PDA

View Full Version : МОЛЯЯ ВИИ ПОМОГНЕТЕ МИИ :(



dolly
06-13-2011, 11:09
Сега съм осми клас.Дойде краят на годината и сега на 21 ще ни връчват дипломите за завършено основно образование.На мен се падна "честта" на произнасям слово от името на осмокласниците.Ще ви помоля да ми помогнете с някакви идейки за словото.Много се притеснявам и не знам дали ще успея да измисля нещо до понеделник.Предполагам че словото ще представлява обръщение към директора,към учителите към съучениците ми,но не знам как точно да го оформя,незнам какво точно да напиша :( За първи път ми е и.... :(

mon4eto
06-13-2011, 14:09
Просто напиши какво мислиш , не е толкова трудно. Ние не познаваме съучениците ти , училището ти и т.н.

pizzagirl
06-13-2011, 14:49
Кажи защо харесваш училището, че никога не би го заменила (дори да искаш), че започвате нов етап в пътят към учението, благодари на някои хора,и т.н. Аз преди време давах реч, която беше малко нестандартна (извинете госпожо Иванова, че ви счупихме прозореца) от името на класа (въпреки че не участвах) :D

dolly
06-13-2011, 15:27
Благодаря ти pizzagirl.Очаквам още предложения :)

dolly
06-14-2011, 10:11
Ейй хорааа помагайтеее :( Моля ви.

joanittka
06-14-2011, 19:06
обърни се към някой учител или към няколко .. кажи им че си мн благодарна че са те научили на толкова неща и са те запознали с основните понятия и други глупости в тяхната наука .. и т.н. просто опитай се да измислиш още неща и да кажеш най- важното ! късмет ! ;] :) :)

rbdrbd
06-14-2011, 20:43
Нашето у-ще ни дава не само знания, но и ни учи как да се държим, учи ни какъв ще бъде живота за напред, учи ни кк да учим. То разкрива същността на това защо трябва да се живее. Разкрива, че колкото повече се трудим, толкова по-сладък ще е успеха.Нашето у-ще е нашето семейство.Тук са моите приятели, тук са хората, които са готови на всичко, за да ни помогнат, тук са успехите, победите, загубите, тук са преживяванята от наи-трудните до най-забавните моменти.
Да бъдеш в нашето у-ще не е просто едно желание, не е просто един стар непотребен спомен, то е една сбъдната мечта!
П.П. Не съм го писала аз просто се сетих че може да ти е от полза и го преписах.

Chacho
06-14-2011, 21:58
"Няма да ви казвам какво ни е дало училището, какво значи за нас и въобще да ви занимавам с клишета. Това ни е ясно на всички. Вместо това, ще се опитам да го илюстрирам с няколко изречения:

Радвам се!
Радвам се, че когато стана от леглото, мога да кажа "Добро утро!" на родителите си на български език!
Радвам се и че мога да им напиша "Ще закъснея тази вечер", когато излизам!
Радвам се, че когато отида междучасието до лавката, мога да сметна за колко вафли и коли ми стигат джобните, и за колко още да звънна на нашите!
Радвам се, че знам кои са Ботев и Левски, и че мога да запомням по-лесно имената на футболните отбори. А също и, че съм запомнила няколко стихотворения и това, че живеем в свободна държава!
Радвам се, че мога да се затичам да хвана автобуса, ако спирката е на 50 метра и той изчака 7.3 секунди! Е, добре де - 8.3
Радвам се, че не мога да пея или свиря, но знам какво да потърся, когато ми се слуша музика!
Радвам се, че знам, че по-голямата маса на тялото води до по-големи сили на привличане. Така не се притеснявам, като кача някой друг килограм!
Радвам се, че като се погледна в огледалото, 90-градусовият му ъгъл до височината... Е, тук вече май попрекалих!

Най-вече се радвам, че като стъпя в училището, има на кого да кажа "Добро утро!"! Че има с кого да си разделя закуската, с кого да отида на мач, да послушам музика, да догоня автобуса. Радвам се, че има кой да ми изслуша глупостите и да се усмихне отсреща ми!

Благодаря на учителите, които са ме направили способна да се радвам, и са ми показали, че това не е краят, и съм едва в началото на своя щастлив път!



Понякога, когато сме прекалено близо до картината, не успяваме да видим, какво точно е нарисувано. Както повечето чаровни неща и училището си има своите недостатъци и не винаги подбужда положителни емоции. Не, че малко повече 6-ци... *кашляне*.. прощавайте, щедрост от страна на учителите би навредила, но съм сигурна, че един ден като погледна назад и се сетя за тези си дни, лицето ми ще се опъва в усмивка.

А сега, мога само да ни честитя ваканцията!"

Без редакция е. Даже не си го прочетох, да видя дали ми харесва. Ма аз съм готин, сигурно съм измислил нещо добро. Дано ти помогне, ако решиш да го ползваш!

