PDA

View Full Version : Фирми тестващи върху животни



Tiin
06-12-2011, 12:29
Мисля,че има хора,които биха искали да знаят за фирмите,които правят тестове върху животни,за да знаят кои продукти да не си закупуват,както и тези ,които не правят опити.
КОМПАНИИ, ТЕСТВАЩИ ПРОДУКТИТЕ СИ ВЪРХУ ЖИВОТНИ!
A

Arm & Hammer (Church & Dwight)

B

Bic Corporation
Boyle-Midway
Braun (Gillette Company!!!)

C

Chesebrough-Ponds (Faberg?, Ponds, Vaseline)
Church & Dwight (Aim, Arm & Hammer, Arrid, Brillo, Close-up, Lady's
Choice, Mentadent, Nair, Pearl Drops)
Clairol (Aussie, Daily Defense, Herbal Essences, Infusium 23, Procter & Gamble)
Clorox (ArmorAll, Formula 409, Fresh Step, Glad, Liquid Plumber, Pine-Sol, Soft Scrub, S.O.S., Tilex)
Colgate-Palmolive Co (Ajax, Fab, Hills Pet Nutrition, Mennen, Palmolive, SoftSoap, Speed Stick)
Coty (Adidas, Calvin Klein, Davidoff, Glow, The Healing Garden, JOOP!, Jovan, Kenneth Cole, Lancaster, Marc Jacob, Rimmel, Stetson)
Cover Girl (Procter & Gamble)

D

Del Laboratories (CornSilk, LaCross, Naturistics, New York Color, Sally Hansen)
Dial Corporation (Purex, Renuzit)

E

Erno Laszlo

G

Gillette Co (Braun, Duracell)

H

Helene Curtis Industries (Finesse, Salon Selectives, Thermasilk, Unilever)

J

Johnson & Johnson (Aveeno, Clean & Clear, Neutrogena, ROC)


K

Kimberly-Clark Corp. (Cottonelle, Huggies, Kleenex, Kotex, Pull-Ups, Scott Paper)

L

Lever Bros. (Unilever)
L'Oreal U.S.A. (Biotherm, Cacharel, Garnier, Giorgio Armani!!, Helena Rubinstein, Lanc'оme, Matrix Essentials, Maybelline, Ralph Lauren
Fragrances, Redken, Soft Sheen, Vichy)

M

Max Factor(Procter & Gamble)
Mead
Melaleuca
Mennen Co. (Colgate-Palmolive)


N

Neoteric Cosmetics
New Dana Perfumes
Noxell (Procter & Gamble)


O

Olay Co./Oil of Olay!! (Procter & Gamble)
Oral-Bи (Gillette Company)


P

Pantene (Procter & Gamble)
Pfizer (BenGay, Desitin, Listerine, Lubriderm, Plax, Visine)
Physique (Procter & Gamble)
Playtex Products (Baby Magic, Banana Boat, Ogilvie)
Procter & Gamble Co. (Clairol, Cover Girl, Crest, Giorgio, Iams, Max Factor, Physique, Tide)


R

Reckitt Benckiser (Easy Off, Lysol, Mop & Glo, Old English, Resolve, Spray 'N Wash, Veet, Woolite)
Richardson-Vicks (Procter & Gamble)


S

Sally Hansen (Del Laboratories)
Schering-Plough (Bain de Soleil, Coppertone, Dr. Scholl's)
S.C. Johnson (Drano, Edge, Fantastik, Glade, OFF!, Oust, Pledge, Scrubbing Bubbles, Shout, Skintimate, Windex, Ziploc)
SoftSoap Enterprises (Colgate-Palmolive)
Suave (Unilever)
3M (Post-It, Scotch)


U

Unilever (Axe, Dove, Helene Curtis, Lever Bros., Suave)





КОМПАНИИ, КОИТО НЕ ТЕСТВАТ ПРОДУКТИТЕ СИ ВЪРХУ ЖИВОТНИ!

А

Aesop
Ahava
Almay
Alverde
Amway
Anytime
Apotheker Scheller (Dr Scheller, Manhattan
AquaSource (Natural BEING Skin Care)
Aquolina (Selective Spa)
Aroma Vital
Arran Aromatics
Artdeco
Astonish (битова химия)
Аstera
Aveda
Avon
Аюрведа Плюс (паста Vicco)

B

Bare Escentuals.
Baylis & Harding
Beverly Hills Formula
BeYu
Belweder
Bi-Es (парфюмерия)
Bioderma
Bobbi Brown
Boots и бранд «№7»
Bourjois
Boutique D Elite
B

softens
06-12-2011, 12:41
Амин! Мерси много за инфото

koshtramba
06-12-2011, 12:41
А върху какво трябва да се тестват?

badsector
06-12-2011, 12:42
...да знаят за фирмите,които правят тестове върху животни,за да знаят кои продукти да не си закупуват...
Каква е връзката?

Tiin
06-12-2011, 12:54
А върху какво трябва да се тестват?
Смяташ че трябва да умрат 500 заека за да имаш новата спирала на Mayballine ли?

Infinity
06-12-2011, 12:58
^ В такъв случай аз ли трябва да умра ? :lol:

koshtramba
06-12-2011, 12:59
Дам, или някой човек изобщо ?! Изобщо замисляте ли се? И чак да умират... стегнете се малко.

kalpazanka
06-12-2011, 13:01
Не очаквах толкова много фирми да водят политика за нетестване върху животни. Приятно съм изненадана от факта, че голяма част от марките козметика в нисък и среден ценови клас не жертват животинки.

Tiin
06-12-2011, 13:01
^ В такъв случай аз ли трябва да умра ? :lol:
Ох,не казвам че трябва да се тества върху хора.Хайде като не си запозната недей да пишеш.

Марките,които не тесват върху животни,правят някакви изкуствени клетки (нещо от сорта) и тестват върху тях.

Rebirthing
06-12-2011, 13:01
Този списък е стар !
Новия списък може да намерите тук:
http://www.mediapeta.com/peta/PDF/companiesdotest.pdf

Както и тук:
http://www.peta.org/living/beauty-and-personal-care/companies/default.aspx

Доста от компаниите вече не са в този списък !

