PDA

View Full Version : Чистене на мазнини и качване на мускулна маса едновременно!



DownloadVirus
06-12-2011, 22:49
Тоерията на DownloadVirus: Как да чистим мазнини и качваме мускулна маса едновременно-НАТУРАЛНО

Първа фаза:

Разпределяне на протеини/въглехидрати/мазнини

Всеизвестно е,че протеинът,който не се усвоява от организма се изхвърля от него,това означава,че е доста трудно да натрупате мазнини от протеинът,винаги го вкарваме в нормално количество.

Идеята е следната:
Всеизвестно е и за мускулната тъкън и каква роля играе протеинът.

Протеин: Взема се 10 пъти на ден по около 30 грама през около 1 час - 1 час и половина , след тренировка се вземат 50 грама протеин

Примерно ако имаме 350 грама протеин това са около 350x4= 1400 калории от протеин

Въглехидрат: Също играе много важно роля тук,в началната фаза се намалява малко,примерно 1/2 от това,които си приемал когато си бил на ВВД.

Да предположим,че е приемано 400 грама въглехидрат при ВВД,сега ще се приемат по 200 грама въглехидрат

Така: 200x4=800

Мазнини: Ключов фактор също са и те.Добрите мазнини ще помогнат за свалянето на подкожните мазнини.

Мазнините могат да бъдат около 100.Тоест:

100x9=900

Както се вижда общите дневни калории са:

1400+800+900=3100 калории

Цялата идея е да сме НАД ОКБ-ТО СИ в началото и да вземаме главно ПРОТЕИНЪТ,който е много важен и за това е в подобев грамаж

След като загубим малко вода,първите 2 месеца и качим известна мускулна маса,изчисленията ми поне сочат това (УВЕЛИЧЕН ПРОТЕИН/СРЕДНО НИВО НА ВЪГЛЕХИДРАТ И ДОБРЕ МАЗНИНИ=МУСКУЛНА МАСА И ЧИСТЕНЕ НА ПОДКОЖНИ МАЗНИНИ). След като престанем да чистим/качване миниваме на втора фаза!

Втора фаза:

Почваме всяка седмица да падаме под калориите които приемахме в първата фаза!Идеята тук е да е постепенно и бавно,за това казвам ВСЯКА СЕДМИЦА,НЕ ВСЕКИ ДЕН!

Тук работата също е проста,както и цялата схема.Въглехидратите биват понижавани всяка седмица с 20 грама,като на мястото им влизат протеини и мазнини,докато не паднем на 100 грама въглехидрат(400 калории)

Означава +50 грама протеин и + 20 грама мазнини.

Тук вече се изчислява,че трябва да са минали около 4-5 месеца и вече спираме да качваме маса (макар във втора фаза да е вероятно по-малко от първата) Следва трета фаза:

Трета фаза:

Тук просто падаме под ОКБ-то си , като така продължаваме да чистим и спираме да качваме.Тази фаза може да трае около 6 седмици като въглехидратите паднат на 40-50 грама/ден,а пък протеин/мазнини останат същите.Може да продължите докато не стигнете до желаният резултат,БЕЗ ЗАРЕЖДАЩИ ДНИ!

ПП: Тренировките Ви трябва да са доста добри и да имате голям енергоразход!

Надявам се някой да го прочете и да каже какво мисли по въпроса,работите съм ги мислил сам от към месец насам и накрая реших да постна,да видим дали съм извадил правилни изводи въпреки,че не съм видял или чул човек да ми казва,че мога да чистя мазнини и покачвам мускулна маса едновременно и то натурално

newest123
06-13-2011, 06:38
браво има човек който мислис главата си

Naik1
06-13-2011, 11:05
На теория добре.. на практика може би невъзможно.. трябва да живея за бодибилдинга - само тренировки, хранене, спане. Трудно брат :? Но наистина добре си го измислил и ако намериш някакъв компромисен вариант може и да се получават нещата :?

DownloadVirus
06-13-2011, 11:45
Това го писах вчера около 01:00-02:00 след полунощ (там някъде беше)! И забравих и да спомена някои неща:

1.ОКБ-то 3100 калории е изчислено с МОЕТО ОКБ (около 3000) и за това НЕ Е ЖЕЛАТЕЛНО някое 15 годишно момиче с ОКБ около 1500 да пробва с моето ОКБ,защото само ще омазни!

