PDA

View Full Version : Въпрос относно спринта



playfootball6
06-14-2011, 10:06
Понеже тренирам футбол, но не съм от бързите искам да попитам, когато тръгвам при спринт първите 1-2-3 крачки какви трябва да са? Малки, големи, какви?
Ще съм благодарен ако някой, който знае отговори.
:)

badsector
06-14-2011, 10:50
Хвани се да тренираш краката разнообразно - ластици, преден клек с тежест...

playfootball6
06-15-2011, 06:31
добре, но мен ме интересува и техниката на бягане

SolomonIceberg
06-15-2011, 08:11
добре, но мен ме интересува и техниката на бягане
Първо - силни крака и глутеуси.Това значи клек с щанга.
Второ - бърз старт.Това значи отскоци на един крак.
Трето - техника.Това значи максимално дълъг разкрач, правилно отласкване от пръстите, силно разгъване на бедрото, високо изнасяне на коляното.
И всичко си иска времето за оттренирване, но за едни 3-4 месеца би следвало много да си подобриш постижението.

playfootball6
06-15-2011, 08:43
Значи първата ми стъпка да е максимално голяма така ли?
То аз като набера, имам крачка и после съм добре, ама като съм висок ми е трудно да набера и затова питам за техниката на първите крачки.
То аз бях на лека атлетика малко и там ми каза треньора, че първата крачка трябва да е голяма.
Но като ходя на тренировки по футбол, там ми казват, че първите 1-2 крачки трябва да са по-ситни и тогава да отварям.
:-o

SolomonIceberg
06-15-2011, 08:51
Значи първата ми стъпка да е максимално голяма така ли?
То аз като набера, имам крачка и после съм добре, ама като съм висок ми е трудно да набера и затова питам за техниката на първите крачки.
То аз бях на лека атлетика малко и там ми каза треньора, че първата крачка трябва да е голяма.
Но като ходя на тренировки по футбол, там ми казват, че първите 1-2 крачки трябва да са по-ситни и тогава да отварям.
:-o
Да, първите 2-3 крачки да са максимално големи и мощни.Така се бяга спринт.Това със ситните крачки не знам с каква идея ти го казват, но...те и треньорите по футбол толкова разбират от атлетика де :)

Chacho
06-15-2011, 10:28
Имаше един съвет - опитай се с първите крачки да изместиш земята под себе си назад.

Също така не изнасяй много назад краката като тичаш, няма смисъл от това.

playfootball6
06-15-2011, 16:25
Mepcu!