BrokenInnocence
06-12-2011, 14:11
А бе що си мисля, че Нивеа си тестват в/у животни? Може и да греша де. Освен това The Body Shop доколкото знам беше преди година-две купен от Л'ореал, които тестват (макар, че твърдят, че самите The Body Shop продължават да не го правят). И защо Римел е и в двата списъка?

Колкото до девойките, които смятат, че се преувеличава като се води борба против експериментите върху животни - малко се информирайте. 1. Има достатъчно начини за експериментиране, които могат да се правят без животни и са много по-хуманни. 2. В повечето случаи реакциите на животински и човешки организъм към дадени продукти са толкова различни, че тестването върху животни е абсолютно безсмислено и ненужно така или иначе.

Tiin
06-12-2011, 14:16
А бе що си мисля, че Нивеа си тестват в/у животни? Може и да греша де. Освен това The Body Shop доколкото знам беше преди година-две купен от Л'ореал, които тестват (макар, че твърдят, че самите The Body Shop продължават да не го правят). И защо Римел е и в двата списъка?

Колкото до девойките, които смятат, че се преувеличава като се води борба против експериментите върху животни - малко се информирайте. 1. Има достатъчно начини за експериментиране, които могат да се правят без животни и са много по-хуманни. 2. В повечето случаи реакциите на животински и човешки организъм към дадени продукти са толкова различни, че тестването върху животни е абсолютно безсмислено и ненужно така или иначе.
The Body Shop не тестват върху животни.

badsector
06-12-2011, 15:29
Я дайте няк'во сбито инфо за другите възможни методи за тестване.

gummybear
06-12-2011, 15:37
Май ще се мре :lol:

MegiBoOm
06-12-2011, 15:38
то понеже е много забавно

PullMeCloser
06-12-2011, 17:29
Я дайте няк'во сбито инфо за другите възможни методи за тестване.

http://www.dolceta.eu/bulgaria/Mod3/-Eksperimenti-v-rhu-zhivotni-.html

xoxodessitoo
06-12-2011, 17:41
Много ми е жал за животинките. Вчера попаднах на рекламата за тестване върху животни и ми стана супер гадно. :( Дано се осъзнаят. Дотогава ще внимавам да не купувам продукти на такива марки.

babity
06-12-2011, 18:41
Я дайте няк'во сбито инфо за другите възможни методи за тестване.

Алтернативите са тестване върху изкуствено създадени/поддържани клетки и/или тъкани, при което обаче не може да се очаква на 100% същия имунен отговор, както нормално при цял организъм, другото е компютърно тестване чрез математически модели, които пресъздават "ситуацията" и се опитват да пресметнат възможността от появата на някакви проблеми. Видях как се работи по време на опити с животни, участвах в такъв, но смятам че според законодатеството на белите страни всичко се прави хуманно.

gabri3lla
06-12-2011, 20:49
тия са супер извергите. ако тестваха по хората по нямаше да ми е жал дори

Rebirthing
06-13-2011, 11:12
Много ми е жал за животинките. Вчера попаднах на рекламата за тестване върху животни и ми стана супер гадно. :( Дано се осъзнаят. Дотогава ще внимавам да не купувам продукти на такива марки.

Рекламата май беше на Четири Лапи и я дават по Тhe Voice до колкото помня ?!


Впрочем на мен ми е много интересно защо Always (дамските превръзки) , Pampers и Braun са в тези списъци ?! Чувала съм, че дамските превръзки и памперсите се избелват с формалдехид, но не мога да си представя какви точно са опитите върху животните и най-вече защо...?

shadow4e
06-15-2011, 12:52
Избирам едни марки пред други точно съобразно тези списъци, но явно съм действала по стария. Добре, каков е станало с Буржоа, толкова бях доволна от тях, почти цялата козмети ми е на тях. Някой, ако знае повече инфо за нея да сподели, моля.

badsector
06-15-2011, 13:01
Значи все още няма 100%-то заместител на тестването с животни. Не само на козметика, ами и на лекарства...

TeddyGeorgieva
06-15-2011, 13:25
Дам, или някой човек изобщо ?! Изобщо замисляте ли се? И чак да умират... стегнете се малко.

Стегни се ти ОВЦО!!! ЗА тва че ние се раждаме грозни и ни трябва един тон помади за да си прикрием грозните лица и гнусните пъпки,животните страдат.Извинявайте много ама има милиони педофили и сериини убиици които ЖИВЕЯТ по затворите или дори (в България примерно) си живеят на свобода.Що да не се тестват върху тях? Нима те заслужават да живеят повече от един заек или една мишка? С какво животните са заслужили да живеят с оголемени очи,оголемени крайници,деформирани тела и какво ли още не? За да може няква кифла като ей тая написала тъпия коментар да се цапоти слагайки цялата туба фон дьо тен на лицето си,спиралата-цялата и молива един тон под очите? Еми извинете много но ГРАМ няма да ми трепне окото ако разбера че се тестват върху хора от колкото върху животни.Щото никой не се замисля кво е да те хванат от там където си живял преди и да те закарат в една клетка където цял ден да изпробват отровни химични вещества върху теб.Пожелавам и на ей тая простата и на всички на които не им пука за животните като умрът да се преродят в животни,които да ги ползват за тестове. Да видите телета прости за кво става въпрос ;)

Tiin
06-15-2011, 14:00
Дам, или някой човек изобщо ?! Изобщо замисляте ли се? И чак да умират... стегнете се малко.

Стегни се ти ОВЦО!!! ЗА тва че ние се раждаме грозни и ни трябва един тон помади за да си прикрием грозните лица и гнусните пъпки,животните страдат.Извинявайте много ама има милиони педофили и сериини убиици които ЖИВЕЯТ по затворите или дори (в България примерно) си живеят на свобода.Що да не се тестват върху тях? Нима те заслужават да живеят повече от един заек или една мишка? С какво животните са заслужили да живеят с оголемени очи,оголемени крайници,деформирани тела и какво ли още не? За да може няква кифла като ей тая написала тъпия коментар да се цапоти слагайки цялата туба фон дьо тен на лицето си,спиралата-цялата и молива един тон под очите? Еми извинете много но ГРАМ няма да ми трепне окото ако разбера че се тестват върху хора от колкото върху животни.Щото никой не се замисля кво е да те хванат от там където си живял преди и да те закарат в една клетка където цял ден да изпробват отровни химични вещества върху теб.Пожелавам и на ей тая простата и на всички на които не им пука за животните като умрът да се преродят в животни,които да ги ползват за тестове. Да видите телета прости за кво става въпрос ;)

Съгласна съм с теб.Пфф има ли начин koshtramba да не е компетентна по всеки въпрос!?