2.Очаквам,не знам кога,но няма да почвам да свалям преди да кача здрава мускулна маса (+15,+20 над ръста си) Горе-долу искам ако е както съм си сега (около 1.81 и 85 кг) да стана 1.81 и 95 кг до 100 кг! Целта е ако спра на 95 кг да стана 100 кг и то всичко в мускулна маса,а после да си стоя на 100 кг до определен период от време с изчислени крайни 4-5% подкожни мазнини.

firstdiesel
06-13-2011, 11:54
на практика ще е малко трудно, трябва всички храни дето ядеш да ги теглиш на кантар.. щото като гледам съотношението мазнини/протеини/въглехидрати трябва да е перфектно изпипано. Друг е въпроса как ще намериш толкова протеин, то няма да стане на добавки само, а пък в месото и яйцата има сериозно количество мазнини (мазнини които не знам кви са, обаждам се неподготвен :D)...

не критикувам, щото не знам много за диети за чистене .....

Chacho
06-13-2011, 11:57
Според мен това е по-очевидната част. С две думи имаш въвеждащ период за хранителния режим с бавни стъпки стигаш до там, че да си намалил въглехидратите, на чието място да са протеините и мазнините.

Смятам, че по-важната част е, кога през деня се храниш, кога-кое приемаш и по какъв начин тренираш.

Мисля, че ако се комбинира добро кардио, след което да се направи типично билдърска тренировка и след това се приемат умерено количество въглехидрати и белтъчини - хем ще си горил, хем ще ти се възстановяват силно мускулите.

Второ - храната трябва да е много разнообразна. Витамини за възстановяване, растителни ензими за усвояване на допълнителното количество протеин, много течности, които да се горят при кардиото.


Храненията трябва да са по-обилни и не мисля, че трябва постоянно да се придържа отрицателен калориен баланс. Нека е положителен, за се трупа маса и в определени моменти да се набляга повече на чистенето. Така крайният резултат ще е чисто+масивно.



Това мога да допълня. А и възстановяването е ключово (да не изключим и съня), защото тренировките трябва да навяват самоубийствени мисли.

DownloadVirus
06-13-2011, 12:03
Еми тези неща са ясни! Като добавки освен пудри на прах и някви аминокиселини е добре да се вземат някои мултивитамини някое рибно масло и така по 2 пъти на ден маслото и по 1 път на ден амино (по време на трен) и мултивитамини сутрин със закуска и плюс това съня да е 8-9 часа! Всичко се мери на кантар и се изчисляват мазнини въглехидрати и протеини.

@Chacho ако прочетеш ще разбереш,че съм НАД ОКБ-то си , и падам под ОКБ-то само последната (трета) фаза

Приема на водата е добре да е около 5-6 литра/ден

Chacho
06-13-2011, 13:28
Виждам, мисълта ми е да не се пада за постоянно в третата фаза под ОКБ-то, а да се редува - ту по-ниско, ту по-високо. По-високо, с идеята това, което е допълнително, да е за ММ (макар че не може изцяло) и отрицателното да дозаглажда нещата. Като мини периоди на трупане и чистене, траещи по няколко дена.


И все пак за такъв вид идея единственият начин да добие е смисъл е да се приложи в залата. Винаги има рискът нещо на пръв поглед добре замислено, да не се окаже приложно поради някой по комплексен фактор. А практиката е най-добрият показател. Ако някой се навие да го опита, ще ми е интересно да чуя мнение.

Аз бих експериментирал, но нито имам време, нито нужда от чистене.

DownloadVirus
06-13-2011, 13:33
Виждам, мисълта ми е да не се пада за постоянно в третата фаза под ОКБ-то, а да се редува - ту по-ниско, ту по-високо. По-високо, с идеята това, което е допълнително, да е за ММ (макар че не може изцяло) и отрицателното да дозаглажда нещата. Като мини периоди на трупане и чистене, траещи по няколко дена.


И все пак за такъв вид идея единственият начин да добие е смисъл е да се приложи в залата. Винаги има рискът нещо на пръв поглед добре замислено, да не се окаже приложно поради някой по комплексен фактор. А практиката е най-добрият показател. Ако някой се навие да го опита, ще ми е интересно да чуя мнение.

Аз бих експериментирал, но нито имам време, нито нужда от чистене.

Да се надяваме след година-две ще мога лично да си направя теста на себе си! Само трябва всичко да е точно за да няма що не стана и тн!

