PDA

View Full Version : Отлепена бенка



liquor
06-12-2011, 06:42
Току що без да искам си закачих 1 от бенките тя се намира в дясно на таза и винаги я закачам леко с гащите i des vzeh че я отлепих на половина и почна да кърви зверски много уж я спрях и сложих лепенка ма още кърви и сега мн ме е страх защото сам чувал че бенките са доброкачествени тумори затова моля някои ако знае нещо каквото и да е то да направя по въпроса да ми каже защото знам че трябва да отида на дерматолог но идея си нямам къде в неделя когато никoй не работи ... :(

badsector
06-12-2011, 07:23
Звъниш на личния лекар и питаш къде е спешния кабинет, където се преглеждат пациентите й/му и отиваш веднага.

jenatanadqvolaa
06-12-2011, 07:49
От София ли си?

CherryBell13
06-12-2011, 08:29
И на мене ми се беше случило- кървя кървя и после се оправи сега е зараснало и нищо няма

П.П. Беше се отлепила преди около 8 години :D

ThisIsMe
06-12-2011, 08:52
Иди на лекар.С бенките шега не бива.Има възможност от меланома ако си траеш.

CherryBell13
06-12-2011, 08:58
Аз тогава не отидох на лекар трябва ли да ида сега, въпреки, че нищо ми нямаше? :?

badsector
06-12-2011, 10:03
Нама особен смисъл, освен ако не искаш да питаш как е най-безопасно да се премахне бенката.

ThisIsMe
06-12-2011, 10:21
Аз тогава не отидох на лекар трябва ли да ида сега, въпреки, че нищо ми нямаше? :?

Вече не мисля,че е необходимо.
Просто по принцип бенките не трябва да се разраняват или дразнят.
Могат по желание да се отстранят по хирургически път безпроблемно,но не е желателно ние ''да си играем на хирурзи''.

shpekovsalam
06-12-2011, 10:42
Веднага звъни на личния, че да не развиеш нещо. Той ще те насочи какво да направиш!

jenatanadqvolaa
06-12-2011, 10:57
Аз тогава не отидох на лекар трябва ли да ида сега, въпреки, че нищо ми нямаше? :?
Имала си късмет значи...но найстина не бива..най безболезно е с лазер :) става за 10 мин

bubbety
07-31-2011, 19:08
и на мен ми се отлепи бенка,но не кървя.отдолу има нещо кафяво да не е нова бенка ,моля ви кажете ако знаете нещо по въпроса

SeXyMaCka
07-31-2011, 19:32
И на мен ми се случи нещо подобно преди около 5 години. Отиди при личният си лекар и ако той прецени, че е необходимо, ще те насочи към хирург, които да отстрани оперативно ( не се плаши, не е кой знае какво, но после боли известно време и остава кофти белег, поне при мен е така ) бенката.

bubbety
07-31-2011, 20:50
И на мен ми се случи нещо подобно преди около 5 години. Отиди при личният си лекар и ако той прецени, че е необходимо, ще те насочи към хирург, които да отстрани оперативно ( не се плаши, не е кой знае какво, но после боли известно време и остава кофти белег, поне при мен е така ) бенката.

за мен ли става дума

SeXyMaCka
07-31-2011, 21:06
И на мен ми се случи нещо подобно преди около 5 години. Отиди при личният си лекар и ако той прецени, че е необходимо, ще те насочи към хирург, които да отстрани оперативно ( не се плаши, не е кой знае какво, но после боли известно време и остава кофти белег, поне при мен е така ) бенката.

за мен ли става дума

Да :)

lili12
08-05-2011, 15:43
и на мен ми се случи на скоро, само че моята не е кафява бенка ами червена и е на лицето..разчоплих я тече кръв и после пак си зарасна и нищо ми няма, но ако пък токова се тревожиш се консултирай с лекар :)

Nqkuf
08-05-2011, 21:25
Чувал съм, че като си разраниш бенка и ако около нея се получи нещо кафево/червено/синьо тогава значи е опасно...

Аз докато си бръсна лицето си порязах една бенка, тече малко кръв, след това изглеждаше нормално, нито зачервяване нито нищо...

circlesquare
08-06-2011, 10:33
И на мен ми се случи на скоро да си раздразня бенка, кървя доста и ме болеше, но сега нищо и няма. Надявам се, че няма да ми стане нещо ;д