни и същи изисквания, едни и същи приравнителни изпити за всички университети в различни държави..

DarkTemplar
06-11-2011, 23:10
Тя нищо не очаква, просто я мързи да мисли и иска всичкото инфо наготово. Еразъма обикновено е един семестър и за това време трябва да направиш сериозно впечатление, че да те вземат.

LetiCherry
06-12-2011, 15:50
В повечето случаи при свестните университети е много трудно това да стане - учиш 3 години в БГ и после хоп за един семестър учене в чужбина ти признават всички изпити и завършваш в чужбина... :lol:
Иначе се обърни конкретно към университета към който си се запътила или разгледай сайта на Еразмус.