Значи да вкарваш зареждащи дни ли :? :X

Chacho
06-13-2011, 13:51
Горе-долу да. Увеличваш енергийния прием от въглехидрати, както и от други храни и намаляш храненията за сметка на количеството на едно ядене, така че да позабавяш метаболизма. На дните, в които си орентиран повече към чистенето правиш обратното. Комбинираш дни за качване (зареждащи примерно) с тренировки за ММ, а тези за чистене с повече кардио.


Сякаш правиш много периоди за качване и чистене, които да редуваш. Така преди да си натрупал заедно с мускулите и мазнини, поизчистваш. Идеята е малко повече да качваш, отколкото чистиш и ако много тръгнат да излизат нещата от контрол - засилваш леко чистенето.


Мисля, че с правилните съображения може да се получи. Смятам, че фаза 1 и 2 са ключови за успеха, защото въведението в хран. режим (фаза 3) определя как ще реагира организма ти на него. Едно време Myrth пишеше тук за това, как трябва да се научим да ядем мазнини при НВД, така че после като ги понижим, организмът да е свикнал ет да са главен източник на енергия и да топи складовете.

awerw
06-13-2011, 16:31
Абее, аз не разбирам много, схванах най-общото, ама в тия изчисления ме няма, на някои продукти даже не пише какво съдържат в 100гр.

DownloadVirus
06-13-2011, 16:40
Абее, аз не разбирам много, схванах най-общото, ама в тия изчисления ме няма, на някои продукти даже не пише какво съдържат в 100гр.

Разглеждаш в интернет,в бб-теам има съставките на продуктите.. Освен ако няма шашми де!

Chacho
06-13-2011, 17:09
Взимаш си някви БДС-та (ако има такива). На почти всеки продук има таблица, съдържаща въглехидрати/белтъци/мазнини на 100гр, енергийна стойност и цялостен грамаж на продукта.

awerw
06-13-2011, 18:41
Да де, има и в бб-тийм гледам, но повечето продукти ги няма там, пък и сандвичи ям, тях вече не моа ги изчисля, всъщност мога де, ама треа да тегла краставици, ала бала, бе играчка си е, ама ти нали имаш мерак за професионалист, занимавай се ;д моите режими са по-разпуснати ;д

DownloadVirus
06-13-2011, 18:49
Да де, има и в бб-тийм гледам, но повечето продукти ги няма там, пък и сандвичи ям, тях вече не моа ги изчисля, всъщност мога де, ама треа да тегла краставици, ала бала, бе играчка си е, ама ти нали имаш мерак за професионалист, занимавай се ;д моите режими са по-разпуснати ;д

Като мериш сиренето/краставицата/хляба и тн .. Събираш гледаш калории мазнини въглехидрати протеини и тн .. Ама ако не ходиш за професионален културизъм само издребняваме!

И аз в момента го правя на око,не е нужно кой знае какво :)

DownloadVirus
06-13-2011, 19:09
Постнах го в един гръцки форум и ми викат:

"Как така ще си над ОКБ-то си и ще сваляш ?" Ебаси гърците :D

DownloadVirus
06-13-2011, 19:39
На теория добре.. на практика може би невъзможно.. трябва да живея за бодибилдинга - само тренировки, хранене, спане. Трудно брат :? Но наистина добре си го измислил и ако намериш някакъв компромисен вариант може и да се получават нещата :?
ти личен живот нямаш ли уе вирус тва се опитва да ти каже тоя пич

Ами най-вероятно да съм по-организиран от вас :) Това да се опитам да ти кажа аз :)

Naik1
06-13-2011, 20:53
От организация до фикс идея има разлика :) Пак ти казвам, замисълът е добър, само че сума ти пари ще налееш, ще си съобразиш цялото съществуване с изграждането на 'перфектното' тяло и после недай боже ако се разболееш за 2 седмици ще дръпнеш назад.. много неблагодарен спорт.. за това и го спрях :)

DownloadVirus
06-13-2011, 20:58
От организация до фикс идея има разлика :) Пак ти казвам, замисълът е добър, само че сума ти пари ще налееш, ще си съобразиш цялото съществуване с изграждането на 'перфектното' тяло и после недай боже ако се разболееш за 2 седмици ще дръпнеш назад.. много неблагодарен спорт.. за това и го спрях :)

Брато не се обиждай ама ако всички бяха като тебе..Като нещо ти стане и веднага спираш,нямаше дори да сме тука и да си говорим :)