Rebirthing
06-15-2011, 14:11
Ей хора, спазвайте добрия тон, плс !
Има хора които не са информирани по тези въпроси.

А вие впрочем каква козметика ползвате :) ? В смисъл био, еко, натурални... ?

anonymous708973
06-15-2011, 14:16
Нормална. Буржоа, Мейбълин, Ревлон (лакове де).

nescafecool
06-15-2011, 14:20
Ей хора, спазвайте добрия тон, плс !
Има хора които не са информирани по тези въпроси.

А вие впрочем каква козметика ползвате :) ? В смисъл био, еко, натурални... ?

Съгласна съм с теб. Изчетох темата и последните постове ме разочароваха. Не виждам смисъл да се наричате както и да е. На мен също ми пука за животните, но като наричам някой овца и т.н. не смятам че ще променя нещо. Дайте ся да се избием. :?

Tiin
06-15-2011, 14:24
Ей хора, спазвайте добрия тон, плс !
Има хора които не са информирани по тези въпроси.

А вие впрочем каква козметика ползвате :) ? В смисъл био, еко, натурални... ?

Съгласна съм с теб. Изчетох темата и последните постове ме разочароваха. Не виждам смисъл да се наричате както и да е. На мен също ми пука за животните, но като наричам някой овца и т.н. не смятам че ще променя нещо. Дайте ся да се избием. :?
Мен лично koshtramba много ме дразни.Винаги е ''компетентна по всеки въпрос''. По-добре да не пише като не е запозната и безчуствена.
П.С- Сори ако имам правописни грешки просто в момента пиша с кирилизатор.
Иначе по темата използвам главно марки като:
Боржуа,Ревлон,Артдеко,Риме .

Rebirthing
06-15-2011, 14:56
Tiin - Не те ли притеснява, че точно Ревлон са едни от козметичните продукти с най-много химия и най-много опасни вещества ?


А човек какъв шампоан и балсам да ползва изобщо ? Като влезе в магазина всичко което вижда са марки тествани върху животни, освен Alverde и Nivea може би ? Другото е твърде скъпо за обикновения българин. Ти лично какви шампоани ползваш ?

xxKiFlAx
06-15-2011, 15:09
Темата е излишна.
животните са за това и също за ядене :D :P

gabri3lla
06-15-2011, 15:44
Темата е излишна.
животните са за това и също за ядене :D :P
отново блясваш с якото мнение

babity
06-15-2011, 17:40
Значи все още няма 100%-то заместител на тестването с животни. Не само на козметика, ами и на лекарства...

Абе има, просто (за мен) са недостатъчно надеждни. Ако представлява такъв интерес, по - нататък мога да постна доста по - подробна информация за алтернативните методи. А другите не знам какво се газират толкова за т'ва тестване. Голяма част от опитите, които са нужни на козметичната индустрия се правят върху плъхове от специална развъдна линия, което е създадена за това. И съжалявам, че пак ми се налага да се повтарям, ама всички животни с нисък праг на болка се анестезират задължително преди каквито и да е опити. Ако вашите козметични продукти се тестваха в България - ок, може нещата да не са особено хуманни, но във всички други страни си има правила за това.

PullMeCloser
06-15-2011, 19:43
Темата е излишна.
животните са за това и също за ядене :D :P

Така ли? И защо да са за ядене? Защото ти си по-нагоре от тях в хранителната верига? Не съм вегетарианка, ям месо, признавам, въпреки, че е само пилешко и риба. Обаче изобщо не мисля, че животните са за ядене или за тестване на козметика. Супер малоумно изказване ,нищо ново от твоя страна. :)

xxKiFlAx
06-15-2011, 20:33
Ям месо, признавам, въпреки, че е само пилешко и риба. Обаче изобщо не мисля, че животните са за ядене

Не е ли твоето изказване по малоумно?! :lol:

PullMeCloser
06-15-2011, 20:49
Ям месо, признавам, въпреки, че е само пилешко и риба. Обаче изобщо не мисля, че животните са за ядене

Не е ли твоето изказване по малоумно?! :lol:

8-) Имах в предвид, че не гледам на тях като на 'храна' , а като на живи същества, чието предназначение не е да бъдат изпечени на скара и след това изядени. Това, че го правим е съвсем друг въпрос. Малко неправилно се изразих.

xxKiFlAx
06-15-2011, 20:58
Ям месо, признавам, въпреки, че е само пилешко и риба. Обаче изобщо не мисля, че животните са за ядене

Не е ли твоето изказване по малоумно?! :lol:

8-) Имах в предвид, че не гледам на тях като на 'храна' , а като на живи същества, чието предназначение не е да бъдат изпечени на скара и след това изядени. Това, че го правим е съвсем друг въпрос. Малко неправилно се изразих.

И аз не го приемам като храна..докато не е изпечено :D какво толкова

PullMeCloser
06-15-2011, 21:07
Ям месо, признавам, въпреки, че е само пилешко и риба. Обаче изобщо не мисля, че животните са за ядене

Не е ли твоето изказване по малоумно?! :lol:

8-) Имах в предвид, че не гледам на тях като на 'храна' , а като на живи същества, чието предназначение не е да бъдат изпечени на скара и след това изядени. Това, че го правим е съвсем друг въпрос. Малко неправилно се изразих.

И аз не го приемам като храна..докато не е изпечено :D какво толкова

Гадно е някак. Както казах, ям само пилешко месо и риба, и дори за тях ми става тъпо. Не, че изобщо не ги ям- ям ги, обаче обикновено ги оставям на втората хапка. Свинско, агнешко, телешко мразя не само защото ми е жал за животните, ами и са ми гадни на вкус. Нямам против тези, които ядат месо на всяко хранене, нито вегетарианците- всеки яде каквото може и каквото му е вкусно.

eatmybrain
06-15-2011, 21:44
PullMeCloser какво те кара да мислиш че едно пиле или една риба я боли по-малко от една крава/прасе/овца ? Защото казваш: "ям само пилешко месо и риба, и дори за тях ми става тъпо" .. не искам да се заяждам,моля те не го приемай така,просто ми стана интересно.

