PDA

View Full Version : Жито + кисело мляко за закуска? :)



eminemfenka
06-14-2011, 07:08
Добро Утро :)

Та,понеже сутрин в нас закусвам плод / череши ; ягоди ; ябълка ; или друг плод и т.н./ в 06:00 , т.е. преди да изляза за рейса , а в училище или пия кафе, или го карам на един плод и в къщи обядвам :)

Не знам много за житото, но се чудех сутрин половин купичка изварено жито + кисело мляко как ще ми дойде? В период на ограничения съм , но сутрин изообщо не ми се яде, и ако се напъна да изям нещо почва да ми се гади мноого, за това хапвам малко плод, колкото да не припадам :)

Скоро свалих няколко килограма и се опитвам да ги запазя , като наблягам на здравословното до колкото се може :)

Та въпросът ми е , би ли могло да бъде това здравосолна закуска, много ли е калорично житото т.н. ? :)

Mi6inka
06-14-2011, 07:27
Овесени ядки с нискомаслено кисело мляко + малко мед да подсладиш е добра закуска. Хем те засища, хем е подходящо за твоето "ограничение" :)

Само, че трябва да оставиш овесените ядки за около половин час в киселото мляко да омекнат.

eminemfenka
06-14-2011, 07:39
Ами с моята измислена закуска има ли някаква надежда?

---

Иначе, никога не съм си купувала овесени ядки . яла съм зърнени закуски :? и несвита / голям боклук / :lol: 8-) Та къде да ги търся тез ядки и на каква цена?

Предполагам в бутките за ядки , или в фантастико , била? :)

Извинявам се за върпосите , но преди година си бях човек на хляба и чипса 8-)

Mi6inka
06-14-2011, 07:52
нее... Във всеки хранителен магазин ги има. Има с разни сушени плодове вътре, например моите сега са със стафиди. Има различни начини на ядене, познавам хора, които ги варят, други ги варят в прясно мляко, но...аз ги препоръчвам така както ти казах.Цените са различни.Зависят от марката (ако може да се нарече така) и от грамажа на пакета. Моите в момента са 2.50лв, но точния грамаж не мога да ти кажа, че аз си ги присипвам в една кутия и хвърлям пакета, но около 200-300гр.

eminemfenka
06-14-2011, 07:54
Добре,мерси :)

Ставам нахална,но ще можеш ли да ми препоръчаш някоя марка от която си доволна :)

Mi6inka
06-14-2011, 07:57
Добре,мерси :)

Ставам нахална,но ще можеш ли да ми препоръчаш някоя марка от която си доволна :)


Няма такава! Всичките са еднаква според мен. Разликата е в цените. Можеш да отидеш във всеки един супермаркет, като застанеш на щанда с овесени ядски, сама ще видиш, че съдържанието им е едно и също...те пакетите са прозрачни и просто си избери, дали са със сушени плодове, само със стафиди и разни там ей такива разновидности има.

eminemfenka
06-14-2011, 07:59
Окей , благодаря ти :)

Mi6inka
06-14-2011, 08:01
За нищо, дано да си доволна както аз :)

Rebirthing
06-14-2011, 12:00
Ако искаш да е наистина здравословно забрави за това нискомаслено мляко.

Жито с кисело мляко не ми звучи ок, но мюсли с кисело мляко вече е друго нещо. Най-добре си вземи мюсли (с няколко вида ядки) със сушени плодове. Препоръчвам ти мюслито на Фамилия Никола, български са, но са много вкусни. Мисля, че отделно имат и само овесени ядки, финни и едри.

badsector
06-14-2011, 13:07
В мюслите има различни семена като ленено и сусамено, които са доста полезни, заради благоприятните ненаситени мастни киселини. А конкретно в овесените ядки се съдържа гама линоленова, която се среща само в тях, в майчината кърма и в спирулината (която наричат "майчиното мляко на планетата заради това). Гледаш да нямат корнфлейк люспи в съдържанието на пакета (царевично нишесте). Можеш дори отделно да си вземеш сусам, ленено семе и стафиди и да си добавяш. Вече как ще ги ядеш е личен избор. Аз ги кисна цяла вечер в прясно мляко и сутринта ги овкусявам с тъмнокафява захар :) Определено са здравословна закуска, заради въглехидратната матрица, която представляват. Усвояват се продължително от организма и не ти вдигат рязко нивото на инсулин. Отделно в тях и в млякото има и протеини, които също са жизненоважен компонент на храната.

Rebirthing
06-14-2011, 13:36
badsector - каква кафява захар ползваш ? До сега всичко което съм купувала се е оказвало оцветено !