PDA

View Full Version : въпрос относно CAE (Certificate of Advanced English)



YourFavouriteDrug
06-13-2011, 20:50
такам, ще взимам CAE след два дена. всичко е точно, но ме притеснява времето за writing-a. обикновено правя чернова и на двата текста и после преписвам, но ми отнема точно час и половина, а не искам на изпита да бързам и да се стресирам за времето. учителката ми не е давала съвети да действам по друг начин...
според вас по-добре ли е да съставя кратък план на текста вместо да пиша чернова... все пак рискувам да допусна някакви грешки и не искам да задрасквам на беловата
мерси предварително!

scrooper
06-13-2011, 20:58
Ползвай химикалките с гумичка?

LoupGarrou
06-13-2011, 21:27
Утре пробвай да направиш райтингите без чернова и план, планът го имам на листа, където са ми написани нещата, които трябва да спомена, аз така правя, за мен дали има, или няма е все същото ... Не се притеснявай толкова за времето и черновата.

Другото, което мога да предложа е да ги започнеш на чернова (само началото 5-10 изр и после да ги препишеш на белова, защото на някои хора началото им е най-трудно.

Това е ! И аз съм на твоето главно (условно казано), но реших да не се явявам на изпит : ) !

YourFavouriteDrug
06-14-2011, 15:30
Утре пробвай да направиш райтингите без чернова и план, планът го имам на листа, където са ми написани нещата, които трябва да спомена, аз така правя, за мен дали има, или няма е все същото ... Не се притеснявай толкова за времето и черновата.

Другото, което мога да предложа е да ги започнеш на чернова (само началото 5-10 изр и после да ги препишеш на белова, защото на някои хора началото им е най-трудно.

Това е ! И аз съм на твоето главно (условно казано), но реших да не се явявам на изпит : ) !

мерси (= нямам проблеми с началото, просто мисълта ми не тече много гладко. днеска се пробвах с план(досега винаги съм писала чернова) и се получи добре, така че поне единия ще го направя с план ^^ бтв хубаво е да си вземеш изпита, освен ако нямаш вече IELTS или нещо на същото ниво :)

i6mi6
06-14-2011, 17:10
Къде ходите на изпит и добри ли са цените? Трябва ми един сертификат, по дяволите!

Sanguis
06-14-2011, 17:27
^^Same here!Споделете къде ходите на курсове,к'ви парички,ала-бала? :)

xdx
06-14-2011, 18:37
По мое мнение, черновите са загуба на време.

Когато и да съм ползвал такива, времето не ми е било достатъчно – съответно съм изпускал цели идеи от текста.

LoupGarrou
06-14-2011, 19:25
Аз ходя във Британския културен център (Бургас). Много съм доволен от методиката и от преподавателите.

Към авторката: Изкарах първи сертификат, за да си проверя нивото спрямо други хора, които ходят на курсове. За втори сертификат реших, че няма да се явявам поради финансови причини, август месец направо на TOEFL : ) !

Btw, извинявам се за грешките в първия пост, ама така става като пишеш след полунощ : ) ! Исках да кажа, че и аз съм на същото ниво (advanced).

YourFavouriteDrug
06-15-2011, 13:13
пак съм аз ^^ всичко мина ок и очаквам 80-90% на всички части.. на writing може и повече (:

за тези, които питат: аз лично се подготвях в Биг Бен за First и за Advanced и съм доста доволна, на FCE имах 97% което си е супер резултат.. другите от групата ми изкараха B, но мисля че все пак това е най-добрия вариант за Бургас. таксата е малко по-солена (1000 лв за 1 година курс за First и 1400 за Advanced) НО си струва - учителите си знаят материала и следят прогреса ви през цялото време. в Училища Европа е по-евтино(около 800 лв, ако не се бъркам), но подготовката им е доста слаба, разбрах, че не са взели целия учебник на First тая година, не искам да си представям как са се оправяли с Advanced. друг вариант е Британския Културен, където не съм много сигурна как са нещата...
самото записване за изпита струва 300 лв, което си е още една причина да се подсигурите добре, че ще го вземете ..успех! :)