по темата: гримове не ползвам, останалата козметика проучвам стриктно, въпреки че се е случвало бързайки да грабна нещо на компания тестваща в/у животни, в който случай си го ползвам, но не повтарям грешката повече : )

OnlyMeAndYou
06-16-2011, 07:35
Дам, или някой човек изобщо ?! Изобщо замисляте ли се? И чак да умират... стегнете се малко.

Стегни се ти ОВЦО!!! ЗА тва че ние се раждаме грозни и ни трябва един тон помади за да си прикрием грозните лица и гнусните пъпки,животните страдат.Извинявайте много ама има милиони педофили и сериини убиици които ЖИВЕЯТ по затворите или дори (в България примерно) си живеят на свобода.Що да не се тестват върху тях? Нима те заслужават да живеят повече от един заек или една мишка? С какво животните са заслужили да живеят с оголемени очи,оголемени крайници,деформирани тела и какво ли още не? За да може няква кифла като ей тая написала тъпия коментар да се цапоти слагайки цялата туба фон дьо тен на лицето си,спиралата-цялата и молива един тон под очите? Еми извинете много но ГРАМ няма да ми трепне окото ако разбера че се тестват върху хора от колкото върху животни.Щото никой не се замисля кво е да те хванат от там където си живял преди и да те закарат в една клетка където цял ден да изпробват отровни химични вещества върху теб.Пожелавам и на ей тая простата и на всички на които не им пука за животните като умрът да се преродят в животни,които да ги ползват за тестове. Да видите телета прости за кво става въпрос ;)

Малко си груб/а, но съм съгласна с теб. Яд ме е на всички кифли, който допълнително се загрозяват, като си слагат по 1 бака фон дю тен, различаващ се от оригиналния им цвят на кожата, без да им пука колко животни страдат. :? Интересно ми е само как могат повечето от тях да си гледат декоративни зайчета, които много да си "0бИчКъТ" и пак да си купуват козметика, тествана върху животни / по-голямата част при това на зайци! /. А за тези, които си викат "То нищо им няма!" да разгледат хубаво снимките на средата на тази страница http://lorealdoesntcareaboutyourpets.wordpress.com/2011/01/ и тогава да говорят. :wink:

Tiin
06-16-2011, 08:00
Кажете с какво е виновно това маймунче,че да го мъчат така : http://lorealdoesntcareaboutyourpets.files.wordpress.com/2011/01/images-31.jpg?w=202&h=236 ????

koshtramba
06-16-2011, 08:52
Дам, или някой човек изобщо ?! Изобщо замисляте ли се? И чак да умират... стегнете се малко.

Стегни се ти ОВЦО!!! ЗА тва че ние се раждаме грозни и ни трябва един тон помади за да си прикрием грозните лица и гнусните пъпки,животните страдат.Извинявайте много ама има милиони педофили и сериини убиици които ЖИВЕЯТ по затворите или дори (в България примерно) си живеят на свобода.Що да не се тестват върху тях? Нима те заслужават да живеят повече от един заек или една мишка? С какво животните са заслужили да живеят с оголемени очи,оголемени крайници,деформирани тела и какво ли още не? За да може няква кифла като ей тая написала тъпия коментар да се цапоти слагайки цялата туба фон дьо тен на лицето си,спиралата-цялата и молива един тон под очите? Еми извинете много но ГРАМ няма да ми трепне окото ако разбера че се тестват върху хора от колкото върху животни.Щото никой не се замисля кво е да те хванат от там където си живял преди и да те закарат в една клетка където цял ден да изпробват отровни химични вещества върху теб.Пожелавам и на ей тая простата и на всички на които не им пука за животните като умрът да се преродят в животни,които да ги ползват за тестове. Да видите телета прости за кво става въпрос ;)
Малко си груб/а, но съм съгласна с теб. Яд ме е на всички кифли, който допълнително се загрозяват, като си слагат по 1 бака фон дю тен, различаващ се от оригиналния им цвят на кожата, без да им пука колко животни страдат. :? Интересно ми е само как могат повечето от тях да си гледат декоративни зайчета, които много да си "0бИчКъТ" и пак да си купуват козметика, тествана върху животни / по-голямата част при това на зайци! /. А за тези, които си викат "То нищо им няма!" да разгледат хубаво снимките на средата на тази страница и тогава да говорят. :wink:

Защо обиждаш на "овца". Нещо против овцете ли имаш? Това обида ли трябваше да е? Нали обичаш животните, защо злословиш по техен адрес?

Трябва да сте много наивни, че да смятате, че марките които "не тестват" върху животни наистина не го правят! Нали се сещате колко по-лесно е да хванеш един горски заек, отколкото да създаваш изкуствена тъкан и да тестваш върху нея. Спестява време, а и финанси. А иначе какво тръбят и пишат - мен не ме интересува. Реклама му се вика, ей точно такива като вас се връзват на нея. Ми то и за соковете "Cappy" ми пишат, че няма консерванти, не го вярвате наистина, нали?! Всички марки/фирми се нагаждат според определени стандарти! Маркетинг му се вика. А иначе тия, дето се правят на мили и премили, защитавайки животните, и в същото време хапвайки си месце са ми най-смешни! Аз ям, но поне не пиша глупости! Много хуманни станахте, бе ! Не съм "ЗА" тестването върху животни, като цяло, но няма друг алтернативен вариант! Особено при тестването на лекарства, ще създадат клонинг ли, че да ги тестват ?! Това са неща от живота, на които не може да се повлияе! Тествало се е и ще продължи да се тества в близкото бъдеще! Колкото и да мрънкате, нищо няма да промените! Станете генен инженер и създайте изкуствен интелект, върху който да се тества ! Аре, нали сте много отворении и ви е жал за животните! Аз нямам нищо против!

ПС : И за твое учудване, рядко ползвам фон дьо тен. И определено не спадам към "кифлестото" племе.

badsector
06-16-2011, 09:27
...Стегни се ти ОВЦО!!!...
В нормален форум на момента изяждаш бан за тази откровена обида.

...ЗА тва че ние се раждаме грозни и ни трябва един тон помади за да си прикрием грозните лица и гнусните пъпки...Слагането на този тип помади е чиста проба избиване на комплекси. Харесйвате се такива, каквито сте и не се опитвайте да се "разкрасите" с грим. Ако всички спрат да си слагат отрови, то и експериментите върху животни ще престанат.

