PDA

View Full Version : Наистина сериозен проблем



angel007
06-12-2011, 12:03
Историята е малко дълга.Значи тази година в класът ми дойде едно момиче.В началото не бързах да се сближа, но сега сме дружки. Та ето го проблема.Харесвам едно момче. Въпросното ново момиче в класа също го харесва. Но това началото нито аз знаех, че го харесва нито тя знаеше, че и аз го харесвам. Началото на проблема дойде от една клюка от друго момиче.Чатихме си и тя ми спомена, че това момче което харесвам целело новото момиче с хартиени топчета и че я харесва. Тъй като на клюки трудно се връзвам без да съм видяла това реших да и кажа тази клюка, за да не се изложи или нещо такова. Тъй като тогава не знаех че го харесва предизвиках началото на проблема. Казах и това,но тъй като не беше сигурна дали да ми признае че го харесва просто си премълча и каза, че не може да е вярно и се отврати, че не го харесва. След като и казах това започна ацки да се надува, че той я харесва. След време направихме с няколко момичета дискусия където играхме на истина или предизвикателство. Питаха ме кого харесвам и аз им казах, че е това момче. Тъй като и тя беше вътре ме запита наотделно дали е истина и аз и казах, че е вярно.Тогава и тя ми призна и започна да се състезава с мен. Лъже ме и се опитва да ме злепостави. Опитва всички възможни начини да се откажа от него, за да го спечели. Опитва да открие мои слаби места и да ме удари право в десятката. Няколко приятелки решиха да го питат дали я харесва тъй като ми каза, че той и признал, че я харесва.Молих я за хронология, но такава така и не получих. Тези момичета го питаха и той каза, че харесвал едно от момичетата в компанията ни.Попитаха за мен и той каза, че може би. Но между тези две събития има доста месеци време. Говорих с нея за това, помолих я да спре да се състезава с мен, но тя продължи. Та въпроса ми е: Какво да правя- наистина го харесвам, пишем си, говорим си, но тя ме лъже и незнам дали да и вярвам или не. Какво да сторя. Опитвам се да не и споделям много, за да не го използва срещу мен. Какво да правя? Това момче го харесвам много, не искам да губя приятели заради него и не искам тя да ме лъже и да ме излага.Знам че е като във филм, но искам помощ.Какво да правя?

MissBianka
06-12-2011, 12:38
Продължавай да не и споделяш нищо, не я допускай до себе си и не и се доверявай за нищо.Относно момчето, бъди себе си, не се състезавай и конкурирай, просто си общувай нормално с него.Каквото има да става ще си стане, ако наистина те харесва ще бъдете заедно.

GossipGirl89
06-12-2011, 13:21
Ами след като знаеш, че те лъже следователно не трябва да й вярваш. Не й споделяй почти нищо и като цяло не й обръщай внимание, каквото и да прави и да говори за/срещу теб. С момчето, както казаха вече и преди мен, се дръж напълно нормално и естествено. Щом е казал "може би" най-вероятно има симпатии към теб, затова е хубаво да си естествена. От състезания, конкуренция и правене на мръсно няма смисъл. Остави я да си прави каквото поиска - накрая ще й се върни двойно и тройно на главата.

gotinataaaa
06-12-2011, 13:41
Игнорирай тази твоя приятелка. Не и споделяй или казвай нищо, за да не може да разнася клюки и да те злепоставя.

onestar
06-12-2011, 14:14
Само на мен ли ми се струва, че дори и да се получи между авторката и въпросното момче, то нещата бързо ще рухнат под натиска на тия върли интриги?

Плюс това, момчето нещо ги разиграва. Ако харесва някоя от двете - да действа. Май иска да си гледа сеира как две момичета (приятелки при това (до колкото е възможно да са такива) се трепят за него.

eclipse3
06-12-2011, 14:17
''..в класът ми дойде едно момиче.В началото не бързах да се сближа, но сега сме дружки.. ''

ти на тва ли викаш дружка?? да се опитва да те злепостави и да разправя лъжи?



''..Няколко приятелки решиха да го питат дали я харесва тъй като ми каза, че той и признал, че я харесва.Молих я за хронология, но такава така и не получих. Тези момичета го питаха и той каза, че харесвал едно от момичетата в компанията ни...''

боже... тия неща ги правихме като бяхме малки! да питаме някой друг и той да пита момчето което харесваме дали наистина ни харесва или не. според мен тва е мноого тъпо! ти сама преценяваш дали ти обръща внимание,дали показва нещо повече от приятелски чувства(ако въобще има такива) към теб, ще се държи много различно от просто приятел ако те харесва

GossipGirl89
06-12-2011, 14:57
Само на мен ли ми се струва, че дори и да се получи между авторката и въпросното момче, то нещата бързо ще рухнат под натиска на тия върли интриги?

Зависи си от хората. Ако се връзват на интригите и им позволят да застанат между тях - да, бързо ще рухне, но ако ги игнорират и не им обръщат внимание има шанс за добра връзка :)

onestar
06-12-2011, 15:08
^ Точно за това говоря. Авторката ми се струва доста податлива... щом е молила въпросното момиче за някаква хронология, за да се убеди в правотата на нещо, значи доста бързо позволява да й се влиза под кожата.
Плюс това знае, че онази я лъже и се чуди дали да й вярва... :-o