Chacho
06-14-2011, 22:04
Ето как се чете реч: http://www.youtube.com/watch?v=TQmz6Rbpnu0

dolly
06-14-2011, 22:40
Благодаря вии :-) Chacho страхотен си! :-)

dolly
06-16-2011, 12:33
Ейй вижте какво измислих :D

Дойде дългоочакваният миг-завършването на учебна година.Но днес не е просто един обикновед ден ,в който ще се поздравим за успешното завършване.Днес е денят в който,завършваме един етап от нашето обучение.Наясно сме че всичко което ни предстои от тук нататък ще изисква много усилия и упоритост.Но знаем че нашите учители ще ни помогнат.
Те са тези , които ни карат да учим непрекъснато само за да докажем че наистина можем .Те са толкова взискателни само защото вярват че ние ще да станем по-добри .Те изграждат от нас истински хора ,които умеят да мислят,да преценяват, които умеят да общуват,да се сприятеляват и най вече хора,които преследват докрай мечтите си .Те възпитават у нас постоянството,изграждат ценностите,дават ни началния тласък.Tе ни учат,че живота е път и цел,а имаме ли цел ще намерим пътя.Искам да им благодаря за това че въпреки трудностите те не спряха да ни напътстват и да ни показват че у самите нас се крие потенциал,който трябва да развием.
Искам от името на осмокласниците да благодаря на нашият Директор г-жа Чакърова,че ни е предоставила възможност да учим в едно прекрасно училище..Нашето у-ще ни е като втори дом.Тук срещнахме най-добрите си и приятели, тук са хората, които са готови на всичко, за да ни помогнат, тук са успехите, победите, загубите, тук са преживяванята от наи-трудните до най-забавните моменти.
Да бъдеш в нашето у-ще не е просто едно желание, не е просто един стар непотребен спомен, то е една сбъдната мечта!
Искам да поздравя съучениците си за успешното завършване на учебната година и им пожелавам слънчево лято изпълнено с много усмивки и незабравими миговее!!!

Какво ще кажете?Ако има някъде за коригиране(словоред,смисъл и т.н.) моля подсетете ме :)

aleks98
06-16-2011, 17:16
Ейй вижте какво измислих :D

Дойде дългоочакваният миг-завършването на учебна година.Но днес не е просто един обикновед ден ,в който ще се поздравим за успешното завършване.Днес е денят в който,завършваме един етап от нашето обучение.Наясно сме че всичко което ни предстои от тук нататък ще изисква много усилия и упоритост.Но знаем че нашите учители ще ни помогнат.
Те са тези , които ни карат да учим непрекъснато само за да докажем че наистина можем .Те са толкова взискателни само защото вярват че ние ще да станем по-добри .Те изграждат от нас истински хора ,които умеят да мислят,да преценяват, които умеят да общуват,да се сприятеляват и най вече хора,които преследват докрай мечтите си .Те възпитават у нас постоянството,изграждат ценностите,дават ни началния тласък.Tе ни учат,че живота е път и цел,а имаме ли цел ще намерим пътя.Искам да им благодаря за това че въпреки трудностите те не спряха да ни напътстват и да ни показват че у самите нас се крие потенциал,който трябва да развием.
Искам от името на осмокласниците да благодаря на нашият Директор г-жа Чакърова,че ни е предоставила възможност да учим в едно прекрасно училище..Нашето у-ще ни е като втори дом.Тук срещнахме най-добрите си и приятели, тук са хората, които са готови на всичко, за да ни помогнат, тук са успехите, победите, загубите, тук са преживяванята от наи-трудните до най-забавните моменти.
Да бъдеш в нашето у-ще не е просто едно желание, не е просто един стар непотребен спомен, то е една сбъдната мечта!
Искам да поздравя съучениците си за успешното завършване на учебната година и им пожелавам слънчево лято изпълнено с много усмивки и незабравими миговее!!!

Какво ще кажете?Ако има някъде за коригиране(словоред,смисъл и т.н.) моля подсетете ме :)

Предполагам си забелязала, че си направила правописни грешки и си изпускала запетайки, но като съдържание е много хубаво. Браво.!

dolly
06-16-2011, 21:22
Извинявам се за правописните и пунктуационните грешки. :) Мерсии,че отдели време да го прочетеш :)

anonymous708973
06-17-2011, 07:10
Изтъркано е. Точно такова е, каквото винаги се чете и винаги искат.

Добре си се справила.

Colouring
06-17-2011, 07:19
Пф,и аз произнасях такова нещо,само че не в края,а в началото на осми клас,от името на всички нови попълнения от осми клас в училище.

Общо взето добре си се справила,но трябва да го редактираш още.Иначе като съдържание е добро.Жалко че не мога да си намеря моето,исках да видя и аз какво съм писала и можеше да ти дам няколко идеи.

Chacho
06-17-2011, 10:12
Изтъркано е. Точно такова е, каквото винаги се чете и винаги искат.

Добре си се справила.