...които ЖИВЕЯТ по затворите...
И извършват обществено полезен труд. Ако си мислиш, че в затворите по цял ден пушат и пият, много се лъжеш.

...Що да не се тестват върху тях?...
Виж, това не е лоша идея. Може да им се опрощава част от присъдата, или да им се дават други благинки, ако се съгласят да участват в даден клиничен тест. Но докато се стигне до етапа за тестване на хора, пак няма как да се избегне тестването върху животни преди това.

...Нима те заслужават да живеят повече от един заек или една мишка?...
Хора са, не са животни. Кой заслужава и кой не, ще се определи в деня на страшния съд.

...Еми извинете много но ГРАМ няма да ми трепне окото ако разбера че се тестват върху хора от колкото върху животни...
Е те това ми е много чудно. Как може да поставяш някое животно на по-високо ниво от човека? Като ти е жал, че на животното му е гадно, защо не ти е жал, че на човека му е същото? Ами ако тръгнат да тестват върху теб, или твои близки?

...Щото никой не се замисля кво е да те хванат от там където си живял преди и да те закарат в една клетка...
Баси наивната представа. Ти к'во си мислиш, че хващат зайци от полето и тестват върху тях? Лабораторните животни се отглеждат с тази цел. Осигуряват им се благоприятни условия за живот, за да могат да се размножават и да служат като опитни животни. Отгоре на всичкото има и такива, които се отглеждат като храна за други животни. Що тогава не ревете за тях? Нали в природата пак хищниците изяждат другите животни. И определено не ги убиват хуманно. Погледайте научно популярни филми и разберете, че нещата в природата стават по най-жестокия начин. Майки изяждат бебетата си, за да могат да живеят. Не сте ли срещали котки с по едно око, или животни с тумори, с липсващи крайници и т.н.? Ами паяците как се хранят? А как действат различните видове отрова? Напълно нормално е животните, които са в по-горен слой на хранителната верига, да изяждат тези в по-долните. Факт, който се потвърждава от самата природа. Т'ва в отговор на момиченцето, което яде само пиле и риба, защото я е жал за другите животни. Ами хайде представи си колко животни биват убивани, за да служат за храна на други животни в природата.
п.п. А знаете ли защо умират слоновете? Умират от глад! Когато организмът е гладен, първо се използват запасите от гликоген, които свършват за около 24 часа, после се разграждат мускулите и мазнините, а след това започват да се разграждат и самите органи! Знаете ли колко хора в цял свят умират от глад? Защо поставяте животните над тях? За мен не е нормално да кажеш, че едно животно е по-заслужило да живее от едно дете, умиращо от глад.

Абе има, просто (за мен) са недостатъчно надеждни. Ако представлява такъв интерес, по - нататък мога да постна доста по - подробна информация за алтернативните методи. А другите не знам какво се газират толкова за т'ва тестване. Голяма част от опитите, които са нужни на козметичната индустрия се правят върху плъхове от специална развъдна линия, което е създадена за това. И съжалявам, че пак ми се налага да се повтарям, ама всички животни с нисък праг на болка се анестезират задължително преди каквито и да е опити. Ако вашите козметични продукти се тестваха в България - ок, може нещата да не са особено хуманни, но във всички други страни си има правила за това.
Да де да. За момента няма как да се заменят напълно. Все пак е хубаво, че се работи по този въпрос. И коментарът ти е от малкото обективни.

PullMeCloser
06-16-2011, 11:01
PullMeCloser какво те кара да мислиш че едно пиле или една риба я боли по-малко от една крава/прасе/овца ? Защото казваш: "ям само пилешко месо и риба, и дори за тях ми става тъпо" .. не искам да се заяждам,моля те не го приемай така,просто ми стана интересно.


О,не мисля така. Знам, че едно пиле го боли точно толкова, колкото и едно прасе. Просто пилешкото и рибата са единствените, които ми понасят на вкус и от които не ми се повръща. Ям ги много рядко- в случай, че ми се дояде, а това не се случва никак често. Най-много веднъж в месеца. Даже в предишния коментар май казах, че ги оставям на втората хапка. Буквално хапвам колкото да ми се убие желанието за месо. Не се ограничавам нарочно, а просто не мога да ги ям, става ми тежко, не са на вкус кой знае какво, не са ми нужни, за да преживявам и така.
koshtramba - Не знам дали това:

А иначе тия, дето се правят на мили и премили, защитавайки животните, и в същото време хапвайки си месце са ми най-смешни!
беше за мен. 8-) Знам, че звучи лицемерно хем да защитавам животните, хем да ям месото им. Аз дори не ги защитавам, а казвам, че съм против да се приемат сякаш са предназначени само и единствено за човешка храна, това все пак е живо същество.

koshtramba
06-16-2011, 11:29
Не беше конкретно за теб, а за всички тези, които в момента защитават измъчването на животни и си похапват същите тези, които защитават. (Не, че има значение дали ще ги изядете или не, еднакво количество животни ще се убиват, независимо от това дали вие ще го изядете или ще го изяде някой друг, дали ще го изядете вие, или месото ще се изхвърли.) Но просто става дума за вашите позиции и безпочвените ви нападки към другите.

А иначе това, че ядеш само пилешко и рибешко - не мисля, че е свързано с жалостивостта ти към животни (т.е не цениш повече пилето от прасето), а според собствените ти нагласи и вкусови предпочитания. :)

Rebirthing
06-16-2011, 11:39
Рибата и пилето са по-малкото зло от колкото едно прасе, но да, със сигурност всяко едно животно го боли.
Впрочем, няма смисъл да се сравняват хора с животни, хората имаме самосъзнание, респективно -> по-горе сме и трябва да отговаряме за действията си.

Ние казваме НЕ на тестването на животните, вместо да кажем НЕ на химията и опасните субстанции най-вече в декоративната козметика.


Btw, продължавам да се чудя как изпробват Pampers и Always върху животни...?!

Rorschach
06-16-2011, 11:49
От години съобразявам всичко, което се купува в нас с това дали се тества върху животни (babity, в ЕС има много строги правила, но в САЩ, Азия и Лат. Америка е много по-свободно, затова европейски компании плащат на лаборатории в чужди страни за провеждане на тестовете. Затова вече се налагат oще по-рестриктивни мерки, които ограничават достъпа на подобни продукти на европейския пазар).

