PDA

View Full Version : Губя най-добрата си приятелка



nomatterwho
06-13-2011, 19:21
Здравейте .. ами историята е дълга, ще се опитам да я съкратя колкото се може повече..

Познавам се с най-добрата ми приятелка от първи клас. Почти всеки ден сме заедно и никога не сме се карали, но наскоро започнаха проблемите.
Запознах се с едно момче. Тръгнах с него. Вече сме заедно 2 седмици. И от тези 2 седмици се карам с най-близкия за мен човек. Колкото страхотни и да бяха тези седмици, толкова и ужасни бяха. Преживях смърт на роднина, раздяла с най-добра приятелка, бях притеснявана от други хора и така, скарах се и с това момче, но се оправихме.
Така най-добрата ми приятелка стана ужасна в последните седмици. Спря да ми говори, скарахме се жестоко. Подминавахме се, като че ли сме били врагове цял живот. Тя увърташе, казваше, че ми се сърди за съвсем различни неща, но аз знам и съм 100% сигурна, че причината е заради това момче. И то не защото го харесва, напротив. Те са стари приятели. Ще обясня накратко - почти през цялото ни приятелство аз си движих само с нея, не се занимавах с момчета и т.н. и последния месец намерих хора, с които да дружа и да излизам всеки ден. Тя беше свикнала да ми се обади и да ме попита "у вас ли си" и аз да кажа "да". После да излезем. А вече няколко пъти ми звъни и ме пита дали съм у нас, казвам не и после тя идва при мен. Та след всичките караници се сдобрихме. През тези дни, в които бяхме сдобрени аз отново бях щастлива. Излизах с него, виждах се с нея и така. Пак си бяхме двете. Но днес ми се обади и ме попита дали иска да се видим. Казах й, че съм с момчето и тя попита дали може да дойде при нас. Съгласих се. Казах й, че ще й се обадя след 5 минути. Обадих й се и я попитах дали идва. Тя каза не, аз почнах да я карам още повече да дойде, но тя отказваше. И до тук. След няколко часа се видяхме, понеже сме в един квартал, една махала.. Не ми каза и дума. Държеше се ужасно. Накрая, когато си тръгвах й казах, че ще й звънна вечерта и да вдигне, защото не мога да оставя нещата така. Сега звъня от 2 часа. Звънях - първо тяхните й ми казаха, че още е навън. Добре. След 30 минути пак звъннах - още беше навън. И след още 30 минути отново звъна - 5 минути точно съм звъняла без да спра и никой не вдигна. Накрая на последното ми звънене баща й ми вдига и казва, че спи. Ясно ми е, че не иска да говори с мен, но не разбирам какво е станало, след като всичко си беше наред, бяхме си сдобрени и изведнъж идва със съвсем различно държание.. Щом не ме иска ще се примиря с това, но искам поне да знам този път какво стана. Че аз бях навита да ходя на майната си, за да не бие много път и изведнъж отказва да дойде при нас. Всъщност другата й най-добра приятелка саботира връзките на приятеля ми с момичета, които познава, колкото и странно да звучи. 8-) Това го знам от много време и сега аз и той имаме чувството, че тя иска да го направи отново.
Както и да е. Просто искам да чуя вашите тези относно какво може да предизвиква държанието й и ми кажете аз какво да правя. Между другото те си бяха много близки, но наскоро тя започна да гледа с различни очи на него и даже ми е казвала, че не може да стои при него, но всъщност не са в лоши отношения. Ох, странно го обясних. 8-) Айде давайте мнения.

Millen4ety
06-13-2011, 19:30
Не знам дали съм разбрала добре, но предполагам, че фактът, че си имаш приятел и не си на разположение непрекъснато я дразни. Тя общителна ли е, излиза ли с други освен теб? Може да ти е завидяла или да има някакво маниакално чувство на притежание. Говори с нея и не я оставяй докато не ти каже какъв е проблемът - детинско е да се правиш на сляп изведнъж без дори да кажеш защо, ако не е прекалено очебийно.
успех :)

pizzagirl
06-13-2011, 19:44
преди време и аз бях в позицията на приятелката ти - тя мисли че те губи и че момчето я е заместило съберете се двете направете си ден само за вас и се опитай през него да игнорираш момчето-да сте си само двете може би така ще се почуства специална