PDA

View Full Version : Изкълчен пръст или нещо такова



SweetLuna7
06-13-2011, 07:43
Здравейте. Вчера като играхме баскет си ударих пръстта с топката и много заболя, след малко беше минало и продължихме да играем. Като се прибирах обаче забелязох, че се е подул и не мога да го сгъна сувсем или да го изправя, като го мърдам ме боли. Тази сутрин започна и да посинява при сгъвката.

Как мислите, дали е счупен или е просто от удара? :(

Anichkaxxwee
06-13-2011, 09:04
Може би си си го пресрещнала, защото и аз един път така си го пресрещнах на блъскащите колички :D .. посиня ми на сгъфката, но след 1-2 седмици ми мина .. но нз за теб .. ако не ти мине след 1-2 седмици отиди на лекар :) :)

badsector
06-13-2011, 10:44
Принципно може да е само натъртено и да мине, но е най-добре да отидеш да те снимат, защото може и да е счупено.

Rolezzz
06-13-2011, 13:10
И да е счупен няма страшно... поне на мен ми е се едно пак ще зарастне...

gummybear
06-13-2011, 16:03
По-добре отиди на лекар да го погледнат :)

WaterLilly
06-13-2011, 16:04
Един съученик така си ходи няколко дни с подут пръст и се оказа, че е пукната костта.
Задължително иди да го снимат. Не знам дали и за пръсти важи, но ако зарасне накриво, може после да трябва да ти го чупят наново. :(
Няма нужда да чакаш нещата да станат зле, само защото те мързи.

flower757
06-13-2011, 22:56
На мене така веднъж пак пресрещнат с топка беше се надул и посиня, да .. ама ходих на чакърджия ;д и кво прави-кво струва- намести го и после се мазах известно време с един 'репарил' и се оправи за около по-малко от седмица :) иначе по същия начин като тебе и изглеждаше мн по-голям от останалите, но за всеки случай, както казаха и преди мен , за успокоение иди на снимка или/и лекар ;) :)

danielpetrov1991
06-14-2011, 10:53
Аз имах същия проблем. Бях фраснал едно момче и ръката ми се беше подула. Седях така една седмица и ръката почна да ми поминава. Срещнах един приятел, който ми показа, че на същото място е имал същия проблем преди време и пръста му беше много крив и не можеше да хваща нищо. Отидох и ми беше счупен пръса на 3 места и беше почнал да зараства накриво. Отново ми го чупиха и с пирон... но по нищо не изглеждаше, че е счупен. Дори и приятелите ми викаха - "споко ще ти мине".
Моя съвет е веднага ходи на ренген. Ще се набуташ с 10-20 лева, но ако не отидеш сега после може много да съжаляваш.

shpekovsalam
06-14-2011, 18:31
Обездвижи гo за 1-2 дена! Ако не ти мине отиди да те снимат! :)

SweetLuna7
06-14-2011, 20:44
shpekovsalam (мн як никнейм бтв :D ) как да го обездвижа?

На какъв лекар трябва да се ходи? Всмис личния едва ли ще помогне много... или?
И ако ми сложат гипс или нещо такова, за колко време ще е и ще мога ли да играя баскет през това време, ако да речем, почти не използвам тази ръка? Защото сега ще имаме много и все важни мачове и... :?

badsector
06-15-2011, 13:05
Ако е било счупено, вече е зарастнало накриво. Разбира се най-компетентно мнение ще ти даде личния лекар. Затова е логично да търсиш винаги първо него.