PDA

View Full Version : Хубава и здрава коса



karamel44e
06-12-2011, 10:17
Какви продукти за коса използвате и как се справяте с косопада ?

kalpazanka
06-12-2011, 10:20
Вижда ножица веднъж на шест месеца. Планирам и на по-голям интервал да я скъсявам вече.
Пръскам след измиване спрей балсам Глис- http://www.ivis.bg/products_images/sprei-balsam-gliss-roza.jpg и пия витамини.
Планирам скоро да започна и маски, за да контролирам омазняването и да я мия по-рядко.

FuCKkK13
06-12-2011, 10:30
и аз я подстригвам на 6 месеца ..само връхчетата и аз мисля да увелича интервала защото си пускам косата .. пия витамини от време на време -не съм много редовна, но пак виждам разлика...домашни маски редовно...естествено правя и почивки..ям пчелен прашец..някой го дават да се натроши и да се сложи в маската, но аз го ям така, защото помага и за имунната система..ампули периодично..т.е когато се сетя..и аз ползвам флуида на Глис- оранжевия, но по рядко....ако става въпрос за сезонния косопад..при мен не е много силен и с маски ДОМАШНИ се справям..също така използвам себорал форте, но не за пърхот ми за растеж на косата...ами общо взето това е..балсам за сега съм си купила 1 през живота си и той свърши...имам готова маска - от фриз. салон която използвам като правя почивки от домашните..но ефект от нея няма..дали такава маска или балсам все едно и също.. за това и не си купувам балсам .. а и не е много хубаво редовно да се използва..общо взето това е..малко се поувлякох :oops:

sladkish_14
06-12-2011, 11:00
Боже аз я подстригвам на всеки 2 месеца и пак се къса и не е толкова здрава, а вие на 6 месеца просто не знам какви коси имате.. При положение, че фризьорите препоръчват взимане на връхчетата на всеки месец.

kalpazanka
06-12-2011, 11:11
Защо да й взимам връхчетата всеки месец? Това, което израсте, ще бъде отрязано и ще замине в коша. Дължината ще си стои все една и съща. Нито третирам косата с преса, нито я изтезавам със сешоар /само корените суша/, нито я боядисвам. Лак за коса не ползвам. Не я изтощавам, полагам грижи /или поне някакъв минимум/ и тя ми се отблагодарява- не цъфти.

karamel44e
06-12-2011, 11:23
Аз си постригвам косата на 3 месеца и използвам маска с тривитоминол за косопад и растеж на косата

neeDaBosS
06-12-2011, 11:32
Аз последно се подстригах ноември месец.Прави си маски домашни и не само,ампули,флуиди и всякакви такива.

FuCKkK13
06-12-2011, 11:45
Защо да й взимам връхчетата всеки месец? Това, което израсте, ще бъде отрязано и ще замине в коша. Дължината ще си стои все една и съща. Нито третирам косата с преса, нито я изтезавам със сешоар /само корените суша/, нито я боядисвам. Лак за коса не ползвам. Не я изтощавам, полагам грижи /или поне някакъв минимум/ и тя ми се отблагодарява- не цъфти. + .. да добавя и доста домашни маски ..и не цъфти..последно я подстригах началото на април защото беше много суха и се заплиташе и още 1 месец и щеше да цъфне иначе нямаше .. а преди това я бях подстригвала септември..

goldy96
06-12-2011, 13:41
Много ясно, че фризьорите така ще казват. На хората им трябват пари. Тривитаминолът е много добро решение. :)

BrokenInnocence
06-12-2011, 13:54
Гледам да я подстригвам поне на всеки 2-3 месеца, винаги когато я мия използвам балсам и веднъж в седмицата - маска за коса (преди използвах повече домашни, сега съм на купешка, защото нямам време да си правя). Сешоар използвам толкова рядко, че май даже не си спомням кога е бил последния път. Изправям я с преса 1-2 пъти в месеца макс и винаги с термозащитен спрей преди това. А, да... и я сресвам само преди и след като я мия, като когато е мокра слагам преди това спрей за лесно разресване, за да не я скубя с гребена.

kitten8m
09-14-2011, 09:52
Ами използвам много продукти - спрей за коса, кристали, ампули, тривитаминол, маски, масаж... хубави шампоани за косопад, фитовал.
но най - вече се грижа за косата си отвътре- храня се добре и не измъчвам организма си с диети. Косата ми е много здрава и дълга. За себе си съм намерила начина

XxInn0cencexX
09-14-2011, 10:01
Подстригвам си я на около 6 месеца,въпреки че ползвам преса 4-5 пъти на седмица косата ми не цъфти толкова.Досега не се грижех по никакъв начин за нея,но от около месец почнах да правя маски с тривитаминол 2 пъти в седмицата,а след като си измия косата я поливам с вода в която съм варила коприва,и всеки ден нанасям хининова вода в корените и.И за един месец косата ми е пораснала точно с 1 см :( .

pisenceto90
09-14-2011, 10:08
Зехтинът е състьвката при мен ... Всеки път преди измиване ,мьжь със зехтин като наблягам на върховете...стоя така 2ч. после задължително балсам и маска на всяко трето миене ,след изсушаване слагам кристали и някав блсам без отмиване ....Не пия витамини по-скоро внимаам какво ям и какви продукти за поддръжката и използвам ,изправям я веднъж в седмицата или топирвам-петък вечер :D ...Сега пък взех че я и боядисах и не съжалявам хяреся ми промянята,изисква значително повече хидратиране ...Най-използваната марка при мене е на Глис...и то тази серията

http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://cokupic.pl/i/c_big1100675.jpg&imgrefurl=http://www.cosmopolitan.bg/forum/viewtopic.php%3Fp%3D1318735&h=242&w=401&sz=32&tbnid=Q1mNwlAux_BYRM:&tbnh=83&tbnw=137&prev=/search%3Fq%3Dgliss%2Bkur%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=gliss+kur&docid=tGtvPqEMLb5W5M&hl=bg&sa=X&ei=yntwToTNLojk4QTCypSKCQ&ved=0CDMQ9QEwAg&dur=69


След като си научих сама да си обирам връхчетата го правя всеки месец и така като гледам доволна съм как изглежда косата ми ,до кръста ми е такава дължина си поддържам.. :)

GunSnSteelflowers
09-14-2011, 10:56
Много се лъжете, че косата няма нужда от подкъсяване.