Ходил съм и с 38,5 температура на тренировка (въпреки,че не трябва)

И искам да се занимавам професионално с културизъм..Помисли над това ;)

Naik1
06-14-2011, 11:49
Аз дори си казвам, че тренировката едва ли не лекува. И все пак не винаги можеш да тренираш.. херния, апендикс, хепатит и др. това са все случаи, при които не ти дават по-тежко от к.ра си да вдигаш. След няколко седмици в болницата и някой друг месец на възстановяване вкъщи ще загубиш доста от мотивацията и постиженията си. Не че не можеш да продължиш, просто казвам че това е най-неблагодарният спорт ;)
Относно професионалния културизъм.. не е лошо като идея, обаче и в тая тема ще ти го кажа, в тоя спорт пари няма(ло). Поне така са ми казвали хора, които се занимават с него. Е повечето не ги бърка, нали си имат по няколко булки да им изкарват за спорта.. Няма значение, може и да успееш, просто трябва да загърбиш бая глезотии като дискотеки и купони по цяла нощ (или нощи ;д) и др.
П.П. Недей да определяш хората, при положение че и представа си нямаш какви са :)

DownloadVirus
06-14-2011, 12:04
Нито ходя по купони,нито съм стъпвал в дискотека,нито мисля и да го направя :) Купони и подобни неща - никога и не мисля и за натакък..

Второ не мисля да се изхранвам с професионалният културизъм,мисля да следвам медицина в СтЗ или в Пловдив..

И да ти кажа накрая,че преценявам хората според коментарите им,казваш не всичко могат,отказваш се лесно-->Какво ли да си помисля ? :)

Naik1
06-14-2011, 12:21
Хаха лесно се отказвам... когато не печеля нищо не се трудя :)) За това смених спорта и за 5 месеца научих и направих много повече полезни неща. Дори и сега блъскам във фитнеса (след малко отивам), но с други цели и доста по-задоволителни резултати :)

DownloadVirus
06-14-2011, 12:27
Удоволетворението не ти ли стига ? :)

DownloadVirus
06-14-2011, 12:33
Ето искам да приличам на Mike Kefalianos ! :D

http://www.youtube.com/watch?v=PIBQGAW_9is&feature=feedwll&list=WL

Скивайте на Минута и половина нататък!

Naik1
06-14-2011, 17:16
Не получавам удовлетворение от това, че имам някакви мускули за снимки :) От леката атлетика получавам много повече..

DownloadVirus
06-14-2011, 17:48
Не получавам удовлетворение от това, че имам някакви мускули за снимки :) От леката атлетика получавам много повече..


Не :) Не от мускулите а от тренировките , хранителният режим , начина на живот :) :))

DA0Trooper
06-14-2011, 19:10
вирусе батя само ти вметна ,че туй дека го мислиш е мноо по лесно на стероиди :) иф ю фиил ми. И също така протеина който не се усвоява не се изхвърля , а се складира :) 8)

DownloadVirus
06-14-2011, 19:22
i feel you..

Ама за протеина не е вярно ;)

DA0Trooper
06-14-2011, 19:26
i feel you..

Ама за протеина не е вярно ;)
сеш се? как може въглехидрата, мазнините да се запазват, в случая като адипоза, а протеина да си го сереш? И той се запазва :)

DownloadVirus
06-14-2011, 19:30
Ами ако не го сера ? Хах :) Трудничко да се запази и да натрупа като мазнини :)

DA0Trooper
06-14-2011, 19:33
Ами ако не го сера ? Хах :) Трудничко да се запази и да натрупа като мазнини :)
мазнини може би... кето киселини по възможно, и най накрая ако има нещо отпадъчно като урея например се изхвърля :)

DownloadVirus
06-15-2011, 22:00
Ем не знам! Работата май няма да стане,говорих и с други хора! С медикаменти не съм запознат нито как действат,нито как да приемам,нито нищо,ГОЛА БОЗА ТОЕСТ!

Нещо дето не знам как действа и как да го приемам не го приемам,просто е,но искам да съм 100 кг на 4-5% мазнини :)

Chacho
06-15-2011, 22:30
4-5% без медикаменти не се поддържат лесно.

DownloadVirus
06-15-2011, 22:43
4-5% без медикаменти не се поддържат лесно.

Няма да поддържам!Само за едно състезание! После ще се върна на 7-8%.И тук идва друга философия за ниският процент мазнини!