PDA

View Full Version : Боядисване на коса



Aily
06-14-2011, 07:03
Здравейте! :D Скоро реших да си боядисам косата червена, обаче ми писна всички да ми казват как ше ми се е*е мамата на косата, как на 30 ще трябва да започна постоянно да се боядисвам и т.н. Имам намерение само веднъж да се направя, просто от любопитство и после ще го оставя да си се махне.
Та да питам, вярно ли е толкова вредно, колкото казват или да не ги слушам и да се мацам?

FuCKkK13
06-14-2011, 07:36
ами боята си е вредна -няма как... но ако използваш безамонячна - вреди по-малко (до колко е вярно не знам :D ) ..и да вредна е..ама чак пък толкова колкото са ти казали не е.. просто като се боядисаш полагай повече грижи..прави си домашни маски..ако ползваш преса задължително термозащитен продукт...използвай шампоан за боядисана коса-те щадят косата малко по-вече...а и по принцип в боите има балсамчета..задължително използвай балсамчето ...а и ако ти е толкова зле след като я боядисаш (ти сама ще си прецениш,дали е много по-различна от преди) и ако е така просто си купи някакви ампули които подхранват..мисля че е това..ако има нещо питай..и ако полагаш тези грижи които ти казах няма да ти се изтощи толкова косата..а и зависи гъста,рядка,с дебел косъм, с тънък и т.н. :)

Bonbonenata
06-14-2011, 10:07
И ще си я оставиш да израсте? Би било ужасна гледка. Твое решение си дали да я боядисваш. В крайна сметка все някога ще побелееш и рано или късно ще почнеш да я боядисваш. Няма какво да го ускоряваш тоя процес.

marin4itu
06-14-2011, 10:08
Глупости! То всяка боя вреди, не само червената. Аз съм червенокоса от 4-5 години и косата си ми е наред, даже са ми казвали, че е лъскава и здрава. Но косъмът ми е по-дебел. Ако твоята коса е с по-тънък косъм, нормално е от каквато и боя да е, да се изтощи.

Minerva
06-14-2011, 11:49
Боядисай се като искаш. Само да знаеш, че червения цвят пада много, много бързо - не че ще си стане твоята си коса, а червеният оттенък ще избелее и ще стане оранжева (била съм червена и съм го видяла) . И другото - да я пуснеш да израсте твоята си, особено ако е дълга, е много гадно и трудно и бавно (в момента и това правя) . Но ако си с по-тъмна коса, мисля че ако не се харесаш ще можеш да си я боядисаш твоя цвят и така да я оставиш да порастне, аз не можах просто защото съм руса, а бях се направила черна.
Това дали и колко ще се скапе зависи от косата ти. За всеки случай използвай шампоан и балсам за боядисана коса.

ve6ti4kata1994
06-14-2011, 13:41
Ako се притесняваш че ще ти навреди използвай шампоан-оцветител, боята се задържа около месец и не вреди чак толкова на косата аз зимата бях синьочерно и съм много доволна

Melanie
06-14-2011, 14:49
Доста вредно си е, другите казаха доста за това. Аз само ще те предупредя внимателно да си помислиш дали искаш точно червена, защото доста трудно се маха после. В началото на годината си я направих червена, боядисвах се след това няколко пъти с кестеняви бои, а преди бала ми я боядисаха с професионална боя и сега пак почна да избива червеното :)

marin4itu
06-15-2011, 09:09
Червеното не става оранжево като се измие! Да, избелява, всяка боя, без русото, пада, но моята докато й се поизмие цветът, те корените ми са пораснали, а косата ми расте много бързо и пак я боядисвам. Иначе наистина червеното е много трудно за премахване, от много жени съм го чувала.

neeDaBosS
06-15-2011, 09:16
Какъв е естествения ти цвят? И наистина червената боя изобщо не вреди.Може съвсем малко да се промени косъма,но определено има разлика от черни/руси бои.Познавам човек който от 10г сигурно,че и повече се боядисва всеки месец по 2 пъти в червено,и косата му е прекрасна.А до колкото знам изобщо не полага по-слециални грижи за нея.Ако пък толкова се притесняваш шампоан-оцветител Marion 1,50лв 97 цвят,много е хубав.