На мен ми се струва адски малоумно да се тестват гримове върху животни, които биват измъчвани, за да не излязат пъпки на някоя кифла.

Също е интересно и да видите кои тютюневи компании тестват върху животни - аз и там започнах да бойкотирам Marlboro (Philip Morris) и за British American Tobacco и техните марки.


ПП. Тъпо е да се сравняват животни...

TeddyGeorgieva
06-16-2011, 12:38
Обърнах се на"овцо" просто защото животното е малко по бавно мислещо (како знаете вскички) и въпреки това обичам както тях така и вскички животни дори мишки например (жал ме е като има мишка в нас и нашите слагат отрови или пък капани за да я убият.Искам да я хванат и да я пуснат някъде :D ) Груба бях,защото ОБОЖАВАМ животните и това ми е слабата страна.На рекламата по The Voice винаги настръхвам като я гледам и ми се доплаква.И аз ям месо.Така е.Но го ям само защото съм твърде малка и нашите не ми дават да спра да го ям защото ми било нужно все още.Но съм решила след 18 г.да го спра.И все пак пилетата които ядем не се убиват измъчвайки ги,а по възможно най-бързия начин.А някви си там пикли дето без грим сами ги е страх да се погледнат в огедалото не им пука грам за животните.И на тази/този който беше копирал/а разни цитати от предния ми пост ще кажа : ти какво си мислиш? Че животните дето се отглеждат само за проби не ги боли и? Или те се раждат направо с желязна имунна система и нищо не им вреди? Айде стегни се малко,защото нито те,нито животните които се хващат от естествената им среда не заслужават това и от постовете ти започвам да си мисля че и ти си от тези на които им "пука" за опитните животни !!!

shiv3r
06-16-2011, 12:50
Съгласна съм с TeddyGeorgieva. Много точно казано.

badsector
06-16-2011, 13:31
...Ние казваме НЕ на тестването на животните, вместо да кажем НЕ на химията и опасните субстанции най-вече в декоративната козметика...
Специално декоративната козметика трябва да се забрани със закон :D
Обаче в повечето случаи няма как да се замени тестването върху жив организъм с някакъв друг тест. Примерно, как ще се провеждат опитите със стволови клетки, които са бъдещето на медицината? Как могат да се провеждат изследвания върху тумори? Просто понякога тестването върху животни е неизбежно, поне не и за момента. Има много по-смислени каузи, към които да насочите усилията си.

koshtramba
06-16-2011, 14:16
TeddyGeorgieva, защо овците да са бавно мислещи? Това че блеят, имат спокойна физиономия и дъвчат бавно - няма общо. По-скоро това е пословично твърдение (или твое умозаключение), което извинявай, в случая не беше уместно.

Както казах по-горе и да спреш да консумираш месо, и да не спреш - положението си остава едно. Животни ще се убиват - и дали ще ги изядеш или ще се хвърлят в боклука - все едно. Ако се опитваш да спасиш собствената си съвест от огризения, спести си го. Съвестта е измислица на евреите.

Rebirthing
06-16-2011, 14:41
...Ние казваме НЕ на тестването на животните, вместо да кажем НЕ на химията и опасните субстанции най-вече в декоративната козметика...


Ааа, много моля, на мен ми е голяма страст ! Вече има всякаква козметика която е биологична чиста и не е тествана върху животни :). Единствения и най-големия и недостатък е, че е по-скъпа.

PullMeCloser
06-16-2011, 15:31
Rebirthing, относно памперсите- бях чела някъде, че се дава на животното да изяде части от продукта, за да се види дали се понася добре. Предполагам и за превръзките е така. :-o

koshtramba
06-16-2011, 15:36
^ Няма никаква логика... :-o

Или може би, като ги изяде и ако няма проблеми, са достатъчно екологично чисти за тези интимни зони...

PullMeCloser
06-16-2011, 15:43
^ Няма никаква логика... :-o

Или може би, като ги изяде и ако няма проблеми, са достатъчно екологично чисти за тези интимни зони...

Няма, да, но поне така бяха обяснили. В някакъв английски форум го гледах, не знам колко сигурен източник е. Аз лично не виждам смисъл да се тестват по този начин... И не съм сигурна за сигурността на метода. 8-)

koshtramba
06-16-2011, 15:46
Може би, премине ли този тест, отговаря на "свръхсетивност" и става дори за най-деликатните и чувствителни кожи ...

badsector
06-16-2011, 16:25
Ааа, много моля, на мен ми е голяма страст ! Вече има всякаква козметика която е биологична чиста и не е тествана върху животни :). Единствения и най-големия и недостатък е, че е по-скъпа.
Абе нямах предвид тестването върху животни. По-скоро смисълът от такава козметика ми се губи. Отгоре на всичкото такава козметика е чиста лъжа и то не само към любимия и околните, ами и към самата/самия себе си. За цената е нормално да е по-скъпа, както всеки продукт с надпис "Био", но съм сигурен, че това с времето ще се промени :)

babity
06-16-2011, 17:53
babity, в ЕС има много строги правила, но в САЩ, Азия и Лат. Америка е много по-свободно, затова европейски компании плащат на лаборатории в чужди страни за провеждане на тестовете. Затова вече се налагат oще по-рестриктивни мерки, които ограничават достъпа на подобни продукти на европейския пазар.

Не споря, възможно е. Обаче ако се спре тестването върху животни, трябва да спрем да търсим нови лекарства за нелечимите болести... или направо да започнем да тровим хора, докато получим правилната "рецепта" за тях. А колкото до тютюневите компании... това вече е садизъм. А цигарите, които са достъпни по нашите магазини, дали изобщо някой си прави труда да ги тества?

reoffender
06-16-2011, 20:26
Също е интересно и да видите кои тютюневи компании тестват върху животни - аз и там започнах да бойкотирам Marlboro (Philip Morris) и за British American Tobacco и техните марки
Имаш ли списък на тези, които тестват и евентуално тези, които не го правят, защото намирам доста оскъдна информация? :-D

Мерси предварително.