Мухахаха, зловещо!

dolly
06-17-2011, 10:34
Днес ходих в училище,тъй като трябаше да го представя за одбрение.Претърпя малко редакция и сега изглежда така:

Уважаема г-жо Директор,скъпи учители и съученици
Дойде дългоочакваният миг-завършването на учебна година.Но днес не е просто един обикновед ден,в който ще се поздравим за успешното завършване.Днес е денят в който,завършваме Основното си образование-един много важен етап от нашето обучение.Наясно сме,че всичко,което ни предстои от тук нататък ще изисква много усилия и упоритост.Но знаем,че нашите учители ще ни помогнат.
Те са тези , които ни карат да учим непрекъснато само за да докажем,че наистина можем .Те са толкова взискателни само,защото вярват,че ние ще да станем по-добри.Те изграждат от нас истински хора ,които умеят да мислят,да преценяват, които умеят да общуват,да се сприятеляват и най вече хора,които преследват докрай мечтите си .Те възпитават у нас постоянството,изграждат ценностите,дават ни началния тласък.Tе ни учат,че живота е път и цел,а имаме ли цел ще намерим пътя.Благодарим им за това,че въпреки трудностите те не спряха да ни напътстват и да ни показват че у самите нас се крие потенциал,който трябва да развием.Без вас,скъпи учители,ние нямаше да успеем да стигнем до тук!
От името на осмокласниците благодаря на нашият Директор г-жа Чакърова,че ни е предоставила възможността да учим в това прекрасно училище.Без вашита усилия нашето училище нямаше да е на такова добор ниво..То ни е като втори дом.Тук срещнахме най-добрите си и приятели, тук са хората, които са готови на всичко, за да ни помогнат, тук са успехите, победите, загубите, тук са преживяванята от наи-трудните до най-забавните моменти.
Да бъдеш в нашето у-ще не е просто едно желание, не е просто един стар спомен, то е една сбъдната мечта!
Поздравявам съучениците си за успешното завършване на учебната година и им пожелавам слънчево лято изпълнено с много усмивки и незабравими миговее!!! :)

Chacho
06-17-2011, 10:43
Заспах. Не отива на осмокласници да са скучни, банални и да се подчиняват на правила (а текстът е като по канон).

dolly
06-17-2011, 11:06
Ммм даа прав си! :D

Aко наистина бяха оставили нещата в мои ръце щеше да е нещо по-разчупено,нещо,което наистина би се харесало на връстниците ми.Но даскалите настояват да е скучно и еднообразно.Искат да звучи примерно и възпитано.....а аз не бях много съгласна...предложих им нещо по-различно,но те избраах това :( Знам,че е тъпо ама..... даскали....!!Казват ти ти да измислиш нещо,а като го представиш.....аа то т'ва е много разлигавенооо....не става....дай нещо по-сериозноо... :?

Chacho
06-17-2011, 11:22
На твое място бих си написал нещо отделно и да си го прочета, без значение какво искат от мен. Даже ще си взема и тяхната реч на отделни листчета, за да мога да я разхвърлям като по филмите, хах ;)

dolly
06-17-2011, 11:51
Добра идея :D

aleks98
06-17-2011, 12:22
Днес ходих в училище,тъй като трябаше да го представя за одбрение.Претърпя малко редакция и сега изглежда така:

Уважаема г-жо Директор,скъпи учители и съученици
Дойде дългоочакваният миг-завършването на учебна година.Но днес не е просто един обикновед ден,в който ще се поздравим за успешното завършване.Днес е денят в който,завършваме Основното си образование-един много важен етап от нашето обучение.Наясно сме,че всичко,което ни предстои от тук нататък ще изисква много усилия и упоритост.Но знаем,че нашите учители ще ни помогнат.
Те са тези , които ни карат да учим непрекъснато само за да докажем,че наистина можем .Те са толкова взискателни само,защото вярват,че ние ще да станем по-добри.Те изграждат от нас истински хора ,които умеят да мислят,да преценяват, които умеят да общуват,да се сприятеляват и най вече хора,които преследват докрай мечтите си .Те възпитават у нас постоянството,изграждат ценностите,дават ни началния тласък.Tе ни учат,че живота е път и цел,а имаме ли цел ще намерим пътя.Благодарим им за това,че въпреки трудностите те не спряха да ни напътстват и да ни показват че у самите нас се крие потенциал,който трябва да развием.Без вас,скъпи учители,ние нямаше да успеем да стигнем до тук!
От името на осмокласниците благодаря на нашият Директор г-жа Чакърова,че ни е предоставила възможността да учим в това прекрасно училище.Без вашита усилия нашето училище нямаше да е на такова добор ниво..То ни е като втори дом.Тук срещнахме най-добрите си и приятели, тук са хората, които са готови на всичко, за да ни помогнат, тук са успехите, победите, загубите, тук са преживяванята от наи-трудните до най-забавните моменти.
Да бъдеш в нашето у-ще не е просто едно желание, не е просто един стар спомен, то е една сбъдната мечта!
Поздравявам съучениците си за успешното завършване на учебната година и им пожелавам слънчево лято изпълнено с много усмивки и незабравими миговее!!! :)

Хубаво е, ама както каза Chacho адски скучно е, по-добре напиши това, което НАИСТИНА мислиш за училището си, е да малко странно изглежда да напишеш, че го мразиш, но не е тази идеята, просто е прекалено с комплиментите към училището, все едно е най-великото в цялата вселена и други училища няма. 8-)