PDA

View Full Version : ПОМОЩ ЗА УРОК-СПЕШНО



waller123
06-13-2011, 16:19
Някой може ли да ми помогне??? Госпожата по Икономика ми даде 1 урок, за да го науча, каза ми да го намеря в интернет, но уви... Търсих, търсих, не намирам нищо за "Пазарна цена" или "Пазарни цени"

10 клас съм, може ли да ми помогнете??? Търсих навсякъде, но не намирам нещо по тази тема специално...

Може и кратко да е, но да е нещо за училище... :-o

scrooper
06-13-2011, 19:00
Това е около темата, но по- добре виж:

С понятието финансов пазар в икономиката се означава механизма, който позволява на участващите лесно търгуване (купуване и продаване) на финансови инструменти като ценни книжа (акции, облигации), стоки (благородни метали и селскостопански стоки) и др. с ниски транзакционни разходи. Финансовите пазари са се развили значително през последните няколкостотин години и претърпяват постоянни иновации с цел подобряване на ликвидността.

"Толкова желаната гъвкавост на свободния пазар е всъщност гъвкавост на индивида, който поема отговорността". (Вилхелм Рьопке, 1958 г.)

Относителните цени не бива да се изкривяват от инфлация или дефлация, така че отделните индивиди да могат да насочват търсенето и предлагането според реалната и относителната ограниченост на ресурсите.
Като най-несоциалната форма на скрита експроприация, не бива да се позволява на инфлацията да подкопава правата на частната собственост.

Управлението на предлагането и търсенето от отделни лица в съответствие с относителната ограниченост на ресурсите за грижливо използване на околната среда, налага цени, произтичащи от конкуренцията на свободните пазари. Отворените пазари са също така най-добрият контрол на властта в пазарите и в политиката. Те насърчават социалната функция на частната собственост – конкуренцията е най-добрата процедура за откриване на многобройни социални възможности (Хайек).

scrooper
06-13-2011, 19:01
Иначе, ако ти тр нещо актуално: http://news.expert.bg/n123935/

Sisito941
06-13-2011, 20:26
А в учебника нямаш ли го урока?