PDA

View Full Version : не знам какво да направя



xxxReNkAxxx
06-12-2011, 14:19
еми значи аз нямам родители живея с баба и дядо те явно имат някакъв проблем с момчетата аз излизах с едно момче 2 месеца и баба ми разбра изпортиха ме ... тя ми забрани да си имам приятел докато не навърша 18 (аз съм на 15) а аз искам много да съм с него винаги и помагам с всичко каквото каже изпълнявам оценките ми около 4 като се прибера 2 часа от училища (1 смяна съм) била съм закъснявала какво да правя ??? ;х;х;х

peeinthesinkful
06-12-2011, 14:23
Първо се успокой. Сега може да изглеждат много ядосани и да не знаят какво говорят.
После успокой тях като се държиш добре (т.е. както те искат). Покажи им, че знаеш какво правиш, че ги слушаш, че разбираш и изпълняваш каквото ти кажат. Така и те ще се успокоят и няма да има драма.
Тогава ще можеш да си позволиш повече волности.

onestar
06-12-2011, 14:27
Трудно ще вкараш баба си в крак с модата.

Опитай все пак с разговори, друг начин не виждам.

xxxReNkAxxx
06-12-2011, 14:28
Първо се успокой. Сега може да изглеждат много ядосани и да не знаят какво говорят.
После успокой тях като се държиш добре (т.е. както те искат). Покажи им, че знаеш какво правиш, че ги слушаш, че разбираш и изпълняваш каквото ти кажат. Така и те ще се успокоят и няма да има драма.
Тогава ще можеш да си позволиш повече волности.

мс

xxxReNkAxxx
06-12-2011, 14:29
Трудно ще вкараш баба си в крак с модата.

Опитай все пак с разговори, друг начин не виждам.



не иска и да чуе ;х

badsector
06-12-2011, 14:47
Сядаш да учиш, за да имаш някакво бъдеще. За гаджета ще имаш предостатъчно време.

onestar
06-12-2011, 14:58
Трудно ще вкараш баба си в крак с модата.

Опитай все пак с разговори, друг начин не виждам.



не иска и да чуе ;х

Тогава - пълен непукизъм.
Лош съвет, но когато осъзнае, че не може да контролира всяка стъпка на един тийнейджър ще се огледа наоколо и ще разбере, че е нормално да се водиш за ръчичка с някого.
Същевременно ще продължаваш да бъдеш така прецизна, изпълнителна и ще подобриш успеха си поне на 5.
И ако случайно баба ти се излъже да те похвали, ще й кажеш, че това се дължи на факта че си щастлива с гаджето си.
И така.
(Малко манипулативно, ама...)

minionka
06-12-2011, 14:58
Притесняват се за теб и това е нормално. В случея нищо не можеш да направиш, защото те просто не живеят в 21 век, гледат и прекалено много сериали явно. Просто за сега ги остави гаджетата, няма да ти стане нищо без тях, а си гледай училището.

peeinthesinkful
06-12-2011, 15:35
Пак заповядай.
Бабата си е баба и това няма да се промени както казахте. Според мен най-добре е да е в състояние на мним контрол - така и двете страни ще са спокойни. Когато се успокои достатъчно вероятно дори няма да се замисля дали контролира внучката си.

оф топик: Хората, които казват "гледай си ученето, момиче" звучат точно като бабата. Когато го кажеш на някого по този начин, той/тя едва ли ще те послуша. Да, образованието е хубаво нещо и е добре човек да мине през него, но то никога няма да развие докрай човека, ако той сам не пожелае да се превърне в личност. Освен това нека не говорим как българската образователна система убива интерес и мозъчни клетки.

badsector
06-12-2011, 15:57
Да бе за к'во ти е да учиш в БГ. По-добре сега се прое*и от малка и след време директно на магистралата. Повече пари ще изкарваш от средностатистическия българин.

peeinthesinkful
06-12-2011, 16:07
Изобщо не покривам гледна точка в такава крайност. Нека учи момичето - лошо няма. Никъде не казвам "Не го прави.". Просто не мисля, че трябва да се казват нещата по този начин, защото ще се предизвика обратният ефект.
Виждам една неприятна концепция за това, че видиш ли човек има проблеми "защото не си е седнал на гъза да прави еди-какво-си". Ами не, хората имат проблеми по ред причини. Според мен не съществуват две крайности - ученолюбива и образована, и магистрална кукла. Считам света за далеч по-интересен и комплексен.
Никого не натоварвам с мнението си и не искам спор. Просто исках да отбележа.

MissBianka
06-12-2011, 16:12
И аз съм на мнение да залегнеш над учебниците и да покажеш че си сериозно и трудолюбиво момиче.Другото с времето ще се нареди.А ако толкова много го харесваш не може ли да казваш че излизаш с приятелки и да се виждаш с него ?

xxxReNkAxxx
06-12-2011, 16:18
И аз съм на мнение да залегнеш над учебниците и да покажеш че си сериозно и трудолюбиво момиче.Другото с времето ще се нареди.А ако толкова много го харесваш не може ли да казваш че излизаш с приятелки и да се виждаш с него ?


