PDA

View Full Version : Инсулина като фактор за по-ниски постижения в залата.



DownloadVirus
06-12-2011, 16:05
Смисълът е следният: Ако ядете примерно половин час преди тренировка и се покачи инсулинът,тогава това понижава постиженията Ви? Според статии в които чета,не знам дали е много вярно,въпреки,че ям 1 час преди тренировка(за да имам сила да я изкарам на макс) , то виж какво се оказва:? :x

redbul2
06-12-2011, 16:49
Да. Обяснението е, че инсулинът от своя страна веднага смъква,намаля кръвната захар,глюкозата в кръвта. Което е неблагоприятно за организма. Обикновено след прием на бърз въглехидрат, следва пик на инсулина.А след това за определено време спад на кръвната захар под началното,изходното ниво. :shock:

DownloadVirus
06-12-2011, 17:09
Говорим за бавни въглехидрати пич :D Ориз / картофи такива!

Chacho
06-12-2011, 17:24
Абе redbul2, ти луд ли си бе човек? Ти изкара вкара човешкия оргаинзъм в порочен кръг - ядеш ли въглехидрати, все ще върви надолу кръвната захар. Когато падне нивото й настъпва глад и пак се засищаш, това е неспиращ процес.


Инслулинът всъщност трябва да е в повишено количество по време на тренировка (в резултат на приетите въглехидрати преди нея), за да пренася глюкозата до мускулите. Иначе нямаше да има кой да ги храни с простите захари и нямаше да има АТФ, с който да блъскаме тежестите.

badsector
06-12-2011, 17:28
Говорим за бавни въглехидрати пич :D Ориз / картофи такива!
Белият ориз и по-малко картофите съдържат много скорбяла, която е типичен бърз въглехидрат, който започва да се разгражда до прости захари още в устата.
Инсулинът пречи на складираният в мускулите и черния дроб гликоген да се използва за енергиен източник. Съответно той си стои складиран, мускулите не увеличават капацитета на складиране, а излишните захариди, погълнати от храната, се складират като мастна тъкан.

redbul2
06-12-2011, 17:35
Абе redbul2, ти луд ли си бе човек?


Инслулинът всъщност трябва да е в повишено количество по време на тренировка

Ако си биеш инжекция с инсулин,много скоро ще изпаднеш в инсулинова кома. Твойта поднормена кръвна захар изобщо няма да те пита луд ли е redbul и какви теории развиваш. Пиковото натоварване с въглехидрати често води до реактивна хипогликемия.

redbul2
06-12-2011, 18:01
х2

DownloadVirus
06-12-2011, 18:26
Аз мисля,че не си наясно какво е хипогликемия :)

Chacho
06-12-2011, 18:27
Ахахаха, да, всеки човек изпада в инсулинова кома от ядене на картофи. Дозите в инжекциите от които губиш съзнание не са сравними със нормалната секреция на инсулин в резултат на покчена кръвна захар от хранене. Плюс това има значение дали нивата са му повишени на гладно или когато си сит. Нека си се храни спокойно, може единствено положително да му се отрази.