FuckingFreak
06-17-2011, 08:35
Тези опити в/у животните се правят, като са измислени такива условия, че да ги боли минимално. Както казаха по-нагоре, чувствителните животни се анестезират. А пък ако знаете колко деца вегетарианци познавам, е да, и родителите им са такива ама са живи и здрави.. Това е супер тъпо, да не ти дават родителите ти и да се примириш с този факт. Ако има желание, има и начин.. :) Пък и е глупаво да сравнявате животните. Това, че едно животно е по-малко, не значи че го боли по-малко. Невъзможно е да не се използва козметика. Все пак в 21 век сме, не в 1ви .. Като сте красиви и се харесвате, радвам се за вас, но някои наистина имат нужда от него ..

OnlyMeAndYou
06-18-2011, 07:17
Дам, или някой човек изобщо ?! Изобщо замисляте ли се? И чак да умират... стегнете се малко.

Стегни се ти ОВЦО!!! ЗА тва че ние се раждаме грозни и ни трябва един тон помади за да си прикрием грозните лица и гнусните пъпки,животните страдат.Извинявайте много ама има милиони педофили и сериини убиици които ЖИВЕЯТ по затворите или дори (в България примерно) си живеят на свобода.Що да не се тестват върху тях? Нима те заслужават да живеят повече от един заек или една мишка? С какво животните са заслужили да живеят с оголемени очи,оголемени крайници,деформирани тела и какво ли още не? За да може няква кифла като ей тая написала тъпия коментар да се цапоти слагайки цялата туба фон дьо тен на лицето си,спиралата-цялата и молива един тон под очите? Еми извинете много но ГРАМ няма да ми трепне окото ако разбера че се тестват върху хора от колкото върху животни.Щото никой не се замисля кво е да те хванат от там където си живял преди и да те закарат в една клетка където цял ден да изпробват отровни химични вещества върху теб.Пожелавам и на ей тая простата и на всички на които не им пука за животните като умрът да се преродят в животни,които да ги ползват за тестове. Да видите телета прости за кво става въпрос ;)
Малко си груб/а, но съм съгласна с теб. Яд ме е на всички кифли, който допълнително се загрозяват, като си слагат по 1 бака фон дю тен, различаващ се от оригиналния им цвят на кожата, без да им пука колко животни страдат. :? Интересно ми е само как могат повечето от тях да си гледат декоративни зайчета, които много да си "0бИчКъТ" и пак да си купуват козметика, тествана върху животни / по-голямата част при това на зайци! /. А за тези, които си викат "То нищо им няма!" да разгледат хубаво снимките на средата на тази страница и тогава да говорят. :wink:

Защо обиждаш на "овца". Нещо против овцете ли имаш? Това обида ли трябваше да е? Нали обичаш животните, защо злословиш по техен адрес?

Трябва да сте много наивни, че да смятате, че марките които "не тестват" върху животни наистина не го правят! Нали се сещате колко по-лесно е да хванеш един горски заек, отколкото да създаваш изкуствена тъкан и да тестваш върху нея. Спестява време, а и финанси. А иначе какво тръбят и пишат - мен не ме интересува. Реклама му се вика, ей точно такива като вас се връзват на нея. Ми то и за соковете "Cappy" ми пишат, че няма консерванти, не го вярвате наистина, нали?! Всички марки/фирми се нагаждат според определени стандарти! Маркетинг му се вика. А иначе тия, дето се правят на мили и премили, защитавайки животните, и в същото време хапвайки си месце са ми най-смешни! Аз ям, но поне не пиша глупости! Много хуманни станахте, бе ! Не съм "ЗА" тестването върху животни, като цяло, но няма друг алтернативен вариант! Особено при тестването на лекарства, ще създадат клонинг ли, че да ги тестват ?! Това са неща от живота, на които не може да се повлияе! Тествало се е и ще продължи да се тества в близкото бъдеще! Колкото и да мрънкате, нищо няма да промените! Станете генен инженер и създайте изкуствен интелект, върху който да се тества ! Аре, нали сте много отворении и ви е жал за животните! Аз нямам нищо против!

ПС : И за твое учудване, рядко ползвам фон дьо тен. И определено не спадам към "кифлестото" племе.

Добре, извинявай ако съм те засегнала с това за кифлите, но говорех като цяло, а не само за теб. И има доказателства, че компютърни изчисления примерно са по-точни от резултатите при тестване с животни. Няма нужда да ставам геннен инженер. Има си хора за тая работа, които са специалисти в тази област.

ПС: А за твое учудване, аз месо не ям, освен ако не ми се налага. Под налага имам предвид при недостиг на витамини, но и това ми се случва доста рядко.

KumchoValcho
06-18-2011, 11:55
Точно от тая козметика бих си купил всъщност, ако се налага.

Защото ще знам, че е проверена и тествана, и съответно рисковете от ползването й са минимални.

Demetra_
08-03-2013, 10:31
http://www.youtube.com/watch?v=ce4DJh-L7Ys

Гледайте този филм и ще разберете какво всъщност представляват тестовете върху животни. Аз лично бях потресена... :( :(

heartshapedbox
08-03-2013, 10:54
Гледах го преди година-две. Никога не съм се чувствала по-добре от факта, че съм вегетарианка, отколкото по време на филма.

Demetra_
08-03-2013, 18:53
Аз пък станах вегетарианка след като го гледах :( Най-тъжното нещо което съм гледала някога. :'(

102
08-04-2013, 07:26
Гледайте по-глобално на нещата.. и на мен ми е жал за животните, сигурно на вас ви е по-жал де, окей.. ама ще изкажа просто мнение, без да заемам страна.... Хората открай време са еволюирали с жертви. Така е било, така и ще бъде.. за да стигнем до тук.. интернет, самолети, влакове, коли, бла-бла.. е имало жертви. Друг е въпросът, че животните нямат силата да се опълчат и тем подобни работи, но нима бедните хора, които са били жертвани за благото на последвалата партида човеци са имали също силата да се опълчат.. едва ли. Тестовете върху хора.. за да ви оперират сега като ви стане нещо в болницата.. на кой трябва да сте благодарни.. на сегашните лекари, но и на лекарите-изроди, които са мъчили хора, адски мъчения, живи, за да може вие сега да имате шанс за живот. Съвсем не съпоставям опитите за козметични продукти и опитите с хора, за медицински цели... дори тезата ми, ако може да се нарече теза.. издиша отвсякъде.. май просто ми се пише, ама ще продължа.... или май няма.. последно, като не ви харесва и искате да се борите - не взимате такава козметика, фирмите фалират, енд аф стори. Само дето това няма да стане. Ама нищо, надеждата крепи човечеството, така че успех. И без лоши чувства.

heartshapedbox
08-04-2013, 10:00
Че е имало жертви и че ще продължава да има, е ясно. Не живеем с някакви розови очила, че можем да накараме всички хора на земята да станат вегетарианци, да спрат да носят естествена кожа, да не използват козметика, теествана върху животни и така нататък. Просто се опитваме да направим това, което зависи от нас, за да сведем жертвите до минимум.

