PDA

View Full Version : Какво се случва с държавата ни?!



godsmack321
06-12-2011, 19:31
Така, потресена съм от факта, че ученичка за 10-ти клас, не може да си намери у-ще, в което да учи! Съжалявам, че сега ще си напиша цялата история, но просто от 7 дни вече обикалям като пълния идиот да си намеря даскало, в което да си завърша ши*аното средно образование!

След седми клас се преместих да уча в 119-то у-ще. Попаднах в ужасно противен, неграмотен, прост и чалгарски клас. Толкова ми се повдигаше от тези хора, че започнах всяко междучасие, всеки свободен час, да си седя сама, без да комуникирам с никой. След време заместник директорката извика майка ми да и каже: '' Аз не знам дали Вие сте забелязали, но дъщеря Ви има психични отлонения, събира се със сатанисти и емота, употребява наркотици. На всичкото отгоре, не мога да разбера, защо не ходи със съучениците си, да пуши ''
Както и да е, завърших годината с малко зор, от там реших да се пробрам в НМУ (Национално музикално училище) със специалност пеене. Ходих на уроци по солфеж 2 месеца, колкото да не е без хич. Двата изпита по пеене ги минах с петици, но на втория се изложих по солфеж. От там директорката на училището ми предложи да вляза с специалност фагот (духов инструмент) Аз като първия идиот приемам и от там се почват вече другите проблеми. В началото на година всичко беше супер! Хората симпатични, училителите добри (като изключим тая по солфеж!) Мина известно време и учителката по софеж започна да ме унижава в клас, да ме гледа с един надменен поглед, защото аз не знам нищо. Другите са учили по 9-10 години тоя лайнян и донякъде ненужен предмет, аз съм учила 2 месеца... Та, в момента проблема ми е следния - с директорката на НМУ се разбрахме, аз да се преместя в друго даскало, без да държа изпитите края на Юни (да, забравих да спомена най-важното - изпитите!) и да ми влязат в дипломата само основните предмети. Интересното при мен е, че, аз ако не си намеря у-ще до 2 дни, ще се наложи да повтарям годината, тъй като няма да успея да си мина изпитите.. С майка ми обикаляме някъде около 5 дена, всеки от които от 5до7 часа!!!! Прибираме се вкъщи като пребити от умора. След като пообиколихме половината у-ща в София, една от директорките ни каза да проверим в ''Регионалният инспекторат по образованието'' Отидохме там и ни изброиха 3 училища, в които ще ме приемат, защото не им достигат ученици, а и имат непрофилирани паралелки. Отидохме до едно от изброените и директорката ПАК НИ ОТКАЗВА! Не знам какво да правя вече, това е нелепо, разбирате ли?! Вече в България за да можеш да направиш нещо, трябва да си с връзки, иначе изяждаш един голям К*Р!

Не искам от никой проява на съчувствие, просто искам някой да сподели дали е имал подобни проблеми и как се е справил с тях.

Fiction7577
06-12-2011, 19:38
Пробва ли в някакъв техникум ?? Не разбирам защо ти отказват.. :-o

Runaway11
06-12-2011, 19:48
Според мен трябва да подадеш жалба в МОН! Това недопустимо да нямаш право на образование. Ако се заядат има кажи че по закон това ти се полага! Ако отново ти откажат има телевизия (БТВ например или господари на ефира!) подай жалба и там и ще видиш как ще се открият не 3, а 30 училища! Айде успех!

reperw
06-12-2011, 19:55
Ако всеки път когато имах проблем си сменях училището до сега да ги бях минал всички... :-x :-x

godsmack321
06-12-2011, 20:19
Ако всеки път когато имах проблем си сменях училището до сега да ги бях минал всички... :-x :-x

Ем, има и проблемни деца, не знам дали знаеш. Факта, че няма училище в което да те приемат е проблема.

ccdesigns
06-12-2011, 22:02
След време заместник директорката извика майка ми да и каже: '' Аз не знам дали Вие сте забелязали, но дъщеря Ви има психични отлонения, събира се със сатанисти и емота, употребява наркотици. На всичкото отгоре, не мога да разбера, защо не ходи със съучениците си, да пуши ''

Това ако не е истина как не си и разбила главата на тая директорка? :shock: Да те обвиняват в нещо толкова... Не знам как да го опиша... Ебаси простата директорка. Един вид подтиква учениците да ходят да пият, да пушат и да се ебат :shock: :shock: :? :?

Chacho
06-12-2011, 22:05
Ако авторката така или иначе пуши, изказването добива по-друг смисъл.

Auriss
06-13-2011, 06:02
Я си кажи честно - с какъв успех си ? Питам ,'щото аз така като реших ,че не си харесвам даскалото (а беше голяма драма ,'щото доста премислях преди да го избера) и деградиралите учители в него ,обиколих тук-там и навсякъде се съгласиха да ме вземат :?
От друга страна това с директорката направо не мога да го повярвам - защо не подадохте жалба в РИО ? Аз имах такива намерения за занижена оценка да го правя ,к'во остава за такова нещо.

anonymous708973
06-13-2011, 07:14
Я си кажи честно - с какъв успех си ? Питам ,'щото аз така като реших ,че не си харесвам даскалото (а беше голяма драма ,'щото доста премислях преди да го избера) и деградиралите учители в него ,обиколих тук-там и навсякъде се съгласиха да ме вземат :?
От друга страна това с директорката направо не мога да го повярвам - защо не подадохте жалба в РИО ? Аз имах такива намерения за занижена оценка да го правя ,к'во остава за такова нещо.

Точно. Аз сега ако се отпиша от даскало, няма да има място, където да не ме искат. (Изключения правят Американския колеж и още няколко по...-висши училища да ги наречем, аз говоря за гимназии.)

godsmack321
06-13-2011, 08:24
Или ми казват, че паралелките са запълненени, или, че нямат непрофилирани паралелки....