PDA

View Full Version : Какво да правя с...него..



qgodinka
06-13-2011, 08:17
Хей....Много харесвам едно момче,но то е много срамежливо....Всички признаци,че изпитва към мен нещо са на лице,но има малък проблем преди няколко месеца го попитах "кога ще се видим" каза ми ''не знам'' вчера пак като си бяхме писали го попитах дали иска да излезем и не ми отговори Уж ме харесва,заглежда ме ,след като се поздравим винаги се обръща и ме гледа,като се разминем се усмихва.. всичко върви идеално само това..... какво да правя да се отказвам ли

TheCrimson
06-13-2011, 08:32
Че защо да се отказваш? Срамежливо е момчето..Като ти се усмихне го хвани за ръчичка и го питай дали иска да се разходите или нещо такова. Ако те харесва, ще се пречупи! Късмет.

badsector
06-13-2011, 08:41
...хвани за ръчичка...
И директно го отмъквай на разходка. Като останете насаме, може да започнеш да му пускаш ръце и да придърпваш неговите към себе си.

TheCrimson
06-13-2011, 08:44
:lol: Нямах това предвид..

Niakoitam
06-13-2011, 08:50
Ами ако си убедена че момчето те харесва и е много срамежливо ти трябва да действаш. Разчупи леда и го накарай да поизлезне малко от черупката. Това ти го казвам аз, който съм сравнително стеснително момче, а преди бях още повече. Покажи му че не ти е непритен и не си нищо повече от него. Заговаряй го, ако сте на купон го кани на танци. Ако не иска се постаряй да успееш да го накараш,правете си снимки, прегръщай го.Трябва контакт. Основната задача ако те харесва както казваш е една повече физически контакт с него и повече бъзици,разговори и т.н.Както казах показвай му че не си нищо повече от него че не ти е непритен контакта с него и че дори ти харесва. С времето ще разчупиш ледовете. Аз някога не смеех да се докосна до момиче и даже дори до съученичките си за да не им е неприятно и да не ги убидя по този начин. Пък сега все повече се отпускам и особено като гаврътна някоя и друга чашка и танцуваме прегръщам, която ми падне.Е все още след толкова години има леко притеснение в мен особено като съм напълно трезвен. Но пък досега никоя не се е дръпнала поне така че да ми покаже че не и е приятно, а колкото повече го правя някои даже и сами идват да ме прегърнат, което много ме окуражава и все повече отпуска, но все пак усещането често го има. Срамежливостта произтича от чувството че се мислиш за по нисш от момичето или момичетата в случай че си момче и се опитваш да не досаждаш на тези хора. А всъщност по правилната логика, която и на мен още ми е трудно да изпълнявам е: "Дреме ми като и е неприятно да ми каже и да се маха няма повече да се занимавам с нея не всеки е длъжен да ме харесва". :)

qgodinka
06-13-2011, 09:55
ми аз от два дена не съм спряла да се сдухвам и плача,само защото не ми отговори на поканата вече не знам какв ода правя :(

Hilary_
06-13-2011, 12:19
Бъди по - настоятелна!
Ако и тогава ти откаже не се занимавай повече .. :?

kloely
06-13-2011, 12:25
Ти ли си, бе муцинка. Дето беше пуснала 3 теми "заглежда ме, колко си пада по мене". Като за начало хубаво си помисли дали наистина има признаци, че те харесва или си въобразяваш. Понеже съм убедена, че ще си отговориш "харесва ме", ето ти няколко съвета. Излез от скайп/фейсбук или където му пишеш. Докато продължавате да се разминавате по коридора и да си хвърляте погледчета нищо няма да стане. Общувай с него, закачайте се, говорете си. Като се поотпусне да е около теб, покани го пак да излезете. Ако откаже, спри да се занимаваш. Само внимавай тва със сближаването да не се превърне във "ми аз го харесвам, ама станахме мн близки приятели и не искам да го изгубя". А, и спри да се сдухваш и плачеш, не помага, нито си заслужава! Айде със здраве!

Niakoitam
06-13-2011, 13:29
Не го питай кога ще се видите, а му кажи кога и къде искаш да се видите като уточните дали и на него му е удобно.Щом казваш че е много срамежлив може просто да го е срам от теб и мисълта че трябва да се видите само двамата и няма какво да си говорите може да го сковава.При мен така се получи веднъж с едно момиче, с което уж нямах проблеми с общуването.Една нейна приятелка ме покани с нея другото момиче и още едно момиче.Впоследствие разбрах че иниациативата е била на това другото момиче по това, което си говореха на пътя, а ние отидохме натам прегърнати бъзикайки се. И какво? При положение че не бях сам с момичето нещо не ми идваха думи. Дойдоха някакви други на другата маса и стана леко конфузна ситуация.По някое време си тръгнахме.После няколко дни ме подминава като пътен знак, докато не я спрях веднъж и и казах че малко съм се поизложил. Тя каза че тя малко се е поизложила и така. Продължихме си постарому по приятелски. Понякога ми се струваше че ме харесва, защото като че ли се държеше малко по различно, но аз тогава и не търсех отговора, защото тичах по една несподелена любов.Днес след доста години сме си приятели във Facebook. Тя е обвързана, а аз не.И въпреки че ме спираше да ме заговаря, идваше да си говорим, понякога ме и прегръщаше, а аз тогава бях много по срамежлив. Но дори и днес незнам дали ме беше харесала тогава или просто съм и изглеждал добър като за приятел. :)

Josefinne
06-13-2011, 16:17
Абе, чак толкова да е срамежлив. Аз мисля, че ако едно момче я харесва, няма да се мотае на покана, още по-малко на две. Според мен трябва да биеш отбой и да не правиш нищо.

sexypich
06-14-2011, 17:33
...хвани за ръчичка...
И директно го отмъквай на разходка. Като останете насаме, може да започнеш да му пускаш ръце и да придърпваш неговите към себе си.

+1 :)

NeverBack
06-14-2011, 17:43
Направо го хвани за ръката и го води някъде.

sasha_90
06-14-2011, 17:57
Щом си сигурна,че те харесва-не се отказвай.Трябва да си по-настоятелна.Гледай често да си около него,докосвай го уж неволно,смей се на шегите му.При мен това помогна.Успех.