PDA

View Full Version : рисуване



kikondarcho
06-11-2011, 20:24
Здравейте.
Ходя от няколко седмици на рисуване,но нищо не разбирам.....Много искам да влезна с архитектура обаче рисуването нещо не го разбирам...Казвали са ми,че има добри книги на художници,в който е обяснено горе долу как стават нещата.Знам че няма да стане от книга,нопоне нещо да ми влезе в главата.Става въпрос за рисуване не перспективи.Помогнете с каквото знаете,спешно е

VampireLover3
06-11-2011, 20:44
Ако не ти е в кръвта да рисуваш няма как да стане. По добре си избери нещо друго.

Chacho
06-11-2011, 23:15
Има много книги за рисуване в нета. Няма да ти трябва бог знае каква креативност, идейност и умения за кандидатстването. Или поне го тълкувай като "става с учене, не е само до талант".

Можеш да погледнеш в piratebay, zamunda и т.н. за разни книжки. Дано не ти е проблем анлийския!

От познати знам обаче, че без уроци трудно става. Не че с уроци е лесно...

zero
06-12-2011, 06:01
Има много книги за рисуване в нета. Няма да ти трябва бог знае каква креативност, идейност и умения за кандидатстването. Или поне го тълкувай като "става с учене, не е само до талант".

Можеш да погледнеш в piratebay, zamunda и т.н. за разни книжки. Дано не ти е проблем анлийския!

От познати знам обаче, че без уроци трудно става. Не че с уроци е лесно...
Прав си, но ако си пълният некадърник като мене ... няма да те спасят никакви уроци :lol:
Моа рисувам само карикатури, ама ги докарвам ... :lol:

kikondarcho
06-12-2011, 06:11
Проблемът е там,че учителят преподава много бързо,а аз не мога да хвана теемпото,успявам дда науча някой неща,но искам и някоя книга за да мога да се упражнявам

aleks98
06-12-2011, 06:58
Както каза някой в първите мнения, щом не ти е в кръвта да рисуваш няма да успееш, но пък ако толкова искаш с уроци ще можеш, но явно не си попаднал на добър учител... : )

Grommash
06-12-2011, 08:05
Ако не ти е в кръвта да рисуваш няма как да стане. По добре си избери нещо друго.

doublet
06-12-2011, 09:57
Ако не ти е в кръвта да рисуваш няма как да стане. По добре си избери нещо друго.

:smt023

По-добре избери друго освен архитектурата! Аз лично смятах да влизам също там тази година но се отказах..ходих също на уроци, но попринцип аз знам как се рисува и рисувам г/д добре (според другите) Но архитектурата не е рисуване Г/Д или ЧЕТЕНЕ НА КНИГИ .. архитектурата изисква нещо повече.. там се иска талант, умения, страст, желание и най-вече огромно ама огромно въображение!! Не е за хора които просто са решили т'ва да учат... Повярвай ми - казвам ти го за добро...
А и виж изпитите които се полагат за да влезеш - силно се съмнявам че ще ги вземеш щом не можеш да рисуваш и тепърва започваш :)
Казвам ти го с добро..не се обиждай.

tinkiwinkidipsi
06-12-2011, 10:16
според мен от книга няма как да стане ... за архитектура се иска много висок бал и много високи оценки по рисуване и изпита по математика .. хората ходят по 2 -3 години на курсове по рисуване и пак накрая някои не изкарват хубави оценки на изпитите ... иначе в нета има различни туториали за рисуване.. преди и аз бях тръгнала на уроци , но ходих 1 месец и се отказах да кандидатсвам архитектура... а за нея се иска адкото постоянство и кофтито е , че не можеш да влезеш нещо друго ако не те приемат , защото това означава ,че хвърляш на вятъра всички пари за курсовете и всичките ти усилия .. така че сама си прецени :)

shpekovsalam
06-12-2011, 11:06
Вярно, че трябва учене, но без талант.... :? Особено ако си такъв като мен! Изобщо не мога да рисувам, ама изобщо! Дори човече не мога да нарисувам! http://img.zamunda.net/pic/smilies/slap.gif

goldy96
06-12-2011, 13:31
Има една книга Луна или грош. Господина ми по изобразително ми я беше казал. Но както другите казват трябва да ти е в кръвта. Но и с уроци би се научила.

Chacho
06-12-2011, 14:18
Абе аре глейте си работата с тоя талант! Не сте се занимавали сериозно с рисуване, ма било талант. Не говорим за картини на Ван Гог. Стига да имаш малко капацитет и повече воля, можеш да се научиш да рисуваш така, че хората да си мислят, че си талант.

Второ, има хора, които рисуват умопомрачително, но други с по-лоши художествени умения изкарват по-добри оценки на изпитите по рисуване за архитектура.


Трябва страшно много подготовка, но ако положиш усилията е напълно възможно да влезеш.