102
08-04-2013, 14:30
И кво прайте ?

anonymous708973
08-04-2013, 14:34
От тази година май тестовете върху животни били официално забранени? Някой с повече инфо?

102
08-04-2013, 14:38
Замисли се.. дали някога ще се случи тва..?.. Не се заяждам.

102
08-04-2013, 14:51
Да, и Кока-кола и Пепси ше спрат производство.. и Америка ше си върнат дълговете.....

anonymous708973
08-04-2013, 14:55
Замисли се.. дали някога ще се случи тва..?.. Не се заяждам.

Ако се въведе закон и има проверки.
Фирми като Лореал ще са толкова уплашени от възможността за медиен скандал и загуба на клиенти, че ще са първите, които ще спрат тая практика.

Преди години казвахме същото и за пушенето и се получи.

102
08-04-2013, 14:59
Ясно доколко си запознат.

Ми запознай ме бе, нали общуваме.. после гък няма да кажа, след като ме убедиш.. сега съм неук по тоя въпрос и пак лая.... щото явно няма кой да ми опонира.... дали не съм прав...?

102
08-04-2013, 15:02
@PinkPan7ther, а върху какво ще ги тестват тогава.. върху теб ? Едва ли може да се спре тва.. колкото и наркотиците ги спират.. сичко е пари....
За цигарите не е довод.. както измислиха вътре как да се пуши.. някакви селяни.. дали няма мозъци в тоя бранш, които да измислят как да стане и с тестването върху животни....?

102
08-04-2013, 15:12
Нищо ново не научих от теб ? Толкова пъти съм се излагал, че вече не ми прави впечатление.... Кви са тия методи ? От кога ги усъвършенстват ? Доводът ти е все едно "като дойдат извънземните ше ни оправят".. Нещо, което ще се случва в бъдеще.. някакси не ме убеждава...

anonymous708973
08-04-2013, 15:40
За цигарите не е довод.. както измислиха вътре как да се пуши.. някакви селяни.. дали няма мозъци в тоя бранш, които да измислят как да стане и с тестването върху животни....?

ФАКТ ли е, че не се пуши по ресторанти, офиси, училищни сгради и т.н. и само дискотеките заобикалят правилото. ФАКТ Е.
Факт ли е, че все пак е нещо, факт е. Тогава защо да не стане така и с тестването на животни?

Няма да спре веднага, нито ще спре навсякъде. Но с няколко тлъъъъсти глоби, запознаване на потребителя с отвратителните последици за животните и запознаване с алтернативите тази практика ще намалее драстично.

102
08-04-2013, 15:46
Аз после и пари за частни уроци може да поискам. :cool:

http://www.peta.org/issues/animals-used-for-experimentation/alternatives-to-animal-testing.aspx

Не ти работи линк-а, брат. Благодаря все пак, аз си попрочетох някои работи по темата. /ако намериш някви пари в мен.. твой са.

102
08-04-2013, 15:56
Факт ли е, че все пак е нещо, факт е. Тогава защо да не стане така и с тестването на животни?

Отговори си сама, мен ме е срам. И да, в повечето ресторанти са го измислили как да се пуши, или си плащат глобите.... Уместно ли е да сравняваш убийството и мъчението на бедничките кученца и котенца с тютюнопушенето ? На мен не ми пука за животните в случая, имам по-големи проблеми от това, но от любопитство се поинтересувах и едвам намерих неща по темата..... "запознаване на потребителя с отвратителните последици за животните и запознаване с алтернативите".. Време е да стане реалност, да.

anonymous708973
08-04-2013, 15:58
Виждам база за сравнение - нов закон, промяна на стара практика.

Повечето ресторанти си плащат глобите, ама дръжки. Глобите са солени, затова се пуши отвън. В малко ресторанти е разрешено вътре, да не кажа никъде. Основно барове и някои кафенета минават под радара.

102
08-04-2013, 16:06
,

Мерси, и аз по сайт-а, които беше на линк-а видях.. намерих.. същото.. всичко много хубаво, хареса ми, ама животното в мен винаги е недоверчиво и смятам, че могат това да го пускат просто ей така..дано да е истина. /странно ми е само.. как реши че знам английски...?

102
08-04-2013, 16:12
Повечето ресторанти си плащат глобите, ама дръжки. Глобите са солени, затова се пуши отвън. В малко ресторанти е разрешено вътре, да не кажа никъде. Основно барове и някои кафенета минават под радара.

Сега като малките деца ли да ти кажа, че повечето ресторанти си плащат глобите.... да си скубем косите ли искаш ? Не са солени за тях, за това което могат да изкарат от пушачи-клиенти, така си го обеснявам.. щом го правят. Начините за пушене вътре сааа... такива съдчета с вода.. за пепелници.. и разни подобни измислици.. сега не ми се мисли, че гледам и други неща. Ти нали винаги даваш за пример другите страни.. в Гърция го има същото и са измислили сумати решения на тоя "проблем".

anonymous708973
08-04-2013, 17:53
Абе, човек, тия глоби не са малки и растат при повторено "престъпление".

Иначе да, винаги има начин да си измият ръцете. Ако на масата има пепелник, заведението плаща. Ако обаче тръскаш в чашка, чинийка, кенче от кола, сервитьорките твърдят, че не са те видели и глобата я плащаш ти.
Но е факт, че практиката да се пуши се намали драстично след закона :)

102
08-04-2013, 19:53
Направо ме уби. :cool: Не знам, даже не съм се замисляла. Мен просто ми е еднакво на който и от двата езика да е и затова не направих сметка.

Нямаше как да не се похвалиш....
I'am donknow inglish languaje.

102
08-04-2013, 20:16
/странно ми е само.. как реши че имам скайп и знам кво е тва...?

anonymous708973
08-04-2013, 21:16
(оная емотиконка от скайп |-( )

затъпяване, нали? :Д

102
08-05-2013, 12:26
Пишете я по-честичко, за да е подготвен човек.