до сега беше така но сега вече ме следят кога се прибирам както казах ако се прибера в 2 от дск ми правят проблем къде съм ходила това-онова ;х

xxxReNkAxxx
06-12-2011, 16:21
а и не ми се рискува защото се ще се намери кой да ме изпорти отново и това не само че аз трябва да се карам с баба ами и като нищо да отиде и да направи проблем на техните ....

peeinthesinkful
06-12-2011, 16:44
Като се панираш толкова показваш, че те е страх да не те изпортят и те те портят.
Пробвай все пак да обясниш на баба си, че не си "леко" момиче и че имаш все пак ценностна система. Прибирай се навреме и учи, прави всичко, което ти казват. Покажи, че можеш.
А пък ако направят проблем на техните - какво пък толкова? Техните сигурно нямат чак такъв проблем с това синът им да ходи с момиче, което може също да успокои душевните терзания на баба ти.

funkey
06-12-2011, 18:28
.,,,,

funkey
06-12-2011, 18:29
По добре обясни на баба ти че вече си голяма и отговорна.Седнете и си поговорете.Кажи и какъв е проблемът при положение че си учиш не правиш глупости и т.н.Кажи и че никога не си и създавала преди проблеми и сега няма.(неприятно ми е да ти го кажа) Но баба ти очевидно се страхува заради родителите ти,иска да стане човек от теб на 100 % както искаш ме разбирай и извинявай ако съм засегнал нещо но е така.

xxxReNkAxxx
06-12-2011, 18:33
По добре обясни на баба ти че вече си голяма и отговорна.Седнете и си поговорете.Кажи и какъв е проблемът при положение че си учиш не правиш глупости и т.н.Кажи и че никога не си и създавала преди проблеми и сега няма.(неприятно ми е да ти го кажа) Но баба ти очевидно се страхува заради родителите ти,иска да стане човек от теб на 100 % както искаш ме разбирай и извинявай ако съм засегнал нещо но е така.


не си много често ми го казват

dontcare
06-12-2011, 18:55
Аз имам само едни родител,но все пак баба ми и дядо ми са доста често около мен/нас и до известна степен те разбирам.
Просто се постарай да си вдигнеш успеха/на твоята възраст съм,не е чааак толкова трудно/ ии се опитай да поговориш с нея,макари да не иска.Ще трябва да приеме все някога.По-добре да разбере от теб,че имаш нужда да излизаш,отколкото сама да стигне до този извод като я лъжеш,че излизаш с приятелки.
Това,че по тяхно време е било нормално като си хванеш гадже на 18 и скоро да се ожениш за него,не значи,че и сега е така.Малко са неконсрвативните баби.
Успех.

xxxReNkAxxx
06-12-2011, 19:01
Аз имам само едни родител,но все пак баба ми и дядо ми са доста често около мен/нас и до известна степен те разбирам.
Просто се постарай да си вдигнеш успеха/на твоята възраст съм,не е чааак толкова трудно/ ии се опитай да поговориш с нея,макари да не иска.Ще трябва да приеме все някога.По-добре да разбере от теб,че имаш нужда да излизаш,отколкото сама да стигне до този извод като я лъжеш,че излизаш с приятелки.
Това,че по тяхно време е било нормално като си хванеш гадже на 18 и скоро да се ожениш за него,не значи,че и сега е така.Малко са неконсрвативните баби.
Успех.

благодаря

badsector
06-12-2011, 19:56
...че не си "леко" момиче и че имаш все пак ценностна система...
А ти откъде знаеш дали има, или няма? Тя е на 15. Самата тя още не знае какво има и какво няма. В този лабилен период много лесно се лъжат, а това до голяма степен определя живота им.
@xxxReNkAxxx, ще имаш множество изкушения в бъдеще. Ти определяш дали ще им се поддаваш, или ще изградиш стойностен характер.

mishet0
06-12-2011, 20:35
И какво се опитвате да кажете?Че трябва да не става от учебниците,да се превърне в зубар и да си няма хал хабер от света,някой като я пита кво става и тя да почне да изрежда таблицата?Не може само учене и учене,така ще стане много затворена,не може да няма развлечения.Нека да съчетава полезното с приятното!Нищо не пречи да си има приятел,нормално е за тази възраст,хубаво е да имаш човек до себе си който да ти дава стимул за всичко така е много по лесно да си изпълняваш задълженията.А относно бабата,знам какво е моята едната е такава,те просто са много назад с материала,каквото и да им се говори просто няма как да им се промени мисленето.И не разбирам защо баба ти трябва да знае,че си имаш гадже и така нататък,ти имаш личен живот не е нужно да и даваш отчет.Поне ако сгрешиш ще знаеш,че грешката е твоя,а не на някой друг!

badsector
06-13-2011, 09:19
Ако излиза само с приятели, без да има гадже, няма да стане антисоциален зубър. Гаджетата не са задължителни да живееш нормален живот на 15. Дори на тази възраст, това твърдение :

...хубаво е да имаш човек до себе си който да ти дава стимул за всичко... е неуместно. Нещата на тази възраст протичат толкова бурно, че гаджетата могат само да я разсеят от основните й задължения в момента. Както има среден успех, така може да стане и слаб. Защото ще се започнат едни терзания, пък после ще го забравя и с други и стана дявол на магаре. Нека да си вдигне успеха на отличен и да излиза само с познати, като остави хормоните настрана. Има време за тях.

Rorschach
06-13-2011, 09:30
Скандализиран съм от някои мнения тук и ми прави впечатление, че противниците на ученето са доста неграмотнички.

Съвет за момичето - покротувай още малко време - баба ти и дядо ти са израснали в съвсем различно време и никога няма да разберат твоите доводи, а ако тръгнеш да се репчиш много остро само ще си навредиш.

Поговори с приятеля си и измислете някакъв компромисен вариант, където да запазите връзката ви малко по-скрита и шекспирова, за да не бъдете портени от сульо и пульо, но и в същото време се старай да изглеждаш маскимално отговорна и зряла.